Σκέψεις... III

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,709 μηνύματα.
Δείξε μου τους φίλους σου, να σου πω ποιός είσαι. Τελικά ο σοφός λαός που μόνο σοφό δεν τον θεωρούσα αλλά όντως έχει μια αόρατη σοφία, τα λέει καλά.

Με το που σε συναντάνε κάθε πρωί, πρέπει να σου δίνουν μια θερμή χειραψία. Με καρέκλα. Στα μούτρα.

Μόνο έτσι θα συνέλθεις. Πρέπει να σε ισοπεδώνουν ψυχολογικά κάθε μέρα, να ταπεινώνεσαι, να το αισθάνεσαι στο πετσι σου.

Και μόνο που σε λυπήθηκα το μετανιώνω, αυτή η ψευδεπίγραφη καλοσύνη η δήθεν, που πράγματι κάτι ήξεραν όταν το είδαν κι οι άλλοι, κρύβει μια κακία από πίσω.

Κακία όσο υπάρχει άνεση. Μόλις στη χώσουν κάνεις το νούφαρο.

Λυπάμαι για λογαριασμό σου, γιατί ξέρω ότι τα γουρούνια δεν έχουν την ικανότητα να λυπούνται από μόνα τους.
 

Poirot

Palermo Player

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,518 μηνύματα.
Δεν μπορώ την ξαφνική εξαφάνιση/ghosting, τουλάχιστον πείτε τι σας ενόχλησε να μην καθόμαστε να αναρωτιόμαστε μετά τι κάναμε λάθος.
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,345 μηνύματα.
IMG_8027.jpeg
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,169 μηνύματα.
Που βοηθάει η τόση κούραση; Μας ετοιμάζουν για τις πανελλήνιες, αλλα με τον ογκο ασκησεων που μας βαζουν (οχι για θεωρια, που δικαιολογημενα βαζουν αρκετη), θα παθουμε burn out στη μεση της χρονιάς. Τι δυναμεις να φυλάξεις για πανελλήνιες τότε;
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,709 μηνύματα.
Οι άλλοι: Επίπεδο πουλήματος μούρης - God Mode.

Εγω:

cool-story-bro-no-one-cares-quote-2.png
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,115 μηνύματα.
Εσύ μπορεί να θέλεις να τρέχεις ελεύθερος στα λιβάδια μακριά από κανόνες και ψυχαναγκασμούς, έρχεσαι όμως αντιμέτωπος με τους ψυχαναγκασμούς των άλλων και σταματάς. "Η κόλαση είναι οι άλλοι". Η σκοτεινή εικόνα των ανθρώπινων σχέσεων. Οι σχέσεις χαρακτηρίζονται από έναν συνεχή αγώνα για την ελευθερία, που είναι το μόνο πράγμα που έχει πραγματικά σημασία.

Αλλά αυτή είναι μόνο η μία πλευρά του νομίσματος. Η άλλη πλευρά είναι επίσης πως "ο παράδεισος είναι ο ένας για τον άλλον".

Και τι γίνεται αν ένα αγόρι ερωτεύεται ένα κορίτσι και εκείνο δεν το θέλει (ή το αντίστροφο);
Μα υπάρχουν πολλές επιλογές, δόθηκε σαν απάντηση.

Ο "ένας για τον άλλον" και πολλές επιλογές, έννοιες ασύμβατες. Σε βρήκα στ' όνειρά μου και έμεινες εκεί για πάντα.
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,506 μηνύματα.
Τι δισκαρα το atom heart mother!
Το ακουω στη διαπασών στο μπαλκόνι, παρέα με τα τζιτζίκια και εχω μερακλωσει.

Δεν μπορώ να καταλάβω τους ανθρώπους που δεν τους αρέσει η μουσική και οι γάτες.

🤷
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,800 μηνύματα.
Γάτες, μουσική, θάλασσα.
Τρία πράγματα για τα οποία αξίζει να ζει κάποιος.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,709 μηνύματα.
Τρεις ωρες στον απογευματινό υπνο και ξυπνησα στις 10.30 καλά θα πάει αυτό μετά.
Μουσική και γατούλης κι εγω. :dance2:
 

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,506 μηνύματα.
Είμαι δυνατή. Όχι τόσο δυνατή, όσο η απίστευτα-κρεπαρισμένο-ξανθό-μαλλί τύπισσα στο instagram, αλλά πλησιάζω;
//
Με ενοχλούν τα κλισέ, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί με ενοχλούν τα κλισέ.
//
Τι μαύρη τρύπα χρόνου είναι οι σκέψεις μου.
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,345 μηνύματα.
The only difference among the government and thief is that the government pretends to help you by stealing your wealth. Reduce taxes to boost consumption and investments, national governments do not create wealth, businesses and households do.


FB_IMG_1724577698212.jpg
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,169 μηνύματα.
Αριστεριστες βγαζουν αριστερους φασιστες. Τα δεδομενα διαστρεβλωνονται και παρουσιαζονται ως δυστοπικα μακρινα σεναρια. Οκ
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κάμπια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.
Να το κάνω ή να μην το κάνω; :/:
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,169 μηνύματα.
Αντε να ξεκινησουν τα σχολεια και τα φροντιστηρια να ειμαι 3 ωρες σπιτι μου καθε μερα μου εχει βγει η παναγια εδω μεσα γαμω. Ολο εγω φταιω
 

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,506 μηνύματα.
oh, fuck :look:
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,800 μηνύματα.
Η προδοσία έχει πολλά πρόσωπα.
 

Kate1914

Palermo Player

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.
Η προδοσία έχει πολλά πρόσωπα.
Δεν μπορείς να φανταστείς τι μεγάλη αλήθεια είναι αυτή που είπες, αυτό ήθελα να γράψω και εγώ.

Πισώπλατες μαχαιριές, ειδικά από αυτούς που δε θα το περίμενες ποτέ.
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,345 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top