Palermo #49 - The Κωνσταντίνου και Ελένης show!

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (13/9)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 10)

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.
Όλα μπορούν να αλλάξουν αλλά ό,τι γράφεται δεν ξεγράφεται στο Παλέρμο. Κράτα το αυτό, ειδικά αν είσαι πολίτης.
Ό,τι γράφεται δεν ξεγράφεται ; Αλήθεια το πιστεύεις αυτό που λες ;

Εγώ πάλι πιστεύω ότι μπορεί να έρθουν τα πάντα...τούμπα απ΄ τη μια στιγμή στην άλλη. Δεν έπαιξα και την 1η φορά για να ξέρω, αλλά αυτή την αίσθηση έχω.

Παιχνίδι είναι...και όλα επιτρέπονται. Αλήθειες, ψέματα...

Τα πάντα κρίνονται στο τί ο καθένας θα πιστέψει...
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,318 μηνύματα.
Και μη συνεχίζετε άλλο (φτάνει...) γιατί έχω και ανάδρομο τον Ερμή μου (προειδοποίηση είναι αυτό...)...
Κρατάω αυτό το κομμάτι.

Έψαξα τον ανάδρομο Ερμή (σόρρυ δεν το έχω με τα ζώδια καθόλου χαχα)

Επίσης, με ανάδρομο Ερμή επιστρέφουν και οι παλιοί έρωτες,
Δίπλα υπάρχει το αθώο "προειδοποίηση είναι αυτό".

Πιθανό σινιάλο πόρνης στους μαφιόζους;

Καλό παιχνίδι να έχουμε! <3
Όπως επίσης και αυτή εδώ η καρδιά.
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.
Κρατάω αυτό το κομμάτι.
Έψαξα τον ανάδρομο Ερμή (σόρρυ δεν το έχω με τα ζώδια καθόλου χαχα)
Δίπλα υπάρχει το αθώο "προειδοποίηση είναι αυτό".
Πιθανό σινιάλο πόρνης στους μαφιόζους;
Από ζώδια μπορεί να μην ξέρεις, αλλά φαντασία έχεις. Και πολύ ζωηρή μάλιστα...
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,621 μηνύματα.
Όπως επίσης και αυτή εδώ η καρδιά.
Έλα βρε Γιάννη, κι εσύ έβαλες φατσάκι :bleh: τότε. Είναι συμβολισμός του τι θα κάνεις με τους πελάτες; Εντελώς αυθόρμητα το έβαλα, σας καλοπιάνω για να μη με ξαναβγάλετε από την πρώτη ψηφοφορία... :cry_x:

Τα λόγια σου θα επαναλάβω: ας κάνουμε λίγη υπομονή. Αύριο ελπίζω να ξεδιαλύνουν κάπως τα πράγματα.
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.
Έλα βρε Γιάννη, κι εσύ έβαλες φατσάκι :bleh: τότε. Είναι συμβολισμός του τι θα κάνεις με τους πελάτες; Εντελώς αυθόρμητα το έβαλα, σας καλοπιάνω για να μη με ξαναβγάλετε από την πρώτη ψηφοφορία... :cry_x:
Από την πρώτη ψηφοφορία σε έβγαλαν ; Αλήθεια ; Εσύ ήσουν ο "τυχερός" ; Και τους μιλάς...με το σεις και με το σας ;;;

Άμα λέω εγώ ότι είσαι πολύ ευγενικό παιδί...
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,653 μηνύματα.
Μιας κι έχουν ηρεμήσει λίγο τα απανωτά ποστ θέλω εκ των προτέρων να ζητήσω συγγνώμη αν αργώ κάπως να βγάζω λίστες ή αν τύχει να κάνω κάποια λαθάκια σε αυτές. Ένα άτομο είμαι και τρέχω για όλα, καταλαβαίνετε.
Ελπίζω στην κατανόηση σας!
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.
Μιας κι έχουν ηρεμήσει λίγο τα απανωτά ποστ θέλω εκ των προτέρων να ζητήσω συγγνώμη αν αργώ κάπως να βγάζω λίστες ή αν τύχει να κάνω κάποια λαθάκια σε αυτές. Ένα άτομο είμαι και τρέχω για όλα, καταλαβαίνετε.
Ελπίζω στην κατανόηση σας!
Εμάς να μας συμπαθάς αν σε βασανίζουμε...<3

Σ΄ ευχαριστούμε πολύ για όλο αυτό που τραβάς, προκειμένου εμείς να διασκεδάζουμε...


Υ.Γ. Μιας και ηρέμησαν, όπως λες, τ΄ απανωτά ποστ ήθελα να πω κι εγώ δυο λόγια στο διοργανωτή όλου αυτού...
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,318 μηνύματα.
Θεωρητικά και αυτό που είπε ο μεμέτσι περί Σιλβάνας θα μπορούσε πολύ ελεύθερα να ερμηνευθεί σε πόρνη. Αλλά δίνω ελάχιστες πιθανότητες.

Το ύποπτο μήνυμα της Χριστίνας περί ανάδρομου Ερμή και προειδοποίησης είναι περίεργο. Δίνω όμως και εδώ μικρές πιθανότητες να το προσπάθησε αυτό, δεν είναι και ξεκάθαρο χαρακτηριστικό του ανάδρομου Ερμή -όπως είδα- ο έρως. Παραείναι δύσκολο για να χρησιμοποιηθεί ως σινιάλο.

Το μόνο που υποπτεύομαι αρκετά είναι η καρδούλα του Πουαρώ. Ο Ασπιρίνης με βγάζει πάντα το vibe ανθρώπου που ξέρει τι κάνει και τίποτα δεν είναι τυχαίο. Κρατάω στο πίσω μέρος του μυαλού μου αυτό το ενδεχόμενο.
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Θεωρητικά και αυτό που είπε ο μεμέτσι περί Σιλβάνας θα μπορούσε πολύ ελεύθερα να ερμηνευθεί σε πόρνη. Αλλά δίνω ελάχιστες πιθανότητες.
Αν ισχύει αυτό, τότε απευθυνόταν σε σένα. Και η αλήθεια είναι ότι και απάντησες στο μήνυμά του, και τρία μόλις ποστ μετά άλλαξες την ψήφο σου.
Βέβαια άλλαξες ψήφο μετά από ένα μήνυμα της Υδροχόου, όπου σε κατηγορούσε για συνεργασία με τον memetchi.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,318 μηνύματα.
Αν ισχύει αυτό, τότε απευθυνόταν σε σένα. Και η αλήθεια είναι ότι και απάντησες στο μήνυμά του, και τρία μόλις ποστ μετά άλλαξες την ψήφο σου.
Βέβαια άλλαξες ψήφο μετά από ένα μήνυμα της Υδροχόου, όπου σε κατηγορούσε για συνεργασία με τον memetchi.
Ναι, έγινε κάτι τέτοιο και Α) ο μεμε αποφάσισε να με ρίξει ψήφο ενώ αν θυμάμαι καλά είχα ήδη μία (τρομερά παράτολμο αν έστω και τόσο αυθαίρετα πείστηκε πως είμαι μαφιόζος) και Β) εγώ που έπιασα το σινιάλο (αφού λες πως άλλαξα ψήφο εξ αιτίας αυτού) αποφάσισα να το φέρω ξανά στο φως με ρίσκο κάποιος/α σαν εσένα να το δει ξανά και να σκεφτεί έτσι (ενώ πριν κανένας δεν είχε κάνει αυτή τη σκέψη).

Το μυαλό μου πήγε στο μήνυμα του μεμε γιατί η Σιλβάνα είχε λίγο τον χαρακτήρα της «ελευθέρων ηθών» γυναίκας (για να το θέσω κόσμια) και ίσως διακριτικά προσπάθησε να το αναφέρει ως σινιάλο. Αλλά όπως είπα δίνω απειροελάχιστες πιθανότητες να ισχύει όντως αυτό.
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Ναι, έγινε κάτι τέτοιο και Α) ο μεμε αποφάσισε να με ρίξει ψήφο ενώ αν θυμάμαι καλά είχα ήδη μία (τρομερά παράτολμο αν έστω και τόσο αυθαίρετα πείστηκε πως είμαι μαφιόζος) και Β) εγώ που έπιασα το σινιάλο (αφού λες πως άλλαξα ψήφο εξ αιτίας αυτού) αποφάσισα να το φέρω ξανά στο φως με ρίσκο κάποιος/α σαν εσένα να το δει ξανά και να σκεφτεί έτσι (ενώ πριν κανένας δεν είχε κάνει αυτή τη σκέψη).

Το μυαλό μου πήγε στο μήνυμα του μεμε γιατί η Σιλβάνα είχε λίγο τον χαρακτήρα της «ελευθέρων ηθών» γυναίκας (για να το θέσω κόσμια) και ίσως διακριτικά προσπάθησε να το αναφέρει ως σινιάλο. Αλλά όπως είπα δίνω απειροελάχιστες πιθανότητες να ισχύει όντως αυτό.
Δεν λέω πως είναι σίγουρο. Είμαι όμως μια πιθανότητα. Δεν κινδυνεύεις τόσο αν σε ψηφίσει κάποιος στην αρχή του παιχνιδιού, πόσο μάλλον τόσο νωρίς. Εννοείται πως χρειαζόμαστε περισσότερα στοιχεία για να καταλάβουμε τι συμβαίνει.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,955 μηνύματα.
Θεωρητικά και αυτό που είπε ο μεμέτσι περί Σιλβάνας θα μπορούσε πολύ ελεύθερα να ερμηνευθεί σε πόρνη. Αλλά δίνω ελάχιστες πιθανότητες.

Το ύποπτο μήνυμα της Χριστίνας περί ανάδρομου Ερμή και προειδοποίησης είναι περίεργο. Δίνω όμως και εδώ μικρές πιθανότητες να το προσπάθησε αυτό, δεν είναι και ξεκάθαρο χαρακτηριστικό του ανάδρομου Ερμή -όπως είδα- ο έρως. Παραείναι δύσκολο για να χρησιμοποιηθεί ως σινιάλο.

Το μόνο που υποπτεύομαι αρκετά είναι η καρδούλα του Πουαρώ. Ο Ασπιρίνης με βγάζει πάντα το vibe ανθρώπου που ξέρει τι κάνει και τίποτα δεν είναι τυχαίο. Κρατάω στο πίσω μέρος του μυαλού μου αυτό το ενδεχόμενο.

Έμαθε από το προηγούμενο που του φωνάζαμε για τα σινιάλα που δεν έβλεπε και τώρα όποιον πάρει ο χάρος :P
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,318 μηνύματα.
Έμαθε από το προηγούμενο που του φωνάζαμε για τα σινιάλα που δεν έβλεπε και τώρα όποιον πάρει ο χάρος :P
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΧΑΧΑΑΧ

Κυρίως Ασπιρίνη υποψιάζομαι για πόρνη. Θα δούμε. Αλλά και αυτό το «σας προειδοποιώ» της Χριστίνας εδώ με κάθεται.

Δεν λέω πως είναι σίγουρο. Είμαι όμως μια πιθανότητα. Δεν κινδυνεύεις τόσο αν σε ψηφίσει κάποιος στην αρχή του παιχνιδιού, πόσο μάλλον τόσο νωρίς. Εννοείται πως χρειαζόμαστε περισσότερα στοιχεία για να καταλάβουμε τι συμβαίνει.
Μηδαμινή θα έλεγα. Είναι τέρμα αυτοκτονικό να φέρνεις στο φως ένα σινιάλο που έπιασες και να καλείς έμμεσα τους παίκτες να το επεξεργαστούν με τη κρίση τους.
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 621 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,318 μηνύματα.
Λες η μαφία να τον υποβίβασε έτσι; :laugh:
Αν είναι πόρνη και τον έχω πιάσει με την μία από τη πρώτη μέρα σε δύο συνεχόμενα παιχνίδια πρέπει να με προσλάβει ως προσωπικό του ψυχολόγο. Τον έχω ψυχολογήσει άριστα :bleh:

Τώρα εν τάξει, ακόμα νωρίς είναι. Άλλωστε και ο ρόλος της πόρνης τώρα που δεν υπάρχει αντίπαλος μαφιόζος περισσότερο ένα εκνευριστικό spam είναι. Οπότε και να είναι δεν μας ενδιαφέρει σε αυτή τη φάση.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,955 μηνύματα.
Εγώ τη Σιλβάνα την ανέφερα απλά για να βρω μια δικαιολογία να ψηφίσω τον Γιάννη που αναίτια με ψήφισε. Δεν έχω τίποτα να καταθέσω εναντίων κάποιου. Αν κάτι θα φανεί από τις ράντομ ψήφους είναι ίσως κάποιες συμμαχίες ή κάποιες πρώτες τακτικές που θα δείξει αν συνεχιστούν. Είναι πιθανό την πρώτη μέρα όντως να φύγει αθώος, ειδικά αν πέσουν πάνω στον περισσότερο ψηφισμένο οι μαφιόζοι που δεν θα ήθελαν να στιγματιστούν αμέσως και είναι πιο έξυπνο να πάνε σε κάποιον που έχει πχ ήδη 4 ψήφους και να χαθούν στο πλήθος.
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,621 μηνύματα.
Καλημέρα Παλέρμο!

Το μόνο που υποπτεύομαι αρκετά είναι η καρδούλα του Πουαρώ. Ο Ασπιρίνης με βγάζει πάντα το vibe ανθρώπου που ξέρει τι κάνει και τίποτα δεν είναι τυχαίο. Κρατάω στο πίσω μέρος του μυαλού μου αυτό το ενδεχόμενο.
Βρε άτιμε, με κατηγορείς αλλά ταυτόχρονα με κάνεις και κοκκινίζω και γίνομαι σαν τη ρημάδα την καρδιά που έβαλα στο χθεσινό μήνυμα. :lol: Δεν ξέρω τι άλλο να σου πω, αλήθεια την έβαλα τυχαία αλλά οκέι θα φανεί στην πορεία.
Το μυαλό μου πήγε στο μήνυμα του μεμε γιατί η Σιλβάνα είχε λίγο τον χαρακτήρα της «ελευθέρων ηθών» γυναίκας (για να το θέσω κόσμια) και ίσως διακριτικά προσπάθησε να το αναφέρει ως σινιάλο. Αλλά όπως είπα δίνω απειροελάχιστες πιθανότητες να ισχύει όντως αυτό.
Κοίτα, αν δεις την αντιστοιχία ρόλων και χαρακτήρων από το Κωνσταντίνου και Ελένης η πόρνη είναι η Σιλβάνα, οπότε δεν θα το έλεγες και διακριτική προσπάθεια για σινιάλο· μάλλον εξόφθλαμη. Θα μπορούσε, αλλά είναι πολύ προφανές και δεν νομίζω να έκανε τέτοια βλακεία ο Μεμε. Μάλλον τυχαία αναφορά ήταν.
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Θεωρητικά και αυτό που είπε ο μεμέτσι περί Σιλβάνας θα μπορούσε πολύ ελεύθερα να ερμηνευθεί σε πόρνη. Αλλά δίνω ελάχιστες πιθανότητες.

Το ύποπτο μήνυμα της Χριστίνας περί ανάδρομου Ερμή και προειδοποίησης είναι περίεργο. Δίνω όμως και εδώ μικρές πιθανότητες να το προσπάθησε αυτό, δεν είναι και ξεκάθαρο χαρακτηριστικό του ανάδρομου Ερμή -όπως είδα- ο έρως. Παραείναι δύσκολο για να χρησιμοποιηθεί ως σινιάλο.

Το μόνο που υποπτεύομαι αρκετά είναι η καρδούλα του Πουαρώ. Ο Ασπιρίνης με βγάζει πάντα το vibe ανθρώπου που ξέρει τι κάνει και τίποτα δεν είναι τυχαίο. Κρατάω στο πίσω μέρος του μυαλού μου αυτό το ενδεχόμενο.
Σε αυτό το ποστ και σε άλλα γίνεται έμμεσα αντιληπτό ότι σε ενδιαφέρει αρκετά ο ρόλος της πόρνης, ενώ θα μπορούσες κάλλιστα να επικεντρωθείς σε όλη την ομάδα των μαφιόζων.

Καταλαβαίνω ότι προσπαθείς να δώσεις αντεπιχειρήματα σε όποιες «κατηγορίες», γιατί, όμως, θες να μάθεις τόσο πολύ για αυτή; Μήπως αυτή η περιέργεια οφείλεται σε κάτι λιγότερο αθώο από ό,τι φαίνεται;

Καταλαβαίνω, επίσης, ότι είναι αυτοκτονικό, όπως είπες, να κάνεις τόσο φανερά ένα-δυό σινιάλα που έπιασες, παρόλα αυτά μια από τις καλύτερες κρυψώνες είναι η κοινή θέα…
 
Τελευταία επεξεργασία:

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.
Καλημέρα Παλέρμο !!
Κυρίως Ασπιρίνη υποψιάζομαι για πόρνη. Θα δούμε. Αλλά και αυτό το «σας προειδοποιώ» της Χριστίνας εδώ με κάθεται.
Εδώ σε κάθεται, εκεί σε κάθεται...μα το είπες και μόνος σου. Δε συνδυάζεται η προειδοποίηση με τον έρωτα, και άρα με την πόρνη...

Αν ήθελα, θα έβρισκα κάτι πιο αντιπροσωπευτικό. Να μη σπαζοκεφαλιάζει ο άλλος...
Μηδαμινή θα έλεγα. Είναι τέρμα αυτοκτονικό να φέρνεις στο φως ένα σινιάλο που έπιασες και να καλείς έμμεσα τους παίκτες να το επεξεργαστούν με τη κρίση τους.
Δηλαδή κάτι αντίστοιχο μ' αυτό που κάνεις με τον Πουαρώ κι εμένα. Στα όρια τής εμμονής θα έλεγα. Η συνεχής ενασχόληση, κάτι τέτοιο δείχνει...

Λες και θες ν' ασχοληθούν μ' εμάς και να "φύγουν" από σένα...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top