Σκέψεις... III

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,883 μηνύματα.
1727630787351.png
 

glayki

Περιβόητο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 4,803 μηνύματα.
Το αν η γη γυρίζει γύρω από τον ήλιο ή ο ήλιος γύρω από τη γη, δεν έχει, κατά βάθος, καμιά σημασία. Για την ακρίβεια, είναι ένα ασήμαντο θέμα. Αντίθετα, βλέπω ότι πολλοί άνθρωποι πεθαίνουν γιατί πιστεύουν πως η ζωή δεν αξίζει τον κόπο να τη ζει κανείς. Παραδόξως, βλέπω άλλους να σκοτώνονται για ιδέες ή αυταπάτες που τους παρέχουν ένα λόγο για να ζουν (αυτό που θεωρεί κανείς λόγο για να ζήσει αποτελεί συνάμα και έναν εξαίρετο λόγο για να πεθάνει). Θεωρώ, συνεπώς, ότι το νόημα της ζωής είναι το πιο επείγον ερώτημα.

Αλμπέρ Καμύ, ο μύθος του Σίσυφου.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,883 μηνύματα.
Σεβαστικά παιδιά, κατανοούν, δέχονται, ακούνε, το συζητάνε.

Χριστέ μου, υπάρχει καλοψυχία, επίπεδο και ελπίδα σε αρκετό κόσμο εκει στα νεαρά.

Δεν ειναι όλα μπαταριασμενα και γλωσσούδικα.

Δόξα τω Θεω.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,845 μηνύματα.
141010.jpg
 

Κάμπια

Διάσημο μέλος

Η Κάμπια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 2,051 μηνύματα.
1762f6ba8d00a04e7e3cbb6096f4ca08.jpg
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,372 μηνύματα.
Μόλις έμαθα ότι δύο παιδιά στην ηλικία μου πέθαναν από ατύχημα με μηχανή :'( κάτι με έχει πιάσει από τότε που το έμαθα...
 

Κάμπια

Διάσημο μέλος

Η Κάμπια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 2,051 μηνύματα.
Θα μας τρελάνουν :dizzy2:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,883 μηνύματα.
Παίρνει τηλ ο μικρός να μιλήσει στους γονείς μου. Ακούει οτι ειναι σε μένα επίσκεψη, μπραφ κάνει μια και κλεινει το τηλέφωνο "θα τα πουμε αυριο".

Κατα τ αλλα εγω είμαι ο στραβός αδερφός που πρέπει να ρίξω τον εγωισμό μου. :bleh:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top