Palermo #48 ~ We are back!

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (26/8)
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 22)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,285 μηνύματα.
Over 1.5 κάρτες μέχρι τα μεσάνυχτα --> 1.30

Καλή επανεκκίνηση παλερμιώτα.
δε ξερω γιατι αλλα μαζι με το gif που εχεις στο προφιλ σε φανταζομαι σα τον grampa simpson που εχει ptsd απο οταν επαιζε παλερμο κια δεν εχει παρει χαμπαρι οτι εχει συνεχισιε ο κοσμος και θυμαται παλια ονοματα
 

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,506 μηνύματα.
Over 1.5 κάρτες μέχρι τα μεσάνυχτα --> 1.30

Καλή επανεκκίνηση παλερμιώτα.
Σήμερα είναι κρίσιμη μέρα.
Ψηφίζω i_lie_us, γιατί προσπαθεί να παραπλανήσει το Παλέρμο με τα χιουμοριστικά spoiler του και εμένα τόσες μέρες δεν με έχει ψηφίσει. Μία ψήφο δεν αξίζω; :cry_x:
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.
Αγαπητή ΣΕ δεν μας δίνετε καλύτερα από 4 καρτουλες στον καθένα μας;

Για σίγουρο μπαχαλο!:jumpy:
 

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,506 μηνύματα.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.
Σήμερα είναι κρίσιμη μέρα.
Ψηφίζω i_lie_us, γιατί προσπαθεί να παραπλανήσει το Παλέρμο με τα χιουμοριστικά spoiler του και εμένα τόσες μέρες δεν με έχει ψηφίσει. Μία ψήφο δεν αξίζω; :cry_x:
Έρχεται η ώρα σας.
Μπα, μια χαρά μπάχαλο το κάνετε κάθε μέρα στις 20:00 και χωρίς 4 κάρτες ο καθένας. :hehe:
Είστε δυνατοί!​
karfi.gif

 

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,506 μηνύματα.
Αγαπητοί Παλερμιώτες, αγαπητές Παλερμιώτισσες.
Το θέμα κλειδώνεται.
Στις 20:30 θα ξεκινήσουμε τη διανομή των καρτών.
Στις 21:00 θα ξεκλειδωθεί το θέμα!
Αν δεν λάβετε κάρτα παρακαλώ, στείλτε μας πιμί και μην το αναφέρετε στο θέμα!

Ευχαριστώ <3
 

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,506 μηνύματα.
Λοιπόν, σύμφωνα με τον αριθμό των παικτών έχουν μοιραστεί οι εξής κάρτες:

1x Νεκροφάνεια, 1x Τυμβωρυχία, 1x Ηχώ από το Υπερπέραν, 1x Χρησμός της Πυθίας, 1x Αποτυχία Δολοφονίας, 1x Εξαίρεση Ψηφοφορίας, 1x Επιπλέον Ψήφος και 1x Ακύρωση Ψήφου.

Το θέμα θα ανοίξει στις 21:00!
Αν δεν έχετε λάβει κάρτα, παρακαλώ να μην το γράψετε στο θέμα, αλλά να επικοινωνήσετε με πιμί με την ΣΕ.
 

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,506 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 2/9
  1. American Economist
  2. BeatrixKiddo
  3. Chem2000
  4. giannhs2001
  5. Hased Babis
  6. juanium
  7. Micro
  8. nearos

Ψήφοι



Η χώρα των φαντασμάτων

Kate1914 - Ψηφοφορία
Joji - Δολοφονία
Memetchi - Ψηφοφορία
Pak - Δολοφονία
ultraviolence - Δολοφονία
Reader - Ψηφοφορία

Οριστικές αποχωρήσεις
Poirot - Ψηφοφορία & Παράταση [Αρχιμαφιόζος]
rafaela11 - Ψηφοφορία [Πληροφοριοδότης]
Queenara - Απουσίες [Ιατρός]
Ουριήλ - Δολοφονία [???]

Απουσίες
Chem2000 #1
Queenara #1, #2


Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από American Economist
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από American Economist
Ενεργοποίηση ιδιότητας: Αλλαγή ψήφων από διεφθαρμένο αστυνομικό
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Hased Babis
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Joji
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Reader
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από giannhs2001
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία απο Reader
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Kate1934
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Ουριήλ
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Hased Babis
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από BeatrixKiddo
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από juanium
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από BeatrixKiddo
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,319 μηνύματα.
Έλα να βλέπω να γίνεται Κυριακάτικο πανηγύρι... Προσοχή μόνο, με σύνεση οι κάρτες του καθενός.
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 3,910 μηνύματα.
Χρησιμοποιώ την Καρτα νεκροφανειας στον @ultraviolence . Πιστευω ηταν πολιτης , και ηταν το μονο μελος που μας βοηθησε να κατευθυνθουμε με εναν λογικο συλλογισμο στους μαφιοζους .

Ελπιζω να πραττω σωστα και να μην μας κοροιδεψες ολους , γενικα στο φορουμ δειχνεις αρκετα συναισθηματικο παιδι και σε εμπιστευομαι . Δεν θελω να φαει τυμβω γιατι αν ειναι πραγματι πολιτης , επαιξε για ολους μας μιας και δεν ειμαστε ιδιαιτερα ενεργοι
 

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,506 μηνύματα.
@ultraviolence επιστρέφεις στην πόλη του Palermo! :flowers:

Ψηφοφορία για Δευτέρα 2/9
  1. American Economist
  2. BeatrixKiddo
  3. Chem2000
  4. giannhs2001
  5. Hased Babis
  6. juanium
  7. Micro
  8. nearos
  9. ultraviolence

Ψήφοι



Η χώρα των φαντασμάτων

Kate1914 - Ψηφοφορία
Joji - Δολοφονία
Memetchi - Ψηφοφορία
Pak - Δολοφονία
Reader - Ψηφοφορία

Οριστικές αποχωρήσεις
Poirot - Ψηφοφορία & Παράταση [Αρχιμαφιόζος]
rafaela11 - Ψηφοφορία [Πληροφοριοδότης]
Queenara - Απουσίες [Ιατρός]
Ουριήλ - Δολοφονία [???]

Απουσίες
Chem2000 #1
Queenara #1, #2


Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από American Economist
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από American Economist
Ενεργοποίηση ιδιότητας: Αλλαγή ψήφων από διεφθαρμένο αστυνομικό
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Hased Babis
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Joji
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Reader
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από giannhs2001
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία απο Reader
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Kate1934
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Ουριήλ
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Hased Babis
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από BeatrixKiddo
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από juanium
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από BeatrixKiddo
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Micro
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,319 μηνύματα.
νομίζω είναι ξεκάθαρη μαφία ultra-Micro. Ξέρουμε τους στόχους.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,658 μηνύματα.
@ultraviolence επιστρέφεις στην πόλη του Palermo! :flowers:
Σε τούτη την πόλη που αγάπησα.

Γεια σας παιδιά!! Καταρχήν ευχαριστώ τον Micro, ομολογώ δεν το περίμενα.

@giannhs2001 Σου έρχομαι! Έχεις παραλείψει γεγονότα σε οσα είπες κατά την διάρκεια του ΣΚ και δε μπορούσα να απαντήσω.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,319 μηνύματα.
Έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα μόνο αν πέσει τυμβωρυχίας στον μεμέτσι θα μάθουμε τι γίνεται εδώ πέρα. Do it!!!
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,658 μηνύματα.
Ο ultra υποστηρίζει πως το κάρφωμα δεν ήταν επιτυχημένο για αυτό αποχώρησε ο κρυφός μαφιόζος (Ουριήλ) που απέτυχε να τον καρφώσει. Εμπειρικά μιλώντας, δεν ξέρω κατά πόσο παίκτες που ΔΕΝ έχουν ξαναπαίξει το παιγνίδι και ούτε έχουν την πολυτέλεια να ρισκάρουν (η μαφία έχει σίγουρα -1 ) θα έπαιρναν την επιλογή-ρίσκο του καρφώματος.
Εμπειρικά; Μάλλον δεν ξέρεις ποσα αποτυχημένα καρφώματα έχουν γίνει κατά το παρελθόν! Απλά έφαγαν το τυράκι και είδαν ότι έτσι μπορούν να διώξουν άλλον έναν παίκτη για να πάνε μπροστά στα νούμερα. Σε αυτό το σημείο του παιχνιδιού ήμουν επικίνδυνος.

Για την ώρα τείνω να συμφωνώ με την κρίση της μάγισσας που ξέκανε τον ultra, όμως δεν είμαι σίγουρος και εδώ είναι όλο το ζουμί.
Η μάγισσα δεν είχε σωστή κρίση. Και το κατάλαβε στην πορεία ;)
Επίσης προσθέτω μία παρατήρηση που με ήρθε τώρα, ο ultra υποστηρίζει πως προσπαθούσε να μπερδέψει την μαφία και να την κάνει να πιστέψει πως κάτι ξέρει και έτσι να προχωρήσει σε απλό κάρφωμα σε βάρος του.
Σωστά έως εδώ.
Το πρόβλημα όμως είναι πως προσπαθούσε να πείσει πως ο Ουριήλ είναι η πόρνη (πατώντας απάνω στα γραφόμενα του για την μυθική Κασσάνδρα). Άρα ο Ουριήλ όντας κρυφός μαφιόζος (σύμφωνα με τη θεωρία που τον θέλει να έκανε αποτυχημένο κάρφωμα στον ούλτρα και να βγήκε εκτός) αποφάσισε να κάνει κάρφωμα σε έναν παίκτη που ανοικτά τον κατηγορούσε για λάθος ρόλο;;;;; Βγάζει αυτό λογική τελικά;
Βγάζει και το είχα εξηγήσει σε ένα ποστ μου.
Έκανα στον Ουριήλ ένα σκωτσέζικο ντουζ. Αρχικά τον κατηγόρησα για πόρνη, ώστε να δω ένα μήνυμα από κάποιον μαφιόζο του που θα πάει να καλύψει τον έτερο μαφιόζο του.
Στη συνέχεια, προσποιήθηκα ότι είχα πληροφορίες όταν ήρθα στο ποστ όπου έδωσα την πιθανή μαφία. ΑΠΟ ΑΥΤΟ το ποστ είναι που τους ήρθε η ιδέα ότι είμαι ο ντετέκτιβ. Όχι επειδή τον κατηγόρησα ως πόρνη.. Επειδή η λίστα μου ήταν σωστή (πλην του ρόλου της πόρνης που ακόμα το ψάχνω)
Αν είχατε παρακολούθησε λίγο τα γεγονότα, θα'πρεπε ήδη να είχατε καταλάβει τι ρόλο έχω.
Αντιθέτως, ο Ουριήλ μετά από ένα διάστημα όπου δεν έγραφε πολλά μπήκε δυνατά στο παιγνίδι και έγραφε συχνά και αποφασιστικά εναντίον του ούλτρα σαν να έμαθε κάτι (ντετέκτιβ ίσως; ) και έτσι η μαφία τον έβγαλε από τη μέση...
Μα αυτό ήταν το σχέδιο του Γιάννη. Βγήκε δυναμικά γιατί δεν είχε να φοβηθεί κάτι...Ο πραγματικός ντετέκτιβ ΔΕΝ βγαίνει δυναμικά. Φοβάται. Είναι προσεκτικος στις κινήσεις του. Εκείνος ήρθε και έδωσε ως τριάδα μαφιόζων εμένα, τον Micro και τον νεαρό. Και άντε να καταλάβω να έχεις τις ενστάσεις σου για τον Micro λόγω της νεκροφάνειας...Αλλά τον νεαρό;
Θεωρείς το νεαρό μαφιόζο;
Ε όχι δα.
Ο Ούλτρα εδώ υπολογίζει λάθος. Τον θεωρεί φανερό β (τον γνωρίζει ο αντίπαλος μαφιόζος). Με αυτό το σκεπτικό η reader θα έπρεπε να είναι στη θέση του ουριήλ τώρα.
Άμα δεις στο επόμενο ποστ που έκανα, είχα πει ΕΞΑΡΧΉΣ ότι είχα δώσει κάποιες πληροφορίες παραποιημενες, αλλά το νόημα δεν αλλάζει.
Και αυτό ήταν για να καλύψω τον ρόλο που έχω και να ενισχύσω το τις πιθανότητες να πάει να με καρφώσει ο κρυφός τους. Μπλόφα ήταν, για να έρθουν μετά και να πουν "Ο Ουριηλ δε μπορεί να καρφώσει, ήταν Φανερός"
Εδώ ο Ούλτρα τον κατηγορεί ως πόρνη. Το σήμα θα μπορούσε πράγματι να ισχύει. Ο Ουριήλ και εκτός παιγνιδιού έχει αποδείξει πως είναι έξυπνος άνθρωπος (αν και πιστεύω πως το μυθολογικό reference είναι υπεραισιόδοξο να το καταλάβει κάποιος). Όμως δεν είναι τόσο ενθαρρυντικό ως επιχείρημα για τον ultra αφού πέφτει εκτός...
Το εξήγησα παραπάνω
Αυτό το μήνυμα που βρήκα είναι που φοβάμαι πως κάρφωσε τον Ουριήλ.
Δεν είμαι δα και χθεσινός να πήγαινα να καρφωσω ενώ την προηγούμενη μέρα με είχε καρακατηγορησει..Θα τον δολοφονούσα απλά.
Ο ultra τον κατηγορεί πως προσπαθεί να προσποιηθεί το μέντιουμ. Όμως μία λεπτομέρεια, το μέντιουμ μπορεί να ρωτήσει μόνο για φαντάσματα όχι για ενεργούς (και οι τρεις ήμασταν ενεργοί τότε). Οπότε σε εκείνη τη φάση όπου αν θυμάμαι καλά μόνο την Κέιτ είχαμε στην χώρα φαντασμάτων ΓΙΑΤΙ ο Ουριήλ να είναι τόσο σίγουρος ως μέντιουμ πως θα σώσει το παιχνίδι;
Δεν καταλαβαίνω που μπερδεύτηκες. Τον κατηγόρησα ότι πάει να το παίξει ότι έχει πληροφορία για την Κειτ. Ότι δήθεν ρώτησε και έμαθε ότι δεν είναι η ΔΑ και ότι γι'αυτό μου άρχισε την επίθεση..
Όταν έκανα την έκκληση στο μέντιουμ, όπως σας είπα είχα δύο συναρτήσεις. Στην πρώτη το πραγματικό μέντιουμ να μάθει για το τι είναι η Κέιτ (σου λέει κάτι αυτό; ) αλλά και να πάω να τσακωσω αυτόν που θα έρθει να το παίξει ότι έμαθε την λάθος πληροφορία. Από εκεί είναι που άρχισα να υποψιάζομαι τον Ουριήλ..
Είναι πιθανό σε αυτό το σημείο ο ultra να καταλαβε το πιθανό τραγικό λάθος του Ουριήλ να προδώσει έτσι το ρόλο του και φρόντισε επιδέξια να το κουκουλώσει πριν κάνει την κίνηση του
Ο ουλτρα τέτοια λάθη δεν τα κάνει. Ξέρει τους κανόνες νερό, αγαπητέ Γιάννη! Έχω συντελέσει μάλιστα και στην τροποποίηση μερικών. Λίγο κουλό να κάνω τέτοιο λάθος, δε νομίζεις; Όπου σας συμφέρει αναφέρεστε στην εμπειρία μου μου φαίνεται.

Πρέπει σιγά-σιγα να σκεφτόμαστε το ποιος είναι ο Αντίπαλος Μαφιοζος..

Αυτά για την ώρα.
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,285 μηνύματα.
Χρησιμοποιώ την Καρτα νεκροφανειας στον @ultraviolence . Πιστευω ηταν πολιτης , και ηταν το μονο μελος που μας βοηθησε να κατευθυνθουμε με εναν λογικο συλλογισμο στους μαφιοζους .

Ελπιζω να πραττω σωστα και να μην μας κοροιδεψες ολους , γενικα στο φορουμ δειχνεις αρκετα συναισθηματικο παιδι και σε εμπιστευομαι . Δεν θελω να φαει τυμβω γιατι αν ειναι πραγματι πολιτης , επαιξε για ολους μας μιας και δεν ειμαστε ιδιαιτερα ενεργοι
Πως εξηγείς τον θανατο πακ - ουλτρα - ουριήλ;;;;;;;
κατι βρωμαει εδω
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,658 μηνύματα.
Πως εξηγείς τον θανατο πακ - ουλτρα - ουριήλ;;;;;;;
κατι βρωμαει εδω
Να σε ρωτήσω κάτι;
Έστω ότι ο Ουριήλ ήταν όντως ο Ντετέκτιβ που λέει ο Γιάννης.

Προχθές ήρθε και έδωσε μια λίστα με τρία άτομα ως μαφιόζους.

Εμένα, εσένα (εσένα μάλιστα σε έγραψε με κεφαλαία) και τον Micro.

Πώς το εξηγείς; Αφού δεν είσαι μαφιοζος, ξέρω ποιον ρόλο έχεις. Καταλαβαίνεις νομίζω ότι κάτι βρωμάει εδώ αλλά όχι για τους λόγους που υποθέτω ότι εννοείς. Είναι δυνατόν ένας ντετέκτιβ να σε δίνει ως μαφιόζο ενώ δεν είσαι;
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 3,910 μηνύματα.
νομίζω είναι ξεκάθαρη μαφία ultra-Micro. Ξέρουμε τους στόχους.
Ρε φίλε έχει γράψει τα μισά μηνύματα στο θρεντ . Οι μισές σελίδες είναι δικές του . Ξέρω ότι είναι μεγάλο ρίσκο η κίνηση μου αλλά θεωρώ άδικο να μην του δωθεί μια ευκαιρία αν είναι όντως πολίτης
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,285 μηνύματα.
Να σε ρωτήσω κάτι;
Έστω ότι ο Ουριήλ ήταν όντως ο Ντετέκτιβ που λέει ο Γιάννης.

Προχθές ήρθε και έδωσε μια λίστα με τρία άτομα ως μαφιόζους.

Εμένα, εσένα (εσένα μάλιστα σε έγραψε με κεφαλαία) και τον Micro.

Πώς το εξηγείς; Αφού δεν είσαι μαφιοζος, ξέρω ποιον ρόλο έχεις. Καταλαβαίνεις νομίζω ότι κάτι βρωμάει εδώ αλλά όχι για τους λόγους που υποθέτω ότι εννοείς. Είναι δυνατόν ένας ντετέκτιβ να σε δίνει ως μαφιόζο ενώ δεν είσαι;
Δε ξερω, πραγματι. Εχεις ενα δικιο, με ιχε γραψει με κεφαλαία και μου είπε oτι αν εσυ εισαι μαφιοζος τοτε εγω θα ειμαι και ο αλλος επειδη 3 σελιδες σε υποστήριζα εναντια του μεμετσι...
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,319 μηνύματα.
Ρε φίλε έχει γράψει τα μισά μηνύματα στο θρεντ . Οι μισές σελίδες είναι δικές του . Ξέρω ότι είναι μεγάλο ρίσκο η κίνηση μου αλλά θεωρώ άδικο να μην του δωθεί μια ευκαιρία αν είναι όντως πολίτης
Ρε φίλε, έγραψα ξεκάθαρα πως η νεκροφάνειας πρέπει να παιχτεί μετά από τυμβωρυχίας. Έχεις δύο στρατόπεδα χωρισμένα φουλ αυτή τη στιγμή, όπου σίγουρα ξες πως στο ένα έχεις μαφιόζο (εκτός αν η ραφ απλά μας τρόλλαρε όλους και δεν είπε ποτέ τον φανερό μαφιόζο). Δεν έχει παιχτεί ακόμα τυμβωρυχίας είτε γιατί αυτός που την έχει κοιμάται είτε γιατί έπεσε σε μαφιόζο και τον συμφέρει η αναμπουμπούλα που επικρατεί τώρα και ρίχνεις νεκροφάνεια σε έναν παίκτη αμφιβόλου αξιοπιστίας. Είτε μαφιόζος είσαι είτε λίγο αφελής. Αν είσαι μαφιόζος τότε ξέρεις πως η νεκροφάνειας έπεσε σε εσάς και έσωσες τον έναν. Αν είσαι πολίτης είσαι αφελής γιατί βιάστηκες πολύ. Δεν λέω με σιγουριά πως ο ούλτρα είναι μαφιόζος, λέω πως υπάρχουν ενδείξεις και για εκείνον και μία τέτοια απόφαση μπορεί να έχει τινάξει τα πάντα στον αέρα αυτή τη στιγμή.

Εάν ο ούλτρα είναι μαφιόζος τότε το παιχνίδι κρίθηκε ήδη.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top