Ονοματολογία.....

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Πακη????????????

Αχαχαχαχαχαχαχα...:rofl::rofl::rofl:

Ειπες οτι δεν θελεις σχολια αλλα δεν κρατηθηκα..

:P

Πάκης ρουλζ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manouela

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μανουελα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
με λένε μανουέλα!! οι περισσότεροι με φωνάζουν έμμανουέλα και μερικέσ φορές με τσαντίζει.είναι ιταλικό όνομα και ξέρω ότι όταν ήτανε να με βαφτίσουν υπήρχαν προβλήματα γιατί δεν το δεχότουσαν.. μ α΄ρεσει πολύ το όνομα μου. αλλά περισσότερο μ αρέσει της μαμάς μου. ιγκλίκα. είναι λουλούδι στα βουλγαρικά!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
πηρα την ( μεγαλη ) αποφαση να δηλωσω δημοσια το ονομα μου...

τυχον σχολια ή χλευασμοι παρακαλω να παραλειπονται:pfff:

βεατρικη... (ναι το ξερω οτι ειναι σαν ονομα βατραχου... μη μου το πειτε και σεις!!:mad:)

χαθηκε ο κοσμος να με λενε ζωη, αγαπη, ελπιδα ή κατι τετοιο?!?

απο αντρικα τρελαινομαι για το Ανδρεας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Είναι πολύ ωραίο όνομα, μην το κουτσουρεύεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Έχεις τόσο ωραίο όνομα και το κρύβεις καλέ; Μην ακούω βλακείες, είναι τέλειο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Καλέ το ονομά σου είναι παρα πολύ ωραίο και πολύ προτότυπο!!!! :D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
:confused::worry: η αληθεια ειναι οτι οι απψεις δυιστανται γυρω απο το ονομα μου:P

προσωπικα δε θα το εδινα στο παιδι μου:P

αλλα ευχαριστω πολυ:redface::redface:

τα λογια σας ειναι πολυ παρηγορα!:redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
βεατρικη...

Απο το λατινικο beatus (ευτυχης, λαμπρος, αριστος). Αυτη που χαριζει, που σκορπαει τη χαρα και την ευτυχια.
- Πληθωρικη, θελκτικη, θεληματικη, γοησσα, δελεαστικη...

Απο το βιβλιο "Τα Νεοελληνικα Κυρια Ονοματα" , Θεοδωρος Σερεμετακης - Μαρια Δημητριου.


Πρεπει να αλλαξεις αποψη ασαπ!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Απο το λατινικο beatus (ευτυχης, λαμπρος, αριστος). Αυτη που χαριζει, που σκορπαει τη χαρα και την ευτυχια.
- Πληθωρικη, θελκτικη, θεληματικη, γοησσα, δελεαστικη...

Απο το βιβλιο "Τα Νεοελληνικα Κυρια Ονοματα" , Θεοδωρος Σερεμετακης - Μαρια Δημητριου.


Πρεπει να αλλαξεις αποψη ασαπ!;)


αυτο ομολογω δε το γνωριζα...
πολυ ομορφο...:)
ευχαριστω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Με λένε Μαρία. Με φωνάζουν και Μάρω(οι δικοί μου άνθρωποι).

Το προτειμώ.

Θα ήθελα να με λένε Νεφέλη ή Ζωή.

Αν ήμουν άντρας θα ήθελα να με λένε Χριστόφορο. Είναι το αγαπημένο μου αντρικό όνομα.

:):):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Burp

Δραστήριο μέλος

Η Burp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 786 μηνύματα.
Άννα με λένε εννίοτε με φωνάζουν και Άννι(:)) ή Αννούλα(:mad:)

Μ΄αρέσουν διάφορα Αρχαιοελληνικά πχ.Ιάνθη, Κίρα όπως και Κέλτικα πχ.Έθνε, Μπριγκίτ:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Απο αντρικα λατρεύω το Κωνσταντίνος και το Άγγελος...
Απο γυναικεία το Ζωή,το Δούκισσα και το Μαριαλένα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Φίλιππος
Λουκάς
'Αρης
Άρτεμις
Νεφέλη
Έμιλυ


Εχμμ.. αυτά.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Μου αρεσει το ονομα μου,δεν θα ηθελα να με ελεγαν αλλιως.Θεωρω πως με χαρακτηριζει και μου ταιριαζει.
Απεχθανομαι τα υποκοριστικα και θελω να με φωναζουν μονο με το βαπτηστικο μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanouria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fanouria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 261 μηνύματα.
και εμένα μου αρέσει πάρα πολύ το όνομα μου ,αλλά δε μου αρέσει καθόλου μα καθόλου όταν με φωνάζουν ζουν με υποκοριστικό , το σιχαίνομαι ........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athinouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
όχι δε μ' αρέσει το όνομά μου, αλλά δε νομίζω ότι θα μου πήγαινε κάτι άλλο..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Magusta

Νεοφερμένος

Η Magusta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Μου αρέσει πολύ το όνομά μου γιατί θεωρώ ότι με χαρακτηρίζει.:DΓενικότερα μου αρέσουν τα ονόματα που σημαίνουν κάτι και "έχουν μια ιστορία από πίσω τους",όπως π.χ. τα αρχαιοελληνικά,κ.α.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Το δικό μου όνομα ωρες ωρες μου τη σπαει απιστευτα.
Όλοι οι καθηγητες μου όταν είχα νεύρα και φωναζα μου έλεγαν "Ενα παιδί που λέγεται Ευθυμία-Ζωή δεν πρέπει ποτε να συμπεριφερεται ετσι...Ανταποκρίσου στο ονομα σου και διεδωσε την χαρα..."

ΕΛΕΟΣ ΕΤΣΙ?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena

Πολύ δραστήριο μέλος

Η elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος. Έχει γράψει 888 μηνύματα.
Εμένα το δικό μου δεν μου αρέσει και ειδικά όταν μου το λένε ολόκληρο.... Θα προτιμούσα το Χριστίνα ή το Ζωή που είναι και συμβολικό (και λίγο πιο ασυνήθιστο).... Και από αντρικά το Άγγελος και το Πέτρος.... :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
'Εχμ ok δεν θα έλεγα ότι τρελαίνομαι κιόλας για το όνομά μου. =/

Μου αρέσουν τα πιο ασυνήθιστα: Θέτιδα, Μυρτώ,Νεφέλη.

Από αντρικά ονόματα τώρα: Άγγελος,Μιχάλης,Ορφέας. =/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top