Palermo #49 - The Κωνσταντίνου και Ελένης show!

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (13/9)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 10)

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,621 μηνύματα.
Σε αυτό το ποστ και σε άλλα γίνεται έμμεσα αντιληπτό ότι σε ενδιαφέρει αρκετά ο ρόλος της πόρνης, ενώ θα μπορούσες κάλλιστα να επικεντρωθείς σε όλη την ομάδα των μαφιόζων.

Καταλαβαίνω ότι προσπαθείς να δώσεις αντεπιχειρήματα σε όποιες «κατηγορίες», γιατί, όμως, θες να μάθεις τόσο πολύ για αυτή; Μήπως αυτή η περιέργεια οφείλεται σε κάτι λιγότερο αθώο από ό,τι φαίνεται;
Η αλήθεια είναι ότι κι εμένα μου φαίνεται περίεργη η επιμονή στον εντοπισμό της πόρνης, αλλά δεν το ανέφερα πριν γιατί θα έλεγε ότι το λέω επειδή στοχοποιεί εμένα. Προτεραιότητά μας σε αυτή τη φάση του παιχνιδιού νομίζω είναι να βρούμε τους μαφιόζους, άλλωστε και η πόρνη ακόμα αποπροσανατολισμένη θα είναι. Οι μαφιόζοι όμως δεν είναι αποπροσανατολισμένοι. Απόψε θα βγάλουν τα κουμπούρια.
Καταλαβαίνω, επίσης, ότι είναι αυτοκτονικό, όπως είπες, να κάνεις τόσο φανερό ένα-δυό σινιάλα που έπιασες, παρόλα αυτά μια από τις καλύτερες κρυψώνες είναι η κοινή θέα…
Μερικές φορές μια στρατηγική μπορεί να φαίνεται τόσο "λάθος" και να πετύχει γι' αυτόν ακριβώς τον λόγο...
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,653 μηνύματα.
Καλημέρα στην παλιοπαρέα! Σας χαιρετώ, εγώ και η χοντρή μου ζακέτα μιας κι το έχουμε δαγκώσει εδώ από το πολύ κρύο, μόλις 8 βαθμοί αυτή την στιγμή!
Πάρτε τραγουδάκι.

Ψηφοφορία για Παρασκευή 13/9

  1. BaSO4 —> Joji
  2. Eclipse --> BaSO4
  3. giannhs2001 --> Υδροχόος
  4. Joji
  5. Kate1914 —> Υδροχόος
  6. Memetchi --> giannhs2001
  7. Poirot --> Joji
  8. Reader --> giannhs2001
  9. Ουριήλ —> giannhs2001
  10. Υδροχόος --> Kate1914

Ψήφοι
3 giannhs2001
2 Υδροχόος
2 Joji

1 BaSO4
1 Kate1914



Η χώρα των φαντασμάτων
---

Οριστικές αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές ενέργειες παικτών
---
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Καλημέρα Παλέρμο.

@Υδροχόος έχω μια ερώτηση. Στην αρχή είχες ψηφίσει τον Γιάννη, αλλά μετά άλλαξες την ψήφο σου θεωρώντας ότι συνεργάζεται με τον memetchi. Γιατί άλλαξες ψήφο;

@Eclipse γιατί σου φάνηκε ύποπτο το ότι η BaSO4 πείστηκε γρήγορα από το επιχείρημα των άλλων όταν απλώς είχε αναφέρει προς τα πού τείνει η ψήφος της αλλά δεν είχε ψηφίσει;
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.
Καλημέρα, ultra (μας) !! Να προσέχεις...

Ευχαριστούμε και για την όμορφη μελωδία...
Καλημέρα Παλέρμο.

@Υδροχόος έχω μια ερώτηση. Στην αρχή είχες ψηφίσει τον Γιάννη, αλλά μετά άλλαξες την ψήφο σου θεωρώντας ότι συνεργάζεται με τον memetchi. Γιατί άλλαξες ψήφο;
Τους θεωρώ και τους δύο ύποπτους. Οπότε ή στον έναν ή στον άλλον "την έριχνα" το ίδιο θα ήταν...Αυτά περί αδικίας, που είπα, ήταν λόγια τού αέρα...

Άσε που ήθελα "να κόψω" και αντιδράσεις. Πού δεν άργησαν να έρθουν. Ο giannhs2001 θεώρησε ύποπτη την υποστήριξή μου προς τον Memetchi...Ο δε τελευταίος είναι πολύ φειδωλός στις κουβέντες. Λίγα λόγια και καλά. Δεν εκτίθεται, σχεδόν καθόλου. Λες και αφήνει σε άλλον "τη βρώμικη δουλειά"...
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Τους θεωρώ και τους δύο ύποπτους. Οπότε ή στον έναν ή στον άλλον "την έριχνα" το ίδιο θα ήταν...
Αυτό ακριβώς είναι που με παραξένεψε λίγο. Αν είναι και οι δύο μαφιόζοι, είχες ήδη ψηφίσει τον έναν.
Άσε που ήθελα "να κόψω" και αντιδράσεις
Αυτό το καταλαβαίνω.
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 621 μηνύματα.

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,621 μηνύματα.
Στο μεταξύ περιμένουμε ακόμα σημεία ζωής από Joji. Επίσης παράξενη μου φαίνεται και η μικρή συμμετοχή της Eclipse, κρίνοντας από το γενικότερο ταπεραμέντο της την περίμενα πιο ζεστή. Θα ήθελα να ακούσω κάτι παραπάνω και από εκείνη.
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,888 μηνύματα.
@Eclipse γιατί σου φάνηκε ύποπτο το ότι η BaSO4 πείστηκε γρήγορα από το επιχείρημα των άλλων όταν απλώς είχε αναφέρει προς τα πού τείνει η ψήφος της αλλά δεν είχε ψηφίσει;
Δεν μου φάνηκε ότι έστεκε αυτο που είπε γενικότερα, απλά φρόντισε να πει κάτι για να την έχει καθαρή.
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,888 μηνύματα.
Στο μεταξύ περιμένουμε ακόμα σημεία ζωής από Joji. Επίσης παράξενη μου φαίνεται και η μικρή συμμετοχή της Eclipse, κρίνοντας από το γενικότερο ταπεραμέντο της την περίμενα πιο ζεστή. Θα ήθελα να ακούσω κάτι παραπάνω και από εκείνη.
Δεν θελω να κινήσω υποψίες.
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Δεν μου φάνηκε ότι έστεκε αυτο που είπε γενικότερα, απλά φρόντισε να πει κάτι για να την έχει καθαρή.
Ίσως, αλλά από την άλλη πλευρά το ίδιο ακριβώς έκανε και η Κέιτ. Είπε ποιον υποψιάζεται στην αρχή, χωρίς να έχει ιδιαίτερη βάση, και δεν ψήφισε τότε αλλά πιο μετά.
Αρχίζω και σε υποψιάζομαι γιατί πολύ γρήγορα πήρες το μέρος του πάντως
Όπως επίσης είχαμε και πολλούς που ψήφισαν με λόγους που δεν έστεκαν. Το ξέρω ότι είναι αρχή ακόμα και δεν μπορούμε να περιμένουμε σοβαρή επιχειρηματολογία, αλλά το "ψήφισες γρήγορα" έχει περισσότερη λογική από τα :
Ωραία...Αφού έτσι...

Θα ψηφίσω τον giannis...Έτσι, γιατί μπορώ...
Ψηφίζω τον Giannhs2001 γιατί θα του άρεσε άνετα η Σιλβανα Πουτσο και θα έκανε για Νινο Πουτσο
Οπότε, γιατί δεν κινήθηκες προς κάποιον με ακόμα πιο παράλογα επιχειρήματα;
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,318 μηνύματα.
Σε αυτό το ποστ και σε άλλα γίνεται έμμεσα αντιληπτό ότι σε ενδιαφέρει αρκετά ο ρόλος της πόρνης, ενώ θα μπορούσες κάλλιστα να επικεντρωθείς σε όλη την ομάδα των μαφιόζων.

Καταλαβαίνω ότι προσπαθείς να δώσεις αντεπιχειρήματα σε όποιες «κατηγορίες», γιατί, όμως, θες να μάθεις τόσο πολύ για αυτή; Μήπως αυτή η περιέργεια οφείλεται σε κάτι λιγότερο αθώο από ό,τι φαίνεται;

Καταλαβαίνω, επίσης, ότι είναι αυτοκτονικό, όπως είπες, να κάνεις τόσο φανερά ένα-δυό σινιάλα που έπιασες, παρόλα αυτά μια από τις καλύτερες κρυψώνες είναι η κοινή θέα…
Οι μαφιόζοι έχουν ιδιωτική συνομιλία. Αν ήθελα να βρω την πόρνη δεν θα το έκανα δημόσια.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,940 μηνύματα.
Καλημέρα Παλέρμο.
Με την ίδια λογική, giannis, και η αρνητική σου ψήφος προς αυτόν είναι το ίδιο ύποπτη...

Το κρατάμε κι αυτό...

Η τόση υποστήριξη της Υδροχόου προς τον Μεμέτσι είναι ύποπτη. Εμπειρικά, θα περιμέναμε τελείως διαφορετική στάση στο ζήτημα.

Το κρατάμε για (πιθανή) μελλοντική χρήση αυτό.
Θεωρώ πως τέτοια στάση θα είχε όποιον και αν ψήφιζες, και το αιτιολογούσες με «γιατί μου έσπασε τα νεύρα εχθές». Ωστόσο το ακούω διότι όλοι πρέπει να πιαστούμε από κάπου στην αρχή του παιχνιδιού.
Ίσως, αλλά από την άλλη πλευρά το ίδιο ακριβώς έκανε και η Κέιτ. Είπε ποιον υποψιάζεται στην αρχή, χωρίς να έχει ιδιαίτερη βάση, και δεν ψήφισε τότε αλλά πιο μετά.

Όπως επίσης είχαμε και πολλούς που ψήφισαν με λόγους που δεν έστεκαν. Το ξέρω ότι είναι αρχή ακόμα και δεν μπορούμε να περιμένουμε σοβαρή επιχειρηματολογία, αλλά το "ψήφισες γρήγορα" έχει περισσότερη λογική από τα :


Οπότε, γιατί δεν κινήθηκες προς κάποιον με ακόμα πιο παράλογα επιχειρήματα;
Εγώ θα σταθώ σε αυτά που είπε η Reader εδώ. Ψηφίζω Kate1914.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,653 μηνύματα.
Υπενθυμίζω ότι σήμερα στις 20:10 λήγει η ψηφοφορία όπου και θα ανακοινωθει ο mvp κι θα αποχωρήσει για την χώρα των φαντασμάτων, έχοντας δικαίωμα για τελευταία λόγια.

Μετά από αυτό, πέφτει η νύχτα και οι ρόλοι της νύχτας μου στέλνετε τα αντίστοιχα πμ. Πλην όμως της πόρνης, η οποία μπορεί μεταξύ 17:00-00:00, κι όχι μέχρι το τέλος της νύχτας.

Στις 13:00 του Σαββάτου, ανακοινώνεται το θύμα της δολοφονίας.

Για οποιαδήποτε απορία ή ακόμη και συμπαράσταση, τα πμ μου είναι ανοιχτά για όλους σας. :)
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,653 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Παρασκευή 13/9

  1. BaSO4 —> Joji
  2. Eclipse --> BaSO4
  3. giannhs2001 --> Υδροχόος
  4. Joji —> Kate1914
  5. Kate1914 —> Υδροχόος
  6. Memetchi --> giannhs2001
  7. Poirot --> Joji
  8. Reader --> giannhs2001
  9. Ουριήλ —> giannhs2001
  10. Υδροχόος --> Kate1914

Ψήφοι
3 giannhs2001
2 Υδροχόος
2 Kate1914

2 Joji
1 BaSO4




Η χώρα των φαντασμάτων
---

Οριστικές αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές ενέργειες παικτών
---
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Εγώ θα σταθώ σε αυτά που είπε η Reader εδώ. Ψηφίζω Kate1914.
Τώρα έχω την ίδια απορία που μου προκάλεσε η Eclipse. Γιατί διαλέγεις την Κέιτ, όταν υπάρχουν τόσα άλλα άτομα (πχ BaSO4, Γιάννης, Υδροχόος, memetchi) ; Είχε και κάποια άλλη ύποπτη συμπεριφορά που σε έκανε να στραφείς εκεί;
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,318 μηνύματα.
Τα επιχειρήματα σε βάρος μου ως τώρα είναι λίγο αστεία και αν δεν υπήρχε η δικαιολογία του ότι αυτοί που τα κάνουν παίζουν πρώτη φορά θα ήμουν πεπεισμένος για κάποιους μαφιόζους.

Μία Υδροχόος που είδε ξεκάθαρη εμπλοκή μου σε μία άκυρη ψήφο. Η Ρίντερ που προσπάθησε να συνδέσει κάπως εμένα και τον μεμε. Μετά μία Βάσω που θεωρεί ύποπτο το ότι καίγομαι για να μάθω την πόρνη ενώ θα έπρεπε να συγκεντρώνομαι στους μαφιόζους. Αλήθεια να συγκεντρωθείς πως στους μαφιόζους από τη πρώτη μέρα; Δεν υπάρχει κανένα στοιχείο ακόμα. Κοιτάς απλά ό,τι μπορεί να φανεί χρήσιμο. Όλα αυτά καλό είναι να κρατηθούν προς μελλοντική χρήση. Ελπίζω να μην είναι πολίτες όλες τους μόνο γιατί θα έχει γίνει κάτι κακό για την εξέλιξη του παιχνιδιού.
 

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,338 μηνύματα.
Καλησπέρα και από εμένα στην όμορφη πόλη μας.
Εγώ θα σταθώ σε αυτά που είπε η Reader εδώ. Ψηφίζω Kate1914.
Νομίζω πως δεν υπάρχει κάτι που να με στοχοποιεί στο έως τώρα παιχνίδι, αλλά εντάξει, και οι υποψίες μέσα στο παιχνίδι είναι.

Θα ήθελες να μου πεις πώς και επέλεξες εμένα ανάμεσα σε τόσους; Το λέω γιατί ήσουν ανενεργή και ξαφνικά δείχνεις εμένα χωρίς να λες στην ουσία τίποτα. Και ας σημειωθεί επίσης πως η Ρίντερ με έφερε ως παράδειγμα. Δε με αναφέρει ως ένοχη.
Όπως και να 'χει, παρατηρώ πως είμαστε ήδη 3 άτομα με 2 ψήφους, ενώ και οι δύο προέρχονται από εσένα και την Υδροχόο, που έχετε ίσες ψήφους με εμένα. Επέτρεψέ μου να το κρατήσω αυτό.

Χαίρομαι που διάλεξες το σωστό Αρειανίτικο χρώμα για να με ψηφίσεις btw.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,318 μηνύματα.
Για τώρα αλλάζω και εγώ ψήφο σε BaSO4 καθώς οι κατηγορίες της με φάνηκαν πολύ περίεργες προς το πρόσωπο μου.

Αν και επίσης να πω πως η κίνηση της Eclipse να την ψηφίσει με βάζει σε υποψίες για εκείνην. Μπήκε και το πρώτο πράγμα που έκανε ήταν να ψηφίσει την Βάσω επειδή «πιάστηκε από το πρώτο που είδε». Ούτε αυτό στέκει καθ'όλου ως επιχείρημα.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,653 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Παρασκευή 13/9

  1. BaSO4 —> Joji
  2. Eclipse --> BaSO4
  3. giannhs2001 --> BaSO4
  4. Joji —> Kate1914
  5. Kate1914 —> Υδροχόος
  6. Memetchi --> giannhs2001
  7. Poirot --> Joji
  8. Reader --> giannhs2001
  9. Ουριήλ —> giannhs2001
  10. Υδροχόος --> Kate1914

Ψήφοι
3 giannhs2001
2 Kate1914
2 BaSO4
2 Joji
1 Υδροχόος







Η χώρα των φαντασμάτων
---

Οριστικές αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top