Σκέψεις... III

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,271 μηνύματα.
-Εγώ: Αυτό το ΣΚ θα το περάσω ξάπλα σε μια παραλία, ήταν πολύ φορτωμένη αυτή η εβδομάδα.
-Φαρυγγίτιδα: ΟΟΟΟΧΙ, θα μείνεις χωρίς φωνή, με άπειρο βήχα και "να είσαι καλά και να περνάς όμορφα".
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,290 μηνύματα.
Kai-ótan-i-zoí-mou-ta-gyrísei-óla-toúmpa-gyrízo.jpg
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,808 μηνύματα.
Γι αυτό υπάρχουν τα αδιέξοδα, για ν'αλλάζεις πορεία.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11,291 μηνύματα.
Οι αληθινοί φίλοι δεν αγκαλιάζουν αυτόν που πρόδωσε τον φίλο τους. Μακάρι να είχα τη δυνατότητα να μη δω κανέναν σας ποτέ ξανά!
 

glayki

Περιβόητο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 4,724 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,747 μηνύματα.
Τίποτα, καλά το πάω πλέον, με εμπιστεύομαι απόλυτα πια. Η καλύτερη αντιμετώπιση, με το που βλέπεις κατι που δεν σ' αρέσει, στροφή γειά σας.

Δεν καθεσαι να ξεδιαλέξεις τον χαμό να πεις "ενταξει μωρέ κάπου μες το σωρό απ την κοπριά θα κρυβεται κι ενα διαμάντι".

Μύρισες βρωμιά; Έφυγες.

Δεν υπάρχει πια το "να το διαπραγματευτούμε, να το ψάξω λίγο παραπάνω". Υπάρχει το "μου κάνει ή δε μου κάνει".
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,338 μηνύματα.
Θα πάω για νυχτερινό μπάνιο , ελπίζω να επιβιώσω και να μη με φάει κανένα σκυλοψαρο :)
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,747 μηνύματα.
Διαφημίζει ο άλλος μπέργκερ με ενα σωρο αυγά, ένα σωρό μπέηκον και ενα σωρό μπιφτέκια μεταξυ άλλων, ένα κάρο πράγματα μεσα.

Αυτο δεν ειναι φαγητό, αυτο ειναι χωρίς επιστροφή για τον καρδιολόγο.
 

glayki

Περιβόητο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 4,724 μηνύματα.
🙂
 

Συνημμένα

  • the-true-voyagers-are-those-who-go-for-the-sake-of-traveling---.jpg
    the-true-voyagers-are-those-who-go-for-the-sake-of-traveling---.jpg
    65.3 KB · Εμφανίσεις: 17

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,747 μηνύματα.
Θα το κάνεις ρε φίλε; Θα γραφτείς επιτέλους να το φτιάξουμε το σώμα;

Πω ρε φίλε τι αναβλητικότητα είναι αυτη που με δέρνει.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11,291 μηνύματα.
Παίρνω πίσω το ¨ξαναβρήκα τον παλιό μου εαυτό¨. Πονάω αφόρητα και κλαίω αυτή την στιγμή. Κ-Ο-Υ-Ρ-Α-Σ-Τ-Η-Κ-Α!!!
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,338 μηνύματα.

Πιες ένα φασκόμηλο και άσε με ήσυχη επιτέλους :) ωραίος φίλος :)
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,808 μηνύματα.
(με αφορμή κάποιο σημερινό συμβάν)
Σκέφτομαι οτι καλό είναι να πάψουμε να είμαστε τόσο γενναιόδωροι με τους ανθρώπους.
Γιατί αυτό που σήμερα τους προσφέρουμε ως δώρο, αύριο θα το απαιτήσουν ως οφειλή.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,747 μηνύματα.
Ποτέ δεν πίστευα πως αυτή η κατάσταση θα ήταν τόσο απρόσωπη, τόσο ψυχρή, σχεδόν εξωγήινη.

Είναι σαν συναισθηματική λοβοτομή. Το σοκ, η ζημιά που άφησε, ακόμα και αν δεν με ενδιαφέρει αν ζει και αναπνέει ή με ποιον είναι. Άφησε πίσω ένα άψυχο μηχάνημα που δε νοιάζεται να νιώσει.

Δεν το περίμενα ποτέ ότι θα με έβλεπα έτσι.

Και το λέω με μια λύπη από τη μια για τον εαυτό που έχασα, τις φιλοδοξίες μου, τις αφελείς ευαισθησίες μου.

Αλλά και μια χαρά από την άλλη, για τον εαυτό που κρυβόταν, τον ψυχρό, άνιωθο, ωμό, αναπολογητικό, αμετανόητο, σχεδόν απάνθρωπο.

Έρχεται με ένα τίμημα όλο αυτό, ειδικά τα βράδια, τις περασμένες ώρες, που απορείς "ποιός έγινα; Πως έφτασα εδω; Τι κάνουμε τώρα;"

Αλλά σχεδόν αυτόματα σε παίρνει από το χέρι αυτός ο κρυμμένος εαυτός ξανά και κόβεται αυτή η ευαίσθητη περσόνα πριν καν προλάβει να ξανα-αναδυθεί και να σε επηρεάσει. Σε παίρνει το αγρίμι από το χέρι και σε βάζει για μια ακόμη μέρα στον ίσιο δρόμο.

Και όλα είναι πιο ήρεμα, πιο πειθαρχημένα, για λίγες ώρες ακόμα, μια ημέρα ακόμα.

Μην προσπαθείς να με πείσεις ότι δεν έχω σκοτάδι, κι ότι είμαι καλό παιδί. Ήμουν καλό παιδί, αλλά μου το γάμησαν χωρίς να έχει κάνει κάτι.

Επειδη λοιπόν κάποια στιγμή σε γαμάνε τόσο άσχημα που πέφτει ένας διακόπτης στον εγκέφαλο κι αλλάζουν όλα, μετά βλέπεις τα πάντα σαν τροφική αλυσίδα. Η τρως ή σε τρώνε.

Δεν έχει μα μου. Survival mode. Ανελέητος, αναπολογητικός, και πάντα "δεν επιτρέπεται να νιώθεις τίποτα για άνθρωπο, ποτέ ξανά"


Δεν μπορούν να σου κομματιάσουν ξανά κατι, αν αυτη τη φορά έχεις προνοησει και το έχεις ξηλώσει, get rid of your weaknesses and they cannot exploit you anymore.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top