Palermo #48 ~ We are back!

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (26/8)
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 22)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Hased Babis

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης Παπαθανασίου αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 472 μηνύματα.
1725217623993.png
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,285 μηνύματα.
@giannhs2001 μπορείς να πεις πως η τυμβω στον μεμετσι θα βοηθούσε περισσότερο απο την ριντερ που έλεγε ο ούλτρα; Εν παση περπιτώσει θελω απλα το σκεπτικό. Δυστυχως δεν την εχω εγω. Νομιζω πρεπει να ακολουθησουμε εναν απο τους δυο
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,319 μηνύματα.
Ο ουλτρα τέτοια λάθη δεν τα κάνει. Ξέρει τους κανόνες νερό, αγαπητέ Γιάννη! Έχω συντελέσει μάλιστα και στην τροποποίηση μερικών. Λίγο κουλό να κάνω τέτοιο λάθος, δε νομίζεις; Όπου σας συμφέρει αναφέρεστε στην εμπειρία μου μου φαίνεται.

Πρέπει σιγά-σιγα να σκεφτόμαστε το ποιος είναι ο Αντίπαλος Μαφιοζος..

Αυτά για την ώρα.
Δεν κατάλαβες. Δεν είπα πως εσύ έκανες το λάθος. Είπα πως ο Ουριήλ έκανε το λάθος να προδώσει με το τρόπο γραφής του το ότι είναι ο ντετέκτιβ και εσύ με την εμπειρία σου το κατάλαβες γρήγορα, το γύρισες στο μέντιουμ πριν προλάβει κάποιος να κάνει την ίδια σκέψη μαζί σου και το βράδυ τον ξέκανες με κάρφωμα.

Η μάγισσα δεν είχε σωστή κρίση. Και το κατάλαβε στην πορεία ;)
Δεν ξέρω αν κατάλαβα καλά αλλά νομίζω έπιασα το υπονοούμενο για το ποια είναι η μάγισσα. Θα δείξει η νεκροψία στο τέλος.

Μα αυτό ήταν το σχέδιο του Γιάννη. Βγήκε δυναμικά γιατί δεν είχε να φοβηθεί κάτι...Ο πραγματικός ντετέκτιβ ΔΕΝ βγαίνει δυναμικά. Φοβάται. Είναι προσεκτικος στις κινήσεις του. Εκείνος ήρθε και έδωσε ως τριάδα μαφιόζων εμένα, τον Micro και τον νεαρό. Και άντε να καταλάβω να έχεις τις ενστάσεις σου για τον Micro λόγω της νεκροφάνειας...Αλλά τον νεαρό;
Θεωρείς το νεαρό μαφιόζο;
Ε όχι δα.
Τι δεν είχε να φοβηθεί; Να καρφωθεί ίσως και να ψηφιστεί; Επειδή συμφωνώ πως πρέπει να είναι προσεκτικός στις κινήσεις του ο ντετέκτιβ φοβάμαι πως ο Ουριήλ δεν ήταν και το κατάλαβες εσύ. Αν εσύ είσαι μαφιόζος τότε ο Micro σίγουρα είναι μετά από το σημερινό. Για τον νεαρό δεν ξέρω αλλά σε αυτό το παιχνίδι σίγουρος δεν είσαι για κανέναν.
Δεν καταλαβαίνω που μπερδεύτηκες. Τον κατηγόρησα ότι πάει να το παίξει ότι έχει πληροφορία για την Κειτ. Ότι δήθεν ρώτησε και έμαθε ότι δεν είναι η ΔΑ και ότι γι'αυτό μου άρχισε την επίθεση..
Όταν έκανα την έκκληση στο μέντιουμ, όπως σας είπα είχα δύο συναρτήσεις. Στην πρώτη το πραγματικό μέντιουμ να μάθει για το τι είναι η Κέιτ (σου λέει κάτι αυτό; ) αλλά και να πάω να τσακωσω αυτόν που θα έρθει να το παίξει ότι έμαθε την λάθος πληροφορία. Από εκεί είναι που άρχισα να υποψιάζομαι τον Ουριήλ..
Το ότι ήσουν σίγουρος για την ΔΑ δεν με λέει κάτι. Αν είσαι μαφιόζος ξέρεις ποιος/α είναι από πριν και αν είναι η Κέιτ, όπως όλοι πιστεύουμε, τότε απλά την θυσίασες. Έκαψε την ιδιότητά της από πολύ νωρίς με τραγικό αποτέλεσμα και δεν ξέρω εάν κατάλαβε το ποιοι είναι οι μαφιόζοι για να τους υποστηρίξει οπότε ίσως απλά έπρεπε να θυσιαστεί.

Απλά, γιατί;;;;;;;;;;
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Επιτέλους, μπορώ να γράψω ξανά εδώ!
Με είχε πιάσει στερητικό σύνδρομο.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11,276 μηνύματα.
4) Ειπώθηκε μια υπέροχη ερώτηση, συγκεκριμένα τι κάνω εδώ μέσα ακόμα και αν είμαι πολίτης... Αχ καλά μαγική ερώτηση... Ειλικρινά γέλασα... Μα ρε παιδί μου κάτι πράγματα... Όντως τι κάνω εδώ...
Πέραν της πλάκας δεν έχω πρόβλημα, να κάνω οικειοθελή αποχώριση αν χρειαστεί εφόσον ορισμένοι δε το αντέχουν... Ωστόσο θα τους ανταπαντήσω με την ερώτηση τι κάνουν γενικά εδώ μέσα μετά από τόσα; Εγώ πάντως θα ντρεπόμουν μεταξύ μας...
Είμαι να σκάσω από προχθές που δεν μπορώ να μιλήσω. Αυτό μόνο εγώ το είδα; Δε γίνεται να είναι τυχαία η επιλογή των λέξεων, δεν βγάζει καν νόημα το «μαγική ερώτηση».

Υ.Γ Αχ συγγνώμη δεν ήξερα ότι δεν πρέπει να μιλήσω 🥹🥹🥹
 

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,506 μηνύματα.
Φαντάσματα μπορείτε να συμμετέχετε στη συζητηση και να ψηφίζετε μεχρι τις 01:07.
Δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τις δικες σας κάρτες ίντριγκας!
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,285 μηνύματα.
καποιος να ριξει τυμβω στον μεμετσι πλιζ
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,285 μηνύματα.
καλα μπορει να μιλησει τωρα ομως και παλι μπορει να πει ψεματα για ταυτοτηα
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,319 μηνύματα.
@giannhs2001 μπορείς να πεις πως η τυμβω στον μεμετσι θα βοηθούσε περισσότερο απο την ριντερ που έλεγε ο ούλτρα; Εν παση περπιτώσει θελω απλα το σκεπτικό. Δυστυχως δεν την εχω εγω. Νομιζω πρεπει να ακολουθησουμε εναν απο τους δυο
Ο μεμέτσι ήταν πιο δυναμικά και αποφασιστικά ενάντια στον ούλτρα. Η reader κρατούσε μία επιφυλακτική στάση. Αν πέσει τυμβωρυχία στην reader τότε α) αν βγει μαφιόζα όντως θα αθωωθεί ο ultra γιατί την ψήφισε ως φάντασμα ή β) αν βγει πολίτης τότε ο ultra θα καλυφθεί πίσω από τη δικαιολογία της κοτσάνας που έκανε με την queenara. Οπότε δεν θα είναι σίγουρο. Αν ο memetchi βγει πολίτης τότε είναι σίγουρο πως ο ultra είναι ο μαφιόζος.

Θυμήσου τα λόγια της rafaela. μεμε ή ουλτρα.
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Επέστρεψα και είμαι έτοιμη να σας δώσω όλες τις αποδείξεις πως ο ultra είναι μαφιόζος.


Η Ραφαέλα τον ψήφισε :
Screenshot_20240901-221935.jpg



Τον ανέφερε στα τελευταία της λόγια :
Screenshot_20240901-222010.jpg



Και συμφώνησε εδώ πέρα με τον Γιάννη ότι η κάλυψη του είναι ιδιοφυής :
Screenshot_20240901_221103.jpg
 

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,657 μηνύματα.
Τα φαντάσματα μπορείτε να γράφετε στο θέμα και να ψηφίζετε για τις επόμενες 3 ώρες. Η Ηχώ από το Υπερπέραν λήγει στις 01:07.

Ψηφοφορία για Δευτέρα 2/9
  1. American Economist
  2. BeatrixKiddo
  3. Chem2000
  4. giannhs2001
  5. Hased Babis
  6. juanium
  7. Micro
  8. nearos
  9. ultraviolence

Ψήφοι



Η χώρα των φαντασμάτων

Kate1914 - Ψηφοφορία
Joji - Δολοφονία
Memetchi - Ψηφοφορία
Pak - Δολοφονία
Reader - Ψηφοφορία

Οριστικές αποχωρήσεις
Poirot - Ψηφοφορία & Παράταση [Αρχιμαφιόζος]
rafaela11 - Ψηφοφορία [Πληροφοριοδότης]
Queenara - Απουσίες [Ιατρός]
Ουριήλ - Δολοφονία [???]

Απουσίες
Chem2000 #1
Queenara #1, #2


Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από American Economist
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από American Economist
Ενεργοποίηση ιδιότητας: Αλλαγή ψήφων από διεφθαρμένο αστυνομικό
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Hased Babis
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Joji
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Reader
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από giannhs2001
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία απο Reader
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Kate1934
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Ουριήλ
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Hased Babis
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από BeatrixKiddo
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από juanium
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από BeatrixKiddo
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Micro
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Hased Babis
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,955 μηνύματα.
Θα μπορούσαν να σας δώσουν tutorial πως να ξεχωρίστε τη μαφία και πάλι θα αποτυγχάνατε, ξεκάθαρα
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11,276 μηνύματα.
Χαίρομαι που δε μου έδωσε κανένας σημασία. Σε άλλα νέα δεν έπρεπε να παιχτεί τώρα η κάρτα.
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.
Φαντασματάκια μας γλυκά!

Αν μπορείτε κιόλας να ψηφίσετε εναν από τους ζώντες θα μας βοηθούσατε πολύ ❤️
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,319 μηνύματα.
Θα μπορούσαν να σας δώσουν tutorial πως να ξεχωρίστε τη μαφία και πάλι θα αποτυγχάνατε, ξεκάθαρα
Αν είσαι πολίτης τότε πως ξέρεις με σιγουριά πως ο μικρο δεν είναι μαφία και δεν έσωσε επίτηδες τον ούλτρα για να αποκτήσουν αριθμητική υπεροχή;

Χαίρομαι που δε μου έδωσε κανένας σημασία. Σε άλλα νέα δεν έπρεπε να παιχτεί τώρα η κάρτα.
Είδα αυτό που είπες αλλά δεν νομίζω να πήγαινε γενικά στο παιχνίδι αυτό. Πήγαινε κάπου που δεν πρέπει να σκαλιστεί για λόγους δημοσίας ασφαλείας :lol:

Για την κάρτα συμφωνώ απόλυτα,έπρεπε αφού έπεφτε τυμβωρυχίας για να μιλούσαν οι αθώοι νεκροί.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,955 μηνύματα.
Επέστρεψα και είμαι έτοιμη να σας δώσω όλες τις αποδείξεις πως ο ultra είναι μαφιόζος.


Η Ραφαέλα τον ψήφισε :
View attachment 137873


Τον ανέφερε στα τελευταία της λόγια :
View attachment 137874


Και συμφώνησε εδώ πέρα με τον Γιάννη ότι η κάλυψη του είναι ιδιοφυής :
View attachment 137875
Μ'αρέσει που συνεχίζεις να προσπαθείς. Δεν βλέπεις ότι αν έπαιζαν σε παραμύθι θα ήταν οι κοκκινοσκουφίτσες, μόνο που δεν θα υπήρχε κυνηγός να τους σώσει μετά
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 623 μηνύματα.

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Μ'αρέσει που συνεχίζεις να προσπαθείς. Δεν βλέπεις ότι αν έπαιζαν σε παραμύθι θα ήταν οι κοκκινοσκουφίτσες, μόνο που δεν θα υπήρχε κυνηγός να τους σώσει μετά
Πέρα από την πλάκα, οι πολίτες έχουμε ακόμα ελπίδες να νικήσουμε.
Ελάχιστες, αλλά έχουμε.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top