Palermo #49 - The Κωνσταντίνου και Ελένης show!

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (13/9)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 10)

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,621 μηνύματα.
Ας κρατάμε σημειώσεις και από τις τυχαίες ψήφους που πέφτουν τις πρώτες ώρες του παιχνιδιού, είδαμε από το προηγούμενο παιχνίδι ότι κι αυτές μπορεί να σημαίνουν κάτι. Προφανώς δεν μπορούμε να το καταλάβουμε από τώρα, αλλά ίσως χρειαστεί αργότερα να συνδέσουμε τα στοιχεία για να οδηγηθούμε σε συμπέρασμα.
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,888 μηνύματα.
ψηφιζω την BaSO4, πιάστηκε αμέσως από το πρώτο "επιχείρημα" που είδε.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,318 μηνύματα.
Ψηφίζω τον Giannhs2001 γιατί θα του άρεσε άνετα η Σιλβανα Πουτσο και θα έκανε για Νινο Πουτσο
Καλά αυτό ισχύει, δυνατόο ήταν το Σιλβανάκι.

Πάντως προσπαθούν να πατήσουν πάνω στη γρήγορη ψήφο μου. Ύποπτα ξεκινάμε... 3 άτομα με το καλημέρα ασχολούνται με μία άκυρη ψήφο. Δεν θα με κάνει εντύπωση αν παρακινείται από την μαφία αυτό.

Πάντως το επιχείρημα του γιατί ψήφισε τόσο γρήγορα δεν στέκει και το ανέλυσα δύο φορές ως τώρα.
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.
Καλά αυτό ισχύει, δυνατόο ήταν το Σιλβανάκι.

Πάντως προσπαθούν να πατήσουν πάνω στη γρήγορη ψήφο μου. Ύποπτα ξεκινάμε... 3 άτομα με το καλημέρα ασχολούνται με μία άκυρη ψήφο. Δεν θα με κάνει εντύπωση αν παρακινείται από την μαφία αυτό.

Πάντως το επιχείρημα του γιατί ψήφισε τόσο γρήγορα δεν στέκει και το ανέλυσα δύο φορές ως τώρα.
Τώρα που το ξανασκέφτομαι, η ψήφος σου μπορεί να είναι παραπλανητική. Ναι μεν τον ψήφισες, "τον έδειξες" πρώτο πρώτο (θα μπορούσε η ψήφος σου αυτή να επηρεάσει πολλούς από εμάς - ειδικά τους πιο καινούριους...), αλλά μπορεί τελικά να θες να τον υπερασπιστείς. Και όχι το αντίθετο που πίστεψα/πιστέψαμε...

Οπότε...αλλάζω την ψήφο μου και την δίνω στον Memetchi...
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,653 μηνύματα.
Πείτε μωρε ενα μπράβο για το θεμα, τόσο κόπο εκανα. :P

Ψηφοφορία για Παρασκευή 13/9

  1. BaSO4
  2. Eclipse --> BaSO4
  3. giannhs2001 --> Memetchi
  4. Joji
  5. Kate1914
  6. Memetchi --> giannhs2001
  7. Poirot
  8. Reader
  9. Ουριήλ
  10. Υδροχόος --> Memetchi

Ψήφοι
2 Memetchi
1 giannhs2001
1 BaSO4

Η χώρα των φαντασμάτων
---

Οριστικές αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές ενέργειες παικτών
---
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,318 μηνύματα.
Ύποπτα μας τα λες.

Αλλάζω σε Υδροχόο
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,621 μηνύματα.

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 621 μηνύματα.

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,318 μηνύματα.
Αν ήθελα να τον δείξω πρώτον επίτηδες εκ του ασφαλούς όπως λες Χριστίνα, τότε γιατί δεν παρέμεινες σε εμένα; Αυτή η λογική οδηγεί στο ότι μαφιόζοι είμαστε εγώ και ο μεμέτσι και το κάναμε επίτηδες.

Τι θα κερδίσεις αν ψηφίσεις αυτόν και όχι εμένα; χδ
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 736 μηνύματα.

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.
Πείτε μωρε ενα μπράβο για το θεμα, τόσο κόπο εκανα. :P

Ψηφοφορία για Παρασκευή 13/9

  1. BaSO4
  2. Eclipse --> BaSO4
  3. giannhs2001 --> Memetchi
  4. Joji
  5. Kate1914
  6. Memetchi --> giannhs2001
  7. Poirot
  8. Reader
  9. Ουριήλ
  10. Υδροχόος --> Memetchi

Ψήφοι
2 Memetchi
1 giannhs2001
1 BaSO4

Η χώρα των φαντασμάτων
---

Οριστικές αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές ενέργειες παικτών
---
Είσαι υπέροχος !!! Και σ΄ ευχαριστούμε πολύ. Είσαι επιφορτισμένος με πολύ δύσκολο έργο. Το είπα και το ξαναλέω. Χαρά στο κουράγιο σου...<3

Νόμιζα ότι απαγορεύεται να μιλάμε για κάτι άλλον πλην του παιχνιδιού...

Μea culpa
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Πείτε μωρε ενα μπράβο για το θεμα, τόσο κόπο εκανα. :P

Ψηφοφορία για Παρασκευή 13/9

  1. BaSO4
  2. Eclipse --> BaSO4
  3. giannhs2001 --> Memetchi
  4. Joji
  5. Kate1914
  6. Memetchi --> giannhs2001
  7. Poirot
  8. Reader
  9. Ουριήλ
  10. Υδροχόος --> Memetchi

Ψήφοι
2 Memetchi
1 giannhs2001
1 BaSO4

Η χώρα των φαντασμάτων
---

Οριστικές αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές ενέργειες παικτών
---
ΜΠΡΑΒΟ ❤️
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,653 μηνύματα.
Είσαι υπέροχος !!! Και σ΄ ευχαριστούμε πολύ. Είσαι επιφορτισμένος με πολύ δύσκολο έργο. Το είπα και το ξαναλέω. Χαρά στο κουράγιο σου...<3

Νόμιζα ότι απαγορεύεται να μιλάμε για κάτι άλλον πλην του παιχνιδιού...

Μea culpa
Απαγορευται, ναι. Αλλά οκ είναι πρωτος γύρος τωρα και ηθελα να φανώ μια θεά με τα μπράβο σας! :pfff:
Κρατάμε όμως ότι το σπαμ άσχετων πραγμάτων, απαγορεύεται!

Συνεχίστε.



Ψηφοφορία για Παρασκευή 13/9

  1. BaSO4
  2. Eclipse --> BaSO4
  3. giannhs2001 --> Υδροχόος
  4. Joji
  5. Kate1914
  6. Memetchi --> giannhs2001
  7. Poirot
  8. Reader
  9. Ουριήλ
  10. Υδροχόος --> Memetchi

Ψήφοι
1 Memetchi
1 giannhs2001
1 BaSO4
1 Υδροχόος

Η χώρα των φαντασμάτων
---

Οριστικές αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές ενέργειες παικτών
---
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.
Αν ήθελα να τον δείξω πρώτον επίτηδες εκ του ασφαλούς όπως λες Χριστίνα, τότε γιατί δεν παρέμεινες σε εμένα; Αυτή η λογική οδηγεί στο ότι μαφιόζοι είμαστε εγώ και ο μεμέτσι και το κάναμε επίτηδες.

Τι θα κερδίσεις αν ψηφίσεις αυτόν και όχι εμένα; χδ
Ναι, αλλά κοίτα τί λαβράκι πιάσαμε...

Εσύ το πήγες ένα βήμα παραπέρα. Εγώ δεν είπα τόσα...

Οπότε, όποιος έχει μάτια βλέπει...
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,318 μηνύματα.
Ναι μεν τον ψήφισες, "τον έδειξες" πρώτο πρώτο (θα μπορούσε η ψήφος σου αυτή να επηρεάσει πολλούς από εμάς - ειδικά τους πιο καινούριους...), αλλά μπορεί τελικά να θες να τον υπερασπιστείς. Και όχι το αντίθετο που πίστεψα/πιστέψαμε...
Μα τι λαβράκι; Το λες εδώ ξεκάθαρα: "αλλά μπορεί τελικά να θες να τον υπερασπιστείς". Είναι ξεκάθαρη σπόντα πως έχω κάποιο συμφέρον από το να τον υπερασπιστώ (που μπορεί και να έχω αν είναι και αυτός πολίτης, όμως σίγουροι είμαστε μόνο για τον εαυτό μας εδώ μέσα).

Να επηρεάσω πως; Με το να λέω πως έχω νεύρα μαζί του; Άλλωστε εμπειρικά να το δεις, στη πρώτη ψηφοφορία οι ψήφοι είναι πάντα διάσπαρτοι σε πολλά άτομα. Αν μαζευτούν σε έναν αρχίζει να γίνεται ύποπτο (κρύβεται μαφία).
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.
Μα τι λαβράκι; Το λες εδώ ξεκάθαρα: "αλλά μπορεί τελικά να θες να τον υπερασπιστείς". Είναι ξεκάθαρη σπόντα πως έχω κάποιο συμφέρον από το να τον υπερασπιστώ (που μπορεί και να έχω αν είναι και αυτός πολίτης, όμως σίγουροι είμαστε μόνο για τον εαυτό μας εδώ μέσα).

Να επηρεάσω πως; Με το να λέω πως έχω νεύρα μαζί του; Άλλωστε εμπειρικά να το δεις, στη πρώτη ψηφοφορία οι ψήφοι είναι πάντα διάσπαρτοι σε πολλά άτομα. Αν μαζευτούν σε έναν αρχίζει να γίνεται ύποπτο (κρύβεται μαφία).
Είπα μπορεί...Μπορεί να θες να τον υπερασπιστείς. Δεν είμαι τελείως σίγουρη. Και πώς να είμαι, άλλωστε ;

Σε κάθε περίπτωση, από την πρώτη στιγμή κάτι στη συμπεριφορά σου μου έκανε κλικ. Με κέντρισε, ένα πράμα. Δεν ξέρω. Η τόση σου προθυμία να πρωτοστατήσεις μου φαίνεται ύποπτη. Και δεν το έκρυψα...

Θα επανέλθω με νέα ψήφο, όταν βεβαιωθώ περισσότερο γι΄ αυτές μου τις υποψίες...
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Από αυτό το “beef” το μόνο που μπορώ ευκολότερα να συμπεράνω είναι ότι δεν είστε εσείς ταυτόχρονα οι δυο δολοφόνοι. Ενδιαφέρον. :hmm:
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,318 μηνύματα.
Είπα μπορεί...Μπορεί να θες να τον υπερασπιστείς. Δεν είμαι τελείως σίγουρη. Και πώς να είμαι, άλλωστε ;

Σε κάθε περίπτωση, από την πρώτη στιγμή κάτι στη συμπεριφορά σου μου έκανε κλικ. Με κέντρισε, ένα πράμα. Δεν ξέρω. Η τόση σου προθυμία να πρωτοστατήσεις μου φαίνεται ύποπτη. Και δεν το έκρυψα...

Θα επανέλθω με νέα ψήφο, όταν βεβαιωθώ περισσότερο γι΄ αυτές μου τις υποψίες...
Πάντως κρατάμε το ότι στο προηγούμενο παιχνίδι η μαφία είχε προσπαθήσει να με δείξει πάλι επειδή αργούσα να ψηφίσω. Τώρα με δείχνουν επειδή ψήφισα γρήγορα.

Το τόσο απόλυτο κρύβει ύποπτα πράγματα. Είναι νωρίς για να είμαστε απόλυτοι δεν νομίζεις;

Πάντως ισχύει πως στο προηγούμενο κυνηγούσαν όλοι άτομα που αργούσαν να μιλήσουν/ψηφίσουν και τώρα όλοι κυνηγάνε αυτούς που μίλησαν/ψήφισαν γρήγορα :lol:
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Από αυτό το “beef” το μόνο που μπορώ ευκολότερα να συμπεράνω είναι ότι δεν είστε εσείς ταυτόχρονα οι δυο δολοφόνοι. Ενδιαφέρον. :hmm:
Ή είναι και μας αποπροσανατολίζουν εξαιρετικά.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top