Σκέψεις... III

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
1625903471428.jpeg
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
Σκόρπιες σκέψεις...

Θέλει πολύ θάρρος για να κάνεις μία μεγάλη αλλαγή και να ταράξεις συθέμελα παγιωμένες καταστάσεις. Αποκλείεται να βγεις αλώβητος, σίγουρα θα ματώσεις. Είναι όμως ο μόνος τρόπος να διεκδικήσεις την ελευθερία και την αυτονομία σου. Να διεκδικήσεις το δικαίωμα να ζήσεις, να βγεις στη βροχή χωρίς ομπρέλα, να χαράξεις το δικό σου δρόμο κι ας είναι λάθος. Γιατί αν δεν το κάνεις πάντα θα σε βασανίζει που δεν τον περπάτησες ποτέ αυτόν το δρόμο, πάντα θα σκέφτεσαι ότι περπάτησες το δρόμο που σου δείξανε κι όχι το δρόμο που ήθελες κι ας μην ήξερες που βγάζει... Θάρρος...
 

erestu

Νεοφερμένος

Η erestu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεναριογράφος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,860 μηνύματα.
:morning1:

ερρετγ.jpg
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,813 μηνύματα.
1369659959-kremes-arwmata-idrwmenh-synthima-se-toixo.jpg
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ξέρεις ότι κάτι δεν πάει καλά, όταν φεύγουν οι δικοί σου ταξίδι και το πρώτο πράγμα που κάνεις μόνος σου είναι να βάλεις τέρμα στα ηχεία το
 

erestu

Νεοφερμένος

Η erestu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεναριογράφος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
n4jmvatEW01rkbqbko.jpg
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,860 μηνύματα.
ουφ...
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,813 μηνύματα.
Μίσος, προκατάληψη, δυο πλευρές του ίδιου νομίσματος. Ένα άχρηστο συναίσθημα, ένα άχρηστο νόμισμα που δεν ξεπληρώνει και δεν αγοράζει τίποτε άλλο πέρα από την τύφλωσή μας σε μια ανωτερότητα επί των άλλων που δεν έχουμε, όχι πραγματικά.

Όχι πριν σταματήσουμε να κοιτάμε για τα δικά μας ατυχήματα στην πλευρά του γείτονα, κι αρχίσουμε να φτιάχνουμε πρώτα τον δικό μας κήπο ώστε να βγάζει καρπούς.

Διότι μια ανώτερη οντότητα, είτε άνθρωπος, είτε πολιτισμός δεν αφήνει το δέντρο της να ατροφεί κι ύστερα αποδίδει το λάθος στους πάντες γι αυτό.

Αντίθετα κανείς πρέπει να αγαπάει τα εντός των ορίων του, τα θρέφει και τα αναπτύσσει, γίνεται εκείνος καλύτερος οργανισμός.


Ποτέ δεν ήταν για το μίσος της ύπαρξης των άλλων. Μόνο για την αγάπη της δικής μας ύπαρξης και για την έμπνευση άλλων.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γιατί μερικές φορές νιώθουμε την εσωτερική ανάγκη να τα γκρεμίσουμε όλα? Ή είμαι μόνο εγώ?
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,813 μηνύματα.
Γιατί μερικές φορές νιώθουμε την εσωτερική ανάγκη να τα γκρεμίσουμε όλα? Ή είμαι μόνο εγώ?
Οχι μόνο να τα γκρεμίσω, αλλά να γαμήσω και τα ερείπια κι απο πάνω... Δεν είσαι μόνος.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,986 μηνύματα.
Γιατί μερικές φορές νιώθουμε την εσωτερική ανάγκη να τα γκρεμίσουμε όλα? Ή είμαι μόνο εγώ?
Γιατί ο άνθρωπος από τη φύση του γεννήθηκε να ελπίζει και θεωρούμε οτι γκρεμίζοντάς τα όλα μπορεί την επόμενη φορά που θα τα χτίσουμε να πάνε καλύτερα. Έλα όμως που πάλι τα ίδια θα χτίσουμε. Είναι κάτι άνθρωποι όπως εσύ κι εγώ που, αν ζούσαμε κι άλλη φορά, τα ίδια λάθη θα κάναμε.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γιατί ο άνθρωπος από τη φύση του γεννήθηκε να ελπίζει και θεωρούμε οτι γκρεμίζοντάς τα όλα μπορεί την επόμενη φορά που θα τα χτίσουμε να πάνε καλύτερα. Έλα όμως που πάλι τα ίδια θα χτίσουμε. Είναι κάτι άνθρωποι όπως εσύ κι εγώ που, αν ζούσαμε κι άλλη φορά, τα ίδια λάθη θα κάναμε.
Είσαι ένα λάθος που θα έκανα ευχαρίστως εσαει Συλβια.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top