Σκέψεις... III

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,720 μηνύματα.
Τώρα τα είδα τα καλά.

Άνευ σάλιου προβοσκίδα, μαγκάκο. Καλοτάξιδο και καλόπιωτο.

Και πολύ τον κρατήσαμε τον καραγκιόζη.
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κάμπια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,965 μηνύματα.
Τζάμπα όλη αυτή η ταλαιπωρία...................
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,216 μηνύματα.
R-CH(CH3)CH3 + 4X2 + 6NAOH -> R-COONA + CX3 + 5NAX + 5H2O
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κάμπια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,965 μηνύματα.
The Little Mermaid Sigh GIF
 

Nascentes morimur

Διάσημο μέλος

Η Nascentes morimur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,608 μηνύματα.
...Η αγωνία που φέρνει
η μοναξιά δίπλα στον Άλλο
η μοναξιά μέσα στον Άλλο
η μοναξιά μέσα στο πάθος του Άλλου.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32,397 μηνύματα.
Για δε μ' αφήνετε ήσυχο;
Άστε με ήσυχο όλοι.
Θέλω να ζήσω ελεύθερος,
δίχως ταυτότητα πια.
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,216 μηνύματα.
Ο ανεξάρτητος συνδυασμός χρωμοσωμάτων είναι ενας μηχανισμός αναδιανομής γονιδίων που βρίσκονται σε διαφορετικά, μη ομόλογα χρωμοσώματα.

Δε καταλαβα.
 

Nascentes morimur

Διάσημο μέλος

Η Nascentes morimur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,608 μηνύματα.
“Αύριο”, λες,
και μέσα σ’ αυτήν τη μικρή αναβολή παραμονεύει ολόκληρο
το πελώριο ποτέ.
Να ‘σαι τόσο πρόσκαιρος, και να κάνεις όνειρα
τόσο αιώνια! T.Λ
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,720 μηνύματα.
1725664587889.png
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,720 μηνύματα.
Φαντάσου αν εγω βλέπω βουνό κάποια πράγματα κι αναρωτιέμαι αν θα μπορέσω να τα καταφέρω, πόσο δυσκολα ειναι για εναν άνθρωπο με πιο περιοριστικά ζητήματα, πχ. καθηλωμενο σε καροτσάκι με κομμενα τα δυο άκρα.

Αυτοι οι άνθρωποι πόση πολλή υπομονή πρέπει να έχουν κάνει με όσα βλέπουν, με τα πάντα όμως, απο τις ράμπες στα πεζοδρόμια που ειναι μπλοκαρισμένες, απο τα κλιμακοστασια χωρις ράμπες, απο τη γραφειοκρατία, κλπ

Κάποτε δεν πρέπει να μπει ενας ανθρωπος μπροστα να κυβερνησει τη χωρα και να νοιαστει και γι αυτούς;

Ο πολιτισμός της χωρας δεν εχει να κανει με το πόσο καμαρώνεις για τα μνημεία σου, ούτε πόσο τεχνολογικά προηγμένος εισαι, αλλά κατα πόσο οι λιγότερο προνομιούχοι έχουν μια πολύ καλή ζωή και όχι απλά αξιοπρεπή.

Εαν η Αυτοκρατορική Αρχή μου κυβερνούσε, θα φρόντιζα για όλους. Όχι μόνο για λίγους.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,720 μηνύματα.
Δόξα τω Θεω, έχω φίλους με ήθος, έχω φίλους Ανθρώπους, που με σηκώνουν από τις φυλακές μου και μου χαρίζουν ελευθερίες.

Μεγάλος πλούτος, ο πραγματικός πλούτος, η τροφή της ψυχής.
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κάμπια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,965 μηνύματα.
Μακάρι να μου στείλει (θα πανικοβληθώ και θα σαμποτάρω τον εαυτό μου για άλλη μια φορά 😗✌️)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top