Palermo #49 - The Κωνσταντίνου και Ελένης show!

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (13/9)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 10)

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,653 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Παρασκευή 13/9

  1. BaSO4 —> Joji
  2. Eclipse --> BaSO4
  3. giannhs2001 --> Υδροχόος
  4. Joji
  5. Kate1914
  6. Memetchi --> giannhs2001
  7. Poirot --> Ουριήλ
  8. Reader --> giannhs2001
  9. Ουριήλ —> giannhs2001
  10. Υδροχόος --> Kate1914

Ψήφοι
3 giannhs2001
1 BaSO4
1 Υδροχόος
1 Kate1914
1 Ουριήλ
1 Joji


Η χώρα των φαντασμάτων
---

Οριστικές αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές ενέργειες παικτών
---
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.
Είναι πολύτιμη, η βοήθειά σας, αν το καλοσκεφτείς. Γιατί εμείς (οι καινούριοι...) κινούμαστε λίγο με το ένστικτο, λίγο στα τυφλά, λίγο με τη λογική...ενώ εσείς έχετε καλύτερη εικόνα. Άκρως βοηθητική...

Δε θ΄ αλλάξω την ψήφο μου, προς το παρόν. Αλλά βοήθησες αρκετά...
Για αυτό όλοι ζητούν τα ποσοστά μου χεχε αλλά όπως είπα, το μόνο που μου κάνει εντύπωση είναι η ξαφνική αλλαγή του Γιάννη δεν τα κάνει συνήθως αυτά και το βρίσκω περίεργο που επιτέθηκε τόσο νωρίς.

Έπειτα εντύπωση μου κάνει και η Τσοτσι αν και άνθρωποι είμαστε και πράγματα συμβαίνουν η ησυχία συο προηγούμενο παιχνιδι δεν ήταν χαρακτηριστικό της

Και η Εκλιψ ξαφνικά σταμάτησε να στέλνει μηνύματα

αυτα κρατάω μέχρι στιγμής
 

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,338 μηνύματα.
Έχεις δίκιο.

Αλλάζω την ψήφο μου και ψηφίζω την Kate1914. Την οποία είδα να κυκλοφορεί, πριν ώρα, τριγύρω και εδώ σιγή ιχθύος.

Δε μου αρέσουν αυτά. Μου φαίνονται μεθοδευμένες κινήσεις.

Αλλά επειδή δεν μπορώ να ψηφίσω όλους όσοι απουσιάζουν, ψηφίζω την εν λόγω μανδάμ. Έτσι...για να δω και τί δικαιολογία θα βρει να πει...
Έχω διάβασμα, δεν είναι δικαιολογία. Η πραγματικότητα είναι. Πρέπει να αφιερώνω περισσότερο χρόνο στο παιχνίδι, ναι δεκτό, αλλά έχω και υποχρεώσεις.

Τώρα σχετικά με την ψήφο που πήρα, προφανώς δε με πειράζει. Μου κάνει εντύπωση όμως που αφού είπα πως σε είδα ύποπτη, κινήθηκες τελικά εναντίον μου. Απλώς όπως πάντα υπό το πέπλο του "λείπει άρα είναι ένοχη" ψηφίστηκα. Σαν εξήγηση δε με πολυπείθει να σου πω την αλήθεια, αλλά το δέχομαι.

Εγώ ψηφίζω την Υδροχόο, τουλάχιστον για την ώρα. Δεν ξέρω, μου φαίνεται ότι κινείται λίγο αγχωμένη, ειδικά αφού ακριβώς 5 λεπτά μετά την ψήφο του Γιάννη προς τον Μεμέτσι έσπευσε να τον βοηθήσει, και όταν είδε πως το παρατήρησα άλλαξε πόσες φορές ψήφο, καταλήγοντας σε εμένα.

Ακόμη όλοι ύποπτοι είναι στα μάτια μου, αλλά δεν έχω άλλα στοιχεία στα χέρια μου για την ώρα.
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.
Για αυτό όλοι ζητούν τα ποσοστά μου χεχε αλλά όπως είπα, το μόνο που μου κάνει εντύπωση είναι η ξαφνική αλλαγή του Γιάννη δεν τα κάνει συνήθως αυτά και το βρίσκω περίεργο που επιτέθηκε τόσο νωρίς.
Αν έχεις δίκιο, σημαίνει ότι έχω κι εγώ που κάτι "είδα" πίσω από την επίθεσή του αυτή. Αλλά μου τα γύρισε τούμπα...και δεν έχω επιχειρήματα να τον ταπώσω. Πέρα από το ένστικτό μου που, όπως και να το κάνουμε, δεν είναι κι από τα ακλόνητα επιχειρήματα !!

Αλλά σιγά - σιγά, πού θα πάει. Θα εκτεθούν, θέλουν δε θέλουν οι υπαίτιοι...
Έπειτα εντύπωση μου κάνει και η Τσοτσι αν και άνθρωποι είμαστε και πράγματα συμβαίνουν η ησυχία συο προηγούμενο παιχνιδι δεν ήταν χαρακτηριστικό της

Και η Εκλιψ ξαφνικά σταμάτησε να στέλνει μηνύματα

αυτα κρατάω μέχρι στιγμής
Η Eclipse είναι και καινούριο μέλος. Θέλει λίγο το χρόνο της, υποθέτω. Η joji τώρα, δε γνωρίζω. Αλλά κρατώ αυτό που λες...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.
Έχω διάβασμα, δεν είναι δικαιολογία. Η πραγματικότητα είναι. Πρέπει να αφιερώνω περισσότερο χρόνο στο παιχνίδι, ναι δεκτό, αλλά έχω και υποχρεώσεις.

Τώρα σχετικά με την ψήφο που πήρα, προφανώς δε με πειράζει. Μου κάνει εντύπωση όμως που αφού είπα πως σε είδα ύποπτη, κινήθηκες τελικά εναντίον μου. Απλώς όπως πάντα υπό το πέπλο του "λείπει άρα είναι ένοχη" ψηφίστηκα. Σαν εξήγηση δε με πολυπείθει να σου πω την αλήθεια, αλλά το δέχομαι.

Εγώ ψηφίζω την Υδροχόο, τουλάχιστον για την ώρα. Δεν ξέρω, μου φαίνεται ότι κινείται λίγο αγχωμένη, ειδικά αφού ακριβώς 5 λεπτά μετά την ψήφο του Γιάννη προς τον Μεμέτσι έσπευσε να τον βοηθήσει, και όταν είδε πως το παρατήρησα άλλαξε πόσες φορές ψήφο, καταλήγοντας σε εμένα.

Ακόμη όλοι ύποπτοι είναι στα μάτια μου, αλλά δεν έχω άλλα στοιχεία στα χέρια μου για την ώρα.
Μα εσείς (γενικά μιλώ...) μιλήσατε για ψηφοφορία. Από εσάς τα έμαθα αυτά. Να ψηφίζουμε, για να ΄χουμε και να λέμε. Να βλέπουμε, να κόβουμε κίνηση...

Και, αν θες τη γνώμη μου, είναι σωστό αυτό...

"Όποιος μιλά κάνει...και λάθη. Όποιος σιωπά δεν κάνει"...
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,318 μηνύματα.
Ο Γιάννης ξεκίνησε αναφέροντας στο #13 τον Μεμ και την Υδρο και μετά τα άλλαξε στο 43 δηλώνοντας ψυχραιμία
Αυτό πως στέκει σαν επιχείρημα; Ψυχραιμία εννοώ πως δεν χρειάζεται να είμαστε απόλυτοι στο πρώτο γύρο. Κυρίως προς την Υδροχόο πήγαινε που άρχισε να γράφει πράγματα τύπου «πιάσαμε λαβράκι». Εκφράσεις που όσο να πεις παραπέμπουν στο ότι κάποιος νοιώθει σίγουρος για μία μεγάλη ανακάλυψη.

είναι η ξαφνική αλλαγή του Γιάννη δεν τα κάνει συνήθως αυτά και το βρίσκω περίεργο που επιτέθηκε τόσο νωρίς.
Έχω αρχίσει να σας υποψιάζομαι με αυτά τα επιχειρήματα που βρίσκετε... Τι θα πει επιτέθηκε τόσο νωρίς; Δύο άκυρες ψήφους έριξα, την μία στον μεμε και την άλλη επίτηδες στην υδροχόο γιατί χώθηκε αποφασιστικά σε εμένα και μετά στον μεμε. Αν και την Χριστίνα την δικαιολογώ γιατί όντας ντεμπούτο για εκείνη της φάνηκε παράξενη μία τέτοια συμπεριφορά (που δεν είναι γιατί στο πρώτο γύρο δεν υπάρχουν κριτήρια και όλοι ορμάνε). Αλλά εσύ που έχεις μία πρώτη γεύση του παιχνιδιού; Να χρησιμοποιείς τη πρώτη ψήφο ως τεκμήριο για ενοχή; Παράξενο.
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.
Αυτό πως στέκει σαν επιχείρημα; Ψυχραιμία εννοώ πως δεν χρειάζεται να είμαστε απόλυτοι στο πρώτο γύρο. Κυρίως προς την Υδροχόο πήγαινε που άρχισε να γράφει πράγματα τύπου «πιάσαμε λαβράκι». Εκφράσεις που όσο να πεις παραπέμπουν στο ότι κάποιος νοιώθει σίγουρος για μία μεγάλη ανακάλυψη.
Αυτό που λες για την απολυτότητα (και το ΄χεις ξαναπεί...), δεν το πολυκαταλαβαίνω. Λες και θες να βάλεις χειρόφρενο, ή να πάρεις τα φλας από πάνω σου μοιάζει. Καλούμαστε να ψηφίσουμε, έτσι δεν είναι ; Μην έχοντας τίποτα σχεδόν στα χέρια μας...

Μου..."έδωσες ψωμί", λοιπόν. Έτρεξες να ψηφίσεις πρώτος. Αυτό είναι είτε για ξεκάρφωμα, είτε είσαι ένοχος...

Απόλυτα σίγουρη δεν μπορώ να είμαι. Αυτό, όμως, δε μου στερεί το δικαίωμα να εκφράζομαι. Κάνεις λες και σε...φοβίζει κάτι.

Μάλιστα το παιχνίδι μάς δίνει και τη δυνατότητα ν΄ αλλάζουμε την ψήφο μας συχνά. Θα το εκμεταλλευτώ, κατά το δοκούν.
Έχω αρχίσει να σας υποψιάζομαι με αυτά τα επιχειρήματα που βρίσκετε... Τι θα πει επιτέθηκε τόσο νωρίς; Δύο άκυρες ψήφους έριξα, την μία στον μεμε και την άλλη επίτηδες στην υδροχόο γιατί χώθηκε αποφασιστικά σε εμένα και μετά στον μεμε. Αν και την Χριστίνα την δικαιολογώ γιατί όντας ντεμπούτο για εκείνη της φάνηκε παράξενη μία τέτοια συμπεριφορά (που δεν είναι γιατί στο πρώτο γύρο δεν υπάρχουν κριτήρια και όλοι ορμάνε). Αλλά εσύ που έχεις μία πρώτη γεύση του παιχνιδιού; Να χρησιμοποιείς τη πρώτη ψήφο ως τεκμήριο για ενοχή; Παράξενο.
Γιατί...ποιός σε πίεσε να ψηφίσεις ; Και μάλιστα...επίτηδες ; Και μάλιστα εμένα ; Κάτι μου (ξανα)λέει ότι δεν είμαστε στο...ίδιο στρατόπεδο...

Θα δείξει...
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.
Αυτό πως στέκει σαν επιχείρημα; Ψυχραιμία εννοώ πως δεν χρειάζεται να είμαστε απόλυτοι στο πρώτο γύρο. Κυρίως προς την Υδροχόο πήγαινε που άρχισε να γράφει πράγματα τύπου «πιάσαμε λαβράκι». Εκφράσεις που όσο να πεις παραπέμπουν στο ότι κάποιος νοιώθει σίγουρος για μία μεγάλη ανακάλυψη.


Έχω αρχίσει να σας υποψιάζομαι με αυτά τα επιχειρήματα που βρίσκετε... Τι θα πει επιτέθηκε τόσο νωρίς; Δύο άκυρες ψήφους έριξα, την μία στον μεμε και την άλλη επίτηδες στην υδροχόο γιατί χώθηκε αποφασιστικά σε εμένα και μετά στον μεμε. Αν και την Χριστίνα την δικαιολογώ γιατί όντας ντεμπούτο για εκείνη της φάνηκε παράξενη μία τέτοια συμπεριφορά (που δεν είναι γιατί στο πρώτο γύρο δεν υπάρχουν κριτήρια και όλοι ορμάνε). Αλλά εσύ που έχεις μία πρώτη γεύση του παιχνιδιού; Να χρησιμοποιείς τη πρώτη ψήφο ως τεκμήριο για ενοχή; Παράξενο.
Δεν την χρησιμοποίησα ακριβώς για ενοχή. Όπως έγραψα η ψήφος μου θα αλλάξει λογικά αλλά το μόνο πράγμα που μου έκανε εντύπωση είναι το γεγονός ότι αναφέρθηκες σε κάποια συγκεκριμένα
3 άτομα με το καλημέρα ασχολούνται με μία άκυρη ψήφο. Δεν θα με κάνει εντύπωση αν παρακινείται από την μαφία αυτό.
Στοχοποιησες την Υδρο μετά τον Μεμ και ανέφερες για Μαφία από τόσο νωρίς. Αν μπω στη λογική ότι είσαι ο μαφιόζος δεν θα ήθελες να κινήσεις το ρεύμα προς τα πιο σίγουρα άτομα για να είσαι ασφαλής;

Μπορεί να κάνω λάθος φυσικά αλλά όπως είπα περιμένω την αυριανή μέρα να μας απαντήσει και η Τζοτζι
 

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,338 μηνύματα.
Μα εσείς (γενικά μιλώ...) μιλήσατε για ψηφοφορία. Από εσάς τα έμαθα αυτά. Να ψηφίζουμε, για να ΄χουμε και να λέμε. Να βλέπουμε, να κόβουμε κίνηση...

Και, αν θες τη γνώμη μου, είναι σωστό αυτό...

"Όποιος μιλά κάνει...και λάθη. Όποιος σιωπά δεν κάνει"...
Καλά ναι, δε διαφωνώ σε όσα λες. Άμα καθόμαστε μουγκοί τι παιχνίδι να κάνουμε;
Όπως είπα όμως η ψήφος μου επιδέχεται αλλαγή. Έτσι και αλλιώς έχουμε ώρα έως αύριο, και σίγουρα θα εμφανιστούν και άλλα στοιχεία όταν απαντήσουν και οι έως τώρα απόντες.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,318 μηνύματα.
Αυτό που λες για την απολυτότητα (και το ΄χεις ξαναπεί...), δεν το πολυκαταλαβαίνω. Λες και θες να βάλεις χειρόφρενο, ή να πάρεις τα φλας από πάνω σου μοιάζει. Καλούμαστε να ψηφίσουμε, έτσι δεν είναι ; Μην έχοντας τίποτα σχεδόν στα χέρια μας...

Μου..."έδωσες ψωμί", λοιπόν. Έτρεξες να ψηφίσεις πρώτος. Αυτό είναι είτε για ξεκάρφωμα, είτε είσαι ένοχος...

Απόλυτα σίγουρη δεν μπορώ να είμαι. Αυτό, όμως, δε μου στερεί το δικαίωμα να εκφράζομαι. Κάνεις λες και σε...φοβίζει κάτι.

Μάλιστα το παιχνίδι μάς δίνει και τη δυνατότητα ν΄ αλλάζουμε την ψήφο μας συχνά. Θα το εκμεταλλευτώ, κατά το δοκούν.
Τα περί απολυτότητος τα αναφέρω γιατί είναι πρώτος γύρος και κάνετε λες και πιάσατε ήδη τον πρώτο. Οι ψήφοι προς τα εμένα είναι αποδεκτοί, δεν με φοβίζουν, η σιγουριά σας πάλι για το ότι πιάσατε λαβράκι είναι που με φοβίζει.

Γιατί...ποιός σε πίεσε να ψηφίσεις ; Και μάλιστα...επίτηδες ; Και μάλιστα εμένα ; Κάτι μου (ξανα)λέει ότι δεν είμαστε στο...ίδιο στρατόπεδο...
Μα κανένας, απλά μπούκαρα και το έκανα. Μία ψήφος που δεν καθορίζει τίποτα είναι. Η μόνη ψήφος που καθορίζει την εξέλιξη του παιχνιδιού είναι η τελική στις 8 και όσες τυχόν αλλάξουν στην παράταση. Αυτές είναι να περνάει η ώρα στον α' γύρο.

Όσο για το ίδιο στρατόπεδο, το ελπίζω γιατί αν είμαστε στο ίδιο έχεις δώσει τεράστιο δώρο στη μαφία. Όχι μόνο εμένα αλλά και εσένα.

ότι αναφέρθηκες σε κάποια συγκεκριμένα
Ποια εννοείς;

Στοχοποιησες την Υδρο μετά τον Μεμ και ανέφερες για Μαφία από τόσο νωρίς. Αν μπω στη λογική ότι είσαι ο μαφιόζος δεν θα ήθελες να κινήσεις το ρεύμα προς τα πιο σίγουρα άτομα για να είσαι ασφαλής;
Τον μεμε πως τον στοχοποίησα; Απλά πέταξα ένα με νευρίασε σήμερα (που δεν με νευρίασε κυριολεκτικά αλλά χαβαλές). Η Χριστίνα δεν στοχοποιήθηκε ακριβώς. Αυτό που ανέφερα περί μαφίας είναι κάτι που θα εξηγήσω τη σωστή στιγμή. Τι ορίζεις ως σίγουρα άτομα εσύ; Σε αυτή τη φάση του παιχνιδιού δεν μπορώ να είμαι σίγουρος. Και μαφιόζος να ήμουν θα έπρεπε να ανησυχώ για το ενδεχόμενο κάποιος από τους δύο να είναι η πόρνη.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,653 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Παρασκευή 13/9

  1. BaSO4 —> Joji
  2. Eclipse --> BaSO4
  3. giannhs2001 --> Υδροχόος
  4. Joji
  5. Kate1914 —> Υδροχόος
  6. Memetchi --> giannhs2001
  7. Poirot --> Ουριήλ
  8. Reader --> giannhs2001
  9. Ουριήλ —> giannhs2001
  10. Υδροχόος --> Kate1914

Ψήφοι
3 giannhs2001
2 Υδροχόος
1 BaSO4
1 Kate1914
1 Ουριήλ
1 Joji


Η χώρα των φαντασμάτων
---

Οριστικές αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές ενέργειες παικτών
---
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.
Τα περί απολυτότητος τα αναφέρω γιατί είναι πρώτος γύρος και κάνετε λες και πιάσατε ήδη τον πρώτο. Οι ψήφοι προς τα εμένα είναι αποδεκτοί, δεν με φοβίζουν, η σιγουριά σας πάλι για το ότι πιάσατε λαβράκι είναι που με φοβίζει.
Έχεις ακούσει για την...τύχη τού πρωτάρη ; Έτσι ένιωσα, προς στιγμήν. Ότι σε τσάκωσα. Ότι δε μου ξέφυγες...
Μα κανένας, απλά μπούκαρα και το έκανα. Μία ψήφος που δεν καθορίζει τίποτα είναι. Η μόνη ψήφος που καθορίζει την εξέλιξη του παιχνιδιού είναι η τελική στις 8 και όσες τυχόν αλλάξουν στην παράταση. Αυτές είναι να περνάει η ώρα στον α' γύρο.
Καλά...όχι ακριβώς να περνά η ώρα. Κουβέντα στην κουβέντα, αλισβερίσι μηνυμάτων, ποιός ψηφίζει ποιόν, ποιός υπερασπίζεται ποιόν...όλο και κάτι βγαίνει. Ή θα βγει, για να το πω πιο σωστά...
Όσο για το ίδιο στρατόπεδο, το ελπίζω γιατί αν είμαστε στο ίδιο έχεις δώσει τεράστιο δώρο στη μαφία. Όχι μόνο εμένα αλλά και εσένα.
Ναι, αν είμαστε στο ίδιο, ισχύει αυτό που λες. Μα αν δεν είμαστε...
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.
Τι ορίζεις ως σίγουρα άτομα εσύ; Σε αυτή τη φάση του παιχνιδιού δεν μπορώ να είμαι σίγουρος.
Κανέναν είναι ο πρώτος γύρος οπως είπες. Μου ζητήθηκε ο λόγος και έπραξα με το μοναδικό στοιχείο που βρήκα λέγοντας Επισης ότι περιμένω την αυριανή μέρα για να έχουμε παραπάνω στοιχεία
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,318 μηνύματα.
Έχεις ακούσει για την...τύχη τού πρωτάρη ; Έτσι ένιωσα, προς στιγμήν. Ότι σε τσάκωσα. Ότι δε μου ξέφυγες...
Τι να σε πω. Απλά με φαίνεται κάπως έντονο όλο αυτό, το ότι με τσάκωσες με τόση βεβαιότητα. Αν είσαι όντως πολίτης σύντομα θα καταλάβεις γιατί δεν βγαίνει σε καλό η τόση σιγουριά. Που εκδηλώνεται δημόσια κιόλας.

Καλά...όχι ακριβώς να περνά η ώρα. Κουβέντα στην κουβέντα, αλισβερίσι μηνυμάτων, ποιός ψηφίζει ποιόν, ποιός υπερασπίζεται ποιόν...όλο και κάτι βγαίνει. Ή θα βγει, για να το πω πιο σωστά...
Σωστά αλλά η πρώτη ψήφος μπαμ με το καλημέρα μόνο ως yolo μπορεί να μεταφραστεί παρά ως στρατηγική. Ακόμα και αν είμαι μαφιόζος και μπήκα έτσι εκ του ασφαλούς να στοχοποιήσω τον πρώτο που βρήκα, ποιος με λέει πως αυτός δεν είναι η πόρνη και θα κάψω σύμμαχο με το καλημέρα;

Ναι, αν είμαστε στο ίδιο, ισχύει αυτό που λες. Μα αν δεν είμαστε...
Αυτό μένει να φανεί σύντομα. Πάντως αν είμαστε παίχτηκε μλκια με το καλημέρα χωρίς λόγο.
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.
Τι να σε πω. Απλά με φαίνεται κάπως έντονο όλο αυτό, το ότι με τσάκωσες με τόση βεβαιότητα. Αν είσαι όντως πολίτης σύντομα θα καταλάβεις γιατί δεν βγαίνει σε καλό η τόση σιγουριά. Που εκδηλώνεται δημόσια κιόλας.
Σου είπα ό,τι ένιωσα. Δε σημαίνει ότι είναι και σωστό αυτό που ένιωσα. Είπα πώς το εξέλαβα...

Σε κάθε περίπτωση, έχω μπει σ΄ ένα ρόλο...Δεν είσαι ο Γιάννης από δίπλα που πολύ συμπαθώ και εκτιμώ. Είμαστε σε ένα παιχνίδι, σωστά ; Οπότε εδώ μπορεί να είσαι εχθρός. Μα μπορεί και φίλος, οκ. Θα δείξει...

Κοίτα...αν είμαι πολίτης και είσαι και εσύ, κανονικά πρέπει να "σκεπάσεις" τη βλακεία μου και όχι να την ξεσκεπάζεις. Και εσύ τονίζεις, ξανά και ξανά, πόσο λάθος κάνω...
Σωστά αλλά η πρώτη ψήφος μπαμ με το καλημέρα μόνο ως yolo μπορεί να μεταφραστεί παρά ως στρατηγική. Ακόμα και αν είμαι μαφιόζος και μπήκα έτσι εκ του ασφαλούς να στοχοποιήσω τον πρώτο που βρήκα, ποιος με λέει πως αυτός δεν είναι η πόρνη και θα κάψω σύμμαχο με το καλημέρα;

Αυτό μένει να φανεί σύντομα. Πάντως αν είμαστε παίχτηκε μλκια με το καλημέρα χωρίς λόγο.
Ας μην απογοητευόμαστε...

Της νύχτας τα καμώματα τα βλέπει η μέρα και γελάει λένε...

Αύριο θα είναι μια άλλη μέρα. Βλέπουμε...

Ίσως και να σε υπερασπιστώ. Ποιός ξέρει ;
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,621 μηνύματα.
Λοιπόν, αφού ψήφισα για λόγους κινητοποίησης πριν και ο Ουριήλ εφάνη, παίρνω πίσω το ψηφουλίνι και το πάω με την ίδια λογική στο άλλο ανενεργό για την ώρα μέλος.

Αποχαιρετάμε την ψήφο στον Ουριήλ και υποδεχόμαστε την ψήφο στη Joji.

Από αύριο πιστεύω θα έχουμε καλύτερη εικόνα και θα μπορέσω κι εγώ να ψηφίσω πιο σοβαρά. Για την ώρα, αναμένουμε να ακούσουμε κάτι από όλους.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,653 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Παρασκευή 13/9

  1. BaSO4 —> Joji
  2. Eclipse --> BaSO4
  3. giannhs2001 --> Υδροχόος
  4. Joji
  5. Kate1914 —> Υδροχόος
  6. Memetchi --> giannhs2001
  7. Poirot --> Joji
  8. Reader --> giannhs2001
  9. Ουριήλ —> giannhs2001
  10. Υδροχόος --> Kate1914

Ψήφοι
3 giannhs2001
2 Υδροχόος
2 Joji

1 BaSO4
1 Kate1914



Η χώρα των φαντασμάτων
---

Οριστικές αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές ενέργειες παικτών
---
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,318 μηνύματα.
Σε κάθε περίπτωση, έχω μπει σ΄ ένα ρόλο...Δεν είσαι ο Γιάννης από δίπλα που πολύ συμπαθώ και εκτιμώ. Είμαστε σε ένα παιχνίδι, σωστά ; Οπότε εδώ μπορεί να είσαι εχθρός. Μα μπορεί και φίλος, οκ. Θα δείξει...

Κοίτα...αν είμαι πολίτης και είσαι και εσύ, κανονικά πρέπει να "σκεπάσεις" τη βλακεία μου και όχι να την ξεσκεπάζεις. Και εσύ τονίζεις, ξανά και ξανά, πόσο λάθος κάνω...
Άλλο το παιχνίδι άλλο το εδώ. Όσα γίνονται και λέγονται εδώ, μένουν εδώ. Δεν προσβάλλομαι ή κάτι.

Ούτε σκεπάζω, ούτε ξεσκεπάζω κάτι. Ειδικά σε αυτή τη φάση του παιχνιδιού που δεν υπάρχουν στοιχεία όλα είναι εναντίον μας. Άργησες να ψηφίσεις; Ύποπτο. Ψήφισες γρήγορα; Ύποπτο. Προσπαθείς να δικαιολογείς; Ύποπτο. Άλλαξες ψήφο; Ύποπτο. Όλοι από κάπου πάνε να πιαστούν. Δεν με κατηγορείς με στοιχεία για να σε καλύψω. Θα δείξει το μέλλον αλλά φοβάμαι πως θα δικαιωθώ στις σκέψεις που έχω κάνει για τα επόμενα βήματα. Βλέπουμε.
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.
Άλλο το παιχνίδι άλλο το εδώ. Όσα γίνονται και λέγονται εδώ, μένουν εδώ. Δεν προσβάλλομαι ή κάτι.
Ωραία, χαίρομαι. Απλά απάντησα στο "έντονο" που είπες...
Ούτε σκεπάζω, ούτε ξεσκεπάζω κάτι. Ειδικά σε αυτή τη φάση του παιχνιδιού που δεν υπάρχουν στοιχεία όλα είναι εναντίον μας. Άργησες να ψηφίσεις; Ύποπτο. Ψήφισες γρήγορα; Ύποπτο. Προσπαθείς να δικαιολογείς; Ύποπτο. Άλλαξες ψήφο; Ύποπτο. Όλοι από κάπου πάνε να πιαστούν. Δεν με κατηγορείς με στοιχεία για να σε καλύψω. Θα δείξει το μέλλον αλλά φοβάμαι πως θα δικαιωθώ στις σκέψεις που έχω κάνει για τα επόμενα βήματα. Βλέπουμε.
Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι όλα μπορεί ν΄ αλλάξουν αύριο. Η αρχική μας εκτίμηση είναι αυτή. Και η δική σου και η δική μου...

Ας μιλήσουν και τα υπόλοιπα μέλη και βλέπουμε...
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,318 μηνύματα.
Ωραία, χαίρομαι. Απλά απάντησα στο "έντονο" που είπες...
Έντονο εννοούσα το ότι ήσουν τόσο σίγουρη. Όχι πως ήσουν επιθετική.

Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι όλα μπορεί ν΄ αλλάξουν αύριο. Η αρχική μας εκτίμηση είναι αυτή. Και η δική σου και η δική μου...

Ας μιλήσουν και τα υπόλοιπα μέλη και βλέπουμε...
Όλα μπορούν να αλλάξουν αλλά ό,τι γράφεται δεν ξεγράφεται στο Παλέρμο. Κράτα το αυτό, ειδικά αν είσαι πολίτης.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top