Σκέψεις... III

Kate1914

Palermo Player

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,297 μηνύματα.
Πρήξιμο ρε φίλε, πολύ πρήξιμο όμως. "Για το καλό μου" βέβαια, αλλά και πάλι, ΠΟΛΥ πρήξιμο.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,331 μηνύματα.
Ευχαριστώ που μου άνοιξες τα μάτια.
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,179 μηνύματα.
Αν ειναι να σου στελνω μηνυμα και μετα να μου απαντας 3 μερες μετα με 4 λέξεις αντε και γαμησου τοτε
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,712 μηνύματα.
Η χαρά του και η ευγνωμοσύνη του όταν αντιλήφθηκε πως το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να του βαλω, φρέσκο δροσερό νερό και καθαρή άμμο.

Έτρεξε ενθουσιασμενος, πήδηξε πανω στα έπιπλα και ήρθε να μου κανει αγκαλίτσες.

Κι εγω σ' αγαπάω μωρούλι μου, ναι ναι ποιός σ' αγαπάει, ο μπαμπάκας σου σ' αγαπάει ναι!
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,179 μηνύματα.
Ισως είμαστε ο καθένας ενα αστέρι στον ουρανό. Τόσο κοντά, τοσο όμοιοι μεταξύ μας, αλλα εκατομμύρια χιλιόμετρα μακριά, και μεταξύ μας τίποτα, το απόλυτο κενό
 

Luke87

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Luke87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Εντωμεταξύ έχω άριστη όραση.
 

glayki

Περιβόητο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 4,693 μηνύματα.
229fe59528e184ba3703e70cabfc80a7.jpg
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,712 μηνύματα.
Ενα Μακιαβελλικό πρωινό

Δείξε μου τους φίλους σου να σου πω ποιός είσαι. Η και αλλιώς πως να φυλάγεσαι ή και να απολαμβάνεις τη ζωή με ανθρώπους που σου ταιριάζουν.

Όταν ένας άνθρωπος αισθάνεται την αναγκη, όχι μόνο να κάνει παρέα, αλλά να διατηρήσει επαφή με ανθρώπους με συγκεκριμένα θετικά ή αρνητικά χαρακτηριστικά, είναι γιατί τα μοιράζεται.

Όταν μου έχεις εναν σκατοψυχο στον κυκλο σου, μπορω να το πω και τυχαίο.
Όταν μου περιβάλλεσαι απο σκατόψυχους και βλαμμένους, τι συμπέρασμα θες να βγάλω;

Ότι είναι τυχαίο; Οτι είσαι νούφαρο αγνό; Ή οτι αντε στην καλύτερη είσαι ξύπνιο κι οχι εύπιστο άτομο που σε κανουν οτι θέλουν;

Κι όταν περιβάλλεσαι από καλά και ηθικά άτομα, περιμένεις το κακό να σε σεβαστεί και να μη σε βλάψει; Θα σε δει οτι στην πρώτη αναποδιά τρέχεις στον ασφαλή σου χώρο, στους καλούς σου ανθρώπους, άρα είσαι πιθανότατα ένας καλός αγνός ή αδύναμος άνθρωπος που ζει απο το ισχύς εν τη ενώσει. Το μονο που χρειάζεται να κάνει για να σε εξοντώσει ειναι πρώτα να σε απομονώσει.

Απλά οπως τη μαυρη τρυπα στο διάστημα δεν μπορεις να την δεις κατευθείαν με το τηλεσκόπιο αλλά την αναγνωρίζεις από τα βαρυτικά κύματα και τις επιδράσεις σε άλλα σώματα, έτσι και τον χαρακτηρα μερικών ανθρώπων δεν μπορεις να τον δεις άμεσα και γρήγορα. Πρέπει να δεις τι λένε, τι κάνουν, τι τους συνεπαίρνει, με ποιους κάνουν κολλεγιά κλπ.

Παρατήρηση συστηματική και φακέλωμα. Για όλους και για όλα. Η πληροφορία είναι πιο χρυσός κι από τον χρυσό.

Και γι αυτό δεν πρέπει να ξέρουν και ποιούς συναναστρέφεσαι. Όχι αρκετούς έστω και όχι όμοιους. Για να μη βρίσκουν τα κενα ασφαλείας σου και τις σκατοψυχιές σου.

Θες να επιβιώνεις και να μη σε ξέρει ποτε κανεις αρκετά για να σε βλάψει;

Δείχνε νησί στον ωκεανό. Δείχνε, όχι να είσαι, έχει διαφορά.

Άσε τους άλλους να ειναι πόλεις που δειχνουν τα φώτα τους, αγόραζε, αγόραζε, αγόραζε πληροφορίες και μην πουλάς παρεκτός αν εξυπηρετεί κάποιο σκοπό.

Εσυ, σκοτάδι στην πόλη σου, μέχρι που θα πλησιάσουν. Και όταν δεις ποιος πλησιάζει και τι είναι, τότε ένα ένα τα φώτα άναβε και βάλτον μες τα καταστηματα και σέρβιρέ τον καφέ και τυρόπιτα και κοιμισέ τον στο πανδοχείο, αν ειναι καλός.

Οι συνοδοιπόροι μου το Φως, οι σύμμαχοί μου το Σκοτάδι, η Λεπίδα αόρατη και το Μελάνι μόνιμο. Είμαι ο κανένας, ήρθα από το πουθενά και στο τίποτα πηγαίνω, κουβαλώντας στην πλάτη αόρατα μπαγκάζια.

Ξέρουν το τίποτά μου, μαθαίνω τα πάντα τους. Είμαι το μάτι ανάμεσα στους τυφλούς.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,712 μηνύματα.
Σκοπός ειναι κανείς να ειναι ευτυχισμένος ή να κανει οτι πρέπει για να είναι.

Αν τώρα είναι τέτοια η ανάγκη των ανθρώπων να έχουν δίκιο, ας "έχουν δίκιο".


Κάτσε κει και φαγώσου όσο θέλεις. Που απορώ και που βρισκεις τοσο χρόνο για να φαγωνεσαι καθημερινά.


Άλλες είναι οι προτεραιότητές μου εμένα.
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,179 μηνύματα.
Μακάρι να μπορούσα να μιλήσω σε ανθρώπους
και το να παω να πω ενα γεια να μην ητανε σαν κομπος στον λαιμο και αλυσιδες που με κρατανε πισω
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,331 μηνύματα.
"πρόβλημα του που έχει σχέση, εμένα δεν με νοιάζει"

Φιλάκια γλυκούλα:lock:
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,179 μηνύματα.
Γιατι δεν μπορώ να ηρεμίσω;;;;;;;;;;;;;;;;;;
μια χρονια εχω ακομα να αποφασίσω
γιατι δεν μπορει το μυαλο μου απλα να σκασει
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32,393 μηνύματα.
Πότε έφτασε κιόλας ο Αύγουστος; Πριν λίγο ήταν Πρωτοχρονιά...
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,179 μηνύματα.
Ατέλειωτο καλοκαίρι.... αντε να παει πισω αυτο και να μη το ξαναδω ποτε μου
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,712 μηνύματα.
Καλό μήνα με μια μικρούλα κατσαρίδα ανάμεσα στις τροφές του γατούλη που μου φέρανε.

Πεταω τη σακουλα μες το νεροχυτη, αναποδογυριζω κονσερβες σακουλια, πνιγω το ζωυφιο στο νερό και το πατικωνω με την άδεια σακούλα. Υστερα την κανω σφιχτό μπαλάκι και την πεταω μες την ημιάδεια σακουλα σκουπιδιών στην πόρτα. Ύστερα ντύνομαι, παω και πεταω τη σακουλα σκουπιδιων στον καδο στη γωνία.

Γαμιόλες καθε καλοκαίρι. Δεν ερχεται ενα πολικο ψυχος να ηρεμήσουμε.

Ψύχραιμα πράγματα.
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,179 μηνύματα.
δεν καταλαβαινω
γιατι να ειναι τοσο διαφορετικ
γιατι η αγκαλια σου να ειναι κρυα
γιατι τα ματια σου θωλα και ψυχρα
ισως σε αγαπω ακομη
ισως να ειμαι για σενανε φυλακισμένος στη μεση του πουθενά
καθε βημα ενα λάθος
ισως η φλογα ξανα 'ρθει
δε ξερω τι μελλει γενεσθαι
και αμα αν μεταξυ μας δε βρεθει μια λυση θελω να βρεις καποιον να σου δωσει οτι σου στέρησα εγώ και να σε δω με χαμογελο στα χειλη,, ακομα και αν μου εκανες αυτα που μου εκανες
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top