Palermo #48 ~ We are back!

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (26/8)
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 22)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,227 μηνύματα.
Νομίζω δεν υπάρχει άλλη επιλογή πια, όλα εκεί οδηγούν.
Ψήφος tsarachaf.

Καλό ΣΚ διχασμένα Παλερμιώτα.
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,929 μηνύματα.
Πω πω....Καλά ε δε το περίμενα ότι η παρουσία μου (ή μάλλον απουσία μου :laugh:) θα προκαλούσε τέτοια ονείρωξη σε ορισμένα άτομα... Χριστός και Παναγία, είναι και του Αγίου Αλεξάνδρου σήμερα, μακάρι να σας φωτίσει... Πάμε στα του παιχνιδιού τώρα... Μιας και όποιος μίλησε μίλησε γενικά και αόριστα, να μου επιτρέψετε να κάνω το ίδιο...έτσι είναι πιο fun υποθέτω!

1) Ναι όντως δε συμμετέχω τόσο όσο θα έπρεπε και ίσως και καθόλου. Διάβασα τους κανόνες αλλά δεν ήξερα ότι θα γραφόντουσαν τόσα πολλά καθημερινά. Συν τοις άλλοις πριν μία βδομάδα δεν ήξερα ότι στο εργαστήριο θα χτυπάω 8ωρα κάθε μέρα για τη διπλωματική μου επειδή η τεχνική που χρησιμοποιώ είχε ελάττωμα. Επίσης συγνώμη αλλά συν τοις άλλοις έχουμε και εξεταστική. Σταυρώστε με για αυτό. Όχι τώρα όμως, ας περιμένουμε το Πάσχα μαζί με τον οβελία... να φάμε δύο αρνάκια αντί για ένα.

2) Θεωρώ τη σημερινή ψηφοφορία υποκεινούμενη από προσωπικά συμφέροντα -αντιπάθειες-. Πώς με τόσο σθένος ορισμένοι τα έδωσαν όλα και όλα για να βγω, το δείχνει περίτρανα. Δε με πολυ νοιάζει αλλά έλα τώρα παραδεχτείτε το να ησυχάσουμε. Ξέρω ότι σας προκαλώ μια εσωτερική αναστάτωση.

3) Πωπω το μικρό το παιδί να μην έχει δικαίωμα να πάει στο οικογενειακό του τραπέζι να φάει για να δώσει εξηγήσεις... Καλά ρε @juanium δε ντρέπεσαι καθόλου; Τι ψυχή θα παραδώσεις ρε ψηλέ; (λέω ψηλέ γιατί πιο κάτω από εμένα δε παίζει :laugh:). Εξήγησε τη θέση σου. Ντροπή.... Μα να μη με κατατροπώσεις; Σα δε ντρεπόμαστε λέω εγώ...

4) Ειπώθηκε μια υπέροχη ερώτηση, συγκεκριμένα τι κάνω εδώ μέσα ακόμα και αν είμαι πολίτης... Αχ καλά μαγική ερώτηση... Ειλικρινά γέλασα... Μα ρε παιδί μου κάτι πράγματα... Όντως τι κάνω εδώ...
Πέραν της πλάκας δεν έχω πρόβλημα, να κάνω οικειοθελή αποχώριση αν χρειαστεί εφόσον ορισμένοι δε το αντέχουν... Ωστόσο θα τους ανταπαντήσω με την ερώτηση τι κάνουν γενικά εδώ μέσα μετά από τόσα; Εγώ πάντως θα ντρεπόμουν μεταξύ μας...

Αυτά θέλω να πω πάνω κάτω. Αναπαυτείτε εν ειρήνη υμίν. Και με αγάπη σας το λέω ωριμάστε λίγο... Οι εμμονές κακό φέρνουν μόνο.
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.
Πω πω....Καλά ε δε το περίμενα ότι η παρουσία μου (ή μάλλον απουσία μου :laugh:) θα προκαλούσε τέτοια ονείρωξη σε ορισμένα άτομα... Χριστός και Παναγία, είναι και του Αγίου Αλεξάνδρου σήμερα, μακάρι να σας φωτίσει... Πάμε στα του παιχνιδιού τώρα... Μιας και όποιος μίλησε μίλησε γενικά και αόριστα, να μου επιτρέψετε να κάνω το ίδιο...έτσι είναι πιο fun υποθέτω!

1) Ναι όντως δε συμμετέχω τόσο όσο θα έπρεπε και ίσως και καθόλου. Διάβασα τους κανόνες αλλά δεν ήξερα ότι θα γραφόντουσαν τόσα πολλά καθημερινά. Συν τοις άλλοις πριν μία βδομάδα δεν ήξερα ότι στο εργαστήριο θα χτυπάω 8ωρα κάθε μέρα για τη διπλωματική μου επειδή η τεχνική που χρησιμοποιώ είχε ελάττωμα. Επίσης συγνώμη αλλά συν τοις άλλοις έχουμε και εξεταστική. Σταυρώστε με για αυτό. Όχι τώρα όμως, ας περιμένουμε το Πάσχα μαζί με τον οβελία... να φάμε δύο αρνάκια αντί για ένα.

2) Θεωρώ τη σημερινή ψηφοφορία υποκεινούμενη από προσωπικά συμφέροντα -αντιπάθειες-. Πώς με τόσο σθένος ορισμένοι τα έδωσαν όλα και όλα για να βγω, το δείχνει περίτρανα. Δε με πολυ νοιάζει αλλά έλα τώρα παραδεχτείτε το να ησυχάσουμε. Ξέρω ότι σας προκαλώ μια εσωτερική αναστάτωση.

3) Πωπω το μικρό το παιδί να μην έχει δικαίωμα να πάει στο οικογενειακό του τραπέζι να φάει για να δώσει εξηγήσεις... Καλά ρε @juanium δε ντρέπεσαι καθόλου; Τι ψυχή θα παραδώσεις ρε ψηλέ; (λέω ψηλέ γιατί πιο κάτω από εμένα δε παίζει :laugh:). Εξήγησε τη θέση σου. Ντροπή.... Μα να μη με κατατροπώσεις; Σα δε ντρεπόμαστε λέω εγώ...

4) Ειπώθηκε μια υπέροχη ερώτηση, συγκεκριμένα τι κάνω εδώ μέσα ακόμα και αν είμαι πολίτης... Αχ καλά μαγική ερώτηση... Ειλικρινά γέλασα... Μα ρε παιδί μου κάτι πράγματα... Όντως τι κάνω εδώ...
Πέραν της πλάκας δεν έχω πρόβλημα, να κάνω οικειοθελή αποχώριση αν χρειαστεί εφόσον ορισμένοι δε το αντέχουν... Ωστόσο θα τους ανταπαντήσω με την ερώτηση τι κάνουν γενικά εδώ μέσα μετά από τόσα; Εγώ πάντως θα ντρεπόμουν μεταξύ μας...

Αυτά θέλω να πω πάνω κάτω. Αναπαυτείτε εν ειρήνη υμίν. Και με αγάπη σας το λέω ωριμάστε λίγο... Οι εμμονές κακό φέρνουν μόνο.
Θα πεις κάτι σχετικά με το παιχνίδι;

Στήριξε τη θέση σου αυτό είναι το νόημα του παιχνιδιού. :) Σε έχουμε καλέσει πόσες φορές να στηρίξεις τη θέση σου και δεν απαντάς.Για τους λόγους σου οκει αλλά το παιχνίδι θέλει αλληλεπίδραση. Δεν φταίω εγώ για αυτό.


Αν δεν μπορούσες να παίξεις στο παιχνίδι να μην έμπαινες εξ αρχής.

Τώρα αν θες να βγάλεις τα παράπονα σου για κάτι οφ-τοπικ κάντο. Εγώ βλέπω έστειλες ένα σεντόνι και ουσία 0 για το παιχνίδι.
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,929 μηνύματα.
Αν δεν μπορούσες να παίξεις στο παιχνίδι να μην έμπαινες εξ αρχής.
Μάλλον δεν ξέρεις ανάγνωση αλλά δε σου φταίω εγώ για αυτό :)

Τώρα αν θες να βγάλεις τα παράπονα σου για κάτι οφ-τοπικ κάντο. Εγώ βλέπω έστειλες ένα σεντόνι και ουσία 0 για το παιχνίδι.
Γιατί καρδούλα μου off topic? Σου είπα ήταν υποκινούμενη η ψήφος σου. Αν δε το δέχεσαι πρόβλημα σου, άσε να το κρίνω εγώ.. Εξάλλου δεν είναι τυχαίο ότι δήλωσες συμμετοχή στα καπάκια αφού δήλωσα εγώ!

ΥΓ άσε τα επίπεδα που προσπαθείς να διατηρήσεις... τα έχεις χάσει προπολλού....
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.
Μάλλον δεν ξέρεις ανάγνωση αλλά δε σου φταίω εγώ για αυτό :)


Γιατί καρδούλα μου off topic? Σου είπα ήταν υποκινούμενη η ψήφος σου. Αν δε το δέχεσαι πρόβλημα σου, άσε να το κρίνω εγώ.. Εξάλλου δεν είναι τυχαίο ότι δήλωσες συμμετοχή στα καπάκια αφού δήλωσα εγώ!

ΥΓ άσε τα επίπεδα που προσπαθείς να διατηρήσεις... τα έχεις χάσει προπολλού....
Εγώ είμαι αυτή που δεν ξέρει ανάγνωση;; ;)
Στήριξε τη θέση σου αυτό είναι το νόημα του παιχνιδιού. :) Σε έχουμε καλέσει πόσες φορές να στηρίξεις τη θέση σου και δεν απαντάς.Για τους λόγους σου οκει αλλά το παιχνίδι θέλει αλληλεπίδραση. Δεν φταίω εγώ για αυτό.


Αν δεν μπορούσες να παίξεις στο παιχνίδι να μην έμπαινες εξ αρχής.
Στο έκανα και μπολντ.

Εξάλλου δεν είναι τυχαίο ότι δήλωσες συμμετοχή στα καπάκια αφού δήλωσα εγώ! Μμμ άλλη φορά που θα μου κάνουν πρόσκληση να παίξω, θα στρίβω από την άλλη για να μην σου χαλάσω τη ζαχαρένια.

Γιωτακι κάνε ότι θες κορίτσι μου.

Εγώ ήρθα για να παίξω.

Αν νομίζεις ότι ασχολούμαι με περσινά ξινά σταφύλια, πάω πάσο.
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,929 μηνύματα.
Αν νομίζεις ότι ασχολούμαι με περσινά ξινά σταφύλια, πάω πάσο.
Ακόμα και αν ήθελα να πιστέψω το αντίθετο καρφώθηκες με τον @juanium . Έξυπνη στρατηγική θα το παραδεχτώ, το έχεις! Αλλά εντάξει το κακόμοιρο το κατσάδιασες γιατί δε πέρασε το δικό σου.... Κρίμα δεν είναι το παιδί; Τι φταίει να πρέπει να κάνει εσένα χαρούμενη και να απαιτείς και να σου ζητήσει και συγνώμη...


Τώρα για τη δήθεν πρόσκληση που δέχτηκες για να έρθεις αν θέλουμε το πιστεύουμε... Πωπω πλάκα που έχετε εδώ μέσα... Πάντως θα σου ομολογήσω κάτι... Το ότι δεν έχεις ζητήσει καν συγνώμη για ο,τι έκανες και μου μιλάς και με υφάκι πραγματικά είναι απίστευτο. Αλήθεια πες μου, πως στο καλό το κάνεις γιατί θέλω μαθήματα. Είσαι ειδική :)
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.
Ακόμα και αν ήθελα να πιστέψω το αντίθετο καρφώθηκες με τον @juanium . Έξυπνη στρατηγική θα το παραδεχτώ, το έχεις! Αλλά εντάξει το κακόμοιρο το κατσάδιασες γιατί δε πέρασε το δικό σου.... Κρίμα δεν είναι το παιδί; Τι φταίει να πρέπει να κάνει εσένα χαρούμενη και να απαιτείς και να σου ζητήσει και συγνώμη...


Τώρα για τη δήθεν πρόσκληση που δέχτηκες για να έρθεις αν θέλουμε το πιστεύουμε... Πωπω πλάκα που έχετε εδώ μέσα... Πάντως θα σου ομολογήσω κάτι... Το ότι δεν έχεις ζητήσει καν συγνώμη για ο,τι έκανες και μου μιλάς και με υφάκι πραγματικά είναι απίστευτο. Αλήθεια πες μου, πως στο καλό το κάνεις γιατί θέλω μαθήματα. Είσαι ειδική :)
Δεν σου χρωστάω καμία εξήγηση.

Δε συνεχίζω το οφφ τοπικ προσωπικά. Εσύ όμως μια χαρά έχεις όρεξη να μου τα χωσεις αντί να συμμετέχεις στο παιχνίδι που δήλωσες συμμετοχή.

Για τον Αλέξανδρο θα τα πω μαζί του ότι είναι.

Θα σε προέτρεπα τον χρόνο που έχεις διαθέσιμο να διαβάσεις τα μηνύματα μου αν μη τι άλλο και των υπολοίπων παικτών.

Βγάζεις συμπεράσματα χωρίς να έχεις στοιχεία.

Επειδή εμένα δεν με πιστεύεις μπορεί η ίδια η ΣΕ να σου επιβεβαιώσει ότι έλαβα πρόσκληση να παίξω.
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,929 μηνύματα.
Δε συνεχίζω το οφφ τοπικ προσωπικά. Εσύ όμως μια χαρά έχεις όρεξη να μου τα χωσεις αντί να συμμετέχεις στο παιχνίδι που δήλωσες συμμετοχή.
ιιιιιι σου τα χώνω; πωπω καλέ ντροπή μου!!! μα γιατί να το κάνω αυτό;
Παιδιά να βγω και εγώ αν είναι να παίζω έτσι με το να ψηφίσω δέκα λεπτά πριν τη λήξη της ψηφοφορίας να μην λέω τίποτα να μην κάνω κάτι.

Και δεν θα φαίνομαι και υποψήφια όλα κομπλέ.

Το Παλέρμο θέλει χρόνο. Κανένας δεν σας αναγκάσε να παίξετε με το ζόρι
Ωχ ποιος το έγραψε αυτό παραπάνω; Καλέ... μα για ποιον πάει... έλα παναγία σουμελά...
Εγώ είμαι αυτή που δεν ξέρει ανάγνωση;; ;)
Διάβασα τους κανόνες αλλά δεν ήξερα ότι θα γραφόντουσαν τόσα πολλά καθημερινά. Συν τοις άλλοις πριν μία βδομάδα δεν ήξερα ότι στο εργαστήριο θα χτυπάω 8ωρα κάθε μέρα για τη διπλωματική μου επειδή η τεχνική που χρησιμοποιώ είχε ελάττωμα.
Ξέχασα να σου απαντήσω στα περί ανάγνωσης.. Δε πειράζει στο έκανα bold να είναι πιο εύκολο.

Αλλά που να ξέρεις εσύ από αναλυτικά όργανα... που θέλουν calibration, ξεcalibration, βεβαίωση καταλληλότητας συστήματος, purge στους διαλύτες, αλλαγές πηγών και δε συμμαζεύεται. Και έτσι και πάει κάτι λάθος σε αυτά σου γαμιέται όλη η μέρα. Έλα και σε παρακαλώ, σοβαρέψου μεγάλη κοπέλα και σταμάτα να κάνεις τη πάπια. Καλή συνέχεια.
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,198 μηνύματα.
Παιδιά να βγω και εγώ αν είναι να παίζω έτσι με το να ψηφίσω δέκα λεπτά πριν τη λήξη της ψηφοφορίας να μην λέω τίποτα να μην κάνω κάτι.

Και δεν θα φαίνομαι και υποψήφια όλα κομπλέ.

Το Παλέρμο θέλει χρόνο. Κανένας δεν σας αναγκάσε να παίξετε με το ζόρι
Κοιτα, και γω τωρα με το φροντιστήριο μου ειπε η ΣΕ οτι ειναι οκ αμα δεν ειμαι τοσο ενεργος, ωστοσο υποχρεωση εχω να ψηφισω και να αιτιολογήσω.

Και με ολο το συμπάθειο και στις δυο σας γιατι δεν εχω κατι να χωρίσω μαζί σας, μπορείτε να σταματήσετε να μπεμπεκίζετε; Για όνομα του θεού, πατε το τουλαχιστον στη κουβεντούλα, ή στην ανοιχτή συζήτηση, η ακομα καλύτερα pm. Τι κερδίζετε απο το να αλληλοφαγώνεστε μες το παλέρμο;
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.
Κοιτα, και γω τωρα με το φροντιστήριο μου ειπε η ΣΕ οτι ειναι οκ αμα δεν ειμαι τοσο ενεργος, ωστοσο υποχρεωση εχω να ψηφισω και να αιτιολογήσω.

Και με ολο το συμπάθειο και στις δυο σας γιατι δεν εχω κατι να χωρίσω μαζί σας, μπορείτε να σταματήσετε να μπεμπεκίζετε; Για όνομα του θεού, πατε το τουλαχιστον στη κουβεντούλα, ή στην ανοιχτή συζήτηση, η ακομα καλύτερα pm. Τι κερδίζετε απο το να αλληλοφαγώνεστε μες το παλέρμο;
Το θέμα είναι ότι εγώ δεν θέλω να φαγωθω στο Παλέρμο ρε συ. Απλά αν δεν μπορείτε να είστε τόσο (ούτε για δύο μηνύματα για μια κάρτα κάτι έστω), δηλαδή εδώ δεν ψήφισε χρεώθηκε απουσία δεν δίνει στοιχεία αν είναι πολίτης να βοηθήσει ρε συ . Και βλέπω τον Αλέξανδρο ενώ είναι στην ακριβώς ίδια γραμμή με εμένα στο τελευταίο δευτερόλεπτο πάει και την κρατάει. Που η ριντερ έλεγε μίλαγε έδινε στοιχεία.
Να έδινε κάτι να συμμετείχε να έλεγε μια κουβέντα μια κάρτα κάτι εγώ θα την ακύρωνα τη ψήφο μου και το έχω δηλώσει σε μήνυματα μου στο παιχνίδι.

Απλά επειδή είχαμε μια ιστορία στο παρελθόν νομίζει ότι της το κάνω από εκδίκηση. Ενώ δεν είναι έτσι και δεν λέει να το καταλάβει. Εγώ δεν θέλω να γ@@@σω το παιχνίδι για τις διάφορες μου.
 

juanium

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.
Καλημέρα στο τιμ του Παλέρμου στους υπόλοιπους θεατές μόνο hi θα πω.

Το χθεσινό με τον Φώτη και την αποχώρηση του Πουαρό ομολογώ με έχει μπερδέψει πολύ.

Όπως είπε και η τζοτζι χθες είτε έχουμε να κάνουμε με έναν πολύ έξυπνο ΔΑ είτε δεν ήξερε καλά τον ρόλο του και τα έκανε μπαχαλο και έσωσε τον Φώτη καταλάθος.

Προχωρώντας όμως και θέλοντας να δω την άποψη άλλων μελών θα ψηφίσω την queenara γιατί δεν το έχω ακούσει το κορίτσι να μας πει τη γνώμη του. Καθαρά για λόγους pushαρισματος να κινητοποιηθεί να γράψει.

Η ψήφος μου δεν είναι οριστική και βλέπουμε πως θα πάει η όλη η κατάσταση :)
Έχω πάθει σοκ.
Πως γίνεται απο χθές να έχω μπερδευτεί 10 φορές χειρότερα :(.

Κάποιος ξέρει πολύ καλά να ελίσσεται.
Ψηφίζω ΟΥΡΙΉΛ γιατί εδειξε με πολύ μεγάλη ευκολία τον ουλτρα και με τεκμήριο την πείρα. Μήπως είναι ένα τέχνασμα να βγάλει από την μέση έναν πολίτη;
Αλλάζω τη ψήφο μου σε MICRO γιατί είναι ύποπτα σιωπηλός τελευταία και είχε ύποπτη τακτική. Επίσης είχε ψηφίσει τον Γιάννη
Είναι τα άτομα που ψήφισες πριν την kate1914 την τρίτη. Την queenara την ψήφισες λες για λόγους κινητοποίησης, αρκετά πριν ξεκινήσει το κύμα του "ψηφίζω inactive παίκτη διότι δεν προσφέρει κάτι, κι ας ειναι πολίτης". ΟΚ συμφωνώ τον Μικρο τον ψήφισες λόγω σιωπής. Να σου εξηγήσω τώρα πως δεν είναι κίνηση μαφιόζου η σημερινή μου, για να καθαρίσω το όνομα μου. Στην σημερινή ψηφοφορία χρησιμοποίησα την κάρτα μου για να στηρίξω την άποψη ενός επιβεβαιωμένου πολίτη, της Joji. Εάν ήμουν μαφιόζος, θα έπαιζα όλα για όλα να βγει η chem που θεωρώ πολίτη και οι ψήφοι που έλαβε σήμερα από ότι έχω καταλάβει ήταν για λόγους κινητοποίησης να ακουστεί η φωνή της.

ΥΓ: Όλα είναι στο παιχνίδι παιδιά, δεν γράφουμε μηνύματα για να προσβάλουμε! Είναι καθαρά παιχνίδι επιχειρηματολογίας και στρατηγικής, δεν θύγουμε/θυγόμαστε λόγω κατηγοριών κτλ..

Α και @BeatrixKiddo μου ακύρωσες την ψήφο γιατί νόμιζες πως θα ακυρωνόταν μόνο μία από τις 2 σου στην chem2000?
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.
Είναι τα άτομα που ψήφισες πριν την kate1914 την τρίτη. Την queenara την ψήφισες λες για λόγους κινητοποίησης, αρκετά πριν ξεκινήσει το κύμα του "ψηφίζω inactive παίκτη διότι δεν προσφέρει κάτι, κι ας ειναι πολίτης". ΟΚ συμφωνώ τον Μικρο τον ψήφισες λόγω σιωπής. Να σου εξηγήσω τώρα πως δεν είναι κίνηση μαφιόζου η σημερινή μου, για να καθαρίσω το όνομα μου. Στην σημερινή ψηφοφορία χρησιμοποίησα την κάρτα μου για να στηρίξω την άποψη ενός επιβεβαιωμένου πολίτη, της Joji. Εάν ήμουν μαφιόζος, θα έπαιζα όλα για όλα να βγει η chem που θεωρώ πολίτη και οι ψήφοι που έλαβε σήμερα από ότι έχω καταλάβει ήταν για λόγους κινητοποίησης να ακουστεί η φωνή της.

ΥΓ: Όλα είναι στο παιχνίδι παιδιά, δεν γράφουμε μηνύματα για να προσβάλουμε! Είναι καθαρά παιχνίδι επιχειρηματολογίας και στρατηγικής, δεν θύγουμε/θυγόμαστε λόγω κατηγοριών κτλ..
Σε ευχαριστώ πολύ για το μήνυμα σου ήθελα να δω την οπτική σου.
Ωραία χαίρομαι που ειδα όλη την άποψη και κατάλαβα πως κινήθηκες.

Θέλω να πιστεύω μέχρι τη Δευτέρα να έχει ξεκαθαρίσει το τοπίο για το πώς να κινηθούμε!!

Και για τη κάρτα πήγε ακλαφτη δυστυχώς....
 

juanium

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.
Αυτα από εμένα, καληνύχτα Παλέρμο!
 

Reader

Palermo Player

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 594 μηνύματα.
Τελείωσε.
Αφήνω το κινητό, σκουπίζω τον ιδρώτα που κυλάει στο μέτωπό μου και παίρνω βαθιά αναπνοή. Τρέμω από υπερένταση, όπως συμβαίνει εδώ και πέντε μέρες, από τη στιγμή που ξεκίνησε το Παλέρμο. Μάλλον είχα απορροφηθεί βαθιά από το παιχνίδι, τόσο που έπαψε να είναι παιχνίδι για μένα και έγινε πραγματικότητα. Όπως συμβαίνει όταν διαβάζει κανείς ένα βιβλίο.
Ήρθε η ώρα να γράψω τα τελευταία μου λόγια, αλλά νιώθω λες και δεν έχω τίποτα άλλο να πω. Από τη Δευτέρα, μονάχα έγραφα. Σαν να μην υπάρχουν άλλες λέξεις στο μυαλό μου. Ανέτρεξα λοιπόν στο σημειωματάριό μου και βρήκα όλα τα μηνύματα που ήθελα να δείτε αλλά στη συνέχεια το μετάνιωσα, τα μηνύματα που είτε έγραψα αλλά δεν έστειλα καθόλου είτε τα έστειλα εντελώς αλλαγμένα. Σας παραδίδω τα αρχικά με μερικές επιδιορθώσεις, στους χρόνους κυρίως ...
Μακάρι να είχα περισσότερες πληροφορίες να σας αφήσω, όμως το παιχνίδι ήταν γεμάτο ανατροπές και αβεβαιότητα. Όπως ακριβώς αξίζει να είναι το Παλέρμο.

Αναδρομή στο παρελθόν:

Τρίτη 27 Αυγούστου
Έχω πολλά να πω, οπότε καλύτερα να ξεκινήσω. Θέλω να ζητήσω συγγνώμη από την Ραφαέλα. Ξέρω πως εγώ οδήγησα στο να ψηφιστεί όταν άλλαξα την ισοψηφία που είχα δημιουργήσει και έριξα διπλή ψήφο στην Queenara, παρότι δεν ήταν αυτός ο σκοπός μου. Εκείνη τη στιγμή αδυνατούσα - και ακόμα αδυνατώ - να κατανοήσω την λογική να μην ψηφίζουμε όσους δεν συμμετέχουν. Ο λόγος που εγώ τουλάχιστον απόλαυσα το Παλέρμο μαζί σας δεν ήταν επειδή έπαιξα το αγαπημένο μου παιχνίδι, αλλά επειδή έπαιξα με εσάς ως συμπαίκτες. Επειδή συνειδητά αφιερώσατε και θα συνεχίσετε εικάζω να αφιερώνετε χρόνο, κόπο και καλή διάθεση ώστε να περάσουμε όλοι υπέροχα. Η προσπάθεια και η συμμετοχή αυτή είναι που αξίζει να επιβραβεύεται, κατά τη γνώμη μου. Οι παίκτες αυτοί, οι οποίοι νοιάζονται για το Παλέρμο σαν να αποτελούν πραγματικούς κατοίκους του, μπορούν να απογειώσουν το παιχνίδι και να το ζήσουν. Αυτός ήταν ο λόγος που το έκανα, και ειλικρινά λυπάμαι. Λυπάμαι διότι με την κίνησή μου αυτή σας οδηγώ να με θέσετε εκτός παιχνιδιού, χάνοντας έναν ακόμα αθώο. Συγγνώμη.

Πέμπτη 28 Αυγούστου
Στο τέλος της τέταρτης ψηφοφορίας άλλαξα την ψήφο μου προκειμένου να μην έχουμε ισοψηφία. Προσπάθησα να φύγω για να αποδείξω πως είμαι πολίτης, κάτι που δυστυχώς δεν θα μπορούσα να αποδείξω αλλιώς. Είχα καεί από την στιγμή που έριξα τη διπλή ψήφο, ό,τι και να έκανα από εκείνο το σημείο και ύστερα εύλογα φαινόταν ύποπτο. Αν δεν έφευγα σε αυτή την ψηφοφορία, θα έφευγα στην επόμενη, γεγονός που σημαίνει πως θα χάναμε πολύτιμο χρόνο. Και επίσης, το έκανα ώστε να σας ωθήσω να ψηφίσετε ένα από τα άτομα που ανέφερε ως πιθανούς μαφιόζους η Ραφαέλα ως πληροφοριοδότης. Σε αυτό το σημείο χρειάζεται να προσθέσω κάτι απίστευτα σημαντικό : Μην εγκαταλείπετε τα επικυρωμένα στοιχεία που έχετε, προσπαθώντας να εντοπίσετε καινούργια. Αυτή την τακτική ακολουθήσαμε αφότου διαβάσαμε τα τελευταία λόγια της Ραφαέλας, αντί να αφοσιωθούμε στον εντοπισμό του ενόχου και να τον ψηφίσουμε, εμείς στρεφόμασταν δεξιά κι αριστερά κυνηγώντας ΔΑ και άτομα που η πληροφοριοδότης δεν είχε υποδείξει.

Παρασκευή 30 Αυγούστου
Παρότι η ιδιότητά μου ως πολίτης δεν είναι ιδιαίτερα χρήσιμη ώστε να έχω σημαντικές πληροφορίες, σήμερα είχαμε για πρώτη φορά ηχώ, επανήλθαν όλα τα φαντάσματα στο Παλέρμο και αποκαλύφθηκαν συμμαχίες. Βλέπω πως πολλοί υποστηρίζετε τον ultra, στη θέση σας δεν θα τον εμπιστευόμουν τόσο. Στο μήνυμά μου με αριθμό #1781, πρώτο στη σελίδα 90, έχω καταγράψει τη θεωρία μου για τον ultra. Διαβάστε την προσεκτικά, όλα ταιριάζουν. Γνωρίζω πολύ καλά ότι θα φύγω, αλλά μπορώ να πάρω μαζί μου όσο περισσότερους μαφιόζους γίνεται.
Όταν μοιραστούν νέες κάρτες τη Δευτέρα, ρίξτε την τυμβωρυχία είτε σε εκείνον, είτε σε μένα. Έτσι θα αποδειχθεί όχι μόνο ο δικός μου και ο δικός του ρόλος, αλλά επίσης θα φανεί αν συνεργαζόμουν πράγματι με την Kate, οδηγώντας αναπόφευκτα στην αποκάλυψη της ιδιότητας του memetchi, ο οποίος σήμερα μού απέδειξε πως είναι πολίτης.
Με φανερό μαφιόζο Α τον ultra, ξέρετε πως η Kate είναι η ΔΑ, άρα θα μπορέσετε να επαναφέρετε κάποιον πολίτη, όπως την pak ή τον memetchi. Άποψή μου είναι πως και η Beatrix και ο nearos αποτελούν πολίτες. Θα έλεγα και την Τζότζι, αλλά αν και την υποστήριζα από την αρχή σήμερα μου δημιουργήθηκαν υποψίες ότι ίσως να συνεργάζεται με τον ultra. Επειδή αυτό όμως είναι μια εντελώς αβάσιμη θεωρία, κατά πάσα πιθανότητα κάνω λάθος. Πάντως, δεν δολοφονήθηκε τυχαία η Τζότζι δεύτερη φορά. Μαφιόζος ή όχι, με την δεύτερη δολοφονία της στερηθήκαμε νέα στοιχεία, τα οποία θα μας βοηθούσαν πολύ.

Πίσω στο παρόν :

Φεύγω, λοιπόν. Το ήξερα, το περίμενα. Τώρα μπορώ μόνο να αντιμετωπίσω την ήττα μου με αξιοπρέπεια. Δεν δίστασα να φύγω χθες, δεν θα διστάσω ούτε σήμερα.
Το Παλέρμο αρχίζει να ξεθωριάζει μπροστά μου, θολώνει, τα χρώματα της πόλης χάνονται καθώς στρέφω το κεφάλι μου πίσω και ρίχνω μια τελευταία ματιά, καθώς αντικρίζω τα αστέρια στον νυχτερινό ουρανό της υπέροχης αυτής πολ-
Τι ήταν αυτό;
Νομίζω πως φτάνουν στα αυτιά μου, αμυδρά, πικραμένοι ψίθυροι από τους συμπολίτες μου. Θεωρείτε πως δεν σας έδωσα αρκετά στοιχεία. Σας προειδοποίησα όμως, ο δικός μου ρόλος δεν μου έδινε στοιχεία. Αν δεν με πιστεύετε, μπορείτε να το σκεφτείτε και μόνοι σας. Η μαφία είχε καταλάβει την ιδιότητά μου από την Τρίτη, λίγο μετά το πέρας της ψηφοφορίας.
Αγαπημένοι μου πολίτες, πρέπει να είστε πολύ προσεκτικοί στο εξής, γιατί ο χρόνος κυλάει γρήγορα. Κάθε μέρα θα μειώνεται ο αριθμός σας, αλλά πιστεύω πως έχετε ακόμα πιθανότητες να σώσετε το Παλέρμο. Να θυμάστε ότι οι μαφιόζοι, όσο μειώνονται, τόσο πιο προσεκτικοί γίνονται. Είστε έξι πολίτες. Νομίζω πως σας απομένουν δύο μαφιόζοι. Βρείτε τους και προστατέψτε το Παλέρμο.
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,198 μηνύματα.
Ρε μαλακες μην το παρακανετε με τα τελευταία λόγια γιατι ειλικρινά νιώθω κόμπο στον λαιμό μου τα κανετε ολα τόσο τέλεια δεν γίνεται αυτό :cry_x:
 

giannhs2001

Palermo Player

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,268 μηνύματα.
Μπορεί να έγινε επιτυχημένο κάρφωμα.
Πέρασα ξανά λίγο τα μηνύματα από τότε που εμφανίστηκαν τα φαντάσματα με την κάρτα. Λοιπόν, αν έγινε επιτυχημένο κάρφωμα τότε ο ultra είναι μαφιόζος, 1) ο κρυφός μαφιόζος κάρφωσε τον Ουριήλ και τον πέταξε εκτός 2)η μαφία δολοφόνησε κανονικά την Pak (οι κανόνες λένε πως ο ΕΤΕΡΟΣ μαφιόζος πραγματοποιεί ΚΑΝΟΝΙΚΑ την δολοφονία που αποφάσισε η μαφία είτε πετύχει το κάρφωμα είτε όχι) και 3) η μάγισσα σκότωσε τον ultra όπως και ο ίδιος είπε.

Ο ultra υποστηρίζει πως το κάρφωμα δεν ήταν επιτυχημένο για αυτό αποχώρησε ο κρυφός μαφιόζος (Ουριήλ) που απέτυχε να τον καρφώσει. Εμπειρικά μιλώντας, δεν ξέρω κατά πόσο παίκτες που ΔΕΝ έχουν ξαναπαίξει το παιγνίδι και ούτε έχουν την πολυτέλεια να ρισκάρουν (η μαφία έχει σίγουρα -1 ) θα έπαιρναν την επιλογή-ρίσκο του καρφώματος.

Για την ώρα τείνω να συμφωνώ με την κρίση της μάγισσας που ξέκανε τον ultra, όμως δεν είμαι σίγουρος και εδώ είναι όλο το ζουμί. Για κάθε επιχείρημα υπάρχει ένα αντεπιχείρημα, για κάθε στοιχείο σε βάρος του ενός υπάρχει ένα στοιχείο σε βάρος του άλλου. Στο μόνο που θα αρκεστώ είναι να πω πως για να προχωρήσει το παιχνίδι τη Δευτέρα πρέπει να πέσουν κάρτες... Να ξεδιαλύνει το τοπίο (και ιδανικά ΠΡΙΝ την δολοφονία της Δευτέρας).
 

giannhs2001

Palermo Player

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,268 μηνύματα.
Επίσης προσθέτω μία παρατήρηση που με ήρθε τώρα, ο ultra υποστηρίζει πως προσπαθούσε να μπερδέψει την μαφία και να την κάνει να πιστέψει πως κάτι ξέρει και έτσι να προχωρήσει σε απλό κάρφωμα σε βάρος του. Το πρόβλημα όμως είναι πως προσπαθούσε να πείσει πως ο Ουριήλ είναι η πόρνη (πατώντας απάνω στα γραφόμενα του για την μυθική Κασσάνδρα). Άρα ο Ουριήλ όντας κρυφός μαφιόζος (σύμφωνα με τη θεωρία που τον θέλει να έκανε αποτυχημένο κάρφωμα στον ούλτρα και να βγήκε εκτός) αποφάσισε να κάνει κάρφωμα σε έναν παίκτη που ανοικτά τον κατηγορούσε για λάθος ρόλο;;;;; Βγάζει αυτό λογική τελικά;

Αντιθέτως, ο Ουριήλ μετά από ένα διάστημα όπου δεν έγραφε πολλά μπήκε δυνατά στο παιγνίδι και έγραφε συχνά και αποφασιστικά εναντίον του ούλτρα σαν να έμαθε κάτι (ντετέκτιβ ίσως; ) και έτσι η μαφία τον έβγαλε από τη μέση... Πρέπει να διαβαστούν τα μηνύματα του Ουριήλ από τότε που κήρυξε τον πόλεμο στον ούλτρα και ξεκίνησε η κόντρα τους. Να δούμε τι θα μπορούσε η μαφία να καταλάβαινε από αυτά και να προχώρησε σε ρίσκο-κάρφωμα υποθέτοντας πως είναι ο ντετέκτιβ.

Poirot: Αρχιμαφιοζος
Memetchi (με πάρα πολύ μικρές πιθανότητες να είναι ο Φώτης) Φανερός Α
Ουριήλ: Φανερός Β
Reader: Κρυφός μαφιόζος
Kate: Διεφθαρμένος αστυνομικός
Πόρνη: Φώτης
Ο Ούλτρα εδώ υπολογίζει λάθος. Τον θεωρεί φανερό β (τον γνωρίζει ο αντίπαλος μαφιόζος). Με αυτό το σκεπτικό η reader θα έπρεπε να είναι στη θέση του ουριήλ τώρα.

ΣΤΈΛΝΕΙ ΣΗΜΑ ΣΤΗ ΜΑΦΙΑ. Σας τα'λεγα;;;;;; Ιδού η πόρνη μας. Παίξτο μας κι άλλο μέντιουμ, μπορείς..
Πηγή
Εδώ ο Ούλτρα τον κατηγορεί ως πόρνη. Το σήμα θα μπορούσε πράγματι να ισχύει. Ο Ουριήλ και εκτός παιγνιδιού έχει αποδείξει πως είναι έξυπνος άνθρωπος (αν και πιστεύω πως το μυθολογικό reference είναι υπεραισιόδοξο να το καταλάβει κάποιος). Όμως δεν είναι τόσο ενθαρρυντικό ως επιχείρημα για τον ultra αφού πέφτει εκτός...
ΜΗΝ ΤΟΛΜΙΣΕΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ

Υπάρχει λόγος αν με ακούσετε σας εγγυώμαι το παιχνιδι θα τελειώσει με νίκη των πολιτών πριν τελειώσει η εβδομάδα

Τώρα που έφυγε και η Ραφαέλα δεν έχουν επιλογή και ο αμι το γνωρίζει
Αυτό το μήνυμα που βρήκα είναι που φοβάμαι πως κάρφωσε τον Ουριήλ. Ο Ουριήλ με τα ποσοστά του έδειχνε ποιους υποπτεύονταν (εκτός του ούλτρα, εμένα και τον Μίκρο) και ίσως με αυτό να εννοούσε πως μέχρι το τέλος της εβδομάδας θα μας έχει τσεκάρει και τους τρεις με την ιδιότητά του ως ντετέκτιβ οπότε αν επιβεβαιώνονταν η θεωρία του πως εμείς οι τρεις είμαστε οι εναπομείναντες μαφιόζοι θα κέρδιζαν οι πολίτες.Ίσως να είχε προλάβει να τσεκάρει τον ultra και για αυτό να του έκανε τόσο σίγουρη επίθεση τις τελευταίες ημέρες.

Δεν είσαι το μέντιουμ όσο κι αν προσπαθείς να πείσεις.
Ο ultra τον κατηγορεί πως προσπαθεί να προσποιηθεί το μέντιουμ. Όμως μία λεπτομέρεια, το μέντιουμ μπορεί να ρωτήσει μόνο για φαντάσματα όχι για ενεργούς (και οι τρεις ήμασταν ενεργοί τότε). Οπότε σε εκείνη τη φάση όπου αν θυμάμαι καλά μόνο την Κέιτ είχαμε στην χώρα φαντασμάτων ΓΙΑΤΙ ο Ουριήλ να είναι τόσο σίγουρος ως μέντιουμ πως θα σώσει το παιχνίδι; Ήταν έξυπνη κίνηση ελιγμού ο ultra να μεταφράσει έτσι το μήνυμα του Ουριήλ (αντί για ντετέκτιβ να τον παρουσιάσει ως μέντιουμ για να θολώσει τα νερά πριν γίνει το κάρφωμα, επιχείρημα που χρησιμοποίησε και τώρα που επέστρεψε με την ηχώ). Είναι πιθανό σε αυτό το σημείο ο ultra να καταλαβε το πιθανό τραγικό λάθος του Ουριήλ να προδώσει έτσι το ρόλο του και φρόντισε επιδέξια να το κουκουλώσει πριν κάνει την κίνηση του. Άλλωστε ο Ουριήλ και να ήθελε δεν μπορούσε να πει ξεκάθαρα πως είναι ντετέκτιβ και αυτό το εκμεταλλεύτηκε επιδέξια ο ultra. Όντας έμπειρος παίκτης συνέδεσε με την μια τα λόγια του Ουριήλ με το μέντιουμ αλλά δεν σκέφτηκε πως μπορεί να είναι ο ντετέκτιβ;;;;;;

  • Μέντιουμ
    Μπορεί κατά τη διάρκεια της νύχτας να ρωτά κρυφά τη ΣΕ για την ταυτότητα ενός φαντάσματος. Η απάντηση στην ερώτηση που θα θέσει θα πρέπει να είναι "ναι" ή "όχι". Οι πληροφορίες που παίρνει είναι ίδιες με τον «Χρησμό Πυθίας» (βλ. Κάρτες Ίντριγκας)

Bonus extra: κρατάω πως στην πρώτη ψηφοφορία όταν βγήκα σέντρα με τον αρχιμαφιόζο Poirot ο Memetchi ήταν από τους πρώτους που ψήφισαν υπέρ μου (δεν είχε κριθεί ακόμα) ενώ ο ultra καιροφυλακτούσε με την δικαιολογία του να αποφασίσει το ποιος είναι πιο αθώος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

juanium

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.
Με φανερό μαφιόζο Α τον ultra, ξέρετε πως η Kate είναι η ΔΑ, άρα θα μπορέσετε να επαναφέρετε κάποιον πολίτη, όπως την pak ή τον memetchi.
Εγώ δεν θα έλεγα πως ο memetchi είναι πολίτης... Δεν υπάρχουν αρκετά στοιχεία να το γνωρίζουμε αυτό και η αποχώρηση του θεωρώ χτύπησε την μαφία (Γιατί; Γιατί οι απαντήσεις του είχαν ένα ύφος πονηρό, κάτι που δεν θα παρατηρούσε κανείς σε συμπεριφορά πολίτη). Το αναφέρω να υπάρχει μπας και άμα φέρουν κατάλληλη στροφή τα πράγματα να ξέρετε πως τελικά είχα δίκιο.
 

giannhs2001

Palermo Player

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,268 μηνύματα.
Προτού παιχτούν οι κάρτες που θα πάρουμε σήμερα καλώ όλους τους πολίτες να διαβάσουν το τελευταίο μου post όπου εκφράζω τις αμφιβολίες μου για την στάση του ultra και συγκεκριμμένα για το τι έγινε με τον Ουριήλ.

Όποιος τύχει νεκροφάνειας να μην βιαστεί να την ρίξει αν δεν πέσει πρώτα τυμβωρυχίας. Η τυμβωρυχία καλό είναι να γίνει στον ultra για να μας ξεκλειδώσει πολλά. Αν αποδειχθεί η ενοχή του τότε ο Ουριήλ ήταν ο ντετέκτιβ που προδόθηκε μόνος του και θα δικαιωθώ εγώ. Σε αυτή τη περίπτωση ο μεμέτσι (και μάλλον και η reader) θα είναι αθώοι. Εάν αποδειχθεί πως ο ούλτρα ήταν αθώος τότε ο Ουριήλ ήταν μαφιόζος και έκανε αποτυχημένο κάρφωμα. Θα δικαιωθεί ο ούλτρα και τότε μαφιόζοι θα είναι σίγουρα ο μεμέτσι και η ρίντερ. Όπως και να έχει το παιγνίδι μπορεί να συνεχιστεί μόνο αν μάθουμε τι είναι ο ούλτρα.
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,227 μηνύματα.
Over 1.5 κάρτες μέχρι τα μεσάνυχτα --> 1.30

Καλή επανεκκίνηση παλερμιώτα.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top