Palermo #49 - The Κωνσταντίνου και Ελένης show!

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (13/9)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 10)

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.
Πάντως κρατάμε το ότι στο προηγούμενο παιχνίδι η μαφία είχε προσπαθήσει να με δείξει πάλι επειδή αργούσα να ψηφίσω. Τώρα με δείχνουν επειδή ψήφισα γρήγορα.

Το τόσο απόλυτο κρύβει ύποπτα πράγματα. Είναι νωρίς για να είμαστε απόλυτοι δεν νομίζεις;

Πάντως ισχύει πως στο προηγούμενο κυνηγούσαν όλοι άτομα που αργούσαν να μιλήσουν/ψηφίσουν και τώρα όλοι κυνηγάνε αυτούς που μίλησαν/ψήφισαν γρήγορα :lol:
Πρώτη φορά παίζω. Δεν ήμουν στο προηγούμενο. Οπότε δεν μπορώ να εκφέρω άποψη.

Όμως κάτι σε εσάς τους δύο με μπερδεύει. Σαφέστατα και δεν μπορούμε να είμαστε απόλυτοι. Δεν το γράφει στο κούτελο κανενός μας. Αλλά αυτό δε σημαίνει ότι δεν έχω το δικαίωμα...να παρατηρώ κάποια "σημάδια". Έτσι όπως εγώ τα αντιλαμβάνομαι.

Το ίδιο νομίζω υποστηρίζει και η στάση τού Poirot. Ο οποίος μας παρακινεί (με τον πάντα ευγενικό του τρόπο...) να δίνουμε σημασία στις πρώτες ψήφους που μπορεί να είναι, μα μπορεί και να μην είναι διόλου τυχαίες...
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 736 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,318 μηνύματα.
Ή είναι και μας αποπροσανατολίζουν εξαιρετικά.
Λίγο περίεργο θα ήταν κάτι τέτοιο. 2 άτομα είναι οι μαφιόζοι όλοι και όλοι για να μπουν σε τέτοια λογική από τόσο νωρίς (καίμε έναν, κάνουμε τον άλλον αόρατο από υποψίες). Και δεν ξέρω πόσο στα σοβαρά λαμβάνονται τα επιχειρήματα από τώρα. Πάντως το ότι ψήφισα τον Μεμέτσι ή την Υδροχόο ή τον όποιον άλλον αν αλλάξω, δεν σημαίνει πως τους θεωρώ μαφιόζους. Είναι πολύ νωρίς για τέτοιες υποθέσεις.

Συνιστώ ψυχραιμία μέχρι να μιλήσουν και οι υπόλοιποι γιατί αρκετά άτομα δεν έγραψαν καν ή ψήφισαν αλλά δεν συμμετέχουν στην ροή.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,955 μηνύματα.
Πάλι θα την πληρώσω χωρίς λίγο με φαίνεται :lol:
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,318 μηνύματα.
Το ίδιο νομίζω υποστηρίζει και η στάση τού Poirot. Ο οποίος μας παρακινεί (με τον πάντα ευγενικό του τρόπο...) να δίνουμε σημασία στις πρώτες ψήφους που μπορεί να είναι, μα μπορεί και να μην είναι διόλου τυχαίες...
Η παρατήρηση σου είναι καλή εδώ. Δεν θέλω να επεκταθώ γιατί δεν είναι ακόμα η ώρα για κάτι τέτοιο (ούτε οι κατάλληλες ενδείξεις) αλλά θα φανούν στη πορεία πολλά.
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Δυστυχώς είναι αρχή ακόμα και δεν έχουμε αρκετά στοιχεία, επομένως ψηφίζουμε στην τύχη. Ψηφίζω giannhs2001 επειδή μου φαίνεται ύποπτη η συμπεριφορά του, αν και το πιο πιθανό είναι πως θα αλλάξω την ψήφο μου αργότερα.
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.
Η παρατήρηση σου είναι καλή εδώ. Δεν θέλω να επεκταθώ γιατί δεν είναι ακόμα η ώρα για κάτι τέτοιο (ούτε οι κατάλληλες ενδείξεις) αλλά θα φανούν στη πορεία πολλά.
Εσύ ξέρεις...

Πάντως, όσο προχωράει, αρχίζω και σε βγάζω από το κάδρο...Παραμένει η ψήφος μου στον Memetchi (που μακάρι να ΄ξερα αν μπλοφάρει ή εννοεί αυτό που λέει...)...
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,621 μηνύματα.
Το ίδιο νομίζω υποστηρίζει και η στάση τού Poirot. Ο οποίος μας παρακινεί (με τον πάντα ευγενικό του τρόπο...) να δίνουμε σημασία στις πρώτες ψήφους που μπορεί να είναι, μα μπορεί και να μην είναι διόλου τυχαίες...
Η παρατήρηση σου είναι καλή εδώ. Δεν θέλω να επεκταθώ γιατί δεν είναι ακόμα η ώρα για κάτι τέτοιο (ούτε οι κατάλληλες ενδείξεις) αλλά θα φανούν στη πορεία πολλά.
Ναι, αυτό ακριβώς λέω κι εγώ. Το έθεσα απλά ως σκέψη, αλλά για την ώρα δεν αναφέρομαι σε κάποιον συγκεκριμένα. Είναι πολύ νωρίς και μπορεί να παραπλανηθούμε. Πρέπει να συνδυάσουμε τα σημερινά με όσα δούμε να λέγονται (και να γίνονται) τις επόμενες μέρες.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,318 μηνύματα.
Ναι, αυτό ακριβώς λέω κι εγώ. Το έθεσα απλά ως σκέψη, αλλά για την ώρα δεν αναφέρομαι σε κάποιον συγκεκριμένα. Είναι πολύ νωρίς και μπορεί να παραπλανηθούμε. Πρέπει να συνδυάσουμε τα σημερινά με όσα δούμε να λέγονται (και να γίνονται) τις επόμενες μέρες.

Και να κρατήσουμε στο μυαλό μας πως κάποια άτομα δεν έχουν εμφανιστεί ακόμα.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,653 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Παρασκευή 13/9

  1. BaSO4
  2. Eclipse --> BaSO4
  3. giannhs2001 --> Υδροχόος
  4. Joji
  5. Kate1914
  6. Memetchi --> giannhs2001
  7. Poirot
  8. Reader --> giannhs2001
  9. Ουριήλ
  10. Υδροχόος --> Memetchi

Ψήφοι
2 giannhs2001
1 Memetchi
1 BaSO4
1 Υδροχόος

Η χώρα των φαντασμάτων
---

Οριστικές αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές ενέργειες παικτών
---
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.
Και να κρατήσουμε στο μυαλό μας πως κάποια άτομα δεν έχουν εμφανιστεί ακόμα.
Μπορεί να θέλουν να κάνουν επεισοδιακή εμφάνιση, σαν guest. Δεν έχει να λέει, νομίζω...

Από την άλλη, έχει και μια βάση αυτό που λες...

Εύχομαι να μην είμαι έτσι συνέχεια, στο 50-50...
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Πολλή ησυχία έχει πέσει...
Παιδιά, ψηφίστε. Στην τύχη, έστω, ώστε να επιχειρηματολογήσει αυτός που ψηφίσατε. Και μετά μπορείτε να αλλάξετε την ψήφο σας. Δεν πρόκειται να πάρουμε καινούργια στοιχεία με το να καθόμαστε σιωπηλοί και να περιμένουμε.
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.
Πολλή ησυχία έχει πέσει...
Παιδιά, ψηφίστε. Στην τύχη, έστω, ώστε να επιχειρηματολογήσει αυτός που ψηφίσατε. Και μετά μπορείτε να αλλάξετε την ψήφο σας. Δεν πρόκειται να πάρουμε καινούργια στοιχεία με το να καθόμαστε σιωπηλοί και να περιμένουμε.
Έχεις δίκιο.

Αλλάζω την ψήφο μου και ψηφίζω την Kate1914. Την οποία είδα να κυκλοφορεί, πριν ώρα, τριγύρω και εδώ σιγή ιχθύος.

Δε μου αρέσουν αυτά. Μου φαίνονται μεθοδευμένες κινήσεις.

Αλλά επειδή δεν μπορώ να ψηφίσω όλους όσοι απουσιάζουν, ψηφίζω την εν λόγω μανδάμ. Έτσι...για να δω και τί δικαιολογία θα βρει να πει...
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,621 μηνύματα.
Ωραία, ας ρίξω κι εγώ ένα ψηφουλίνι να υπάρχει στην τύχη και θα το αλλάξω αύριο λογικά.

Πάω σε ένα από τα δύο άτομα που δεν έχουν μιλήσει ούτε μια φορά για να κινητοποιηθούν. :P

Το ψηφουλίνι μου λοιπόν πάει στον Ουριήλ για τώρα. Τι θα γενούμε χωρίς ποσοστά;
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.
Ωραία, ας ρίξω κι εγώ ένα ψηφουλίνι να υπάρχει στην τύχη και θα το αλλάξω αύριο λογικά.

Πάω σε ένα από τα δύο άτομα που δεν έχουν μιλήσει ούτε μια φορά για να κινητοποιηθούν. :P

Το ψηφουλίνι μου λοιπόν πάει στον Ουριήλ για τώρα. Τι θα γενούμε χωρίς ποσοστά;
Όλοι όσοι δε μίλησαν μου μοιάζουν τώρα ύποπτοι...

Μα ήξεραν ότι το παιχνίδι θα ξεκινήσει στις 7. Λες και δεν ανησυχούν καθόλου, ένα πράμα. Από πού αποπνέει αυτή τους η σιγουριά ; Τέλος πάντων...

Όσο περνά η ώρα βλέπω σαν αγγελούδια τον giannhs2001 και τον Memetchi...
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,653 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Παρασκευή 13/9

  1. BaSO4
  2. Eclipse --> BaSO4
  3. giannhs2001 --> Υδροχόος
  4. Joji
  5. Kate1914
  6. Memetchi --> giannhs2001
  7. Poirot --> Ουριήλ
  8. Reader --> giannhs2001
  9. Ουριήλ
  10. Υδροχόος --> Kate1914

Ψήφοι
2 giannhs2001
1 BaSO4
1 Υδροχόος
1 Kate1914
1 Ουριήλ


Η χώρα των φαντασμάτων
---

Οριστικές αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές ενέργειες παικτών
---
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Με παρόμοιο σκεπτικό κι εγώ, δίνω την ψήφο μου και τη σκυτάλη, για να μιλήσει η Joji :bounce:
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,277 μηνύματα.
1726169213509.png
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.
Καλησπέρα κι από μένα, περίμενα την αυριανή μέρα για να έχω παραπάνω δεδομένα αλλά επειδή η μέθοδος των ποσοστών φάνηκε αρκετά αναποτελεσματική χωρίς την πρόσθεση στοιχείων θα τα κρατήσω για τον εαυτό μου :paladin:
Η τόση υποστήριξη της Υδροχόου προς τον Μεμέτσι είναι ύποπτη. Εμπειρικά, θα περιμέναμε τελείως διαφορετική στάση στο ζήτημα.

Το κρατάμε για (πιθανή) μελλοντική χρήση αυτό.

Λίγο περίεργο θα ήταν κάτι τέτοιο. 2 άτομα είναι οι μαφιόζοι όλοι και όλοι για να μπουν σε τέτοια λογική από τόσο νωρίς (καίμε έναν, κάνουμε τον άλλον αόρατο από υποψίες). Και δεν ξέρω πόσο στα σοβαρά λαμβάνονται τα επιχειρήματα από τώρα. Πάντως το ότι ψήφισα τον Μεμέτσι ή την Υδροχόο ή τον όποιον άλλον αν αλλάξω, δεν σημαίνει πως τους θεωρώ μαφιόζους. Είναι πολύ νωρίς για τέτοιες υποθέσεις.

Συνιστώ ψυχραιμία μέχρι να μιλήσουν και οι υπόλοιποι γιατί αρκετά άτομα δεν έγραψαν καν ή ψήφισαν αλλά δεν συμμετέχουν στην ροή.
Αν και είναι νωρίς ακόμα και δεν έχω πολλά στοιχεία το μόνο που παραθέτω που μου έκαναν εντύπωση είναι τα παραπάνω μηνύματα.

Ο Γιάννης ξεκίνησε αναφέροντας στο #13 τον Μεμ και την Υδρο και μετά τα άλλαξε στο 43 δηλώνοντας ψυχραιμία

Αν και γνωρίζουμε από το προηγούμενο παιχνιδι ότι ο Γιάννης είναι καλός ντετέκτιβ με τα λεγόμενα του μπορεί εύκολα να κινήσει τα νερά σε λάθος κατεύθυνση αν είναι μαφιόζος.

Επισης θέλω κι εγώ να ακούσω από την @Joji αλλά περισσότερα και από την Eclipse

Όποτε για τώρα ψηφίζω @giannhs2001
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.
Αν και είναι νωρίς ακόμα και δεν έχω πολλά στοιχεία το μόνο που παραθέτω που μου έκαναν εντύπωση είναι τα παραπάνω μηνύματα.

Ο Γιάννης ξεκίνησε αναφέροντας στο #13 τον Μεμ και την Υδρο και μετά τα άλλαξε στο 43 δηλώνοντας ψυχραιμία

Αν και γνωρίζουμε από το προηγούμενο παιχνιδι ότι ο Γιάννης είναι καλός ντετέκτιβ με τα λεγόμενα του μπορεί εύκολα να κινήσει τα νερά σε λάθος κατεύθυνση αν είναι μαφιόζος.

Επισης θέλω κι εγώ να ακούσω από την @Joji αλλά περισσότερα και από την Eclipse

Όποτε για τώρα ψηφίζω @giannhs2001
Είναι πολύτιμη η βοήθειά σας, αν το καλοσκεφτείς. Γιατί εμείς (οι καινούριοι...) κινούμαστε λίγο με το ένστικτο, λίγο με τη λογική, λίγο στα τυφλά...ενώ εσείς έχετε καλύτερη εικόνα. Άκρως βοηθητική...

Δε θ΄ αλλάξω την ψήφο μου, προς το παρόν. Αλλά βοήθησες αρκετά...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top