Ανοιχτή συζήτηση του C'n'F

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
νιωθω οτι θα παταγες λαικ σε καθε μηνυμα στο ινσταγκραμ
Μεγάλη αλήθεια και αυτό, αντιδρώ και εκεί πολύ συχνά, πες τους @rafaela11 🤣🤣.
Και μετά σκέφτομαι ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο με εδώ, ότι είναι μάλλον υπερβολικό και ότι δεν πρέπει να το κάνω και προσπαθώ να σταματήσω 😂.
 

gazaki voutaniou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η 2-προπανόλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 114 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Το θεμα ειναι οτι η μονη συντροφιά που έχω ειναι η κιθάρα μου και ειμαι mediocre το πολύ σε δαύτην.
Ουδείς αλλος δεν ενδιαφερεται ειτε στη κιθαρα μου ειτε σε μενανε, εκτος απο το στεκι, στο ινστα μιλαω με 3 ατομα.
Έχω κανει σχέδια με τον ξαδελφο μου του χρόνου σε νησι να παιζουμε κιθαρα μπουζουκι εναλλαξ και να γκρουβάρουμε ετσι αλλα δε ξερω κατα ποσο θα δουλέψει.

Ισως οταν ξεκινησει η νεα σχολικη χρονια να επεκταθω περισσοτερο και να το πολεμησω αυτο
ταυτίζομαι εις το έπακρον. μη χαλιέσαι πάντως αν δεν κολλάς με τους συμμαθητές σου, και μην ιδρώσεις πολύ προσπαθώντας να βρεις κάποιον, μια χρονιά μένει ακόμα, κι απ'ό,τι έχεις πει στο φόρουμ είναι και ολίγο μαλάκες τα παιδιά
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,293 μηνύματα.
ταυτίζομαι εις το έπακρον. μη χαλιέσαι πάντως αν δεν κολλάς με τους συμμαθητές σου, και μην ιδρώσεις πολύ προσπαθώντας να βρεις κάποιον, μια χρονιά μένει ακόμα, κι απ'ό,τι έχεις πει στο φόρουμ είναι και ολίγο μαλάκες τα παιδιά
Θα ξεφύγω απο τους παπαρες του λυκειου μου. Καλώς. Ε το θεμα ειναι μετα τι θα κανω με τις παρεες αλλα ειμαι σιγουρος οτι θα βρεθουν μονες τους με τον καιρό. Ευτυχως που θα κανω μια ημιφρεσκα αρχη τωρα που θα ειμαστε 6-7 παιδια σητν υγειας και βρω κανα αισιο τελος
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κάμπια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,990 μηνύματα.
@nearos
@gazaki voutaniou

Αξίζει πιστεύω να προσπαθήσετε να γνωρίσετε καλύτερα τους συμμαθητές σας. Στην τελική μπορεί να δείτε ότι δεν ταιριάζετε με τους 20 αλλά με 1-2 άτομα και να αξίζει. Εγώ προσωπικά προσπάθησα να ανοιχτώ παραπάνω στην Γ' Λυκείου και έκανα παρέα με 3-4 άτομα παραπάνω, όμως είδα ότι με τους περισσότερους δεν ταίριαζα λόγω χαρακτήρα και συμπεριφοράς (πολλή σνομπαρία γενικά, άστα να πάνε).

Παρόλο αυτά δεν είναι ανάγκη και να στενοχωριέστε γι' αυτό. Καλό είναι να έχετε μια σταθερή παρέα. Στην τελική θα καταλάβετε ότι μετά το λύκειο πολλοί χάνονται, εκτός από τον πιο στενό σας κύκλο. Εξάλλου, όταν με το καλό μπείτε σε κάποιο παν/μιο θα δείτε ότι ο κόσμος λειτουργεί διαφορετικά στην φοιτητική ζωή. Να είστε κοινωνικοί και ανοιχτόμυαλοι για να σας πλησιάζουν οι άλλοι και μην φοβόσαστε να κάνετε την πρώτη κίνηση.
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,293 μηνύματα.
@nearos
@gazaki voutaniou

Αξίζει πιστεύω να προσπαθήσετε να γνωρίσετε καλύτερα τους συμμαθητές σας. Στην τελική μπορεί να δείτε ότι δεν ταιριάζετε με τους 20 αλλά με 1-2 άτομα και να αξίζει. Εγώ προσωπικά προσπάθησα να ανοιχτώ παραπάνω στην Γ' Λυκείου και έκανα παρέα με 3-4 άτομα παραπάνω, όμως είδα ότι με τους περισσότερους δεν ταίριαζα λόγω χαρακτήρα και συμπεριφοράς (πολλή σνομπαρία γενικά, άστα να πάνε).

Παρόλο αυτά δεν είναι ανάγκη και να στενοχωριέστε γι' αυτό. Καλό είναι να έχετε μια σταθερή παρέα. Στην τελική θα καταλάβετε ότι μετά το λύκειο πολλοί χάνονται, εκτός από τον πιο στενό σας κύκλο. Εξάλλου, όταν με το καλό μπείτε σε κάποιο παν/μιο θα δείτε ότι ο κόσμος λειτουργεί διαφορετικά στην φοιτητική ζωή. Να είστε κοινωνικοί και ανοιχτόμυαλοι για να σας πλησιάζουν οι άλλοι και μην φοβόσαστε να κάνετε την πρώτη κίνηση.
Δεν αξίζει. Τους γνωρίζω 6 χρόνια τους συμμαθητές μου, δεν αξίζουν παραπάνω από τα τυπικά. Αυτούς που με κράτησαν στο νου τους τους κρατώ στη καρδιά μου όμως. Ελάχιστα άτομα.
Ωστόσο προσπαθώ να είμαι κοινωνικός και ανοιχτομυαλος..
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κάμπια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,990 μηνύματα.
Δεν αξίζει. Τους γνωρίζω 6 χρόνια τους συμμαθητές μου, δεν αξίζουν παραπάνω από τα τυπικά. Αυτούς που με κράτησαν στο νου τους τους κρατώ στη καρδιά μου όμως. Ελάχιστα άτομα.
Ωστόσο προσπαθώ να είμαι κοινωνικός και ανοιχτομυαλος..
Οκευ, καλά κάνεις τότε και δεν ασχολείσαι. Το θέμα είναι να μην συνηθίσεις και είσαι κουμπωμένος στο μέλλον
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,293 μηνύματα.
Εν παση περιπτωσει ομορφοπαιδα μου , τι κανετε; Πως περνάτε τις μερες σας;
Οι αιματολογικες εξετασεις που εκανα βγηκαν τελειες. ΙΝR 2.2, ακριβως στο κεντρο του επιθυμητου ευρους.
 

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Οι αιματολογικες εξετασεις που εκανα βγηκαν τελειες. ΙΝR 2.2, ακριβως στο κεντρο του επιθυμητου ευρους.
Επιτέλους και κάποια ευχάριστα νέα! Τι καλά, πολύ χαίρομαι!

Εγώ παιδιά πρέπει να αρχίσω διάβασμα ξανά σιγά σιγά για τη σχολή γιατί το άφησα αυτές τις μέρες, ενώ με έπιασε ένα ξαφνικό κόλλημα με αυτό:
IMG_20240816_152521.jpg
Να σας πω την αλήθεια όσο ήμουν μικρότερη τα νόμιζα βαρετά αυτά τα βιβλία, αλλά τώρα τελευταία που τους δίνω μια ευκαιρία είναι τρομερά ενδιαφέροντα.
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κάμπια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,990 μηνύματα.
Επιτέλους και κάποια ευχάριστα νέα! Τι καλά, πολύ χαίρομαι!

Εγώ παιδιά πρέπει να αρχίσω διάβασμα ξανά σιγά σιγά για τη σχολή γιατί το άφησα αυτές τις μέρες, ενώ με έπιασε ένα ξαφνικό κόλλημα με αυτό:
Να σας πω την αλήθεια όσο ήμουν μικρότερη τα νόμιζα βαρετά αυτά τα βιβλία, αλλά τώρα τελευταία που τους δίνω μια ευκαιρία είναι τρομερά ενδιαφέροντα.
Frontal lobe development moment
 

rafaela11

Διάσημο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,809 μηνύματα.
Μεγάλη αλήθεια και αυτό, αντιδρώ και εκεί πολύ συχνά, πες τους @rafaela11 🤣🤣.
Και μετά σκέφτομαι ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο με εδώ, ότι είναι μάλλον υπερβολικό και ότι δεν πρέπει να το κάνω και προσπαθώ να σταματήσω 😂.
Ναι είναι το πικ της ημέρας μου, θα νιώσω περίεργα αν δεν κάνεις reaction🤣
 

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Ωχ γιατί, ξύπνησα άσχημες αναμνήσεις; 😂
Ωραίος είναι ο Αριστοτέλης όμως
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 625 μηνύματα.

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Αα έτσι ναι, το καταλαβαίνω και συμφωνώ.
Πάντως ξέρετε τι, το λες και λυπηρό που ως Έλληνες δε διαβάζουμε τα έργα των φιλοσόφων μας, ή όσα έχουν διασωθεί έστω. Και πείτε με παλαβή, αλλά προσωπικά όσο σκέφτομαι ότι το Αθηναίων Πολιτεία είναι μονάχα ένα από τα 158 πολιτεύματα που κατέγραψε ο Αριστοτέλης και οι μαθητές του και που δε σώθηκαν, με πιάνει μια μικρή λύπη. Τόση γνώση και πηγές να έχουν χαθεί...
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 625 μηνύματα.
Αα έτσι ναι, το καταλαβαίνω και συμφωνώ.
Πάντως ξέρετε τι, το λες και λυπηρό που ως Έλληνες δε διαβάζουμε τα έργα των φιλοσόφων μας, ή όσα έχουν διασωθεί έστω. Και πείτε με παλαβή, αλλά προσωπικά όσο σκέφτομαι ότι το Αθηναίων Πολιτεία είναι μονάχα ένα από τα 158 πολιτεύματα που κατέγραψε ο Αριστοτέλης και οι μαθητές του και που δε σώθηκαν, με πιάνει μια μικρή λύπη. Τόση γνώση και πηγές να έχουν χαθεί...

Δίκιο έχεις, τα κείμενα των αρχαίων είναι υπέροχα και δυστυχώς δεν τα αντιμετωπίζουμε όπως θα έπρεπε. Έβλεπα κι από τον εαυτό μου πως ενώ μου άρεσαν, αυτή η ανάγκη να τα μεταφράσω όχι για να τα καταλάβω αλλά για να τελειώσω γρήγορα τις ασκήσεις με οδήγησε ναι μεν στην ανάγνωση πολλών σπουδαίων φιλοσόφων, αλλά όχι στη πραγματική κατανόησή τους. Έχω αρχίσει να τα ξαναδιαβάζω για μένα αυτή τη φορά, και μου φαίνονται πολύ πιο όμορφα.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,733 μηνύματα.
Ενα πράγμα σας ευχομαι και σας απεύχομαι. Γιατί είναι ευλογία και κατάρα.

Να βρείτε τόσο ελεύθερο χρόνο, που να ξεκινήσετε από γούστο να διαβάζετε όλα αυτά, να δείτε τι δεν μας έμαθαν ή τι δεν ξέρουμε και να αντιληφθείτε γιατί από μικρά μας χώνουν στο κυνηγι της επιβίωσης (οχι της ευμάρειας, προσέξτε).

Θα καταλάβετε πολλά πράγματα, για πολλούς, απλούς και μη, απότομα γρήγορα.
 

gazaki voutaniou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η 2-προπανόλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 114 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
@nearos
@gazaki voutaniou

Αξίζει πιστεύω να προσπαθήσετε να γνωρίσετε καλύτερα τους συμμαθητές σας. Στην τελική μπορεί να δείτε ότι δεν ταιριάζετε με τους 20 αλλά με 1-2 άτομα και να αξίζει. Εγώ προσωπικά προσπάθησα να ανοιχτώ παραπάνω στην Γ' Λυκείου και έκανα παρέα με 3-4 άτομα παραπάνω, όμως είδα ότι με τους περισσότερους δεν ταίριαζα λόγω χαρακτήρα και συμπεριφοράς (πολλή σνομπαρία γενικά, άστα να πάνε).

Παρόλο αυτά δεν είναι ανάγκη και να στενοχωριέστε γι' αυτό. Καλό είναι να έχετε μια σταθερή παρέα. Στην τελική θα καταλάβετε ότι μετά το λύκειο πολλοί χάνονται, εκτός από τον πιο στενό σας κύκλο. Εξάλλου, όταν με το καλό μπείτε σε κάποιο παν/μιο θα δείτε ότι ο κόσμος λειτουργεί διαφορετικά στην φοιτητική ζωή. Να είστε κοινωνικοί και ανοιχτόμυαλοι για να σας πλησιάζουν οι άλλοι και μην φοβόσαστε να κάνετε την πρώτη κίνηση.
εκανα τη προσπαθεια μου στην α και β λυκειου αλλα η μαλακια παντα υπερισχυει. πλεον ειμαι στο περιθωριο επειδη ειχα το θρασος να αντιπαρατεθω με την τοπ κλικα μαλακισμενων της ταξης και εχω ξεμεινει με 2-3 ατομα που ακομα με ημισυμπαθουν και με υποστηριξαν μετα απο την "αντιπαραθεση".

γι'αυτο βασικα δεν πιστευω οτι αξιζει να καταβαλει καποιος τετοιον κοπο οταν εχει τετοιους συμμαθητες. οχι μονο επειδη σε ενα χρονο δεν θα αποτελουν τιποτα παρα μια δυσαρεστη αναμνηση, αλλα οπως ελεγε και ο κωστακης ο καβαφης: κι αν δεν μπορεις να καμεις την ζωη σου οπως την θελεις, τουτο προσπαθησε τουλαχιστον, οσο μπορεις: μην την εξευτελιζεις, μες στην πολλη συναφεια του κοσμου, μες στες πολλες κινήσεις κι ομιλιες, στων σχεσεων και των συναναστροφων την καθημερινην ανοησιαν
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,293 μηνύματα.
Εγώ στο λύκειο έχασα την ευκαιρία να συμφιλιωθω με το μισό σχολείο γιατί ανηκα σε αυτή τη κλίκα των μαλακισμενων και το άλλο μισό γιατί κατάφερα και έφυγα από την εν λόγω κλίκα :adventure:
 

gazaki voutaniou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η 2-προπανόλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 114 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
με καθε επεισοδιο χαουζ md που βλεπω πρεπει να θυμιζω στον εαυτο μου οτι η ιατρικη δεν ειναι σε καμια περιπτωση αυτο που παρουσιαζεται στη σειρα και οτι ειναι πρακτικα μια κωμικη σαπουνοπερα που κατα τυχη διαδραματιζεται σε νοσοκομειο. και επισης οτι μου αρεσουν τα μαθηματικα υπερμετρα περισσοτερο απτη βιολογια. αλλιως δεν ειναι απιθανο να παρασυρομουν απτο τραγουδι της σειρηνας. προπαγανδα για σπουδες υγειας ειναι αυτη η κωλοσειρα
 
Top