Palermo #48 ~ We are back!

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (26/8)
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 22)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Reader

Palermo Player

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Μου φάνηκε εξαιρετικά ύποπτο που χρησιμοποίησες κάρτα ίντριγκας για να βγάλεις εκτός ένα inactive άτομο, ενώ μόλις πριν τα παιδιά έιπαν να ψηφίσουμε κάποιον που δεν θα βγει ούτως ή άλλως αύριο.
Κατάλαβα, λογικό μου φαίνεται.
 

Reader

Palermo Player

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Εμένα δεν με έχει πείσει αρκετά η @Reader ώστε να αλλάξω ψήφο
Λυπάμαι αλλά δε νομίζω ότι έχω κάποιον άλλο τρόπο να σας πείσω. Το ότι άλλαξα την ισοψηφία τελευταία στιγμή ήταν λάθος μου, το καταλαβαίνω τώρα. Απλώς ένιωσα άσχημα που ένα μέλος το οποίο θεωρούσα αθώο και συμμετείχε θα έφευγε, ενώ ένα άλλο μέλος το οποίο δεν μας είχε δώσει ούτε ένα μήνυμα σχολιασμού ώστε να διεξάγουμε συμπεράσματα για την ταυτότητά του θα έμενε. Και μου φάνηκε αρκετά άδικο, τουλάχιστον εκείνη τη στιγμή, για τα άλλα δύο μέλη που συμμετέχουν στο παιχνίδι και μάλιστα με ενθουσιασμό. Αν το είχα σκεφτεί καλύτερα, θα άφηνα την ισοψηφία. Δεν το έκανα, αλλά καλό θα μου κάνει να μάθω να μην είμαι τόσο παρορμητική.
 

Kate1914

Palermo Player

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,297 μηνύματα.
Τώρα τα διαβάζω όλα παιδιά, μισό λεπτό γιατί χρειάζομαι αρκετό χρόνο να τα πάρω άκρη.
Άσε τον φόνο και περιμένω αύριο να είσαι πιο ενεργός. Τα ποσοστά μου θέλουν δεδομένα :book:
Πω ρε, έτρωγα και κόντεψα να πνιγώ από τα γέλια
Τι έγινε με την Κειτ και ζητάει συγγνώμη; Τι έχασα;
Δεν ξέρω για σένα, αλλά στη θέση σου θα την υποψιαζόμουν. Έχει που έχει ύποπτη συμπεριφορά, ζητάει και συγγνώμη για κάτι άγνωστο...

Δεν ξέρω για εσάς, αλλά εμένα μου κάνει και λίγο για ύποπτη συμπεριφορά όλο αυτό από μέρους της Κέιτ παιδιά. Σαν να θέλει να τη λυπηθούν, ενώ ήδη την υποψιάζονταν. Μπορεί και να το έκανε για στάχτη στα μάτια, ώστε να απομακρυνθείτε και από άλλες ενδείξεις, δεν ξέρω...:hmm:
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11,234 μηνύματα.
Λυπάμαι αλλά δε νομίζω ότι έχω κάποιον άλλο τρόπο να σας πείσω. Το ότι άλλαξα την ισοψηφία τελευταία στιγμή ήταν λάθος μου, το καταλαβαίνω τώρα. Απλώς ένιωσα άσχημα που ένα μέλος το οποίο θεωρούσα αθώο και συμμετείχε θα έφευγε, ενώ ένα άλλο μέλος το οποίο δεν μας είχε δώσει ούτε ένα μήνυμα σχολιασμού ώστε να διεξάγουμε συμπεράσματα για την ταυτότητά του θα έμενε. Και μου φάνηκε αρκετά άδικο, τουλάχιστον εκείνη τη στιγμή, για τα άλλα δύο μέλη που συμμετέχουν στο παιχνίδι και μάλιστα με ενθουσιασμό. Αν το είχα σκεφτεί καλύτερα, θα άφηνα την ισοψηφία. Δεν το έκανα, αλλά καλό θα μου κάνει να μάθω να μην είμαι τόσο παρορμητική.
Ναι, αλλά από χθες ακούμε «αυτόν τον θεωρώ αθώο» «και αυτόν τον θεωρώ αθώο». Τα ίδια έλεγες για τον Γιάννη και τον Πουαρό. Τελικά ένοχο θεωρείς κανέναν;
 

Joji

Palermo Player

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,921 μηνύματα.
Δεν ξέρω για σένα, αλλά στη θέση σου θα την υποψιαζόμουν. Έχει που έχει ύποπτη συμπεριφορά, ζητάει και συγγνώμη για κάτι άγνωστο...

Δεν ξέρω για εσάς, αλλά εμένα μου κάνει και λίγο για ύποπτη συμπεριφορά όλο αυτό από μέρους της Κέιτ παιδιά. Σαν να θέλει να τη λυπηθούν, ενώ ήδη την υποψιάζονταν. Μπορεί και να το έκανε για στάχτη στα μάτια, ώστε να απομακρυνθείτε και από άλλες ενδείξεις, δεν ξέρω...:hmm:
? Έχω καταμπερδευτεί. Γιατί να το γράψεις αυτό;
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,176 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11,234 μηνύματα.
Και λέει ήθελε να τα στείλει στην ομαδική της μαφίας για να τα γράψει κάποιος αλλος. Πάω να φτιάξω ποπ κορν.
 

Reader

Palermo Player

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Τελικά ένοχο θεωρείς κανέναν;
Ειλικρινά, όχι.
Δεν ξέρω γιατί, αλλά κανένας δεν με έχει κάνει να θεωρήσω πως ανήκει σίγουρα στους μαφιόζους. Θα μπορούσε να είναι ο Micro, είναι προσεκτικός στο τι γράφει, αλλά δεν είναι θεωρία, περισσότερο πιθανότητα.
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.
Τώρα τα διαβάζω όλα παιδιά, μισό λεπτό γιατί χρειάζομαι αρκετό χρόνο να τα πάρω άκρη.

Πω ρε, έτρωγα και κόντεψα να πνιγώ από τα γέλια

Δεν ξέρω για σένα, αλλά στη θέση σου θα την υποψιαζόμουν. Έχει που έχει ύποπτη συμπεριφορά, ζητάει και συγγνώμη για κάτι άγνωστο...

Δεν ξέρω για εσάς, αλλά εμένα μου κάνει και λίγο για ύποπτη συμπεριφορά όλο αυτό από μέρους της Κέιτ παιδιά. Σαν να θέλει να τη λυπηθούν, ενώ ήδη την υποψιάζονταν. Μπορεί και να το έκανε για στάχτη στα μάτια, ώστε να απομακρυνθείτε και από άλλες ενδείξεις, δεν ξέρω...:hmm:
 

ultraviolence

Palermo Moderator

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,563 μηνύματα.
Λυπάμαι αλλά δε νομίζω ότι έχω κάποιον άλλο τρόπο να σας πείσω. Το ότι άλλαξα την ισοψηφία τελευταία στιγμή ήταν λάθος μου, το καταλαβαίνω τώρα. Απλώς ένιωσα άσχημα που ένα μέλος το οποίο θεωρούσα αθώο και συμμετείχε θα έφευγε, ενώ ένα άλλο μέλος το οποίο δεν μας είχε δώσει ούτε ένα μήνυμα σχολιασμού ώστε να διεξάγουμε συμπεράσματα για την ταυτότητά του θα έμενε. Και μου φάνηκε αρκετά άδικο, τουλάχιστον εκείνη τη στιγμή, για τα άλλα δύο μέλη που συμμετέχουν στο παιχνίδι και μάλιστα με ενθουσιασμό. Αν το είχα σκεφτεί καλύτερα, θα άφηνα την ισοψηφία. Δεν το έκανα, αλλά καλό θα μου κάνει να μάθω να μην είμαι τόσο παρορμητική.
Καταλαβαίνεις όμως ότι στα μάτια των περισσότερων φαίνεται σαν προσπάθεια να σώσεις κάποια από τα άλλα δύο κορίτσια έτσι;
Οκ, δεν ήθελες να φύγουν αυτές που μιλάνε και να φύγει η κουιν που είναι μουγκα στη στρούγκα, να το δεχθώ. Αλλά έριξες μια από τις 2 κάρτες σου (1 λεπτό πριν την λήξη για να μπει το 5λεπτο!!) απλά γι'αυτό το λόγο; Τέτοια καούρα ώστε να χάσεις μια από τις κάρτες σου ; Το δέχομαι μόνο σε μια περίπτωση αυτό, μόνο σε μια. Αλλά δε μπορεί να ισχύει στην προκειμένη περίπτωση, θεωρώ.
Πραγματικά θέλω να σε πιστέψω αλλά αυτό που έκανες δεν ξέρω πως να το περάσω στο ντουκου.

@Kate1914 Δεν καταλαβαίνω γιατί το έγραψες αυτό...Φύγε από την οθόνη, κάνε μια βόλτα να πάρεις αέρα λέω εγώ να συνέλθεις.
 

Kate1914

Palermo Player

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,297 μηνύματα.
Μήπως το έστειλε ως χιούμορ;
Ε λίγο.
Πήγα να τρολάρω τον εαυτό μου λίγο αλλά ήταν τουλάχιστον αποτυχία.
Επειδή πολλές χαζομάρες λέω λοιπόν, ας κάνουμε ότι δεν τα είπα ποτέ και ας συνεχίσουμε.
@Kate1914 Δεν καταλαβαίνω γιατί το έγραψες αυτό...Φύγε από την οθόνη, κάνε μια βόλτα να πάρεις αέρα λέω εγώ να συνέλθεις.
Εμ ναι, δίκιο έχεις.
 

Reader

Palermo Player

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Καταλαβαίνεις όμως ότι στα μάτια των περισσότερων φαίνεται σαν προσπάθεια να σώσεις κάποια από τα άλλα δύο κορίτσια έτσι;
Το σκέφτηκα αλλά είχα ήδη ρίξει την διπλή ψήφο. Αυτό είναι το πρόβλημα, προκάλεσα την ισοψηφία κάνα 15 πριν πάει 20.00 και όταν συνειδητοποίησα ότι θα έφευγε μέλος το οποίο συμμετείχε, τσακίστηκα να το αλλάξω. Γι αυτό και έριξα τη διπλή ψήφο, για να βεβαιωθώ πως δεν θα έφευγε κάποια η οποία σχολίαζε και αφιέρωνε χρόνο στο παιχνίδι.
Το δέχομαι μόνο σε μια περίπτωση αυτό, μόνο σε μια. Αλλά δε μπορεί να ισχύει στην προκειμένη περίπτωση, θεωρώ.
Να ρωτήσω σε ποια;
 

ultraviolence

Palermo Moderator

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,563 μηνύματα.

giannhs2001

Palermo Player

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,234 μηνύματα.
Εμένα οι εξηγήσεις της Reader δεν με πείθουν. Βασίζεται στη στρατηγική "γιατί να είμαι τόσο χαζή να το κάνω αυτό; ". Όπως έλεγε ο Γκέμπελς "ένα μεγάλο ψέμα γίνεται πιο εύκολα πιστευτό από ένα μικρό".

Και όσο για το να μπερδέψει τους μαφιόζους. Οι μαφιόζοι πως ακριβώς θα μπερδευτούν; Την δουλειά τους θα κάνουν όπως πάντα. Σίγουρα η Reader είχε ιδέα πως μια από τις δύο ή και οι δύο είναι μαφιόζες. Εκτός αν είναι ΔΑ και το υπέθεσε οπότε προσπάθησε να διώξει μια άκυρη που δεν της γέμιζε το μάτι.
 

Reader

Palermo Player

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 549 μηνύματα.

Kate1914

Palermo Player

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,297 μηνύματα.
Κάτι θα μου ξέφυγε αλλά ας γράψω τις σκέψεις μου.
Το καταλαβαίνω, αλλά είμαι πολίτης, ξαναδιάβασε το μήνυμά μου, δεν μπορώ να αποδείξω τον ρόλο μου με άλλον τρόπο.

Επίσης με την κίνησή μου αυτή οι μαφιόζοι τα έχασαν και λογικά τώρα έχουν meeting μπας και καταλάβουν τι γίνεται, οπότε στη θέση σας θα κοιτούσα ποιοι εξαφανίστηκαν.
Αυτό είναι ή μια πολύ λογική παρατήρηση, ή μια πολύ έξυπνη τακτική ώστε να στρέψεις τις υποψίες αλλού.
Το κρατάμε πάντως.
Το ακούω και για ΔΑ. Μη ξεχνάμε άλλωστε ότι είχε ψηφίσει κατά του Γιάννη στην δημοσκόπηση.
Αυτό το είχα πει και εγώ, και βάσει αυτού προσπαθούσα να καταλάβω αν είναι αθώα όταν της έθετα ερωτήσεις πριν την ψηφοφορία. Γιατί ήταν η μόνη που θεωρούσαμε απευθείας εντελώς σέιφ και δεν μπορούσα να καταλάβω το γιατί. Άντε, είπε αυτό για την Τζότζι, αλλά δε με πείθει τόσο. Ίσα ίσα που θα μπορούσε να ξέρει ότι είναι αθώα η Τζότζι γιατί ήταν το πρώτο θύμα των μαφιόζων.
Θα μου πεις, θα ήταν τόσο χαζή ώστε να υποδείξει αυτήν για πολίτη; Δεν ξέρω, απλώς λέω τις σκέψεις μου. Μου το εξήγησες Reader, αλλά εξακολουθεί να μου φαίνεται πολύ περίεργο. Τέτοια σιγουριά με την πρώτη μέρα;



Και επίσης, ας μην ξεχνάμε αυτά που είπε η Ραφαέλα. Γιατί υπάρχουν δύο περιπτώσεις.
Είτε ήταν πολίτης, οπότε αυτά που είπε πρέπει να τα σκεφτούμε καλά.
Είτε ήταν με τους μαφιόζους και άρα πήγε να στρέψει τις υποψίες σε άσχετους.

Οπότε ναι, εμένα αυτά που ειπώθηκαν από αυτή είναι που με προβληματίζουν. Ένα άτομο με λιγότερη συμμετοχή όπως και να το κάνουμε σε σχέση με εμάς, μας υποδεικνύει συγκεκριμένα άτομα. Άρα, ή που κάτι ξέρει και είχε καταλάβει κάπως, ή που πήγε να μας ρίξει στάχτη στα μάτια.

Αυτά είχα να πω για τώρα, τα ξανακοιτάω και σας λέω. Πάντως θεωρώ πως έχουμε πολλές πληροφορίες για διάφορους παίκτες, όπως και ψέματα φυσικά.
 

Reader

Palermo Player

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Εμένα οι εξηγήσεις της Reader δεν με πείθουν. Βασίζεται στη στρατηγική "γιατί να είμαι τόσο χαζή να το κάνω αυτό; ".
Οι εξηγήσεις μου όντως δεν πείθουν γιατί αυτό που έκανα ήταν αρκετά ηλίθιο, το κατάλαβα αργά. Όπως αργά κατάλαβα ότι η ισοψηφία θα οδηγούσε μια παίκτρια που συμμετείχε εκτός του παιχνιδιού, ενώ μια άλλη θα έμενε μέσα χωρίς να συμμετέχει, με τη αιτιολογία πως είναι κρίμα να βγάλουμε κάποιον που δεν συμμετέχει. Όμως εγώ θεωρώ πως είναι περισσότερο κρίμα να φύγει κάποιος που ξοδεύει χρόνο και ενέργεια προκειμένου όχι μόνο να απολαύσει το παιχνίδι, αλλά και να φανεί συνεπής απέναντι στους συμπαίκτες του. Γενικά δρω όντως παρορμητικά όταν θεωρώ κάτι άδικο, όπως έγινε και σήμερα.
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.
Θα ψηφίσω την ΚΑΤΕ1914

Η αλλοπροσαλη συμπεριφορά της μου κινεί υποψίες ότι ειναι στη μαφία και δεν ξέρει πως να καλυφθεί.
 

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,506 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τετάρτη 27/8
  1. American Economist --> Reader
  2. BeatrixKiddo --> Kate1914
  3. Chem2000
  4. giannhs2001 --> Reader
  5. Hased Babis
  6. Joji --> Reader
  7. juanium --> Reader
  8. Kate1914
  9. Memetchi
  10. Micro
  11. nearos--> Kate1914
  12. Pak
  13. Queenara
  14. Reader
  15. ultraviolence --> Reader
  16. Ουριήλ


Ψήφοι
5 Reader
2 Kate1914

Η χώρα των φαντασμάτων
rafaela11 - Ψηφοφορία

Οριστικές αποχωρήσεις
Poirot - Ψηφοφορία & Παράταση [Αρχιμαφιόζος]


Απουσίες
Queenara #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από American Economist
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από American Economist
Ενεργοποίηση ιδιότητας: Αλλαγή ψήφων από διεφθαρμένο αστυνομικό
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Hased Babis
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Joji
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Reader
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από giannhs2001
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top