Ονοματολογία.....

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Κι εμενα μ' αρεσει το ονομα μου...

Βεβαια μου την σπαει οταν τους το λεω και με ρωτανε "Ναι, και το μικρο ποιο ειναι??"

Αλλα και σπανιο, και δειχνει και τον χαρακτηρα μου και στην σπανια ομορφια μου...

Μπορω να το παιδευω για μερες... Αλλα βαριεμαι...

Ακριβο με λενε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφακι29785

Νεοφερμένος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Αθλητής και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Το ονοματάκι μου , μου αρέσει πολύ !!! Ευτυχώς που δεν με βάπτισαν Ερμιόνη!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
πφφφφφφφφφφφ................
εχοντας διαβασει και τις 19 σελιδες που υπαρχουν στο τοπικ (οχι δεν με επαιρνε ο υπνος τετοια ωρα....:redface::redface:), αποφασισα να αποκαλυφτω και γω..

οι περισσοτεροι εδω μεσα με ξερετε σαν ζενια
λιγοι ξερουν το βαφτιστικο μου, το οποιο ειναι ευγενια
το ζενια μου το εβγαλε ενας πολυ καλος μου φιλος και απο τοτε μου εμεινε
για οποιον δεν γνωριζει το ζενια βγαινει απο τα γαλλικα
ακουω και στα 2 ονοματα
δεν λεω, ωραιο ειναι το ονοματακι μου, και σχετικα σπανιο
απλα με στεναχωρει οταν πλησιαζει η ονομαστικη μου γιορτη...
εκτος απο την οικογενεια μου λιγοι ξερουν ποτε γιορταζω :/::/::/::/:
δεν το λεω για τα δωρα
αλλα να ακουσω αυτο το ατιμο το "χρονια πολλα"
ομολογω οτι μου λειπει....................:/::/::/::/:

αγαπημενα ονοματα δεν θα πω τωρα...
ισως μια αλλη βραδια που θα εχω παλι αυπνιες......:whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Κ εμένα μου αρέσει πολύ τ'όνομα μου... Όμως υπάρχουν κ άλλα ονόματα που μου αρέσουν..όπως: Εβελίνα και Μαρκέλλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

element skate

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βρασιδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 950 μηνύματα.
εμενα μου αρεσει και το βρασιδας:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntziWin

Διάσημο μέλος

Η Κουφό Χρυσόψαρο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,096 μηνύματα.
To ονομα μου,μου αρεσει αρκετα επειδη δεν ειναι και πολυ συνηθισμένο... Συχαίνομαι παντως οταν με λενε με το βαφτιστικο μου Αγγελική ..:mad: Επισης μάρεσει πολυ το ονομα Αλεξανδρα..!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
οι μαριες θα με καταλαβουν....δεν μ αρεσει...αλλα δεν το εχω κανει κατι παρεμφερες οπως π.χ. μαιρη.
θα ηθελα πλ να με λενε νεφελη,εχω ενα θεματακι με αυτο το ονομα...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράνοια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Το όνομα μου δεν μου αρέσει.Και ειδικά το βαφτιστικό μου,προσπαθώ να το ξεχάσω!Από γυναικεία προτιμώ : Χρυσηίδα,Αταλάντη αντρικά: Άρης,Γιώργος,Χρήστος :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m(A).niC

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
οι μαριες θα με καταλαβουν....δεν μ αρεσει...αλλα δεν το εχω κανει κατι παρεμφερες οπως π.χ. μαιρη.
θα ηθελα πλ να με λενε νεφελη,εχω ενα θεματακι με αυτο το ονομα...:redface:


σ καταλαβαινω!!,, ουτε εμενα μ αρεσει!!αλλα δεν μπορω να κανω κτ,,:(
βασικα μ αρεσουν υπερβολικα τ παρακατω ονοματα,,: Ερωφιλη ( απλα υπεροχο) , Αρετη , Φωτεινη.
οπως κ για αγορια τ ονοματα : Μιχαλης , Αντρεας , Αχιλλεας κ Αλεξανδρος ! ,, πολυ τυχεροι αυτοι που τ εχουν!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Μου αρέσει. :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Moυ αρεσει,αλλα θα ηθελα να με λενε Ισμηνη η Μυρσινη....Κατι πιο σπανιο!!! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mel999

Δραστήριο μέλος

Η Τζάνα η Μελι(τζά)να αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 556 μηνύματα.
Μου αρέσει πολύ το όνομα με το οποίο με φωνάζουν ("Μελίνα") το βαφτιστικό δεν το αποκαλύπτω:P. Θα μου άρεσε να είμαι βαφτισμένη με το υποκοριστικό μου ( το αγαπάω πλ τ υποτιθέμενο ονοματάκι μου:inlove:) ή ως Λυδία, Ερωφιλη, Κατερίνα ή κ Ελπίδα... (πάντως σίγουρα όχι Τζάνα :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MiTcOc-(DiMiTrA

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Σάμος (Σάμος). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
:*

Μου αρέσει το όνομα μου(Δήμητρα)!!! Για πλάκα με φωνάζουν (Μήτσο) οι φίλοι μου στο σχολείο ή και ακόμα και έξω απο το σχολείο!! Ακόμα και οι καθηγητές τις πιο πολλές φορές (Μήτσο) με φωνάζουν!!! Αλλά δεν έχω πρόβλημα!!! Το αγαπημένο μου αγορίστικο όνομα είναι:Βαγγέλης!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
μου αρέσουν τα ονόματα:
Φοίβος,Σάββας, Μάξιμος,Ιάσονας
Νεφέλη, Ναυσικά και το Άννα πολύ ωραίο όνομα!!
ειδικά δε με τα 2 γυναικεία έχω πάθει τρέλα :redface:
και τώρα τελευταία με το Ιάσονας! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Γιατί έχετε όλοι κόλλημα με τα αρχαιοελληνικά ονόματα; :hmm: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
δεν ξέρω..με το Φοίβος και το Ιάσονας τώρα τελευταία κόλλησα..τα υπόλοιπα μου άρεσαν εξ'αρχης!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nafs

Διάσημο μέλος

Η nafs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,862 μηνύματα.
Μα είναι τόσο ωραία και μοναδικα(και δεν το λέω επειδή εχω τέτοιο:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Εσένα Ναυσικά δεν γιορτάζει το όνομα σου γιορτάζει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nafs

Διάσημο μέλος

Η nafs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,862 μηνύματα.
Τσου ούτε το δικό σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Bασικά εγω το όνομα μου το γιορτάζω!! :pfff: σιγά μην με άφηνε εμένα η μαμούλα μου χωρίς να γιορτάζω :P απο μικρή με γιόρταζαν των αγίων πάντων και γιορτάζω των αγίων πάντων... ασχέτως αν κανείς δεν με θυμάται :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top