Σκέψεις... III

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,474 μηνύματα.
Ειναι για γέλια που μερικοί περνιούνται και για ξύπνιοι ενώ δεν ξερουν καν να μιλήσουν και είναι ημιμαθείς.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32,327 μηνύματα.
Δεν είναι φοβερό ότι ζούμε ανάμεσα σε τόσους πολλούς ανθρώπους και οι ζωές μας δε θα συναντηθούν ποτέ;
 

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,203 μηνύματα.
Πολύ ξεκουραστήκαμε, άντε πίσω στο διάβασμα πάλι.
Ουφ... :(
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,578 μηνύματα.
Πω πω θέλω μια πίπα αυτή τη στιγμή, όλη μέρα πίπα. Αραχτός και πίπα.

Εστω ενα ναργιλέ μεγάλο ωραιο να κανει ντουμάνι (αν και θα το σπάσει η γατα σε 1 ωρα το πολύ)

Αλλα είναι επικινδυνο το κάπνισμα και κρίμα γιατί το χω κόψει τόσα χρόνια.
 

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,203 μηνύματα.
Νόμιζα ότι θα ζηλέψω που η φίλη μου πέρασε εκεί που ήθελα εγώ, αλλά τελικά τίποτα τέτοιο δεν έγινε. Και μόνο χαίρομαι που τα κατάφερε.
Θέλω να κλάψω από τη χαρά μου. Χίλια μπράβο ρε Σ. Πολύ το χάρηκα!
 

glayki

Περιβόητο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 4,668 μηνύματα.
Αλμπέρ Καμύ

«Αφήστε σας παρακαλώ το μέλλον να συνεχίσει να κοιμάται, όπως οφείλει. Γιατί αν κάποιος το ξυπνήσει πριν την ώρα του, τότε θα αποκοιμηθεί το παρόν του»
 

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,203 μηνύματα.
Χαίρομαι που με έπιασε πάλι η όρεξη να γράψω λίγο παραπάνω. Δε νομίζω να εκδοθούν ποτέ ως βιβλία (και νομίζω δε με ενδιαφέρει κατά βάθος, αν και θα το ήθελα), αλλά οι ιστορίες των ηρώων που δημιούργησα πρέπει να ειπωθούν. Ειδάλλως είτε θα πεθάνουν στον δυστοπικό τους κόσμο ορισμένοι, είτε άλλοι θα περιμένουν άδικα να πραγματοποιήσουν τα όνειρά τους. Και αυτό δεν μπορώ να το επιτρέψω.

Και εντάξει , βασικά το γράψιμο είναι το οξυγόνο μου, η αλήθεια να λέγεται. Ας αρχίσω να αναπνέω λοιπόν.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,474 μηνύματα.
Μέρα με τη μέρα, όσο πάει μαραζώνω. Ένα βήμα μπρος, 5 πίσω.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32,327 μηνύματα.
1000002518.jpg
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,947 μηνύματα.
Ωραίο πράγμα οι φίλοι...

Η αίσθηση εκείνη να ξέρεις ότι έχεις 2, 3 ανθρώπους "ν' ακουμπήσεις" πάνω τους. Και στη λύπη, μα και στη χαρά.

Να μπορείς να μοιράζεσαι, χωρίς να σκέφτεσαι τί και πώς. Να μπορείς να "εκτίθεσαι", χωρίς να το μετανιώνεις...
 

glayki

Περιβόητο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 4,668 μηνύματα.
....
Έχω κάτι σπασμένα φτερά.
Δεν ξέρω καν γιατί μας ήρθε
το καλοκαίρι αυτό.
Για ποιαν ανέλπιστη χαρά,
για ποιες αγάπες,
για ποιο ταξίδι ονειρευτό.

Κ.Γ. Καρυωτάκης,
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,578 μηνύματα.
Ένιωσα τόση ντροπή, να μην έχω τη δυναμη στα χέρια να σπρώξω κατι άλλοτε εύκολο.

Κάτι πρέπει να γίνει και άμεσα.
 

rafaela11

Διάσημο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,741 μηνύματα.
Όταν κάποιος σε θυμάται μόνο όταν τον θυμάσαι εσύ, τότε δε λέγεται φίλος.
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,484 μηνύματα.
Θέλω να πάρω άδεια καμια 20αρια χρόνια. 🤒
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 5,941 μηνύματα.
Φριχτό πως ατομα που γνωρίζεις μια ζωή σε ξεχνάνε μεσα σε 2 μηνες
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,302 μηνύματα.
Αυτό το "οι σχέσεις έρχονται και φεύγουν αλλά οι φίλοι μένουν" γιατί το λέτε αφού κανένας δεν το εφαρμόζει;
Κυριολεκτικά οι περισσότεροι παρατάνε τους φίλους όταν βρουν σχέση

Όταν χωρίσεις μην έρθεις όμως πάλι πίσω :)
 

glayki

Περιβόητο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 4,668 μηνύματα.
Ζεστό κορμί γάτας να γουργουριζει κουλουριασμένη πάνω σου σε μια αιώρα και να λικνιζεται μαζί σου.. Στιγμές ευτυχίας .
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,578 μηνύματα.
Ποιό το νόημα της ζωής; Κάνεις τα πάντα για να φτιαχτείς. Οκ ωραία.
Κάνεις και παιδί ή παιδιά. Πολύ ωραία. Ζεις τη ζωη μεσα απο αυτά με την εννοια οτι οταν πεθανεις θα μεταφερθεί η συνείδησή σου σε αυτά; Οχι.
Άρα, δημιουργείς μια ξεχωριστή φουρνιά ανθρωπων που θα συνεχίζουν οτι έκανες κι εσυ.
Μα θα προοδευσει η ανθρωπότητα, σκαλάκι σκαλάκι, γενιά γενιά. Έτσι γίνεται η Ιστορία ή κάνει κύκλους; Κύκλους και καταστροφές και πολέμους και απ όλα.
Θα τα δεις τι θα γινουν στο μέλλον όλη η πρόοδος ακόμα κι αν επιτευχθεί; Οχι.
Μα τα κινητά κι ακινητα ποιοι θα τα πάρουν; Σε 120 χρονια απο σήμερα θα τα χουν πιθανότατα μακρινοι συγγενείς σου που δεν θα τους ξερεις καν και θα τα χουν πουλήσει ίσως.

Γιατί παλεύεις λοιπόν; Σκόνη θα γίνεις κι εσυ, κι εγω, κι ολοι.

Φάε, ταξίδεψε, αγάπησε, πέρνα καλά και άσε τους άλλους να σφάζονται για μια θεση στον ήλιο.

Στο τέλος θα γινεις σκόνη, άλλοι θα ζησουν στη θέση σου.

Οχι;
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 5,941 μηνύματα.
αφου εχω τα παντα γιατι αισθανομαι μουδιασμα και αδειος;
φεοος το καλοκαιρι ξεκιναει η ζωη μου ομως νιωθω οτι (προσωρινα) εχει τελειωσει
μακαρι να καταλαβαινανε τις θυσιες που εκανα για αυτους
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top