Σκέψεις... III

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
247859F7-29B6-4114-A799-44765DF55374.jpeg
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
85739.jpg
 

erestu

Νεοφερμένος

Η erestu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεναριογράφος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
211225487_3188913921392623_7234419209560885821_n.jpg
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πήγε ο Justin Bieber πριν απο εμένα Μύκονο φέτος.
Ακυρώνω τα εισιτήρια και κλείνω για Μαλδίβες να μου φύγει ο θυμός.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πήγε ο Justin Bieber πριν απο εμένα Μύκονο φέτος.
Ακυρώνω τα εισιτήρια και κλείνω για Μαλδίβες να μου φύγει ο θυμός.
Πες μου πότε φτάνεις, να σε περιμένει μια...
1625505665928.png

Θα πεταγόμουν να τη μοιραστούμε αλλά τα έχουν σπάσει πάλι ο Αλβέρτος με τη Σαρλίν και πρέπει να πάω να σώσω ο,τι σώζεται! Αν σώζεται! Τι δράμα κι αυτό!
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
001030.jpg
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Συγκλονιστικά τα τελευταία λόγια της Απολογίας του Σωκράτη(από τον Πλάτωνα)
ἀλλὰ γὰρ ἤδη ὥρα(εστί) ἀπιέναι, ἐμοὶ μὲν ἀποθανουμένῳ, ὑμῖν δὲ βιωσομένοις· ὁπότεροι δὲ ἡμῶν ἔρχονται ἐπὶ ἄμεινον πρᾶγμα, ἄδηλον παντὶ πλὴν ἢ τῷ θεῷ. (= Αλλά επείδη τώρα είναι η κατάλληλη στιγμή (για) να φύγουμε, εγώ για να πεθάνω, εσείς για να ζήσετε. Ποιός από εμάς πηγαίνει στο καλύτερο, είναι άγνωστο σε όλους, εκτός από τον Θεό)
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
51850.jpg
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
The future looks so fearful because we are being counterproductively loyal to the terrors of an earlier age; which we now need to remember, to feel sad about and then eventually mourn and move on from. We should be disloyal to those who brought us up in an atmosphere of fear in order to save what remains of life from always appearing doom-laden... We ought it ourselves to break the cycle of worry and to make our future different from the past by remembering, localizing and mourning what belonged to yesterday even as it pretends to be about tomorrow.

 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top