Palermo #48 ~ We are back!

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (26/8)
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 22)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

rafaela11

Διάσημο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,809 μηνύματα.
@ultraviolence για την ερώτηση σου, τώρα διάβασα τα περισσότερα και χρειάζομαι χρόνο να τα επεξεργαστώ λίγο, όμως συμφωνώ αρκετά με τη προσέγγιση ου Ουριήλ στα ποσοστά.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,653 μηνύματα.
Το ερώτημα είναι πως συνεχίζουμε με τόσο περίεργη ανατροπή; Ήξερε κάτι ο ΔΑ; Καταλαβε λάθος; Είχε τόση ανάγκη να σωσει τον Φώτη από τον πρώτο γύρο;
Γι'αυτό δε μένει παρά να δούμε με ποιους έχει έρθει σε επικοινωνία ο Φώτης. Τώρα αν ήταν ανάγκη..
Μήπως είναι ο Φώτης ο διεφθαρμένος αστυνομικός και το έκανε για να σώσει τον εαυτό του; Τα έχει παίξει λίγο όλα για όλα.
Κανόνες: ο ΔΑ δε μπορεί να σώσει τον εαυτό του.
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 621 μηνύματα.

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,338 μηνύματα.
Η φάση θα είναι να είναι ο @giannhs2001 και να το έκανε για να διαλύσει τις όποιες υποψίες προς το πρόσωπό του.
Όχι, ο ΔΑ απ' ό,τι είδα στους κανόνες δεν μπορεί να σώσει τον εαυτό του.
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,453 μηνύματα.
Το να τον έσωσε για να στρεψουμε τα βλεμματα πανω του και να ξεχάσουμε τους πραγματικούς μαφιοζους; μιας και πιο πριν πολλοί δώσανε λόγο για τον Φώτη

Ίσως από τα λίγα άτομα που σκέφτεσαι σωστά, ντε και καλά ότι είμαι μαφιόζος. Επειδή ακούστηκε ότι είμαι ο ΔΑ, δεν νομίζω ότι μπορεί να σώσει τον εαυτό του, λέω νομίζω καθώς δεν γράφει κάτι τέτοιο.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,955 μηνύματα.
Μήπως είναι ο Φώτης ο διεφθαρμένος αστυνομικός και το έκανε για να σώσει τον εαυτό του; Τα έχει παίξει λίγο όλα για όλα.
Τότε γιατί επαιξε και τις κάρτες και δεν έκανε την αντιστροφή πριν ρίξει τους ψήφους σε ισοβαθμία; Ο ΔΑ ήθελε να αλλάξει την ισοβαθμία και να πάμε Πουαρώ εναντίων Γιάννη για κάποιο λόγο. Ίσως για να καεί ο Πουαρώ που ψήφισε τον Φώτη;
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,277 μηνύματα.
Τι διαολο εγινε μολις γυρισα και ανοιξα υπολογιστή
Απο τις δυο επιλογές που εμφανίζονται στην οθόνη μου δεν μου βγαζει κανεις κατι υποπτο. Κατι μου λεει οτι και οι δυο επιλογές είναι λάθος :cry_x:

Παντως ο Πουαρώ έθεσε το γαμάτο επιχείρημα τον κανονων κατά του φώτη που με εκανε να αναθεωρησω την ψήφο μου, ενώ ο γιάννης το επαιρνε διπλωματικά και προσεκτικά το παιχνίδι..

Πάντως μου φαίνεται κουλό αυτό που έκανε ο ΔΑ από τον πρώτο γύρω ενώ δεν έχει στοιχεία. Ίσως να είναι κάποιος που δεν έχει διαβάσει καλά τον ρόλο του (δλδ ότι έχει τη δυνατότητα να ανταλλάξει τις ψήφους μόνο μία φορά); Άρα κάποιος που δε δείχνει και τόση συμμετοχή;
Το οτι ο φωτης επαιξε ιντριγκα και ηρθε και ο ΔΑ στο παιχνιδι με κανει να πιστευω οτι ητανε προμελετημενο και οχι ατσαλο.. Ειπε τελικα ο φώτης αυτό που θα ελεγε μετά;
Συνήθως ο ένοχος είναι αυτός που υποκινει τις ψηφοφορίες, νομίζω ότι είναι εμφανές το ποιος το κάνει όμως δεν θα πω κατι ακόμα.😵😵
:hmm:
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,653 μηνύματα.
Το να τον έσωσε για να στρεψουμε τα βλεμματα πανω του και να ξεχάσουμε τους πραγματικούς μαφιοζους; μιας και πιο πριν πολλοί δώσανε λόγο για τον Φώτη
Εμένα μου φαίνεται χαζό κι ας το συμπεριέλαβα στα πιθανά σενάρια. Ο ΔΑ μπορεί μόνο μια φορά να αλλάξει ψήφους, γιατί να το κάνει τώρα ακόμα καλά καλά δεν αρχίσαμε; Είναι πολύτιμη ιδιότητα.
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.
Ίσως από τα λίγα άτομα που σκέφτεσαι σωστά, ντε και καλά ότι είμαι μαφιόζος. Επειδή ακούστηκε ότι είμαι ο ΔΑ, δεν νομίζω ότι μπορεί να σώσει τον εαυτό του, λέω νομίζω καθώς δεν γράφει κάτι τέτοιο

Μισό μισό εσύ δεν έλεγες ότι δεν είχες καταλάβει τους κανόνες; Τώρα πως τους κατάλαβες;!
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,277 μηνύματα.
Το να τον έσωσε για να στρεψουμε τα βλεμματα πανω του και να ξεχάσουμε τους πραγματικούς μαφιοζους; μιας και πιο πριν πολλοί δώσανε λόγο για τον Φώτη
υπαρχει και αυτο το ενδεχομενο ναι
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,653 μηνύματα.
Ίσως από τα λίγα άτομα που σκέφτεσαι σωστά, ντε και καλά ότι είμαι μαφιόζος. Επειδή ακούστηκε ότι είμαι ο ΔΑ, δεν νομίζω ότι μπορεί να σώσει τον εαυτό του, λέω νομίζω καθώς δεν γράφει κάτι τέτοιο.
Ποιος σε είπε ΔΑ μωρέ; Ο ΔΑ σε έσωσε, επειδή σε θεωρεί μαφιόζο.
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,621 μηνύματα.

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,453 μηνύματα.

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 621 μηνύματα.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.
Και γιατί έτρεξε να συγχαρει τη Ραφαέλα;;; Επειδή του έκανε τη θέση πιο ελαφριά;;
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,453 μηνύματα.
Ποιος σε είπε ΔΑ μωρέ; Ο ΔΑ σε έσωσε, επειδή σε θεωρεί μαφιόζο.

Δεν χρειάζεται να νευριάζεις.

IMG_8133.png
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,653 μηνύματα.

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,453 μηνύματα.

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,277 μηνύματα.
@American Economist ποιός είναι αυτος που τελικα υποκινει τις ψηφοφοριες; :hmm:
 

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,657 μηνύματα.
Απομένουν 20 λεπτά. Ψηφίζετε μέσα στη δημοσκόπηση. Επιτρέπεται να αλλάξετε την ψήφο σας.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top