Palermo #48 ~ We are back!

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (26/8)
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 22)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,643 μηνύματα.
Ενημέρωση

Το Σαββατοκύριακο έχουμε διάλειμμα. Μπορείτε να συζητάτε και να ψηφίζετε, δεν μπορείτε όμως να παίξετε κάρτες μέχρι να πάρετε καινούργιες το απόγευμα της Κυριακής (κρατάτε και όσες ήδη έχετε). Η επόμενη ψηφοφορία είναι τη Δευτέρα, αντίστοιχα και οι βραδινοί ρόλοι μπορούν να στείλουν το μήνυμά τους στη ΣΕ μέχρι τις 02:00 της Δευτέρας.

Το διάστημα από τη λήξη της ψηφοφορίας την Παρασκευή μέχρι το μοίρασμα των νέων καρτών το απόγευμα της Κυριακής θεωρείται νεκρός χρόνος: επιτρέπεται η συζήτηση κι η ψηφοφορία, απαγορεύεται το παίξιμο καρτών (εξαίρεση η Ακύρωση της ΑΠ).
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,377 μηνύματα.
Τι έγινε πάλι στο τέλος με τις ακυρώσεις ψήφων;;
 

giannhs2001

Palermo Player

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,268 μηνύματα.
@juanium αν και επίσης δεν ψήφισα chem, θες να μας εξηγήσεις με ποιο σκεπτικό έκαψες κάρτα για εκείνην; Τόσο σίγουρος είσαι για έναν παίκτη που δεν μπαίνει συχνά;
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.
@juanium τώρα τι κατάλαβες με αυτό που έκανες;

Η τσεμ δεν πάτησε καν πήρε απουσία και μου ακυρώσες τις ψήφους μου.

Ειλικρινά το σκέφτηκες καλά αυτό που έκανες. Και πολίτης να ήταν που σου λέω εγώ τώρα να τη κρατήσουμε για ποιον λόγο;

Η ριντερ μιλάει δίνει στοιχεία άθελά της τι είναι και τι όχι.


Και εσύ πήγες και έκανες την πιο pepega κίνηση ever.

Σου δίνω μέχρι τη Κυριακή να μου απαντήσεις εκτενώς η να ζητήσεις συγνώμη για τη βλακεία που έκανες.
 

juanium

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.
@juanium αν και επίσης δεν ψήφισα chem, θες να μας εξηγήσεις με ποιο σκεπτικό έκαψες κάρτα για εκείνην; Τόσο σίγουρος είσαι για έναν παίκτη που δεν μπαίνει συχνά;
Ακολούθησα την λογική να μην χαραμίζεται ψηφοφορία για μη ενεργούς παίχτες. Αν είχε ρόλο της μαφίας θεωρώ θα ήταν πιο ενεργή. Δεν ήθελα να ρισκάρω να φυγει πολίτης λοιπόν. Η reader εκτός από το λάθος που αναγνώρισε ότι έκανε λάθος ψηφίζοντας την Queenara με κάρτα, σήμερα στο debate με τον ούλτρα είπε διάφορα πράγματα που δεν ισχύουν. Τα θεώρησα απόπειρες αποπροσανατολισμού. Εσυ λοιπον @BeatrixKiddo καλύτερα να μου πεις γιατί θέλεις τόσο πολύ να βγάλεις εκτός έναν ανενεργό παίχτη ώστε να χρησιμοποιήσεις κάρτα για να πετύχεις τον σκοπό σου.
 

juanium

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.
Α και να πω επίσης πως την κάρτα διπλής ψήφου την έριξες μονάχα λίγο πριν χάσει δικαίωμα επικοινωνίας ο ούλτρα, να μην σου πάει κόντρα.
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.
Ακολούθησα την λογική να μην χαραμίζεται ψηφοφορία για μη ενεργούς παίχτες. Αν είχε ρόλο της μαφίας θεωρώ θα ήταν πιο ενεργή. Δεν ήθελα να ρισκάρω να φυγει πολίτης λοιπόν. Η reader εκτός από το λάθος που αναγνώρισε ότι έκανε λάθος ψηφίζοντας την Queenara με κάρτα, σήμερα στο debate με τον ούλτρα είπε διάφορα πράγματα που δεν ισχύουν. Τα θεώρησα απόπειρες αποπροσανατολισμού. Εσυ λοιπον @BeatrixKiddo καλύτερα να μου πεις γιατί θέλεις τόσο πολύ να βγάλεις εκτός έναν ανενεργό παίχτη ώστε να χρησιμοποιήσεις κάρτα για να πετύχεις τον σκοπό σου.
Είναι πολύ απλό. Η ριντερ γράφει και μιλάει κάθε μέρα εδώ. Δίνει στοιχεία.

Η τσεμ μπαίνει πέντε λεπτά ψηφίζει έναν στη τύχη και φεύγει.

Να τη κάνουμε τι στο παιχνίδι; Και πολίτης να είναι.

Και είπαμε μια δυο μέρες να είναι ανενεργός για κάποιον λόγο αλλά έχουμε πάει Παρασκευή κάποια στιγμή πρέπει να παίξουμε εεε;;
 

juanium

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.
Είναι πολύ απλό. Η ριντερ γράφει και μιλάει κάθε μέρα εδώ. Δίνει στοιχεία.

Η τσεμ μπαίνει πέντε λεπτά ψηφίζει έναν στη τύχη και φεύγει.

Να τη κάνουμε τι στο παιχνίδι; Και πολίτης να είναι.

Και είπαμε μια δυο μέρες να είναι ανενεργός για κάποιον λόγο αλλά έχουμε πάει Παρασκευή κάποια στιγμή πρέπει να παίξουμε εεε;;
Αυτή η θέση που υποστηρίζεις; Οτι οι ανενεργοί να ψηφίζονται; Α την τρίτη τότε πως και δεν ψήφισες Queenara, που ήταν ανενεργή?
 

juanium

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.
Να βάλουμε λίγο το παιχνίδι στην άκρη και με όλη την καλή διάθεση να σου πω πως έχουμε οικογενειακό τραπέζι :). Θα προσπαθπήσω να μπω όμως το βράδυ. Έχουμε ένα ΣΚ να συζητήσουμε!
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.
Να βάλουμε λίγο το παιχνίδι στην άκρη και με όλη την καλή διάθεση να σου πω πως έχουμε οικογενειακό τραπέζι :). Θα προσπαθπήσω να μπω όμως το βράδυ. Έχουμε ένα ΣΚ να συζητήσουμε!
Όχι θα κάτσεις εδώ δεν τελειωσε η κουβέντα. Γιατί φεύγεις; Δεν έχεις αλλά επιχειρήματα;
 

juanium

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.
Οκ, αυτο ισχυρίζεσαι. Δεν μου απαντάς όμως στην ερώτηση μου. Αφού, όπως λες η ίδια, είσαι της λογικής να ψηφίζονται οι ανενεργοί!
Το έχω δηλώσει από τα πρώτα μηνύματα μου εδώ ότι ψηφίζουμε τους ανενεργούς.
 

juanium

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.
Πάλι δεν μου απαντάς. Θα ρωτήσω για τρίτη φορά. Πως και δεν ψήφισες την Queenara (τον ανενεργό παίχτη) στην ψηφοφορία της Τρίτης;
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.
Πάλι δεν μου απαντάς. Θα ρωτήσω για τρίτη φορά. Πως και δεν ψήφισες την Queenara (τον ανενεργό παίχτη) στην ψηφοφορία της Τρίτης;
Ήταν και άλλοι παίκτες ανενεργοί. Δεν ήταν μόνο η κουιναρα.
 

giannhs2001

Palermo Player

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,268 μηνύματα.
Το μόνο που χρειαζόμαστε είναι μία τυμβωρυχίας στον ultra και τότε θα φανούν πολλά. Το παιχνίδι έχει γίνει πιο ορατό γιατί βλέπεις πως όλοι έχουν χωριστεί σε στρατόπεδα. Αν μάθουμε τι ήταν ο ultra θα ξέρουμε με την μία πως Α) τι ήταν τελικά ο Ουριήλ και Β) εάν ο μεμέτσι είναι πολίτης/μαφιόζος αντίστοιχα.

Είναι σημαντικό να παιχτεί αυτή η κάρτα στον ούλτρα για να μάθουμε πως θα προχωρήσουμε. Όποιος/α την αποκτήσει να μη διστάσει να το πράξει.
 

juanium

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.
Θυμίζω πως ψήφισες Kate1914. Από ότι παραθέτω η αιτιολογία σου δεν ήταν λόγο έλλειψης συμμετοχής. Μιλάω καθαρά με επιχειρήματα, ενώ εσύ αποφεύγεις τις ερωτήσεις μου και όταν απαντάς, απαντάς χωρίς λογική. Τι σημαίνει ήταν και άλλοι παίχτες ανενεργοί; Ποιοι; Θέλω να είσαι συγκεκριμένη. Πολύ αργά όμως. Ο λόγος που ψήφισες την Kate έχει γραφτεί στην ουρά του χρόνου...
Αφού είδα όλα τα μηνύματα σας, και αφού συμφωνώ με κάποιες απόψεις από ότι αναφέρθηκαν, η κειτ όντως έχει περίεργη προσέγγιση και θα αλλάξω τη ψήφο μου στη ΚΑΤΕ1914
 

juanium

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.
Τώρα λοιπόν έχω οικογενειακές υποχρεώσεις και θα προσπαθήσω να μπω, όπως είπα, το βράδυ.
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.
Θυμίζω πως ψήφισες Kate1914. Από ότι παραθέτω η αιτιολογία σου δεν ήταν λόγο έλλειψης συμμετοχής. Μιλάω καθαρά με επιχειρήματα, ενώ εσύ αποφεύγεις τις ερωτήσεις μου και όταν απαντάς, απαντάς χωρίς λογική. Τι σημαίνει ήταν και άλλοι παίχτες ανενεργοί; Ποιοι; Θέλω να είσαι συγκεκριμένη. Πολύ αργά όμως. Ο λόγος που ψήφισες την Kate έχει γραφτεί στην ουρά του χρόνου...
Ποιον είχα ψηφίσει πρώτα κυριε με επιχειρήματα;
 

giannhs2001

Palermo Player

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,268 μηνύματα.
Εάν ο ultra αποδειχθεί μαφιόζος τότε μάλλον σήμερα παίχτηκε μλκια με την Reader.

Αλλά πραγματικά εάν η Reader είναι όντως πολίτης μας πήρε άσχημα στο λαιμό της με την κοτσάνα τότε με τη Queenara.

Όσο και αν δεν με συμφέρει μιας που και εγώ είμαι σε αυτούς που ψήφισαν Reader, εάν αποδειχθεί η ενοχή του ultra τότε αυτή η ψηφοφορία δίνει απαντήσεις.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top