Palermo #48 ~ We are back!

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (26/8)
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 22)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Reader

Palermo Player

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 606 μηνύματα.

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 3,905 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11,271 μηνύματα.
Εγώ πάντως λάτρεψα τον ρόλο μου, θα τον ξαναήθελα και ας είδα τα 2/5 βράδια ότι πεθαίνω :lol:
 

Kate1914

Palermo Player

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,334 μηνύματα.
Η φάση θα είναι να της ξανατύχει ΔΑ
Καλά τότε θα είναι ό,τι καλύτερο, αλήθεια 🤣🤣
Ξέρεις, το πιο ωραίο θα ήταν να έχουμε και πάλι τότε παρόμοια σύσταση στην μαφία. Θα βγουν από το παιχνίδι πριν καν αρχίσει αν συμβεί τίποτα τέτοιο.

Αν και δυστυχώς δεν πιστεύω να ξαναγίνω ΔΑ. Μάλλον με τους καλούς θα είμαι.

Πάντως σε όποιον θα είναι ΔΑ στο μέλλον, έχω να πω ότι δε φαντάζεστε πόσο γέλιο θα ρίξετε όταν τους δείτε όλους αποπροσανατολισμένους. Αρκεί να μην κάνετε τις βλακείες που έκανα εγώ.
 

Reader

Palermo Player

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 606 μηνύματα.

Kate1914

Palermo Player

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,334 μηνύματα.

Reader

Palermo Player

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 606 μηνύματα.
Ναι, όχι επειδή ας πούμε τους έκαψα πόσες φορές και έτρεχαν να συμμαζέψουν τα ασυμμάζευτα
Όπως είπε σε παλαιότερο μήνυμα ο Ούλτρα, ο ΔΑ μπορεί να σε προδώσει, η γιάφκα ποτέ.
Και αφού εσύ ήσουν η ΔΑ, είναι win - win. Για εσένα τουλάχιστον :laugh:
 

Poirot

Palermo Player

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,601 μηνύματα.
Εγώ δεν ξέρω τι ρόλο θέλω στο επόμενο, σίγουρα κάποιον που να μου επιτρέψει να ζήσω περισσότερο. Μου άρεσε όμως και η Μαφία, μακάρι να μπορούσα να ξανακάνω και με τους ίδιους. Αν και έχω διακρίνει κι αλλά άτομα με τα οποία θα ήθελα να κάνω.
 

Kate1914

Palermo Player

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,334 μηνύματα.

Poirot

Palermo Player

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,601 μηνύματα.

Reader

Palermo Player

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 606 μηνύματα.
Εγώ δεν ξέρω τι ρόλο θέλω στο επόμενο, σίγουρα κάποιον που να μου επιτρέψει να ζήσω περισσότερο. Μου άρεσε όμως και η Μαφία, μακάρι να μπορούσα να ξανακάνω και με τους ίδιους. Αν και έχω διακρίνει κι αλλά άτομα με τα οποία θα ήθελα να κάνω.
Θα μου άρεσε κι εμένα να είμαι μαφία, ειδικά μετά την τόσο ευγενική πρόσκλησή σου.

Δεν θα ξανά ήθελα όμως τον δικό μου ρόλο, τα πήγα χάλια. Ήμουν η μόνη που δεν μπορούσα να δολοφονηθώ και είχα να φοβάμαι μόνο την ψηφοφορία και πάλι κατάφερα να ψηφιστώ.
 

Poirot

Palermo Player

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,601 μηνύματα.
Θα μου άρεσε κι εμένα να είμαι μαφία, ειδικά μετά την τόσο ευγενική πρόσκλησή σου.

Δεν θα ξανά ήθελα όμως τον δικό μου ρόλο, τα πήγα χάλια. Ήμουν η μόνη που δεν μπορούσα να δολοφονηθώ και είχα να φοβάμαι μόνο την ψηφοφορία και πάλι κατάφερα να ψηφιστώ.
Τρέμω στην ιδέα να ήσουν εσυ κι ο αγαπητός @ultraviolence μαζί μαφιόζοι…

Εντάξει, εμείς πάντως δεν προσπαθήσαμε να σε σκοτώσουμε :lol: Εντάξει είναι λίγο ξενέρωτος ρόλος κατά τα άλλα γιατί δεν είναι ότι έχεις έστω καμία πληροφορία ή κάτι
 

Kate1914

Palermo Player

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,334 μηνύματα.
Για τη Μαφία έλεγα, όχι για τους συνεργάτες της :/:

(με αγάπη <3)
Έτσι το καταλαβαίνω, εντάξει.
τα πήγα χάλια.
Συγγνώμη αλλά όλα και όλα, τα πρωτεία τα παίρνω εγώ εδώ :pfff:.
Εσύ εντάξει μωρέ, καλά έπαιξες. Μπορεί να ψηφίστηκες γιατί έκανες ένα λάθος, αλλά γενικά στο παιχνίδι έπαιξες τρομερά καλά. Δηλαδή ήσουν από τους λίγους που έγραφαν όντως επιχειρήματα και όχι απλά ό,τι τους κατέβει.

Εγώ πάντως αν και θα ήθελα να είμαι στη μαφία, νομίζω πως στην πραγματικότητα πιο καλά θα μου ταίριαζε κάποιος ρόλος των πολιτών.

Αν και θα έλεγα να μην προτρέχουμε παιδιά. Αν έχουμε πάλι λίγες συμμετοχές πιο πιθανό είναι να παίξουμε το απλό.
 

ultraviolence

Palermo Moderator

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,638 μηνύματα.
Θα μου άρεσε κι εμένα να είμαι μαφία, ειδικά μετά την τόσο ευγενική πρόσκλησή σου.

Δεν θα ξανά ήθελα όμως τον δικό μου ρόλο, τα πήγα χάλια. Ήμουν η μόνη που δεν μπορούσα να δολοφονηθώ και είχα να φοβάμαι μόνο την ψηφοφορία και πάλι κατάφερα να ψηφιστώ.
Εσύ έκανες το λάθος να αφήσεις τον υπαινιγμό ότι είσαι το αλεξίσφαιρο. Ήσουν που ήσουν επικίνδυνη, δε μπορούσαμε να σε σκοτώσουμε κιόλας. Κατέβαλα υπερπροσπάθεια για να τους σπρώξω εναντίον σου. :hehe:
Ψιλοξενερωτος ρόλος πάντως, αν με ρωτάς. Εμένα μου αρέσουν οι ρόλοι της νύχτας.
 

Reader

Palermo Player

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 606 μηνύματα.
Εντάξει, εμείς πάντως δεν προσπαθήσαμε να σε σκοτώσουμε :lol:
Προσπαθήσατε όμως να με βγάλετε μέσω ψηφοφορίας, και τα καταφέρατε :thanku:

Τρέμω στην ιδέα να ήσουν εσυ κι ο αγαπητός @ultraviolence μαζί μαφιόζοι…
Αυτό θα είχε όντως ενδιαφέρον... Θα με ενδιέφερε να ήμουν μαφία με τον Ούλτρα, αλλά και με εσένα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εσύ έκανες το λάθος να αφήσεις τον υπαινιγμό ότι είσαι το αλεξίσφαιρο.
Δυστυχώς τότε σε εμπιστευόμουν ακόμα. Πίστευα ακράδαντα πως ήσουν πολίτης και επειδή είχα καταλάβει πόσο παρατηρητικός είσαι, σκέφτηκα να σου δείξω ποιος είναι ο ρόλος μου ώστε να με βοηθήσεις να μην με ψηφίσουν. Όταν συνειδητοποίησα τι λάθος έκανα ήταν τρομερά αργά.

Κατέβαλα υπερπροσπάθεια για να τους σπρώξω εναντίον σου. :hehe:
Εδώ παραλίγο να στραφώ κι εγώ η ίδια εναντίον μου.
Έκανες εξαιρετική δουλειά.
Εμένα μου αρέσουν οι ρόλοι της νύχτας.
Το καταλάβαμε αυτό δυστυχώς.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αν και θα έλεγα να μην προτρέχουμε παιδιά. Αν έχουμε πάλι λίγες συμμετοχές πιο πιθανό είναι να παίξουμε το απλό.
Πάντως και τώρα που χάσαμε δύο παίκτες από απουσίες μια χαρά τα καταφέραμε με το extreme.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Kate1914

Palermo Player

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,334 μηνύματα.
Πάντως και τώρα που χάσαμε δύο παίκτες από απουσίες μια χαρά τα καταφέραμε με το extreme.
Όντως, ισχύει αυτό που λες. Απλώς εντάξει, και πάλι δεν είναι σωστό αυτό. Δηλαδή σε όποια ομάδα και αν ήταν οι απόντες, δημιουργείται πρόβλημα. Χωρίς να στοχοποιώ αυτούς που έλειπαν αυτή τη φορά, προς Θεού.

Πάντως κοίτα, από τη μία του χρόνου θα έχουμε δύο πλεονεκτήματα σε σχέση με φέτος. Πρώτον, θα το οργανώσουμε νωρίτερα οπότε οι περισσότεροι θα έχουμε χρόνο, γιατί δε θα πιεζόμαστε από εξεταστική ή πανελλήνιες, άρα θα είμαστε όλοι πιο χαλαροί και θα μπορούμε να διαθέσουμε χρόνο χωρίς να αγχωνόμαστε για τις διάφορες υποχρεώσεις μας τόσο πολύ. Και δεύτερον, θα έχουμε και την εμπειρία της πρώτης φοράς που παίξαμε, αν λάβουμε ως δεδομένο ότι η πλειοψηφία θα συμμετάσχει ξανά. Επομένως σίγουρα θα είναι καλύτερα. Αρκεί να υπάρξει και πάλι συμμετοχή.
 

Reader

Palermo Player

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 606 μηνύματα.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,656 μηνύματα.
Κάπου εδώ ήρθε η ώρα να κλείσει και τυπικά αυτό το Παλέρμο. Ευχαριστούμε όλους όσους συμμετείχατε και ελπίζουμε να περάσατε καλά. Ιδιαίτερες ευχαριστίες στην Κατερίνα και το Γιάννη που πήραν την πρωτοβουλία να οργανωθεί το παιχνίδι μετά από 5 χρόνια, καθώς και στη Ζωή, που ήταν αρωγός στην προσπάθεια αυτή.

Καλή αντάμωση σε μελλοντικά παιχνίδια!

:lock:
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top