Palermo #48 ~ We are back!

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (26/8)
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 22)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

giannhs2001

Palermo Player

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,234 μηνύματα.
Αν και είμαστε αρκετά πρώιμα ακόμα, θεωρώ το παιγνίδι θα παιχτεί μεταξύ Kate1914 και Reader και σωστά θα παιχτεί έτσι.

Τώρα στη σπάνια περίπτωση που η Reader όντως έκανε κοτσάνα και είναι πολίτης είμαστε χαμένοι από χέρι από την μαφία για ένα τραγικό λάθος που δεν έπρεπε ποτέ να γίνει. Αυτή η επιπλέον ψήφος θα καθορίσει όλη την συνέχεια του παιγνιδιού, είτε υπέρ των πολιτών είτε υπέρ της μαφίας.
 

Kate1914

Palermo Player

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,297 μηνύματα.
Η αλλοπροσαλη συμπεριφορά της μου κινεί υποψίες ότι ειναι στη μαφία και δεν ξέρει πως να καλυφθεί.
Εν τω μεταξύ μετά την χθεσινή ψηφοφορία εσένα και τα σχόλιά σου σας ξεχάσαμε εντελώς.
Δεν ξέρω αν είναι για καλό και αν είσαι όντως πολίτης τελικά, αλλά ξαφνικά εκεί που ήσουν ύποπτη η δικιά σου υπόθεση λησμονήθηκε.

Χμμ. Το κρατάω και αυτό, πρέπει να ξαναδώ πάλι και όλα τα νέα ποστ γιατί είναι πολλές οι πληροφορίες.
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.
Εν τω μεταξύ μετά την χθεσινή ψηφοφορία εσένα και τα σχόλιά σου σας ξεχάσαμε εντελώς.
Δεν ξέρω αν είναι για καλό και αν είσαι όντως πολίτης τελικά, αλλά ξαφνικά εκεί που ήσουν ύποπτη η δικιά σου υπόθεση λησμονήθηκε.

Χμμ. Το κρατάω και αυτό, πρέπει να ξαναδώ πάλι και όλα τα νέα ποστ γιατί είναι πολλές οι πληροφορίες.
Γιατί δεν με ψηφίζεις τότε;

Αν πιστεύεις ότι είμαι ύποπτη; :)
 

Kate1914

Palermo Player

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,297 μηνύματα.
Γιατί δεν με ψηφίζεις τότε;

Αν πιστεύεις ότι είμαι ύποπτη; :)
Για αυτό:
πρέπει να ξαναδώ πάλι και όλα τα νέα ποστ γιατί είναι πολλές οι πληροφορίες.
Δε λέω ότι πιστεύω πως είσαι ύποπτη όμως, μη διαστρεβλώνεις τα λεγόμενά μου. Απλώς εκεί που είχε γίνει χαμός με αυτά που είπες, τα ξεχάσαμε. Αυτό είπα και τίποτε άλλο.

Μπορεί να έγινε για καλό αυτό βέβαια. Μπορεί όμως και όχι, μετά τον πανικό που επικράτησε, τόσο με την κίνηση του ΔΑ που οδήγησε σε δημοσκόπηση, όσο και μετά τη δολοφονία και τις σημερινές εξελίξεις.
Ο λύκος στην αναμπουμπούλα χαίρεται πάντως, εγώ αυτό ξέρω. Θα φανεί τι ισχύει τελικά.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11,234 μηνύματα.
Μην ξεχνάμε όμως ότι ο Πουαρό ψήφισε την Τριξ, βέβαια μπορεί να ήταν μέρος του σχεδίου τους και να ανήκουν στην ίδια ομάδα.
 

Ουριήλ

Palermo Player

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.
Λοιπόν παιδιά τι πιστεύω πριν πω καληνύχτα:

Kate είναι αθώα
Reader δεν είναι μαφιοζα αλλά είναι ΔΑ
ΦΩΤΗΣ είναι η …

Μαφιόζοι:
Micro
Pak
Nearos/Memetchi

Solo:
Ultra

Αύριο θα το σκεφτώ περισσότερο και θα δω πως θα εξελιχθεί η κατάσταση. Το μόνο που συμβουλεύω είναι την μάγισσα και τον γιατρό να σκεφτούν αρκετά καλά πριν αποφασίσουν ή αν έχουν αποφασίσει να ήξεραν τι έκαναν

Αυτά από εμένα bonne nuit mes amis :flowers:
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11,234 μηνύματα.
Λοιπόν παιδιά τι πιστεύω πριν πω καληνύχτα:

Kate είναι αθώα
Reader δεν είναι μαφιοζα αλλά είναι ΔΑ
ΦΩΤΗΣ είναι η …

Μαφιόζοι:
Micro
Pak
Nearos/Memetchi

Solo:
Ultra

Αύριο θα το σκεφτώ περισσότερο και θα δω πως θα εξελιχθεί η κατάσταση. Το μόνο που συμβουλεύω είναι την μάγισσα και τον γιατρό να σκεφτούν αρκετά καλά πριν αποφασίσουν ή αν έχουν αποφασίσει να ήξεραν τι έκαναν

Αυτά από εμένα bonne nuit mes amis :flowers:
Μπορείς να μου εξηγήσεις γτ με θεωρείς μαφιόζα και τι σε έκανε να αλλάξεις γνώμη για την Κειτ; Το πρωι αν θυμάμαι καλά ήταν πιο ύποπτη από μένα για σένα. Τι άλλαξε από τότε;
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,350 μηνύματα.
Καλό βράδυ στο όμορφο Palermo, τα λέμε αύριο το πρωί.
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.
Μην ξεχνάμε όμως ότι ο Πουαρό ψήφισε την Τριξ, βέβαια μπορεί να ήταν μέρος του σχεδίου τους και να ανήκουν στην ίδια ομάδα.
Αν ήταν μέρος του σχεδίου μας γιατί να τον ψηφίσω να φύγει;;
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 3,879 μηνύματα.
Τι χαος ειναι αυτο ρε παιδια :eek: δεν ειχα προλαβει να δω τα αποτελεσματα της ψηφοφοριας . Δεν καταλαβαινω γιατι εκανε αυτο το play η reader , η μονη λογικη απαντηση ειναι οτι ειναι μαφια και η εξηγηση που εδωσες δεν με καλυπτει ιδιαιτερα .
Θεωρω πολυ πιθανη συνεργασια kate και reader πλεον . Για αρχη ψηφιζω Kate1914
Θα δωσω λιγο χρονο στην ριντερ μηπως καταφερει να με πεισει μεχρι αυριο . Απο την kate ωστοσο πλεον δεν εμπιστευομαι λεξη , τα μηνυματα της με μπερδευουν φουλ . Δεν ξερω αν το κανει επιτηδες ή εχει φορτιστει συναισθηματικα . Μαλλον και τα 2 , αλλα εχουν μαζευτει πολλα για να με πεισει για το αντιθετο
 

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,506 μηνύματα.
click :music2:
Ψηφοφορία για Τετάρτη 27/8
  1. American Economist --> Reader
  2. BeatrixKiddo --> Kate1914
  3. Chem2000
  4. giannhs2001 --> Reader
  5. Hased Babis
  6. Joji --> Reader
  7. juanium --> Reader
  8. Kate1914
  9. Memetchi
  10. Micro --> Kate1914
  11. nearos--> Kate1914
  12. Pak
  13. Queenara
  14. Reader
  15. ultraviolence --> Reader
  16. Ουριήλ


Ψήφοι
6 Reader
3 Kate1914

Η χώρα των φαντασμάτων
rafaela11 - Ψηφοφορία

Οριστικές αποχωρήσεις
Poirot - Ψηφοφορία & Παράταση [Αρχιμαφιόζος]


Απουσίες
Queenara #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από American Economist
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από American Economist
Ενεργοποίηση ιδιότητας: Αλλαγή ψήφων από διεφθαρμένο αστυνομικό
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Hased Babis
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Joji
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Reader
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από giannhs2001
 
Τελευταία επεξεργασία:

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,929 μηνύματα.
Εμένα ακόμα δε μου φαίνονται πειστικά τα μηνύματα της reader.. άντε να ξημερώσει αύριο να δούμε τι θα δούμε!!
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,227 μηνύματα.


Καληνύχτα Παλερμιώτα μου.
 

giannhs2001

Palermo Player

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,234 μηνύματα.
Δίνω πιθανότητα όντως όπως ειπώθηκε η Reader να είναι η ΔΑ και να έκανε ο,τι έκανε επειδή χωρίς να είναι σίγουρη και η ίδια πίστεψε πως κάποια από τις δύο υποψήφιες για αποχώρηση είναι μαφιόζα (χωρίς να ξέρει το ποια ή αν είναι και οι δύο) και έτσι προσπάθησε να πετάξει εκτός έναν inactive λογαριασμό που είναι άνευ σημασίας. Τώρα όπως είπα θα μπορούσε να ήταν όντως απερισκεψία (αν και δίνω ελάχιστες πιθανότητες να ισχύει όντως αυτό που υποστηρίζει) και αν είναι όντως έτσι θα μας πάρει στο λαιμό της.

Επίσης να αναφέρουμε πως σε αυτό το σημείο ο ΔΑ ελάχιστη αξία έχει για την μαφία. Έκαψε την χρήσιμη ιδιότητα του από νωρίς και με καταστροφικό αποτέλεσμα. Τώρα η μόνη χρησιμότητα του είναι στην ψήφο και στην προπαγάνδα κάλυψης (κάτι που κάνουν και οι ίδιοι οι μαφιόζοι). Και να σημειωθεί πως όπως όλα δείχνουν είναι αμφίβολο το αν ο ΔΑ έχει καταλάβει με σιγουριά το ποιοι είναι οι μαφιόζοι.

Από εκεί και πέρα rafaela11 και Kate1914 είναι αρκετά ύποπτες και το έχω γράψει αρκετές φορές. Οι κινήσεις τους χρήζουν διερεύνησης και πρέπει να μάθουμε τι ρόλο βαράει η Ραφαέλα.
 

Reader

Palermo Player

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Από εκεί και πέρα rafaela11 και Kate1914 είναι αρκετά ύποπτες και το έχω γράψει αρκετές φορές. Οι κινήσεις τους χρήζουν διερεύνησης και πρέπει να μάθουμε τι ρόλο βαράει η Ραφαέλα.
Καλημέρα στους κατοίκους του Παλέρμο.

Δεν μπορώ να αποδείξω ότι δεν συνεργάζομαι με την Κέιτ, μπορώ όμως να αποδείξω πως δεν συνεργάζομαι με την Ραφαέλα. Ρίχνω κάρτα τυμβωρυχίας για να μάθουμε τον ρόλο της.
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,929 μηνύματα.


Καληνύχτα Παλερμιώτα μου.
Χαχααχααα....να ξερες και πόσο πέφτει ήδη από τώρα... Απορώ πως δεν με έχει πιάσει καμία ημικρανία ακόμα 🤣 καλημέρα σε όλους!!!! Let the game begin
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11,234 μηνύματα.
Χαχααχααα....να ξερες και πόσο πέφτει ήδη από τώρα... Απορώ πως δεν με έχει πιάσει καμία ημικρανία ακόμα 🤣 καλημέρα σε όλους!!!! Let the game begin
Δλδ μας λες πως είτε είσαι μαφία και σχολιάζεις με τους υπόλοιπους είτε παραβιάζεις τους κανόνες; Εκτός και αν σχολιάζεις με τρίτους που δεν παίζουν.

Σε άλλα νέα εγώ θεωρώ ύποπτη τόσο την Κειτ όσο και την Ριντερ (και τον juanium αν και δεν έχω κάποιο στοιχείο πέρα από το ένστικτό μου) και ψηφίζω Kate1914 γτ θέλω να έχουμε ισοψηφία.
 

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,506 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τετάρτη 27/8
  1. American Economist --> Reader
  2. BeatrixKiddo --> Kate1914
  3. Chem2000
  4. giannhs2001 --> Reader
  5. Hased Babis
  6. Joji --> Reader
  7. juanium --> Reader
  8. Kate1914
  9. Memetchi
  10. Micro --> Kate1914
  11. nearos--> Kate1914
  12. Pak - -> Kate1914
  13. Queenara
  14. Reader
  15. ultraviolence --> Reader
  16. Ουριήλ


Ψήφοι
6 Reader
4 Kate1914

Η χώρα των φαντασμάτων
- - -

Οριστικές αποχωρήσεις
rafaela11 - Ψηφοφορία [Πληροφοριοδότης]
Poirot - Ψηφοφορία & Παράταση [Αρχιμαφιόζος]


Απουσίες
Queenara #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από American Economist
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από American Economist
Ενεργοποίηση ιδιότητας: Αλλαγή ψήφων από διεφθαρμένο αστυνομικό
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Hased Babis
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Joji
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Reader
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από giannhs2001
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία απο Reader
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11,234 μηνύματα.
Ιιιι η Ραφαέλα ήταν μαζί μας, πρέπει να μελετήσουμε τις ψήφους της.
 

Reader

Palermo Player

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top