Ανοιχτή συζήτηση του C'n'F

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,288 μηνύματα.
με καθε επεισοδιο χαουζ md που βλεπω πρεπει να θυμιζω στον εαυτο μου οτι η ιατρικη δεν ειναι σε καμια περιπτωση αυτο που παρουσιαζεται στη σειρα και οτι ειναι πρακτικα μια κωμικη σαπουνοπερα που κατα τυχη διαδραματιζεται σε νοσοκομειο. και επισης οτι μου αρεσουν τα μαθηματικα υπερμετρα περισσοτερο απτη βιολογια. αλλιως δεν ειναι απιθανο να παρασυρομουν απτο τραγουδι της σειρηνας. προπαγανδα για σπουδες υγειας ειναι αυτη η κωλοσειρα
Μακάρι να ηταν τοσο ευκολη η ιατρικη ωστε να λες απλα "did you try the medicine drug" και να κανεις medical malpractice με την ευλογια του διευθυντή.

Επίσης δε κατάλαβα, ποιο το κακο με τις σπουδές υγείας;;;;;; :pfff:
 

gazaki voutaniou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η 2-προπανόλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 114 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Μακάρι να ηταν τοσο ευκολη η ιατρικη ωστε να λες απλα "did you try the medicine drug" και να κανεις medical malpractice με την ευλογια του διευθυντή.
this vexes me :^(
Επίσης δε κατάλαβα, ποιο το κακο με τις σπουδές υγείας;;;;;; :pfff:
κανενα. παιζει να εχετε το χειροτερο φορτο διαβασματος απο ολες τις κατευθυνσεις οποτε μονο σεβασμο νιωθω. τα μαθηματικα αμα ξερεις να τα καλοπιανεις λιγο και να παιζεις μαζι τους δεν σου δημιουργουν προβλημα. η βιολογια ομως..9 θα εγραφα. η στυγνη παπαγαλια ειναι φρικιαστικο πραμα
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,288 μηνύματα.
κανενα. παιζει να εχετε το χειροτερο φορτο διαβασματος απο ολες τις κατευθυνσεις οποτε μονο σεβασμο νιωθω. τα μαθηματικα αμα ξερεις να τα καλοπιανεις λιγο και να παιζεις μαζι τους δεν σου δημιουργουν προβλημα. η βιολογια ομως..9 θα εγραφα. η στυγνη παπαγαλια ειναι φρικιαστικο πραμα
Κοιτα, δεν ειναι παπαγαλία.
Μονο τους ορισμούς οφείλεις να ξερεις απ' έξω και ανακατωτά. Συνδυάζει τρομερή αποστήθιση με τρομερή λογική. Ομως μου αρέσει...
Ειλικρινά, αν δεν υπήρχαν τα μαθηματικά προσανατολισμου β λυκειου και στο φροντιστήριο καναμε κατευθείαν συναρτήσεις, ολοκληρωματα, ορια, δε θα αλλαζα κατευθυνση και θα εδινα για χημικο απο εκεί. Θα κρατιώμουν ρε φίλε οσο και να μου αρεσε η βιολογία.
Απο μικρός γουσταρα τρομερα το θεωρητικο κομματι των μαθηματικών, βλεποντας blackpenredpen, 3blue1brown κλπ...
Είναι αρκετά δύσκολη η υγείας, ομολογω
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,288 μηνύματα.
αντι να διαβάσω φυσική αύριο τώρα που ερχεται και η γ λυκειου και ειναι η πιο κρισιμη περιοδος της ζωης μου, θα μάθω τον κηπο της εδεμ στη κιθάρα :clapclap:
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,474 μηνύματα.
Χαίρομαι που αυτό το Thread απέκτησε ξανά ζωή. 😇😇
 

rafaela11

Διάσημο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,809 μηνύματα.

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,288 μηνύματα.
καλως ηρθες απο το λημερι μας φωταρα
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,474 μηνύματα.

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,242 μηνύματα.
Εύχομαι μόνο να μην έρθει κανένας περίεργος, από την άλλη μεριά. Δεχόμεθα μόνο καλοπροαίρετους...:pfff:
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,288 μηνύματα.
Θελω να ξαναμυρισω το χωμα μετα απο βροχή
Θέλω να ακούω μπουμπουνιτά και βροχή να χτυπάει την τέντα το βράδυ
Θέλω να βάζω τη ζακέτα μου να κατεβαίνω κάτω και να μου τρυπαει τα ρουθουνια η γεωσμίνη, να εχει κρύο και να περπατάω με τον κρυο απαλό αέρα να χτυπάει το πρόσωπο μου
Θέλω να βγάζω κάλτσες και να ξαπλώνω και να με χουζουριάζω κατω απο την μαλλινη παχιά κουβέρτα
Θέλω να βλέπω τα άσπρα σύννεφα, να γίνονται γκρί, και μαύρα και τους ενδιάμεσους μπλέ κεραυνούς

ΘΕΛΩ ΧΕΙΜΩΝΑ
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 625 μηνύματα.
Θελω να ξαναμυρισω το χωμα μετα απο βροχή
Θέλω να ακούω μπουμπουνιτά και βροχή να χτυπάει την τέντα το βράδυ
Θέλω να βάζω τη ζακέτα μου να κατεβαίνω κάτω και να μου τρυπαει τα ρουθουνια η γεωσμίνη, να εχει κρύο και να περπατάω με τον κρυο απαλό αέρα να χτυπάει το πρόσωπο μου
Θέλω να βγάζω κάλτσες και να ξαπλώνω και να με χουζουριάζω κατω απο την μαλλινη παχιά κουβέρτα
Θέλω να βλέπω τα άσπρα σύννεφα, να γίνονται γκρί, και μαύρα και τους ενδιάμεσους μπλέ κεραυνούς

ΘΕΛΩ ΧΕΙΜΩΝΑ

Ευτυχώς λίγες μέρες έμειναν και θα τελειώσει επιτέλους το καλοκαίρι.
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,288 μηνύματα.
Ευτυχώς λίγες μέρες έμειναν και θα τελειώσει επιτέλους το καλοκαίρι.
το μονο που δε προσμένω είναι η εναρξη των σχολειων φροντιστηριων και το ψυχικο φορτος.... Αλλιώς είμαι πιο χαρούμενος απο οτι ποτέ. αυτο το καλοκαιρι ηταν το χειροτερο και μου εχει καταστρεψει την οικονα για ολα τα αλαλ
 

rafaela11

Διάσημο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,809 μηνύματα.
Πάλι αυτός ο φόβος. Υποτίθεται ότι περνάω καλά, και εγώ φοβάμαι.

Γιατί δεν μπορώ να ζήσω μία έστω στιγμή ανέμελη και εγώ όπως τόσοι άλλοι άνθρωποι; Γιατί αυτός ο φόβος μέσα μου; Γιατί αυτή η ανησυχία στο στέρνο; Τι έχω πάθει, γιατί σκέφτομαι μόνο άσχημα; Και να συμβεί τίποτα, ανήκει στο μέλλον, άρα πρακτικά δεν μπορώ να το αλλάξω, δεν είναι στο χέρι μου. Γιατί λοιπόν επιμένω; Γιατί δε σκέφτομαι ότι, κάποιες στιγμές, δε χρειάζεται ο φόβος, παρά μόνο η χαρά της στιγμής και να το απολαύσω χωρίς σκέψεις; :(
Γιατί;
Μερικές φορές ο φόβος, είναι επειδή βρίσκεσαι στο λάθος σημείο για εσένα.


Και μετά αγχωδη διαταραχη

Αλλά εστίασε στο πρώτο, και στο τωρα. :)

Οι επιλογές σου, καθιστούν σε ενα μεγάλο ποσοστό τη ζωή σου κι πως νιώθεις για αυτήν.

Κι αν είναι και λάθος, υγεία να έχεις να τις διορθώσεις, κανένας δεν μπορεί να αποφύγει να είναι αλάνθαστος.
 

rafaela11

Διάσημο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,809 μηνύματα.
Ευτυχώς λίγες μέρες έμειναν και θα τελειώσει επιτέλους το καλοκαίρι.
1μιση μήνας δηλαδή 🥲 καθώς δυστυχώς ζούμε σε μια χώρα που δεν έχει φθινόπωρο οριακά..
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Θελω να ξαναμυρισω το χωμα μετα απο βροχή
Θέλω να ακούω μπουμπουνιτά και βροχή να χτυπάει την τέντα το βράδυ
Θέλω να βάζω τη ζακέτα μου να κατεβαίνω κάτω και να μου τρυπαει τα ρουθουνια η γεωσμίνη, να εχει κρύο και να περπατάω με τον κρυο απαλό αέρα να χτυπάει το πρόσωπο μου
Θέλω να βγάζω κάλτσες και να ξαπλώνω και να με χουζουριάζω κατω απο την μαλλινη παχιά κουβέρτα
Θέλω να βλέπω τα άσπρα σύννεφα, να γίνονται γκρί, και μαύρα και τους ενδιάμεσους μπλέ κεραυνούς

ΘΕΛΩ ΧΕΙΜΩΝΑ
Οι σκέψεις μου ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 625 μηνύματα.

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,288 μηνύματα.
παντως θελω να αγορασω μπουφαν για τον χειμωνα..
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,474 μηνύματα.
@ilias90

IMG_7902.jpeg
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,474 μηνύματα.
Η φάση που έρχομαι και γράφω εδώ καθώς το υπόλοιπο forum έχει μετατραπεί σε πεδίο μάχης.
 

rafaela11

Διάσημο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,809 μηνύματα.
Top