Palermo #48 ~ We are back!

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (26/8)
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 22)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,345 μηνύματα.
Η Πουπουλινα πως γίνεται να φαίνεται σε 2 επιλογές η ψήφος της;; Λογικά θέμα του αλγορίθμου όμως ήθελα να το αναφέρω.
 

Joji

Palermo Player

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,921 μηνύματα.

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,169 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11,233 μηνύματα.

Reader

Palermo Player

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 537 μηνύματα.
δε προσμετρηθηκε η ψηφος της πουπουλινας

Ψήφισε η Πουπουλινα που δεν παιζει και γω έτσι την πάτησα και ψήφισα τον Γιάννη τελευταία στιγμή για να έχουμε ισοψηφία.

Ααα οκ τώρα κατάλαβα, ευχαριστώ
 

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,642 μηνύματα.
Και πέφτει η νύχτα στο Παλέρμο...

Ψηφοφορία για Τρίτη 27/8
  1. American Economist
  2. BeatrixKiddo
  3. Chem2000
  4. giannhs2001
  5. Hased Babis
  6. Joji
  7. juanium
  8. Kate1914
  9. Memetchi
  10. Micro
  11. nearos
  12. Pak
  13. Queenara
  14. rafaela11
  15. Reader
  16. ultraviolence
  17. Ουριήλ

Ψήφοι


Η χώρα των φαντασμάτων

Poirot - Ψηφοφορία & Παράταση

Οριστικές αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από American Economist
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από American Economist
Ενεργοποίηση ιδιότητας: Αλλαγή ψήφων από διεφθαρμένο αστυνομικό
 

Poirot

Palermo Player

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,518 μηνύματα.
Λοιπόν, λοιπόν. Είχα ξεχάσει ότι έχω τελευταία λόγια.

Θεωρω άδικη την αποχώρηση μου, αλλά καταλαβαίνω ότι ήταν ο πρώτος γύρος και είναι λίγο όποιον πάρει ο Χάρος.

Επειδή ειπώθηκε από τον Φώτη, φυσικά και δεν κρατάω κακιά σε κανέναν που με ψήφισε. Αλίμονο, παιχνίδι είναι. Θα τα πούμε στο θρεντ των αμερικανικών εκλογών όταν προηγείται η Harris :P

Η αλήθεια στο τέλος θα λάμψει και θα φανεί τι ήταν ο καθένας.

Η καθοδήγηση ψηφοφορίας όμως δεν γίνεται με την παρουσίαση επιχειρημάτων. Δεν χρησιμοποίησα καμία περίεργη τακτική, ήμουν αρκετά ξεκάθαρος σε αυτά που ήθελα να πω. Δεν ήταν πολλά γιατί δεν μου αρέσει να κατηγορώ στα τυφλά, αλλά πιστεύω ότι όσα είπα ήταν ουσιαστικά.

Για τη συγκεκριμένη ψηφοφορία βέβαια τι να πω, οποίο και να ήταν το αποτέλεσμα όπως είπα και νωρίτερα, κακό θα ήταν για τους Πολίτες νομίζω. Ο/Η ΔΑ φαντάζομαι ήξερε τι έκανε…

Καλή συνέχεια!

:giveup:
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,169 μηνύματα.
Επειδή ειπώθηκε από τον Φώτη, φυσικά και δεν κρατάω κακιά σε κανέναν που με ψήφισε. Αλίμονο, παιχνίδι είναι. Θα τα πούμε στο θρεντ των αμερικανικών εκλογών όταν προηγείται η Harris :P
Τωρα ο φωτης δε προκειται να σου ξαναμιλησει εσενα.

Αντε γεια πουαρω.. Θα μας λειψεις , θα σου μιλαμε με ouija board
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,345 μηνύματα.
Λοιπόν, λοιπόν. Είχα ξεχάσει ότι έχω τελευταία λόγια.

Θεωρω άδικη την αποχώρηση μου, αλλά καταλαβαίνω ότι ήταν ο πρώτος γύρος και είναι λίγο όποιον πάρει ο Χάρος.

Επειδή ειπώθηκε από τον Φώτη, φυσικά και δεν κρατάω κακιά σε κανέναν που με ψήφισε. Αλίμονο, παιχνίδι είναι. Θα τα πούμε στο θρεντ των αμερικανικών εκλογών όταν προηγείται η Harris :P

Η αλήθεια στο τέλος θα λάμψει και θα φανεί τι ήταν ο καθένας.

Η καθοδήγηση ψηφοφορίας όμως δεν γίνεται με την παρουσίαση επιχειρημάτων. Δεν χρησιμοποίησα καμία περίεργη τακτική, ήμουν αρκετά ξεκάθαρος σε αυτά που ήθελα να πω. Δεν ήταν πολλά γιατί δεν μου αρέσει να κατηγορώ στα τυφλά, αλλά πιστεύω ότι όσα είπα ήταν ουσιαστικά.

Για τη συγκεκριμένη ψηφοφορία βέβαια τι να πω, οποίο και να ήταν το αποτέλεσμα όπως είπα και νωρίτερα, κακό θα ήταν για τους Πολίτες νομίζω. Ο/Η ΔΑ φαντάζομαι ήξερε τι έκανε…

Καλή συνέχεια!

:giveup:

Καλή συνέχεια Poirot, θα τα πούμε στο θέμα των Αμερικανικών εκλογών όταν νικήσει ο άρχοντας.✌️✌️
 

Joji

Palermo Player

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,921 μηνύματα.
θα σου μιλαμε με ouija board
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ.

@Poirot να ξέρεις ότι εξ’αρχής δεν μου έβγαζες κάτι ύποπτο, αν και σε κάποια φάση έκανα overthinking, σε ψήφισα και το πήρα πίσω 😭

Άντε να δούμε τι θα γίνει από εδώ και πέρα.
 

ultraviolence

Palermo Moderator

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,557 μηνύματα.
@giannhs2001 Πώς νιώθεις που είσαι ακόμα ζωντανός μετά από αποτυχημένη απόπειρα ΔΑ να σε διώξει; :happy:
 

Joji

Palermo Player

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,921 μηνύματα.
Πάντως, Φώτη, για ανθρωπος που δεν θυμοσουν τα βασικά του παιχνιδιού, τις κάρτες μια χαρα τις έπαιξες.
 

Reader

Palermo Player

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 537 μηνύματα.
Αντίο Poirot.
Άλλαζα συνέχεια ψήφο προσπαθώντας να το φέρω σε ισοψηφία, δεν ήθελα να φύγει κανένας.

Όσο για τον ΔΑ, θα σε βρω πίσω από όποια οθόνη κι αν κρύβεσαι που τόλμησες και έδιωξες φαν της Agatha Christie :beating:
 

ultraviolence

Palermo Moderator

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,557 μηνύματα.
Πάντως, Φώτη, για ανθρωπος που δεν θυμοσουν τα βασικά του παιχνιδιού, τις κάρτες μια χαρα τις έπαιξες.
Ήθελα να το σχολιάσω αυτό, ευχαριστώ που μου το θύμησες. Επαιξε την ακύρωση ψήφου 20:09 για να μη προλάβει καποιος να κάνει κάτι μέσα σε λιγα δευτερόλεπτα που έκλεινε η ψηφοφορία.
 

Joji

Palermo Player

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,921 μηνύματα.
Ήθελα να το σχολιάσω αυτό, ευχαριστώ που μου το θύμησες. Επαιξε την ακύρωση ψήφου 20:09 για να μη προλάβει καποιος να κάνει κάτι μέσα σε λιγα δευτερόλεπτα που έκλεινε η ψηφοφορία.
Ναι ναι, είναι πολύ ύποπτες οι κινήσεις του γενικά. Αλλά παράλληλα κρατάει κλασικό προφίλ Φώτη.
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,345 μηνύματα.
Πάντως, Φώτη, για ανθρωπος που δεν θυμοσουν τα βασικά του παιχνιδιού, τις κάρτες μια χαρα τις έπαιξες.

Τι εννοείς;; Η ΣΕ έχει στείλει αναλυτικά σε κάθε παίκτη το πως μπορεί να χρησιμοποιήσει τις κάρτες του. Επίσης, ανέφερα ότι τα λάθη που κάνω στο παιχνίδι ως νέος παίκτης είναι κύριος στο τι πρέπει να γράφω δημόσια και τι όχι, εξάλλου ο Poirot πάνω σε αυτό πάτησε.

Ήθελα να το σχολιάσω αυτό, ευχαριστώ που μου το θύμησες. Επαιξε την ακύρωση ψήφου 20:09 για να μη προλάβει καποιος να κάνει κάτι μέσα σε λιγα δευτερόλεπτα που έκλεινε η ψηφοφορία.

Καθε έξυπνος άνθρωπος το ίδιο με εμένα θα έκανε ώστε να σωθεί.😕😕
 

giannhs2001

Palermo Player

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,222 μηνύματα.
@giannhs2001 Πώς νιώθεις που είσαι ακόμα ζωντανός μετά από αποτυχημένη απόπειρα ΔΑ να σε διώξει; :happy:
Δεν σκέφτομαι ατομικά αλλά ομαδικά. Η παραμονή μου για την ώρα στο παιχνίδι είναι νίκη των πολιτών. Όμως δεν ξέρω αν η (προσωρινή; )αποχώρηση του Ασπιρίνη είναι νίκη ή ήττα της ομάδας.
 

Joji

Palermo Player

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,921 μηνύματα.
Τι εννοείς;; Η ΣΕ έχει στείλει αναλυτικά σε κάθε παίκτη το πως μπορεί να χρησιμοποιήσει τις κάρτες του. Επίσης, ανέφερα ότι τα λάθη που κάνω στο παιχνίδι ως νέος παίκτης είναι κύριος στο τι πρέπει να γράφω δημόσια και τι όχι, εξάλλου ο Poirot πάνω σε αυτό πάτησε.



Καθε έξυπνος άνθρωπος το ίδιο με εμένα θα έκανε ώστε να σωθεί.😕😕
Μμμάλιστα. Απλά δεν μου κάνει πολύ Φώτης να μην έχεις διαβάσει πεντακάθαρα τους κανόνες ή έστω να μην ανατρέχεις σε όποια απορία σου. Εγώ, δηλαδή, που δεν θυμόμουν τις ώρες, ανέτρεξα στο σχετικό θέμα και το σκάλισα. Βέβαια μπορεί να ήταν στιγμιαία αφέλεια, δεν ξέρω.
 

ultraviolence

Palermo Moderator

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,557 μηνύματα.
Δεν σκέφτομαι ατομικά αλλά ομαδικά. Η παραμονή μου για την ώρα στο παιχνίδι είναι νίκη των πολιτών. Όμως δεν ξέρω αν η (προσωρινή; )αποχώρηση του Ασπιρίνη είναι νίκη ή ήττα της ομάδας.
Εγώ για να σου είμαι ειλικρινής σας είχα και τους δύο πιθανούς αθώους, αλλά εσύ μου βγάζεις περισσότερα vibes αθώου κ γι'αυτό ψήφισα να φύγει ο Poirot. Η συνέχεια θα το δείξει αν ήταν σοφή επιλογή ή όχι.

Πιστεύω η δολοφονία αύριο θα δώσει κάποιες κατευθύνσεις κι όσο περνάνε οι μέρες δηλαδή που θα μειωνομαστε.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top