Σκέψεις... III

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,653 μηνύματα.
Έχασα σίγουρα μια πενταετία από τη ζωή μου από την τρομάρα που έφαγα, καλά-καλα δεν ξύπνησα ακόμη. Ωραία ξεκινήσαμε τη μέρα. Ποιος πουστης μου ρίχνει κατάρες τόσο καιρό; Δεν θα τον βρω; Τοίχο-τοιχο να πηγαίνει.
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,123 μηνύματα.
Τόση τοξικότητα...για πόσο ακόμα;
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,653 μηνύματα.
Μονμάρτρη, έξω από το le café des 2 moulins. Αυτό που κάποτε έβλεπα στην ταινία, το είδα με τα μάτια μου. Δεν ξέρω γιατί, αλλά συγκινήθηκα.

 

glayki

Περιβόητο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 4,706 μηνύματα.
«Όταν σ’ ένα περιβάλλον βυθισμένο σε απόλυτη σκοτεινότητα ανάβουμε ένα φως, το σκοτάδι εξαφανίζεται. Τότε συχνά αναρωτιόμαστε: “Πού πήγε;” Και η απάντηση μπορεί να είναι μια και μόνη: “Δεν πήγε πουθενά, το σκοτάδι είναι απλώς η άλλη πλευρά του φωτός, η μυστική του όψη”. Κρίμα που δεν μου το είχαν πει πρωτύτερα, όταν ήμουν παιδί. Σήμερα θα ήξερα τα πάντα για το σκοτάδι και το φως, για το φως και το σκοτάδι».

Ζοζέ Σαραμάγκου
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κάμπια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,986 μηνύματα.
Θα βολέψει μάλλον τελικά, καλώς 🧿🧿🧿🧿
 

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,338 μηνύματα.
Και στην τελική, γιατί να στεναχωριέμαι;
Θα εστιάσω στο ότι είμαι τυχερή για τόσα πολλά. Ποιος ο λόγος να μιζεριάζω, ενώ όλα είναι υπέρ μου;

Βάλε τη μουσικούλα να παίζει Κατερίνα, χαλάρωσε. Άκου την βροχούλα και διάβασε το βιβλιαράκι σου. Κάνε πράγματα που αρέσουν στην ψυχούλα σου. Δεν είναι εγωιστικό αυτό. Πολλή πίεση έπεσε από εσένα την ίδια πάνω σου, δε νομίζεις; Καιρός για λίγη γαλήνη και ηρεμία λοιπόν. Άσε που είναι τα πιο ωραία χρόνια αυτά. Μην τα βλέπεις μαύρα και άραχνα.

Το έχουμε! Λύπη και αναστεναγμοί περισσεύουν. Όλα θα πάνε καλά! :)
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,653 μηνύματα.
Έχασα σίγουρα μια πενταετία από τη ζωή μου από την τρομάρα που έφαγα, καλά-καλα δεν ξύπνησα ακόμη. Ωραία ξεκινήσαμε τη μέρα. Ποιος πουστης μου ρίχνει κατάρες τόσο καιρό; Δεν θα τον βρω; Τοίχο-τοιχο να πηγαίνει.
Το διάολο μου πρωί πρωί πάλι. Δε μπορώ άλλο.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,733 μηνύματα.
Η δύναμη στη γυναίκα δεν μετριέται από το πόσο αντιγυρίζει το λόγο, αλλά από το πόσο ελεύθερη ειναι από το λόγο και τις προσδοκίες της κοινωνίας, για να πάρει αυτό που θέλει χωρίς δισταγμό. Που δεν χρειάζεται κουτάκια και κανόνες για να την κρατάνε σε ισορροπία, αλλά ακόμα κι αν λυσσομανάει ο αέρας γύρω της για να την ρίξει, αυτή μένει όρθια χάρη στα πόδια της.

Γυναίκες τέτοιες ειναι για μένα οι δυνατές.

Βασικά γυναίκες τετοιες ειναι για μένα, τελεία και παύλα.
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.
Ξεχνάνε πολύ εύκολα οι άνθρωποι. Με την ίδια ευκολία που σ' ανεβάζουν στον ουρανό, με την ίδια σε κατεβάζουν και στα τάρταρα...

Αυτό, στο χωριό μου, κάπως αλλιώς το λέμε. Όχι δικαιοσύνη, πάντως...
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,336 μηνύματα.
Όλη μέρα νυστάζω εκτός από τη στιγμή που πρέπει να κοιμηθώ 🥲
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,318 μηνύματα.
-Θες να γίνεις καταδρομέας για τα κορίτσια;

-Ναι, αλλά όχι για αυτό που νομίζεις...

<3
καταδρομεασ.jpg
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,451 μηνύματα.
Κρατήστε αυτό φιλοι μου,


7cd7252eb57df1b407d08f68e3c391ca.jpg
 

glayki

Περιβόητο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 4,706 μηνύματα.
Μοναξιές γυρεύουν οι άνθρωποι, εξοχές και παραθαλάσσια και βουνά και συ πολλάκις τυχαίνει να τα λαχταράς. Όλ’ αυτά όμως είναι καλά για τους απαίδευτους αφού μπορείς, όποια στιγμή θελήσεις v’ αποτραβηχθείς στον εαυτό σου. Γιατί πουθενά ησυχότερα κι αμεριμνότερα δεν αποτραβιέται ο άνθρωπος παρά μέσα στην ψυχή του.

Και μάλιστα εκείνος που έχει τακτοποιημένα τα εσωτερικά του έτσι που, όταν τα βλέπει, καταλαμβάνεται από τέλεια καλή διάθεση. Και καλή διάθεση εννοώ την αρμονική διάθεση. Συχνά λοιπόν δίνε του εαυτού σου του είδους τούτου απομόνωση και ανανέωνέ τον.

Σύντομες να είναι και βασικές oι αρχές εκείνες που, άμα τις συλλογισθείς, αρκούν για να σου πλύνουν την ψυχή και να σε στείλουν πίσω τέτοιον που να μην αγανακτείς μ’ εκείνα στα οποία επιστρέφεις.

Τα εις εαυτόν, Δ, 3

Μάρκος Αυρήλιος
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,733 μηνύματα.
Ησυχία, μελέτη, ευτυχία.

Ο Αυτοκράτωρ και τα βιβλία του. Χεχ, εγω που παλιά δεν διάβαζα.

Για κάτι διψάω προφανώς για να τα ψαχουλεύω τόσο.
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,451 μηνύματα.
IMG_8650.jpeg
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,123 μηνύματα.
Ώρες ώρες θα ήθελα να μην είμαι Λιοντάρι, να είχα γεννηθεί στον αστερισμό των νερουλών, μαζοχιστικών, εκεί κάτι ψάρια, καρκίνοι. Να εισπράττεις μίσος κι απαξίωση και να σ' αρέσει. :P Έχω και Σκορπιό ωροσκόπο τρομάρα μου, υγρό πυρ. Αναπνοές, μουσικές, φιλοσοφάδες να βρεις την αοργισία και σε μια στιγμή όλα στο βρόντο.

Και άντε πάλι απ' την αρχή..
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.
Τουλάχιστον δεν είσαι Υδροχόος, εσύ ο από πάνω...

Να σιχτιρίζεις την ώρα και τη στιγμή που σε πιάνουν οι συναισθηματισμοί και δε λες ένα "άντε και γα@ήσου, στην τελική" πιο συχνά...

Τίποτα...εκεί. Ευαισθησίες, μαλακίες, και τούμπαλιν...

Μακάρι να ήμουν ένας...σκληρός Σκορπιός (κι ας σας "μισώ", κατά βάθος). Που να κοιτά πιο πολύ την πάρτη του...
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κάμπια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,986 μηνύματα.
Δεν έχει φως στο τούνελ η κατάσταση. Κακώς ασχολήθηκα τόσο πολύ και ήλπιζα κάθε μέρα. Από αύριο εστιάζω αλλού
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32,432 μηνύματα.
Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός του ευεργετηθέντος αχαρίστου.

Έχει πάψει πλέον να μου κάνει εντύπωση. Αυτοί είμαστε. Σκατάνθρωποι.
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,277 μηνύματα.
γαμω την εκθεση δεν την αντεχω αλλο
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top