Σκέψεις... III

Guest 220514

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Άραγε πόσες φορές επιτρέπεται να πει κανείς ότι δεν νιώθει άνετα με τη τάδε συμπεριφορά και παρόλα αυτά να τον αγνοούν πριν τα πάρει στο κρανίο? (literally)
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Γύρισα ψυχολογικά ένα μήνα πίσω, είμαι χειρότερα και από σκατά.
Κλάψε, συζήτησε το μέχρι τελικής πτώσης να εκτονωθείς.
Αφού περάσεις κάποια στάδια εναλλαγής συναισθημάτων, στο πρόγραμμα είναι και το μπρος-πίσω (ειδικά για σένα που ήταν η πρώτη χοντρή κρυάδα, αν κατάλαβα καλά).

Μετα από αυτό θέσε προτεραιότητα την ψυχικη σου ηρεμία. Να σου λες κι αυτά που δεν θες να ακούσεις και θα έλεγα σταδιακά να μην ξοδεύεις ενέργεια καν στο να του δίνεις χαρακτηρισμούς. Όχι για να σαι σον σον. Όμως είτε όταν εξιδανικεύουμε κάποιον, είτε όταν τον υποτιμούμε (άσχετα αν το αξίζει αυτό με τα μπούνια) και διαιωνίζεται, εν τελει παγιδευεσαι εσυ καταλαθος.

Μετά τα στάδια να βγαίνεις, σε πρώτη φάση να περνάς καλά με φίλους, σε δεύτερη και τριτη -εφόσον έχεις πάρει και κάποια απόσταση- κινησου και για κάτι νέο στα ερωτικά. Θα έρθουν όλα, περνάνε όλα, ακόμη και οι δύσκολες μέρες.
Δεν παρηγορεί, το ξέρω.. όμως tears turns to smiles in the morning.
Ακου το all facets to the same diamond.

ΥΓ: σε περίπτωση που ρίχνεις ευθύνες σ εσένα και για τα δικά του λάθη, βάλε σου στοπ.
Υγ2: ρίξε το στο διάβασμα και σε κάποιο χόμπι, πχ ζωγραφική
Υγ3: έχεις την θετική μου ενέργεια 💪🏻



~~~~~~~~~~~~~~



Οι δικές μου σκέψεις, ώστε να μην καταστρατηγηθεί και το θρεντ 😂

When I get down with the beast I rock it, when I get down to the beast no sonnet
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Τη μια με κάνεις να νιώθω ότι πετάω στα σύννεφα και την άλλη κλαίω ... Δεν ξέρω πως να νιώσω ...
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
Αυτό που θέλω, θα το πάρω.-
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,458 μηνύματα.
Νιώθω ότι έχει μειωθεί η αξία μου.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
Έχω πάψει να πιστεύω ότι ακούω και αμφιβάλλω ακόμα και για αυτά που βλέπω με τα ίδια μου τα μάτια.

Οι άνθρωποι θα περιγράψουν μια κατάσταση με τετοιον τρόπο, που θα τους βγάζει γαμάτους, ενω αμα το σκάψεις λίγο θα δεις ότι ίσως ο Βασιλιάς να είναι αν όχι γυμνός, έστω ημίγυμνος.

ΥΓ: Πακ σκάσε. Η αξια σου ειναι μια χαρά.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Τα λόγια σου με χόρτασαν και το ψωμί σου φατο :)
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,474 μηνύματα.
e50d6762f57168ca1c53711bd84d5d7b.jpg
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
- Όχι, μην δείξεις λύπη, δεν σου έχει φερθεί καλά.
- Θέλω ειλικρινά το καλό του όμως, κρίμα είναι να ταλαιπωρείται.
- Δεν είναι κρίμα, είναι κάρμα.
- Οι άνθρωποι αλλάζουν, μπορεί τώρα να έστρωσε.
- Όχι, τότε έστρωσε, τώρα κοιμήθηκε.
- Ναι αλλά αυτό δε μας κάνει άκαρδους;
- Όχι. Μας κάνει προνοητικούς, σοφούς σχεδόν.
- Ναι αλλά το μη χείραν τείνειν...
- Και το δις εξαμαρτείν ουκ ανδρός σοφού.
- Κι αν ποτε χρειαστείς εσυ αυτή τη βοήθεια;
- Τη χρειάστηκα. Και ήμουν μόνος.
- Γίνεσαι το τέρας που σε πολέμησε δηλαδή;
- Ξέρεις τι λένε για την Άβυσσο... **κλικ** (κλείνει ο διακόπτης των συναισθημάτων κι απο Άνθρωπος έγινε Μηχανή)

Wer mit Ungeheuern kämpft, mag zusehn, dass er nicht dabei zum Ungeheuer wird. Und wenn du lange in einen Abgrund blickst, blickt der Abgrund auch in dich hinein.
Friedrich Wilhelm Nietzsche
Jenseits von Gut und Böse
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Μαζί δεν κάνουμε και χωρια δεν μπορώ ...
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Ανυπομονώ να σε δω :inlove:
In Love Hearts GIF by SpongeBob SquarePants
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,458 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Την άλλη εβδομάδα θα πρέπει να περάσω κάτι δύσκολο κι εσυ την ακριβώς προηγούμενη μέρα φεύγεις ... Θα μαζέψω τα κομμάτια μου και πάλι μόνη θα προσπαθήσω... Θα ξέρω ότι τουλάχιστον είσαι δίπλα μου κι ας είσαι μακριά :cry_x:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
Το καλοκαίρι
Για μένα φέτος μπορεί να μην έρθει
Για μένα φέτος μπορεί και να βρέχει
Θα ‘ναι χειμώνας χωρίς διακοπές

Κι ο θησαυρός μου
Το ξέρω υπάρχει μα δεν έχω χάρτη
Σαν ένα παζλ που του λείπει κομμάτι
Σαν ένας χρόνος με 3 εποχές
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
Αμα το σκυλάκι σταματάει και αντιδράει κάθε φορά που του πετάνε -για να πιάσει- ξύλο, μπάλα, οτιδήποτε... δε θα φτάσει ποτέ στον προορισμό του.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top