Palermo #48 ~ We are back!

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (26/8)
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 22)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,658 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνετε τι πάει να γίνει; Περιμενα ότι κάποιος θα το έλεγε τόση ωρα και περίμενα να ακούσω ένα μπράβο.
Πάμε:

Προσπαθεί να το παίξει μέντιουμ που ρώτησε και καλά χθες τη νύχτα για τη Κειτ γιατί σήμερα έρχεται (σε ένα από τα ποστ του το έγραψε, είμαι από κινητό δε μπορώ να το βάλω, αλλά είναι το #1334) και μας την αθωώνει παρακαλώ παρακαλώ. Πιάστηκε από αυτό που ζήτησα χθες βράδυ από το μέντιουμ (να ρωτήσει αν είναι ΔΑ) και έπεσε στην φακα μου. :lol: Ξεχναει όμως ότι το αληθινό μεντιουμ δεν θα έπαιζε ποτέ τόσο απροκάλυπτα. Next time, Ουριήλ, next time. Τον κώλο τους πάει να σώσει. Ήταν σχετικά σιωπηλός και άοσμος τόσες μέρες στο παιχνίδι και τώρα μέσα σε λιγότερο από τόσες ώρες έχει κάνει του κόσμου τα ποστ.
Όποιος πιστεύει ότι η Κειτ δεν έχει κακό ρόλο (είναι ο ΔΑ) Ε τότε τι να πω... :hehe:
Αν το αληθινό μέντιουμ ρώτησε χθες, τότε ξέρει ότι λέω την αλήθεια.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,658 μηνύματα.
Ψηφιστε, τι περιμένετε;; Δε φοβάστε δολοφονια;
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.
:hehe: Δεν καταλαβαίνετε τι πάει να γίνει; Περιμενα ότι κάποιος θα το έλεγε τόση ωρα και περίμενα να ακούσω ένα μπράβο.
Πάμε:

Προσπαθεί να το παίξει μέντιουμ που ρώτησε και καλά χθες τη νύχτα για τη Κειτ γιατί σήμερα έρχεται (σε ένα από τα ποστ του το έγραψε, είμαι από κινητό δε μπορώ να το βάλω, αλλά είναι το #1334) και μας την αθωώνει παρακαλώ παρακαλώ. Πιάστηκε από αυτό που ζήτησα χθες βράδυ από το μέντιουμ (να ρωτήσει αν είναι ΔΑ) και έπεσε στην φακα μου. :lol: Ξεχναει όμως ότι το αληθινό μεντιουμ δεν θα έπαιζε ποτέ τόσο απροκάλυπτα. Next time, Ουριήλ, next time. Τον κώλο τους πάει να σώσει. Ήταν σχετικά σιωπηλός και άοσμος τόσες μέρες στο παιχνίδι και τώρα μέσα σε λιγότερο από τόσες ώρες έχει κάνει του κόσμου τα ποστ.
Όποιος πιστεύει ότι η Κειτ δεν έχει κακό ρόλο (είναι ο ΔΑ) Ε τότε τι να πω... :hehe:
Αν το αληθινό μέντιουμ ρώτησε χθες, τότε ξέρει ότι λέω την αλήθεια.

Κοιτά Ουλτρα δεν πάω να το παίξω Μέντιουμ ούτε καν.

Αυτό που προσπαθω να κάνω είναι να φάω το κεφάλι της μαφίας που είσαι εσύ.

Πολίτες του Παλέρμο σκεφτείτε!

Γιατί η Ραφαέλα να ψηφίσει και να ονομάσει τον Ουλτρα;
Ποιος καθοδηγεί το παιχνιδι και τους μαφιόζους;

Πολλές φορές η μεγαλύτερη κρυψώνα για τον πιο ύπουλο μαφιόζο είναι να είναι σε εμφανή σημείο.


Υπάρχουν πολλοί λόγοι που είναι ο Ουλτρα. Αν δείτε τα μηνύματα του ποτέ δεν μπόρεσε να πάει ενάντια σε αυτά αλλά αλλάζει την ΡΟΗ της συνομιλίας σε κάτι που τον συμφέρει όπως στο γεγονός που έφερε πίσω την άπιστη Τζοτζι (σε αγαπάω αλλά Θωμάς έγινες :hehe:)

Ο,τι και να γίνει στο τέλος θα φανεί η αλήθεια.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,658 μηνύματα.
Κοιτά Ουλτρα δεν πάω να το παίξω Μέντιουμ ούτε καν.

Αυτό που προσπαθω να κάνω είναι να φάω το κεφάλι της μαφίας που είσαι εσύ.

Σε πιστεύω γλυκέ μου, μη χτυπιέσαι
Υπάρχουν πολλοί λόγοι που είναι ο Ουλτρα. Αν δείτε τα μηνύματα του ποτέ δεν μπόρεσε να πάει ενάντια σε αυτά αλλά αλλάζει την ΡΟΗ της συνομιλίας σε κάτι που τον συμφέρει όπως στο γεγονός που έφερε πίσω την άπιστη Τζοτζι (σε αγαπάω αλλά Θωμάς έγινες :hehe:).
Νταξ Ουριήλ σήμερα το ψέμα σου δεν έχει όρια. Ευτυχώς ξαναλέω που τα γραπτά μένουν. Έχω μιλήσει 2-3 φορές για το ποστ της Ραφ, ΠΟΤΕ δεν το απέφυγα.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,319 μηνύματα.
Θα υπήρχε περίπτωση η δολοφονία της Joji να ήταν μπλόφα για να σωθούν όμως το ότι πέταξε τυμβωρυχίας και ξέκανε τον αρχιμαφιόζο με λέει πως μάλλον δεν ήταν κάτι τέτοιο. Θα έκανε τον ψόφιο κοριό αν ήταν μαφιόζα και θα ήλπιζε σε νεκροφάνειας. Είναι παρατραβηγμένο όλο αυτό να ήταν στημένο από την μαφία σε μία κίνηση ελιγμού που θα έσωζε για πάντα από υποψίες ορισμένα μέλη.

Επειδή πλησιάζει δολοφονία, ψηφίζω Reader γιατί ελπίζω πως τα playz της είχαν να κάνουν με προστασία μαφίας/ΔΑ. Για την κόντρα Ουριήλ-Ούλτρα δεν είμαι ακόμα σίγουρος. Θεωρώ πάντως σχεδόν βέβαιο πως σε αυτό το «χορό» κρύβεται ένας μαφιόζος και δεν θέλω να κάνω βιαστικές κινήσεις. Αν ο ούλτρα αποδειχθεί αθώος και τον φάμε είμαστε σε τρομερά δύσκολη θέση. Έχω εκφράσει υποψίες και για τους δύο προσωπικά.
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.
Αν με ρωτάτε, ανεξαρτήτως ρόλου και στρατηγικής καθενός, δεν λέει σχεδόν τα μισά άτομα να μη ρίχνετε (ακόμα και μια άκυρη που στην πορεία μπορεί να αλλάξετε) ψήφο μέχρι τη 1.

Κατά τα άλλα, περιμένω να φέρετε να θάψω τίποτα.
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 3,910 μηνύματα.
Παιδιά σήμερα και αύριο είμαι πολύ ζορικα , ξεκινάει η εξεταστική . Προσπαθώ να διαβάζω το θρεντ για να μην αδικήσω κανέναν αλλά δεν το καταφέρνω και με μεγάλη επιτυχία

Δίνω την ψήφο μου στον @Memetchi γιατί δεν βλέπω κάποια ιδιαίτερη προσπάθεια να αποδείξει την αθωότητα του . Έκανε κάποια καλά points απέναντι του ουλτρα , ωστόσο αν βάλω στη ζυγαριά τα επιχειρήματα του καθενός ο oultra φαίνεται να έχουν μεγαλύτερη αξία .
Παρ'οτι δεν παίχτηκε τυμβω γιατί μπορεί να την έχει αφκ παίχτης ή μαφιόζος , το σενάριο με την Kate να είναι ΔΑ είναι πολύ ρεαλιστικό και η αντίδραση της Κέιτ που εχασε τα λόγια της και ξέσπασε συναισθηματικα μου φαίνεται αρκετά πιθανη σε περίπτωση που κάποιος την καταλάβανε γνωρίζοντας τον χαρακτήρα της .
Αυτό μέχρι στιγμής , αν ο ουλτρα έιναι μαφιόζος ή εχει καταφέρει να μας εξαπατήσει όλους ή έχει κάνει αρκετά λάθη γιατί θεωρώ ότι έχει σώσει πολίτες .

Βλέπω τώρα τη συζήτηση που κάνουν Ουριήλ και ουλτρα και έχω μπερδευτεί πάλι .
Μου βγάζουν το αίσθημα ότι είναι μαφιόζοι και οι 2 και προσπαθούν να θολώσουν τα νερά και να διαχωρίσουν τους πολίτες σε στρατόπεδα , ομως έτσι θα θυσιαστεί ένας .
Επίσης ο Ουριήλ μπορεί να καλύπτει τον meme .
Αυτά για την ώρα , ελπίζω να βρω χρόνο να μπω μετά και να διαβάσω τα υπόλοιπα μηνύματα
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.
ΟΧΙ ΓΛΥΚΕ ΜΟΥ ΣΕ ΕΜΕΝΑ 😭😭
Νταξ Ουριήλ σήμερα το ψέμα σου δεν έχει όρια. Ευτυχώς ξαναλέω που τα γραπτά μένουν. Έχω μιλήσει 2-3 φορές για το ποστ της Ραφ, ΠΟΤΕ δεν το απέφυγα.
Θα ανοίξω μετά το λαπτοπ να ελέγξω περισσότερο τα μηνύματα σου αν δεν έχω δολοφονηθεί

Αλλά το φως θα λάμψει και θα φανεί η αλήθεια αγαπητέ ami!!
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,658 μηνύματα.
Θα υπήρχε περίπτωση η δολοφονία της Joji να ήταν μπλόφα για να σωθούν όμως το ότι πέταξε τυμβωρυχίας και ξέκανε τον αρχιμαφιόζο με λέει πως μάλλον δεν ήταν κάτι τέτοιο. Θα έκανε τον ψόφιο κοριό αν ήταν μαφιόζα και θα ήλπιζε σε νεκροφάνειας. Είναι παρατραβηγμένο όλο αυτό να ήταν στημένο από την μαφία σε μία κίνηση ελιγμού που θα έσωζε για πάντα από υποψίες ορισμένα μέλη.
Δεν υπήρχε περίπτωση να γίνει κάτι τέτοιο, εντελώς παράτολμο να βγάλουν και δεύτερο μαφιόζο μέσα σε μια μέρα. Η Joji δεν μπορεί παρά να είναι αθώα.
να κάνουν με προστασία μαφίας/ΔΑ. Για την κόντρα Ουριήλ-Ούλτρα δεν είμαι ακόμα σίγουρος. Θεωρώ πάντως σχεδόν βέβαιο πως σε αυτό το «χορό» κρύβεται ένας μαφιόζος και δεν θέλω να κάνω βιαστικές κινήσεις. Αν ο ούλτρα αποδειχθεί αθώος και τον φάμε είμαστε σε τρομερά δύσκολη θέση. Έχω εκφράσει υποψίες και για τους δύο προσωπικά.
Ομολογώ Γιάννη ότι με εκπλήσσεις καθώς νόμιζα ότι εσύ τουλάχιστον έχεις καταλάβει τι καπνό φουμαρω. Τέλος πάντων, δεν σε αδικώ ωστόσο.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,658 μηνύματα.
ΟΧΙ ΓΛΥΚΕ ΜΟΥ ΣΕ ΕΜΕΝΑ 😭😭

Θα ανοίξω μετά το λαπτοπ να ελέγξω περισσότερο τα μηνύματα σου αν δεν έχω δολοφονηθεί

Αλλά το φως θα λάμψει και θα φανεί η αλήθεια αγαπητέ ami!!
Πρώτα λες ψέματα ότι αποφεύγω να απαντώ γιατί ελπίζεις ότι δεν θα πάει κανείς να αναζητήσει μηνύματα μου και όταν σε στριμωχνω, τα γυρνάς και λες θα πάω να δω μηνύματα. Είναι νορμάλ τώρα αυτό; Πρώτα βλέπεις μηνύματα και μετά κατηγορείς..

Πραγματικά πιστεύω ότι ο Ουριήλ είναι η πόρνη τους που βγαίνει να καεί εκείνη για να δώσει έναν έξτρα γύρο στον Φανερό Α Μεμε. Έχει βγει από χθες ο Ουριήλ και κάνει ποστ τύπου Κειτ και έχει πει ένα σωρό ψέματα/ανακρίβειες για να προκαλέσει χαμό. Τα μηνύματα είναι ΟΛΑ εκεί, ψάξτε τα.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,319 μηνύματα.
Ομολογώ Γιάννη ότι με εκπλήσσεις καθώς νόμιζα ότι εσύ τουλάχιστον έχεις καταλάβει τι καπνό φουμαρω. Τέλος πάντων, δεν σε αδικώ ωστόσο.
Όπως είπες και εσύ και πολλά άλλα μέλη, σίγουροι είμαστε μόνο για τον εαυτό μας εδώ μέσα :bunny:
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,658 μηνύματα.

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,460 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα, ζήτω συγγνώμη που σήμερα δεν γράφω πολύ αλλά μου προέκυψε ένα θέμα υγείας και για σήμερα θα είμαι λίγο off. Μόλις δω τον ρόλο που είχε η Kate θα ψηφίσω και εγώ, απλά σας ενημερώνω ώστε να ξερετε τον λόγο που δεν είμαι τόσο ενεργός σήμερα.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,319 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα, ζήτω συγγνώμη που σήμερα δεν γράφω πολύ αλλά μου προέκυψε ένα θέμα υγείας και για σήμερα θα είμαι λίγο off. Μόλις δω τον ρόλο που είχε η Kate θα ψηφίσω και εγώ, απλά σας ενημερώνω ώστε να ξερετε τον λόγο που δεν είμαι τόσο ενεργός σήμερα.
Μπορεί από εβδομάδα να μάθουμε τον ρόλο της Kate.
 

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,506 μηνύματα.
Χτύπησε πάλι η αδυσώπητη μαφία για να ταράξει τα νερά της πόλης του Παλέρμο.
Υπάρχει άραγε θύμα;
H Joji
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,319 μηνύματα.
Πάλι; Ε ρε έρωτας...
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,285 μηνύματα.
Παλι η τζοτζι???
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.
Πρώτα λες ψέματα ότι αποφεύγω να απαντώ γιατί ελπίζεις ότι δεν θα πάει κανείς να αναζητήσει μηνύματα μου και όταν σε στριμωχνω, τα γυρνάς και λες θα πάω να δω μηνύματα. Είναι νορμάλ τώρα αυτό; Πρώτα βλέπεις μηνύματα και μετά κατηγορείς..

Πραγματικά πιστεύω ότι ο Ουριήλ είναι η πόρνη τους που βγαίνει να καεί εκείνη για να δώσει έναν έξτρα γύρο στον Φανερό Α Μεμε. Έχει βγει από χθες ο Ουριήλ και κάνει ποστ τύπου Κειτ και έχει πει ένα σωρό ψέματα/ανακρίβειες για να προκαλέσει χαμό. Τα μηνύματα είναι ΟΛΑ εκεί, ψάξτε τα.
Αν ήταν έτσι όπως τα λες θα άφηνα τον γύρο

Θα άφηνα να φάνε την Reader! Και θα το έκανα την επόμενη ημέρα!

Γιατί ως … να δράσω σήμερα κι όχι αύριο αφού όλοι φαγώνεστε με την Reader;
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top