Palermo #48 ~ We are back!

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (26/8)
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 22)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.
ΣΤΈΛΝΕΙ ΣΗΜΑ ΣΤΗ ΜΑΦΙΑ. Σας τα'λεγα;;;;;; Ιδού η πόρνη μας. Παίξτο μας κι άλλο μέντιουμ, μπορείς..
Πηγή
Έλα βρε Αμι άσε τα μηνύματα και τα Μέντιουμ ούτε σχήμα λόγου δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω τέλος πάντων.

Ο χορός μας θα συνεχιστεί αύριο, αν δεν με φάνε φυσικά. Αλλά όπως και να έχει είναι θέμα χρόνου
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,665 μηνύματα.

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,323 μηνύματα.
Βάσει της μυθολογίας όντως στέκει (βέβαια αν ισχύει τον θαυμάζω για την αυτοπεποίθησή του πως θα πιάσουν το μυθολογικό μήνυμα οι μαφιόζοι).

Ως τώρα υπάρχουν δύο ύποπτα μηνύματα στο παιγνίδι. Ένα αυτό που μόλις αναφέρθηκε και αυτό της Reader προς τον ΔΑ.

Αντίο Poirot.
Άλλαζα συνέχεια ψήφο προσπαθώντας να το φέρω σε ισοψηφία, δεν ήθελα να φύγει κανένας.

Όσο για τον ΔΑ, θα σε βρω πίσω από όποια οθόνη κι αν κρύβεσαι που τόλμησες και έδιωξες φαν της Agatha Christie :beating:
 

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,660 μηνύματα.
Ο αυτοκράτορας επέλεξε σήμερα να δώσει ασυλία στον ultraviolence. Όσοι τον έχετε ψηφίσει θα πρέπει να αλλάξετε την ψήφο σας, δεν παίρνετε όμως απουσία εάν το δεν κάνετε.

Ψηφοφορία για Πέμπτη 29/8
  1. American Economist
  2. BeatrixKiddo --> Ουριήλ
  3. Chem2000
  4. giannhs2001
  5. Hased Babis --> Memetchi
  6. Joji --> Memetchi
  7. juanium
  8. Memetchi --> ultraviolence
  9. Micro --> Memetchi
  10. nearos --> Ουριήλ
  11. Pak --> Ουριήλ
  12. Reader --> Memetchi
  13. ultraviolence --> Memetchi
  14. Ουριήλ --> ultraviolence (x2)


Ψήφοι
5 Memetchi
3 Ουριήλ


Η χώρα των φαντασμάτων
Kate1914 - Ψηφοφορία
Joji - Δολοφονία

Οριστικές αποχωρήσεις
Poirot - Ψηφοφορία & Παράταση [Αρχιμαφιόζος]
rafaela11 - Ψηφοφορία [Πληροφοριοδότης]
Queenara - Απουσίες [Ιατρός]


Απουσίες
Queenara #1, #2

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από American Economist
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από American Economist
Ενεργοποίηση ιδιότητας: Αλλαγή ψήφων από διεφθαρμένο αστυνομικό
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Hased Babis
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Joji
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Reader
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από giannhs2001
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία απο Reader
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Kate1934
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Ουριήλ
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,665 μηνύματα.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,665 μηνύματα.
Ουλτρα μου κουλ λίγο βλέπω έχεις πολύ επιθετικο ύφος.
Ναι βρε συ Τριξ μου όμως αλλά είναι η 2η φορά που απλα μπαίνει και ρίχνει μια ψήφο χωρίς να πει τίποτα. Ανεξάρτητα από το ποιόν ψηφιζει, δεν είναι άδικο ; Δε σου λέω ότι είναι μαφιόζος, απλά δεν συνεισφέρει πουθενά
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.
Ναι βρε συ Τριξ μου όμως αλλά είναι η 2η φορά που απλα μπαίνει και ρίχνει μια ψήφο χωρίς να πει τίποτα. Ανεξάρτητα από το ποιόν ψηφιζει, δεν είναι άδικο ; Δε σου λέω ότι είναι μαφιόζος, απλά δεν συνεισφέρει πουθενά
Μπορεί να είναι στρατηγική μπορεί απλά να βλέπει μπορεί πολλά να είναι.
Έχεις δίκιο που δεν γράφει πολύ θα ήθελα και εγώ να δω πως σκέφτεται.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,957 μηνύματα.
γιατί τον ανέφερε η Ραφαέλα πριν φύγει
Η Ραφαέλα ανάφερε ΠΡΩΤΟ τον Ουλτρα. Δεν πρόλαβα να τα διαβάσω όλα αλλά γιατί παραβλέπετε κάτι τέτοιο;
Η πρωτη ψηφος της ηταν με το αιτιο "ο πρωτομυριστης ο πρωτοκλαστης" που δε μου φαινεται για σοβαρο λογο.
τι ήθελες να πει; Είμαι πληροφοριοδότης πιάσε τον; Ακριβώς επειδή η δικαιολογία είναι χαζή φαίνεται ότι έψαχνε να βρει κάτι να τον πουσαρει ΠΑΣΗ θυσία. Δεν βρήκε κάτι όντως ύποπτο όπως οι υπόλοιπο. Σκεφτείτε λίγο.
Ουτως η αλλως ναι, ξερει τον φανερο μαφιοζο Α, αλλα δεμ νομιζεις αν ο πρωτος ψηφος της ηταν κατευθειαν μελος της μαφιας θα ειχαν καταλαβει κατι, και θα δολοφονουσαν αυτη και οχι τη τζοτζι?
Νεαρέ, έχεις μια πληροφοριοδότη που μπαίνει και πρώτο πράγμα βγάζει στο σφυρί κάποιον δίχως λόγο και την άλλη μέρα δεν λέει ΤΙΠΟΤΑ για εμένα και τον Φώτη, ούτε μας ψηφίζει και όταν τη ψηφίζω εγώ τότε με βάζει σε μια λίστα πάλι χωρίς εξηγήσεις.

Ο Αυτοκράτορας μόλις κατέστρεψε την πόλη και αν φύγω ρίξτε μου όντως τυμβω να το δείτε. Αν είναι μέσα στη λίστα της Ραφαελας ο Μαφιόζος Α τότε σίγουρα ξέρω ότι είναι ανάμεσα σε Φώτη και Ουλτρα. Εγώ δεν είμαι, ο Φώτης για να τα έβαλε με τον αρχιμαφιόζο δεν θα είναι στην κεντρική 4αδα λογικά (δεν ξέρω για άλλα), άρα μένει μόνο ο Ουλτρα. Μην τον αφήνετε να σας παιζει στα δάχτυλα και προσέξτε ποιοι με ψηφίζουν σήμερα δίνοντας ΠΟΛΥ εύκολα άλλοθι στον Ουλτρα ενώ δεν έχει τίποτα να πει ουσιαστικό για να με αντικρούσει. Όπως είπε και η @Pak πρώτη μέρα υπερασπιζόταν παρα πολυ την Κειτ και τώρα δεν μας εξηγεί πως γνωρίζει με τόση σιγουριά ότι ήταν ΔΑ. Μόνο λόγια του αέρα του στυλ «διαβάστε καλύτερα».
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,665 μηνύματα.
Μπορεί να είναι στρατηγική μπορεί απλά να βλέπει μπορεί πολλά να είναι.
Έχεις δίκιο που δεν γράφει πολύ θα ήθελα και εγώ να δω πως σκέφτεται.
Σόρρυ πάντως Μπάμπη αν φάνηκα επιθετικός, δεν ήθελα κάτι τέτοιο. Απλά το πως παίζεις, δεν είναι ο τρόπος να παίζεις ένα παιχνίδι επιχειρηματολογίας.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11,280 μηνύματα.
Η Ραφαέλα ανέφερε πρώτο τον Μεμε, πόσες φορές θα το πούμε;
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.
Η Ραφαέλα ανάφερε ΠΡΩΤΟ τον Ουλτρα. Δεν πρόλαβα να τα διαβάσω όλα αλλά γιατί παραβλέπετε κάτι τέτοιο;

τι ήθελες να πει; Είμαι πληροφοριοδότης πιάσε τον; Ακριβώς επειδή η δικαιολογία είναι χαζή φαίνεται ότι έψαχνε να βρει κάτι να τον πουσαρει ΠΑΣΗ θυσία. Δεν βρήκε κάτι όντως ύποπτο όπως οι υπόλοιπο. Σκεφτείτε λίγο.

Νεαρέ, έχεις μια πληροφοριοδότη που μπαίνει και πρώτο πράγμα βγάζει στο σφυρί κάποιον δίχως λόγο και την άλλη μέρα δεν λέει ΤΙΠΟΤΑ για εμένα και τον Φώτη, ούτε μας ψηφίζει και όταν τη ψηφίζω εγώ τότε με βάζει σε μια λίστα πάλι χωρίς εξηγήσεις.

Ο Αυτοκράτορας μόλις κατέστρεψε την πόλη και αν φύγω ρίξτε μου όντως τυμβω να το δείτε. Αν είναι μέσα στη λίστα της Ραφαελας ο Μαφιόζος Α τότε σίγουρα ξέρω ότι είναι ανάμεσα σε Φώτη και Ουλτρα. Εγώ δεν είμαι, ο Φώτης για να τα έβαλε με τον αρχιμαφιόζο δεν θα είναι στην κεντρική 4αδα λογικά (δεν ξέρω για άλλα), άρα μένει μόνο ο Ουλτρα. Μην τον αφήνετε να σας παιζει στα δάχτυλα και προσέξτε ποιοι με ψηφίζουν σήμερα δίνοντας ΠΟΛΥ εύκολα άλλοθι στον Ουλτρα ενώ δεν έχει τίποτα να πει ουσιαστικό για να με αντικρούσει. Όπως είπε και η @Pak πρώτη μέρα υπερασπιζόταν παρα πολυ την Κειτ και τώρα δεν μας εξηγεί πως γνωρίζει με τόση σιγουριά ότι ήταν ΔΑ. Μόνο λόγια του αέρα του στυλ «διαβάστε καλύτερα».
Η αλήθεια θα φανεί Μεμ μου.
Επειδή ξέρω την αλήθεια με βγάλανε και κάτοικο της Βαβυλώνας σε λίγο και δράκο θα έχω έτσι όπως με λέει ο Αμι μου

Αλλά πίστεψε με μέχρι στιγμής εγώ είμαι ο μεγαλύτερος εχθρός τους, θα σας δικαιώσω
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 625 μηνύματα.
Ως τώρα υπάρχουν δύο ύποπτα μηνύματα στο παιγνίδι. Ένα αυτό που μόλις αναφέρθηκε και αυτό της Reader προς τον ΔΑ.
Ναι γιατί το να κοπανάω τον/την ΔΑ με μια καρέκλα είναι η επιτομή του συνεργατικού πνεύματος :laugh:

Πέρα από την πλάκα, καταλαβαίνω ότι φαίνεται ύποπτο. Το έστειλα για αστείο όμως.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,957 μηνύματα.
Επίσης να προσθέσουμε ότι η Ραφαέλα συμφώνησε με τα πρώτα στατιστικά του Ουηριλ που έδιναν τον Ουλτρα αρκετά ύποπτο. Κρατήστε όλες τις πληροφορίες στο μυαλό σας, ο,τι απόφαση και αν πάρετε σήμερα
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,665 μηνύματα.
Η Ραφαέλα ανάφερε ΠΡΩΤΟ τον Ουλτρα. Δεν πρόλαβα να τα διαβάσω όλα αλλά γιατί παραβλέπετε κάτι τέτοιο;
Τι πράγμα; Στα τελευταία της λόγια έγραψε κατά σειρά: Εσένα ΠΡΩΤΟ , εμένα και ίσως τον Φώτη.
. Όπως είπε και η @Pak πρώτη μέρα υπερασπιζόταν παρα πολυ την Κειτ και τώρα δεν μας εξηγεί πως γνωρίζει με τόση σιγουριά ότι ήταν ΔΑ. Μόνο λόγια του αέρα του στυλ «διαβάστε καλύτερα».
Δεν την υπερασπιστικα, το έγραψα άλλωστε ξεκάθαρα. Μου φάνηκε απλά περίεργο ότι είχε φάει 2 ψήφους (πρώτα από Πακ, μετά από Γιάννη). Και πιάστηκα από αυτό για να αρχίσει κάπως το παιχνίδι καθώς τα ποστ στην τότε φάση ήταν τρολλιες.
 

juanium

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.
Εγώ ψηφίζω Reader γιατί ο Memetchi σήμερα με έπεισε με τα μηνύματα του πως δεν είναι μαφιόζος. Ο λόγος που ψηφίζω συγκεκριμένα Reader είναι για εκείνη την άστοχη διπλή ψήφο κατά Queenara, κάτι δεν μου κάθεται καλά ακόμη. Θα δω πως θα πάει η ημέρα και ενδεχομένως να αλλάξω.
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,296 μηνύματα.
Η Ραφαέλα ανέφερε πρώτο τον Μεμε, πόσες φορές θα το πούμε;
Οχι μονο αυτο

Ψηφισε πρωτα ουλτρα, εγραψε "δεν αθωωνω τον φωτη"
Το μονο ατομο οου προσθεσε χωρις εξηγηση ηταν ο μεμετσι. Γιατι αραγε :hmm:
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11,280 μηνύματα.
Αν και συμφωνώ με αυτά που λέει ο Μεμε δε μου άρεσε το ψέμα που πέταξε (το οποίο είχε πει και ο Ουριηλ πιο πριν). Αν δεν είμαστε σίγουροι για κάτι ανατρέχουμε στα μηνύματα και το βλέπουμε ή έστω στην χειρότερη λέμε ένα «αν θυμάμαι καλά».
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top