Palermo #48 ~ We are back!

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (26/8)
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 22)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11,275 μηνύματα.
Λογικά είναι κάποιος από αυτούς που έχουν υψηλό ποσοστό στο αρχικό μήνυμα του Ουριηλ και ενδεχόμενος να τον ψήφισε και η ίδια κάποια φορά. Αργότερα που θα έχω ώρα θα το κοιτάξω.

Υ.Γ Κάτι μου κάνει ο Ουλτρα, αλλά θα κοιτάξω μετά καλά τα μηνύματα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 3,910 μηνύματα.
Καλημέρα παλερμιοτες ,

Ιιιι η Ραφαέλα ήταν μαζί μας, πρέπει να μελετήσουμε τις ψήφους της.

Δεν χρειαζεται να μελετησουμε τις ψηφους της , ενα απο τα ονοματα που εδωσε στο αποχαιρετιστήριο θα ειναι ο μαφιοζος Α . Μεμε και ουλτρα μαλιστα την ειχαν ψηφισει . Οποτε υπαρχει και το ενδεχομενο να ειναι και οι 2 :hmm:
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Η Ραφαέλα στην πρώτη ψηφοφορία ψήφισε τον ultraviolence και στη δεύτερη εμένα.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11,275 μηνύματα.
Καλημέρα παλερμιοτες ,



Δεν χρειαζεται να μελετησουμε τις ψηφους της , ενα απο τα ονοματα που εδωσε στο αποχαιρετιστήριο θα ειναι ο μαφιοζος Α . Μεμε και ουλτρα μαλιστα την ειχαν ψηφισει . Οποτε υπαρχει και το ενδεχομενο να ειναι και οι 2 :hmm:
Τον Ουλτρα τον είχε ψηφίσει και η ίδια. Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι και οι δύο ψήφισαν τον Πουαρό και όχι τον Γιάννη.
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 621 μηνύματα.

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι και οι δύο ψήφισαν τον Πουαρό και όχι τον Γιάννη.
Ίσως να το έκαναν για να φανούν αθώοι, όμως αν είχαν ψηφίσει τον Γιάννη τότε ο Πουαρό δεν θα είχε βγει, αφού είχε μόνο μια επιπλέον ψήφο.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,653 μηνύματα.
Καλημέρα Παλέρμο

Βρίσκομαι στο ξακουστό CDG aka Charles De Gaulle καθώς ταξιδεύω για πατρίδα. Αν έχω ίντερνετ κατά τη διάρκεια της πτήσης, θα είμαι εδώ να τα λέμε μέχρι και τη δολοφονία.

Ένα σοκ το έπαθα η αλήθεια είναι, με βάση την συλλογιστική μου πορεία καθώς και την πράξη της στην δημοσκόπηση μου φαινόταν ύποπτη.
Στα τελευταία της λόγια κατηγόρησε με σειρά: Meme, εμένα, και ίσως Φώτη. Εφόσον εγώ δεν είμαι ο Φανερός Α της και δίνει τον Meme ως τον πρώτο στη σειρά με τους υπόπτους, εικάζω ότι αυτός είναι ο Φανερός που ξέρει.
Τώρα το γιατί έδειξε κι εμένα ως ύποπτο, υποθέτω το έκανε επειδή σχολίασε 2-3 φορές ότι της φάνηκε ύποπτο που δεν πέθανα. Εγώ μια φορά υποστήριξα τον Γιάννη έναντι του Πουαρώ σε μια φάση του παιχνιδιού όπου άνετα θα μπορούσε να σπρώξω τον Πουαρώ να μείνει, ως και καλά Αρχιμαφιοζος μου. Δεν το έκανα, ωστόσο.

Χθεσινός δεν είμαι να πάω να βγάλω με ψηφοφορία τον πληροφοριοδοτη όταν υπάρχουν 2 τυμβωρυχιες στη μέση λολ. Θα έβγαζα τα μάτια μου. Μην ξεχνάτε ότι ήμουν ο πρώτος που την ψήφισε και πάτησε πάνω στη δική μου ψήφο ο Μεμε.
Θα την κάρφωνα και θα το παρουσίαζα ως αποτυχημένο κάρφωμα από την πλευρά της, αν ήμουν μαφιόζος, όχι απο ψηφοφορία. xD
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,653 μηνύματα.

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 3,910 μηνύματα.
Τον φωτη μπορουμε να τον εξαιρεσουμε μεχρι στιγμης , αν ανηκει στους μαφιοζους το μονο που μενει να ειναι ειναι πορνη ή αντιπαλος μαφιοζος .

Παιδια και ο meme και ο ουλτρα εχουν ψηφισει να φυγει ο poirot , τι γινεται ;

Επισης με την ριντερ πλεον τι γινεται ; Αρκει η καρτα στην ραφαελα για να την θεωρησουμε καθαρη ; Και εχουμε και την κειτ .. :hypno:
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,940 μηνύματα.
Καλημέρα Παλέρμο. Χριστέ μου. Διώξαμε πολίτη. Θέλει προσοχή από εδώ και πέρα.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,653 μηνύματα.

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 621 μηνύματα.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,653 μηνύματα.
Δεν βλέπω κανέναν να είχε ψηφίσει memetchi χθες.
Τον meme τον είχα ψηφίσει εγώ στην πρώτη ψηφοφορία, ίσως μπερδεύτηκες από εκεί.
Πιθανόν από τα 2 r στα username.
Σόρρυ παιδιά δεν ήθελα να δώσω φεικ νιουζ, είμαι σε μια σύγχυση λόγω του ταξιδιού μου.
Θα σας ανεβάσω φωτογραφία όταν βρεθούμε πάνω από τις γαλλικές Άλπεις
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11,275 μηνύματα.
Λοιπόν, μελέτησα τα μηνύματα. Έχουμε τη Ραφαέλα να ψηφίζει τον Ουλτρα και να γράφει αυτό:
Συμφωνώ κατά πολύ με τα ποσοστά σου έχω να δηλώσω!
Το θαυμαστικό αναβοσβήνει στα δικά μου τα μάτια και λέει ¨δώσε προσοχή¨, ο Ούλτρα είχε εδώ 70% και ο Μεμε παύλα. Οπότε θεωρώ πως ο Ουλτρα είναι ο Α και ο Μεμε, τον οποίο και αναφέρει πρώτο στο τελευταίο της μήνυμα, ενδεχομένως να κατέχει κάποιον από τους υπόλοιπους ρόλους της Μαφίας.
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,455 μηνύματα.
Καλημέρα στο όμορφο Palermo. Κάναμε λάθος τελικά με την Rafaela και το πληρώσαμε ακριβά. Πρέπει να μελετήσουμε ποιος την ψήφισε ώστε να μην κάνουμε λάθος σήμερα. Προς το παρόν κρατάω την ψήφο μου στην Reader αν και είμαι σχεδόν σίγουρος ότι είτε η Reader, είτε η Kate είτε και οι 2 τους είναι μαφιόζοι, ειδικά μετά την στήριξη της Kate στον Poirot.

Βασικά εγώ δεν την ψήφισα την Rafaela για να είναι ειλικρινής καθώς δεν την Θεωρούσα ύποπτη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Ανακεφαλαίωση :



Η Ραφαέλα ως πληροφοριοδότης γνώριζε τον φανερό μαφιόζο Α από την αρχή του παιχνιδιού. Στην πρώτη ψηφοφορία ψήφισε τον ultraviolence και στη δεύτερη εμένα. Καταλαβαίνω ότι η Ραφαέλα δεν ήθελε να ψηφίσει δύο συνεχόμενες φορές το ίδιο άτομο προκειμένου να μην κινήσει υποψίες. Στο αποχαιρετιστήριο μήνυμά της, ωστόσο, αναφέρει memetchi και ultraviolence και Φώτη. Ο Φώτης όμως δεν μπορεί να είναι μαφιόζος, διότι αλληλοψηφίζονταν με τον Πουαρό μέχρι τέλους. Ο ultraviolence και ο memetchi ψήφισαν να φύγει ο Πουαρό, ενώ αν ήταν μαφιόζοι θα μπορούσαν να τον είχαν σώσει και να φύγει ο Γιάννης.
Εγώ προσωπικά θα ψηφίσω ένα από τα δύο άτομα που αναφέρει η Ραφαέλα, αφού εκεί κρύβεται σίγουρα μαφιόζος.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,653 μηνύματα.
@Pak @Reader
Οι υπόλοιποι της μαφίας ποιοι είναι ξέρετε; Όχι τίποτα άλλο για να τους μαθω κι εγώ. :P
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,653 μηνύματα.
Καλημέρα Παλέρμο

Βρίσκομαι στο ξακουστό CDG aka Charles De Gaulle καθώς ταξιδεύω για πατρίδα. Αν έχω ίντερνετ κατά τη διάρκεια της πτήσης, θα είμαι εδώ να τα λέμε μέχρι και τη δολοφονία.

Ένα σοκ το έπαθα η αλήθεια είναι, με βάση την συλλογιστική μου πορεία καθώς και την πράξη της στην δημοσκόπηση μου φαινόταν ύποπτη.
Στα τελευταία της λόγια κατηγόρησε με σειρά: Meme, εμένα, και ίσως Φώτη. Εφόσον εγώ δεν είμαι ο Φανερός Α της και δίνει τον Meme ως τον πρώτο στη σειρά με τους υπόπτους, εικάζω ότι αυτός είναι ο Φανερός που ξέρει.
Τώρα το γιατί έδειξε κι εμένα ως ύποπτο, υποθέτω το έκανε επειδή σχολίασε 2-3 φορές ότι της φάνηκε ύποπτο που δεν πέθανα. Εγώ μια φορά υποστήριξα τον Γιάννη έναντι του Πουαρώ σε μια φάση του παιχνιδιού όπου άνετα θα μπορούσε να σπρώξω τον Πουαρώ να μείνει, ως και καλά Αρχιμαφιοζος μου. Δεν το έκανα, ωστόσο.

Χθεσινός δεν είμαι να πάω να βγάλω με ψηφοφορία τον πληροφοριοδοτη όταν υπάρχουν 2 τυμβωρυχιες στη μέση λολ. Θα έβγαζα τα μάτια μου. Μην ξεχνάτε ότι ήμουν ο πρώτος που την ψήφισε και πάτησε πάνω στη δική μου ψήφο ο Μεμε.
Θα την κάρφωνα και θα το παρουσίαζα ως αποτυχημένο κάρφωμα από την πλευρά της, αν ήμουν μαφιόζος, όχι απο ψηφοφορία. xD
Είπα ό,τι είχα να πω εδώ. Κάντε ένα κόπο και διαβάστε το.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,318 μηνύματα.
Εν τέλει ήταν τραγικό λάθος αυτό που έγινε. Τώρα μετά τη δολοφονία θα πάρουν κεφάλι ξανά οι μαφιόζοι σήμερα.

Θεωρώ πως η κάρτα τυμβωρυχίας παίχτηκε νωρίς. Θα ήταν πιο έξυπνο αν φύγει σήμερα η Reader να έπεφτε σε εκείνη και τότε θα καταλαβαίναμε είτε πως ήταν κάποια μαφιόζα μεταξύ rafaela και Kate είτε πως όντως έπαιξε περίεργα και μας πήρε στον λαιμό της. Τώρα με αυτό που έγινε μπορεί σύντομα να κάνουμε και δεύτερο τραγικό λάθος χωρίς να το καταλάβουμε.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top