Σκέψεις... III

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,780 μηνύματα.
451482172.jpg
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,372 μηνύματα.
Τα ταχυδρομεία φταίνε, η τράπεζα φταίει; Ποιός θέλει τις μπουνιές του;
 

Kate1914

Palermo Player

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,021 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν ισχύει πάντα, αλλά τελικά η ειλικρίνεια και το να λες όλη την αλήθεια είναι καλή τακτική (όχι πάντα, αλλά μερικές φορές ναι).
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,372 μηνύματα.
Αδερφέ μου,

Είμαστε 100% μαζί σου. Πάντα.

Κατα Ματθαίον Κεφ Ι' - Στίχοι 22, 31 και 32
 

glayki

Περιβόητο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 4,588 μηνύματα.
Τέσσερις σχεδόν ώρες καθυστέρηση και γαστρεντερίτιδα στο peak ... Καλά θα πάει και αυτό το βράδυ😡
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,092 μηνύματα.
Χαιρετίζω με θέρμη την politeia που έβαλε BOX NOW. :)
...μαζί με τα "άρλεκιν" του καλοκαιριού, γύρω γύρω :P.
1721546227982.png
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κάμπια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,841 μηνύματα.
Αρχίζει να πεθαίνει σιγά σιγά όποιος εγκαταλείπει τις επιθυμίες του.
George Herbert
 

ultraviolence

Palermo Player

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,325 μηνύματα.
Το σώμα μου - η Πύλη
έκλεισε, έφραξε
απ' τον πολύ πόνο
κι εγώ καμένος ερημότοπος
τσουρουφλισμένη επιφάνεια
δεν υπάρχω
 

Kate1914

Palermo Player

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,021 μηνύματα.
Των φρονίμων τα παιδιά, πριν πεινάσουν (=κοπούν) μαγειρεύουν (=διαβάζουν).
Όπως έστρωσες να κοιμηθείς. Κάτσε να τα λουστείς τώρα.
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,469 μηνύματα.
In my youth, I held belief: my faith and thought were strong.
But now I'm stripped of every leaf,
and it robs me of the sight of right and wrong.
Oh! To be the son of Che Guevara!
One unit in the serried ranks of black!
A Papist or an Orangeman, a eunuch...
then doubt would never cast the dagger in my back.


Screenshot 2024-07-23 at 00-54-39 Sofa Sound - Latest News.png


:drunk:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

καλή αντάμωση!
 

rafaela11

Palermo Player

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,681 μηνύματα.
Μου λείπει ο ελεύθερος μου χρόνος

Όμως απολαμβάνω και τη δουλειά μου τόσο


Χρυσή τομή δεν υπάρχει πουθενά 😅
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,372 μηνύματα.
Έπρεπε να σας ειχα αφήσει πίσω μου το 2010 και να είχα φύγει. Μου τρωτε σαν καρκινος την ψυχή.
 

Kate1914

Palermo Player

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,021 μηνύματα.
Σήμερα ολόκληρο τετράωρο χτύπησα. Και λογικά θα διαβάσω τουλάχιστον ένα τρίωρο ακόμη μέχρι το τέλος της ημέρας.
Οπότε, ή που θα πάθω ένα ωραιότατο burnout αν συνεχίσω έτσι, ή που θα περάσω τα μαθήματα. Που ούτε και πρόκειται δηλαδή, τόσα πολλά που είναι. Και δεκάωρα να διαβάζω δεν παίζει να βγουν.
Αλλά, επειδή πάθαμε και μάθαμε, δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω την ίδια βλακεία και να κάτσω να σκάσω. Πρέπει φέτος να κοιτάξω επιτέλους και εμένα, τι ευχαριστεί εμένα και όχι τους άλλους. Ακόμη και αν αυτό είναι εγωιστικό. Δε θα κάτσω να πεθάνω κιόλας. Ό,τι γίνει.
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,736 μηνύματα.
Κι εκεί που πάω - πάλι - να σε συμπαθήσω, μια δίνεις και τα διαλύεις όλα...

Ταλέντο αυτό. Δεν το μπορούν πολλοί. Και μάλιστα χωρίς πολλή προσπάθεια...
 

rafaela11

Palermo Player

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,681 μηνύματα.
Screenshot_20240724_061658_Facebook.jpg
 

glayki

Περιβόητο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 4,588 μηνύματα.
Τρία χρόνια πέρασαν.. Πόσα πια χρειάζονται για να χωνέψω το αντίκτυπο των ημερών και έργων του "pater indifferens".
Σιχάματα πια.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top