Σκέψεις... III

Κάμπια

Διάσημο μέλος

Η Κάμπια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 2,002 μηνύματα.
Πρέπει να το κάνω
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,673 μηνύματα.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,747 μηνύματα.
1000002433.jpg



Βύρων Λεοντάρης - Νυχτερινά (Συλλογή: Ψυχοστασία σελ. 125)
 

Κάμπια

Διάσημο μέλος

Η Κάμπια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 2,002 μηνύματα.
e9ae95242303f64e63dd007c8fc0e11d.jpg
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,126 μηνύματα.
11 εκατομμύρια για 3 χρόνια, λέει.
1 εκατομμύριο για όλη την υπόλοιπη ζωή μου γίνεται να έχω; :beachball:
 

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,357 μηνύματα.
No pain, no gain.
Άντε, πάμε Κατερινιώ.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,673 μηνύματα.
Can you rise from the dirt?
Can you love like you've never been hurt?
If you've been hurt
Can you still believe?
Can you set your spirit free?
 

Κάμπια

Διάσημο μέλος

Η Κάμπια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 2,002 μηνύματα.
Μόνο λόγια..........
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,747 μηνύματα.
Η αλήθεια ψηλαφίζεται πάντοτε μόνο με την καρδιά.

Αναζήτησε το υπέρτατον βάσει αυτού που νιώθεις ως την πραγματική δική σου αλήθεια, και θα βρεις τον δρόμο σου.

Είμαι πιο ευγενική απ όσο νομίζεις, κι ας ειμαι το πιο τραχύ εγω σου. Η γλωσσα μου λιμανίσια μα η ψυχή σαλονάτη.

Σκοτεινούλα, όχι κακούλα.

*Αλλά μπορώ να κάνω και ζημιές νι, χιχι
 

Nascentes morimur

Διάσημο μέλος

Η Nascentes morimur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Κι αν χρειαστεί κάποτε για τη ζωή σου, για το σκοπό της ζωής σου, να ξεχάσεις, να γυρίσεις πλευρό, ν' ανασάνεις, τότε δοκίμασε να αφεθείς ολότελα, να ζήσεις τυφλός για κάποιο διάστημα. Ίσως η γαλήνη που γυρεύεις να βρίσκεται ακριβώς στην ισορροπία μιας τέτοιας θέσης και μιας τέτοιας άρσης. Ζήσε ολόκληρος.
Προσπάθησε, κάθε μέρα να θυμάσαι και να πραγματοποιείς τι πιστεύεις. (Γ.Σ)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top