Palermo #48 ~ We are back!

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (26/8)
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 22)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,318 μηνύματα.
Αν και ψήφισα τον Poirot οι υποψίες μου είναι καθαρά προσωπικές και βασίζονται στο ένστικτο μου. Οπότε δεν ξέρω αν οι παίκτες έχουν να ψηφίσουν μεταξύ πολιτών ή όχι.

Περίεργη η στάση του ΔΑ που τόσο απότομα έκανε τέτοιο μαγείρεμα. Ίσως μπορεί απλά να μην κατάλαβε τίποτα και απλά να "παίζει" με την ιδιότητα του.

Όπως και να έχει ας κρίνουν οι πολίτες τι τους συμφέρει. Βασιζομαι στη κρίση του κοινού.
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 3,910 μηνύματα.
ο φωτης παντως ειχε στοχοποιησει τον ποιροτ , και προσπαθησε να τον βγαλει .
Αν ειναι ο φωτης μαφια τοτε πολυ πιθανο να ειναι αθωος ο ποιροτ

Ο γιαννης δεν ξερω πως προεκυψε στην ψηφοφορια , δεν ειχε δωσει αρκετα στοιχεια για να βγει πορισμα . Μπορουσε να ειναι αθωος , μπορουσε και μαφια . :hmm:
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,453 μηνύματα.
ο φωτης παντως ειχε στοχοποιησει τον ποιροτ , και προσπαθησε να τον βγαλει .
Αν ειναι ο φωτης μαφια τοτε πολυ πιθανο να ειναι αθωος ο ποιροτ

Ο γιαννης δεν ξερω πως προεκυψε στην ψηφοφορια , δεν ειχε δωσει αρκετα στοιχεια για να βγει πορισμα . Μπορουσε να ειναι αθωος , μπορουσε και μαφια . :hmm:

Και Poirot με στοχοποίησε όμως και πήρα 5 ψήφους μετά. Τι εννοείς;;😂😂
 

rafaela11

Διάσημο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,809 μηνύματα.
Και γιατί έτρεξε να συγχαρει τη Ραφαέλα;;; Επειδή του έκανε τη θέση πιο ελαφριά;;
Απλά σκέφτηκα μια πιθανότητα, είναι στους υπόπτους και για εμένα ο Φώτης

Αλλά ναι, προφανώς γιατί αυτή η άποψη συμφέρει
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11,275 μηνύματα.

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,338 μηνύματα.
Άρα δεν μπορεί να ανταλλάξει τις δικές του ψήφους με κάποιου άλλου; Θα ήταν τρομερή κάλυψη.
Όχι δεν μπορεί.

Πάντως μιλάμε για τρομερές ανατροπές. Για να έσωσε ο ΔΑ τον Φώτη ή που ήταν πολύ σίγουρος ότι αυτός ανήκει στην μαφία, ή που έκανε χοντρή πατάτα όπως είπε ο Ούλτρα.
Παίζει όμως και αυτό που είπε η Ραφαέλα :hmm:

Είναι λίγο αψυχολόγητη αυτή η κίνηση, να πω την αλήθεια. Πιο πολύ μου φαίνεται ότι βλακεία έκανε, πέταξε την ιδιότητα στα σκουπίδια.
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,277 μηνύματα.
Μπορεί και να τον έσωσε καποιος που δε θα νομίζαμε ποτέ
φερ'ειπείν επειδή τσακώνονται και εντος παιχνιδιού και εκτός.. Σίγουρα δε θα πηγαινε το βλεμμα μας εκει :hmm:
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,453 μηνύματα.
@American Economist ποιός είναι αυτος που τελικα υποκινει τις ψηφοφοριες; :hmm:

Προσωπικά θεωρούσα ότι ο Poirot είναι μέλος της μαφίας και για αυτόν τον λόγο έστρεψε τα βλέμματα πρώτα στην Beatrix και μετά σε εμένα. Για αυτόν τον λόγο τον ψήφισα στο τέλος. Ξαναλέω βέβαια ότι είναι υποψία που έχω, δεν είμαι 100% σίγουρος για κανέναν.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,940 μηνύματα.
Θα μπορούσε όντως να το κάνει για να αποπροσανατολίσει το κοινό από τους πραγματικούς μαφιόζους, εφόσον είχαν πέσει όλοι πάνω στον Φώτη ήδη, οπότε δεν θα τους έκανε εντύπωση ότι θα σωζόταν από την ομάδα των μαφιόζων.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,653 μηνύματα.
Πάντως το ότι ο ΔΑ προσπάθησε να πετάξει έξω τον Γιάννη, ας μη το αφήσουμε στο ντουκου. Θεωρεί τον Γιάννη αθώο. Άρα ο ΔΑ ίσως είναι κάποιος που έχει μπιφ/διαπληκτισμο με τον Γιάννη.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11,275 μηνύματα.
Πάντως το ότι ο ΔΑ προσπάθησε να πετάξει έξω τον Γιάννη, ας μη το αφήσουμε στο ντουκου. Θεωρεί τον Γιάννη αθώο. Άρα ο ΔΑ ίσως είναι κάποιος που έχει μπιφ/διαπληκτισμο με τον Γιάννη.
Ααα δεν το είχα σκεφτεί αυτό, έχει βάση. Φαίνεται ότι είσαι παλιός 😂
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,955 μηνύματα.
Σε περίπτωση ισοψηφίας και πάλι τι γίνεται;
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,453 μηνύματα.

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,621 μηνύματα.
Λοιπόν, επειδή με βλέπω να φεύγω. Χάρηκα για όσο κράτησε, θα σας στοιχειώνω ως φάντασμα από εδώ και στο εξής.
Οδηγίες προς ναυτιλομένους: Αν μιλάτε τεκμηριωμένα θα θεωρηθείτε ύποπτοι :P
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,940 μηνύματα.
Παίζει να έχω αλλάξει την ψήφο μου 500 φορές 😭
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,453 μηνύματα.
Λοιπόν, επειδή με βλέπω να φεύγω. Χάρηκα για όσο κράτησε, θα σας στοιχειώνω ως φάντασμα από εδώ και στο εξής.
Οδηγίες προς ναυτιλομένους: Αν μιλάτε τεκμηριωμένα θα θεωρηθείτε ύποπτοι :P

Όπως το περίμενα ούτε γεια πλέον δεν θα μου λες.😂😂
 

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,338 μηνύματα.
Λοιπόν, επειδή με βλέπω να φεύγω. Χάρηκα για όσο κράτησε, θα σας στοιχειώνω ως φάντασμα από εδώ και στο εξής.
Οδηγίες προς ναυτιλομένους: Αν μιλάτε τεκμηριωμένα θα θεωρηθείτε ύποπτοι :P
Η φάση είναι ότι και οι δύο φαίνεται να είστε αθώοι. Από τους λίγους που μιλούσαν όντως τεκμηριωμένα. Και είναι δύσκολο να διαλέξουμε ποιον να διώξουμε, γιατί ήσασταν φουλ χρήσιμοι.
 

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,657 μηνύματα.
Η δημοσκόπηση έχει κλείσει.

Με 8 ψήφους έναντι 7 αποχωρεί από το Palermo o Poirot, ο οποίος μεταφέρεται στη χώρα των φαντασμάτων, έχοντας δικαίωμα για τελευταία λόγια.

giannhs2001 ψήφισαν οι: rafaela11, Joji, Poirot, Pak, Micro, Kate1914, Reader

Poirot ψήφισαν οι : ultraviolence, American Economist, giannhs2001, BeatrixKiddo, Memetchi, Ουριήλ, nearos, juanium
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top