Ονοματολογία.....

X-girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sofi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Και εμενα το βαπτιστικο μου ειναι διπλο, αλλα εχω και ενα καλλητεχνικο που μου αρεσει.. Με αυτο το ονομα με ξερουν οι περισσοτεροι αλλωστε (και πρεπει να πω πως δεν εχει καμια σχεση με το βαπτιστικο μου):giveup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Μαρίνα λέγομαι και μου αρέσει πολλύ, άν και θα μου άρεσε να με λέγαμε Πυγή, λατρέυω αυτό το όνομα, θα ήθελα πολλύ να το είχε κάποιο απο τα παιδιά μου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
θα μου αρεσε να με λενε αλεξανδρα η αρτεμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Εμένα με λένε Ναταλία και μου αρέσει αρκετά.

Ο μπαμπάς μου παρακαλούσε τη μαμά μου να με βαφτίσουν Ηλέκτρα αλλά εκείνη δε δεχόταν με τίποτα, σκέφτομαι λοιπόν αν ποτέ κάνω κόρη να του κάνω καθυστερημένα το χατίρι! Η δεύτερη επιλογή μου για όνομα κόρης θα ήταν Αλεξία, το όνομα της αδερφής μου που πέθανε μωρό ακόμα και ούτε καν πρόλαβα να τη γνωρίσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Αγγελικούλα ζάχαρη, Αγγελικούλα μέλι
Αγγελική κρύο νερό που πίνουν οι Αγγέλοι.

Μ' αρέσει το όνομα μου. Από μικρή μου το έλεγαν αυτό το ποιηματάκι. Δεν είναι όμορφο;

Επίσης μ' αρέσουν τα Αφροδίτη, Αρτεμη, Αρετή και Αναϊτά.

Για κάθε άνθρωπο το όνομα του είναι ο πιο όμορφος ήχος στον κόσμο. Όταν γνωρίζετε κάποιον και τον αποκαλείτε συχνά με το όνομα του τον προδιαθέτετε να σας συμπαθήσει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Yπαρχουν και χειροτερα. Μπορει να σας ελεγαν Επαφρόδιτο ή Ευμολπη ή Θεκλα :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
΄Οπως ειναι εκνευριστικό να 'χεις δύο ονόματα και να σε φωνάζουν με αυτά :confused:

συμφωνώ
εγώ έχω 2 ονόματα αλλά ευτυχώς με φωνάζουν μόνο με το 1ο, δλδ Νίκη:)
το 2ο είναι Πανωραία (έλεος? :redface:)
τεσπά, μικρή, η μητέρα μου με φώναζε Νικόνι, ο πατέρας μου Πέννυ, το σόι της μητέρας μου Νίκη, το σόι του πατέρα μου Πενούλα, η αδελφή μου ότι νά ναι...
οφφφφφφφφφφφ...είχα πάθει μία σύγχυση :/: (λολ :lol:)

κ τα ονόματα που μου αρέσουν είναι τα πολυσύλλαβα, δλδ Μαργαρίτα, Αφροδίτη, Χριστίνα κτλ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Μπορούμε να ρωτήσουμε εδώ και για ονόματα που θέλουμε να βρούμε για χαιδευτικό; θέλω να ρωτήσω κάτι γύρο απο αυτό:hmm:

Το ονομα Ιορδάνης πώς μπορεί κάποιος να το αλλαξει εκτώ απο το ntany; ή τζόρνταν; ξέρετε άλλο χαιδευτικό για αυτό το όνομα;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Δανος? :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Δάνος; ή Δανός;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Δάνης? :confused: (όχι αυτό είπαμε?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Νάκης ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
ερώτηση με αυτά δεν θα τον κράξουν;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
εγώ ξέρω ένα παιδί που τον φωνάζουν "Δάνη" κ μάλιστα το "παίζει' κ πολύ βαρβατίλα :D...αρά? λέω όχι δεν θα τον κράξουν...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
εγώ ξέρω ένα παιδί που τον φωνάζουν "Δάνη" κ μάλιστα το "παίζει' κ πολύ βαρβατίλα :D...αρά? λέω όχι δεν θα τον κράξουν...:P

Τώρα βαρβατήλα με το Δάνη δεν νομίζω να πιάνει σαν το μήτσος ή μητσάρας άλλα τεσπα, απλά ρε γμτ, το θέμα είναι να μην κραχτεί τελείως, τα λέγαμε με τον άντρα μου, βρήσκουμε το Ιορδάνης κάπως..... δεν ξέρω πώς να το εκφράσω:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Τώρα βαρβατήλα με το Δάνη δεν νομίζω να πιάνει σαν το μήτσος ή μητσάρας άλλα τεσπα, ...

λολ :D
ε ναι, είναι κάπως να φωνάζεις τον άλλον Ιορδάνη, Ιωσήφ, Ιάκωβο...όλα αυτά!
Πάντως το Δάνης είναι το πιο σχετικό με το όνομά του κ δεν παραπέμπει κ πολύ σε "υποκοριστικό", καταλαβαίνεις τι εννοώ, για να ακούγεται γελοίο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ines

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Τώρα βαρβατήλα με το Δάνη δεν νομίζω να πιάνει σαν το μήτσος ή μητσάρας άλλα τεσπα, απλά ρε γμτ, το θέμα είναι να μην κραχτεί τελείως, τα λέγαμε με τον άντρα μου, βρήσκουμε το Ιορδάνης κάπως..... δεν ξέρω πώς να το εκφράσω:redface:

Εμενα που μ'αρεσει το Ιορδανης;Μπορει να ειναι παιδικα τραυματα, απ' την αλλη, ηξερα μικρη ενα αγορακι...τι να σας λεω τωρα...:redface: Αν δεν του αρεσει του ανθρωπου βεβαια, τι να κανουμε. Και το Δανης ειναι ωραιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni_1982

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
να πω την αμαρτία μου...και εμένα μου αρέσει το Δάνης...:)...ωραίο μου ακούγεται...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
Εμένα με λένε Δανάη (δύσκολο να το φανταστεί κανείς ε?:P)
οι γονείς μου ηταν ανάμεσα σε αυτό και στο Δάφνη. Ευτυχώς διάλεξαν αυτό γιατί μ'αρέσει πολύ καλύτερα!

άλλα γυναικεία ονόματα που μου αρέσουν πολύ ειναι Φαίδρα, Αθηνά, Άρτεμις, Νεφέλη, Ερατώ και γενικά αρχαία ελληνικά ονόματα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Πέτρος...
Όχι και άσχημο αλλά πολύ ψυχρό ρε παιδί μου. :P
Ήτανε να με βγάλουνε Σωτήρη αλλά κατέληξαν ευτυχώς στο Πέτρος. :giveup:

Κι εμένα επίσης μου αρέσουν τα αρχαία ελληνικά ονόματα. :)



-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top