Palermo #49 - The Κωνσταντίνου και Ελένης show!

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (13/9)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 10)

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,657 μηνύματα.
Και κάπως έτσι..πέφτει η νύχτα στο Παλέρμο.
Οι της νύχτας, ξέρετε τι πρέπει να κάνετε.

Να υπενθυμίσω ( θενξ @Himela ) οτι δε μπορείτε να ψηφίσετε τα φαντάσματα! Βρίσκονται στη λίστα σε περίπτωση που ψηφίσουν εως τις 21:13

Ψηφοφορία για Κυριακή 15/9
  1. BaSO4
  2. Eclipse
  3. giannhs2001
  4. Joji
  5. Kate1914
  6. Memetchi
  7. Poirot
  8. Reader
  9. Ουριήλ
  10. Υδροχόος
Ψήφοι



Η χώρα των φαντασμάτων

giannis2001 - Δολοφονία 13/09
Reader - Ψηφοφορία 14/09

Οριστικές αποχωρήσεις


Απουσίες


Λοιπές ενέργειες

Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από giannhs2001
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ουριήλ
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Υδροχόος
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Reader
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλεον ψήφος από Υδροχόος
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Reader
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Eclipse
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Poirot
 
Τελευταία επεξεργασία:

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 737 μηνύματα.

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,624 μηνύματα.
Τι εννοεις;
Η πρόθεσή μου ήταν να έχουν και οι δύο πρώτες σε ψήφους μέχρι εκείνη την ώρα από 4 ψήφους για να πάμε σε ισοψηφία και να βγάλουμε κάποια επιπλέον συμπεράσματα. Δικαίωμά σας να μην το πιστεύετε. Αλλά νομίζω ότι αξιολογήσατε τα γεγονότα με εντελώς λανθασμένο τρόπο. Τι σας έκανε να ταχθείτε τόσο ξεκάθαρα με τη μία εκδοχή και απορρίψατε σαρωτικά την άλλη;
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,226 μηνύματα.

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,226 μηνύματα.
Τι σας έκανε να ταχθείτε τόσο ξεκάθαρα με τη μία εκδοχή και απορρίψατε σαρωτικά την άλλη;
Ότι σε έκανε και εσένα να μου ρίξεις επιπλέον ψήφο και να ταχθείς, τόσο ξεκάθαρα, εναντίον μου. Δηλαδή εναντίον ενός πολίτη...
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,319 μηνύματα.
Η τυμβωρυχία στην Reader θα δείξει κάποια πράγματα αν πέσει. Αν είναι μαφιόζα τότε η περιπεσούσα γυνή βρέθηκε ήδη. Ψαχτείτε για τον άλλον. Αν είναι αθώα τότε... Δυσκολεύουν πολύ τα πράγματα για την ομάδα μας. Αν είχε τον ρόλο που υποπτευόμασταν αλλού μάλλον πρέπει να κοιτάτε προς Kate (κράτησε τη ψήφο της η Reader σε εκείνη μέχρι το τέλος, σαν να ήθελε να την δείξει +το ότι ούτε τον αρνιόταν ούτε τον επιβεβαίωνε θα είναι ένδειξη πως προσπάθησε η Kate να καλυφθεί με αυτή την υποψία γύρω από το όνομα της, κρατήστε το αυτό στη περίπτωση που η Ρίντερ είχε ρόλο που ήξερε κάτι).

Αν είναι μαφιόζα η Ρίντερ και πόρνη ο πουαρώ τότε εξηγείται με την μία γιατί η μαφία με σκότωσε πρώτο και δεν με άφησε να εξαπολύω τα γενικόλογα μου που θα μπορούσαν να της ήταν χρήσιμα. Εντόπισα 2/3 της μαφίας τις πρώτες ώρες του παιχνιδιού.

Τι σας έκανε να ταχθείτε τόσο ξεκάθαρα με τη μία εκδοχή και απορρίψατε σαρωτικά την άλλη;
Σοβαρά, πόσες πιθανότητες δίνεις να ίσχυε το παρατραβηγμένο σενάριο της με εμένα να δολοφονούμαι επίτηδες για να γυρίσω ξανά;
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 737 μηνύματα.
Η πρόθεσή μου ήταν να έχουν και οι δύο πρώτες σε ψήφους μέχρι εκείνη την ώρα από 4 ψήφους για να πάμε σε ισοψηφία και να βγάλουμε κάποια επιπλέον συμπεράσματα. Δικαίωμά σας να μην το πιστεύετε. Αλλά νομίζω ότι αξιολογήσατε τα γεγονότα με εντελώς λανθασμένο τρόπο. Τι σας έκανε να ταχθείτε τόσο ξεκάθαρα με τη μία εκδοχή και απορρίψατε σαρωτικά την άλλη;
Η αληθεια ειναι οτι πολλοι αλλαξαμε προς τη Reader ταυτοχρονα και δεν το περιμενα xd. Με θορυβησαν τα λογια της Eclipse και η διπλη ψηφος σου στην υδροχοο, οποτε μεσα στην αγωνια και σκεπτομενη τα λογια της υδροχοου περι αθωοτητας της, ειπα μηπως οντως δεν ειναι τοσο υποπτη. Αλλα εδρασα καπως γρηγορα και δεν ξερω αν αυτο μας ωφελησει ως πολιτες, εννοωντας οτι μηπως και η reader ειναι πολιτης, επειδη με επανεφερε (κατι το οποιο μου ακουγεται λογικο).
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 737 μηνύματα.

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,226 μηνύματα.
Εννοουσα τι ακριβως εννοει ως «βλακεια», για να καταλαβω το σκεπτικο του
Μα αυτό λέω, με άλλα λόγια. Θεωρεί "βλακεία" την υπεράσπισή μου από τους υπολοίπους...

Ταράχτηκε πολύ !! Είναι προφανές...
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,955 μηνύματα.
Ο Ουριηλ γιατί έχει εξαφανιστεί; Εκτός από τη Τζοτζι που πέταξε μια ψήφο και εξαφανίστηκε πάλι.
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 737 μηνύματα.

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,955 μηνύματα.
Η τυμβωρυχία στην Reader θα δείξει κάποια πράγματα αν πέσει. Αν είναι μαφιόζα τότε η περιπεσούσα γυνή βρέθηκε ήδη. Ψαχτείτε για τον άλλον. Αν είναι αθώα τότε... Δυσκολεύουν πολύ τα πράγματα για την ομάδα μας. Αν είχε τον ρόλο που υποπτευόμασταν αλλού μάλλον πρέπει να κοιτάτε προς Kate (κράτησε τη ψήφο της η Reader σε εκείνη μέχρι το τέλος, σαν να ήθελε να την δείξει +το ότι ούτε τον αρνιόταν ούτε τον επιβεβαίωνε θα είναι ένδειξη πως προσπάθησε να καλυφθεί με αυτή την υποψία, κρατήστε το αυτό).
Εδώ η τυμβω ίσως όντως βοηθήσει να φανούν ποιος πήγε που. Σε κάθε περίπτωση, οι μονές ψήφοι πρέπει να εξετάζονται διαρκώς και αν υπάρχουν στοιχεία να προσπαθήσουν να γίνουν πιο αισθητά
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,624 μηνύματα.
Ότι σε έκανε και εσένα να μου ρίξεις επιπλέον ψήφο και να ταχθείς, τόσο ξεκάθαρα, εναντίον μου. Δηλαδή εναντίον ενός πολίτη...
Εγώ σε υποψιάζομαι εδώ και ώρες και το λέω, αλλά δεν είμαι απόλυτος. Και αλήθεια είναι ότι ναι, πίστευα (και πιστεύω) περισσότερο στην αθωότητα της Reader. Γι' αυτό θεώρησα σωστό να πάμε σε ψηφοφορία, αλλά η δική μου ψήφος δεν έκρινε το αποτέλεσμα. Θα το έκρινε η δημοσκόπηση.

Τι να πω, ίσως από δικό μου λάθος σε κατηγόρησα, αλλά η επιχειρηματολογία για την αθωότητά σου μου φάνηκε ότι έμπαζε. Και τα επιχειρήματα που παρουσίασες δεν με έπεισαν, γιατί μου έμοιαζαν περισσότερο να στοχεύουν στο συναίσθημα παρά στη λογική. Αλλά, για να μιλήσω και στη γλώσσα σου, επειδή είμαι και Παρθένος (και βλέπω να με βγάζετε αύριο που έχω τα γενέθλιά μου :P) προτιμώ να στηρίζομαι στα λογικά επιχειρήματα. Λυπάμαι πολύ αν έπεσα τόσο έξω.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,657 μηνύματα.
Υπενθυμίζω στα φαντάσματα @giannhs2001 , @Reader ότι στις 21:13 λήγει η ισχύς της κάρτας "Ηχώ από το Υπερπέραν". Μέχρι τότε μιλάτε, ψηφίζετε αλλά δεν χρησιμοποιείτε κάρτες.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,319 μηνύματα.
Εδώ η τυμβω ίσως όντως βοηθήσει να φανούν ποιος πήγε που. Σε κάθε περίπτωση, οι μονές ψήφοι πρέπει να εξετάζονται διαρκώς και αν υπάρχουν στοιχεία να προσπαθήσουν να γίνουν πιο αισθητά
Η τυμβωρυχία θα ξεκαθαρίσει κάποια πράγματα αν η Reader είναι μαφιόζα ή πληροφοριοδότρια. Αν δεν είναι και έχει κάποιον πιο μικρό ρόλο τότε πάλι στο μηδέν γυρνάει η ομάδα.

Παρ'όλα αυτά αν δεν παιχτεί τυμβωρυχία τώρα μάλλον αυτή η κάρτα είναι στα χέρια της μαφίας. Οπότε rip.
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,226 μηνύματα.
Τι να πω, ίσως από δικό μου λάθος σε κατηγόρησα, αλλά η επιχειρηματολογία για την αθωότητά σου μου φάνηκε ότι έμπαζε. Και τα επιχειρήματα που παρουσίασες δεν με έπεισαν, γιατί μου έμοιαζαν περισσότερο να στοχεύουν στο συναίσθημα παρά στη λογική. Αλλά, για να μιλήσω και στη γλώσσα σου, επειδή είμαι και Παρθένος (και βλέπω να με βγάζετε αύριο που έχω τα γενέθλιά μου :P) προτιμώ να στηρίζομαι στα λογικά επιχειρήματα. Λυπάμαι πολύ αν έπεσα τόσο έξω.
Μα τώρα τί λέμε ; Ψάχνουμε σοβαρή επιχειρηματολογία ; Ποιός μπορεί με σιγουριά να παραθέσει σοβαρά επιχειρήματα ; Είτε για τον εαυτό του, είτε για κάποιον άλλον ; Καλώς ή κακώς, όταν επικρατεί τόση αβεβαιότητα (και φοβόμαστε και τον ίσκιο μας...) για ποιά επιχειρήματα που μπάζουν μιλάς και μιλάτε ; Όταν όλοι μας λέμε "κατά την άποψή μου" ή "έτσι πιστεύω, μπορεί να κάνω και λάθος" για ποιά λογικά επιχειρήματα μιλάς ;

Όλοι περισσότερο διαισθητικά πηγαίνουμε, μέχρι τώρα. "Ψαρεύοντας". Κάποιοι βέβαια, είναι περισσότερο έμπειροι (ίσως και περισσότερο..."γάτοι"), αλλά κρατούν πιο συγκρατημένη στάση. Τώρα αρχίζουν κάποια πράγματα, κάπως να ξεκαθαρίζουν. Και αυτά ακόμα θέλουν πολύ ψάξιμο, γιατί είναι πολύ πιθανό το ενδεχόμενο λάθους. Και όπου λάθος σημαίνει : η μαφία και μια πόρνη, ελεύθερες και ωραίες...
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,624 μηνύματα.
Και αυτά, ακόμα, θέλουν πολύ ψάξιμο γιατί είναι πολύ πιθανό το ενδεχόμενο λάθους.
Είμαστε σύμφωνοι σε αυτό. Ας μη θεωρούμε τίποτα δεδομένο. Και να μη θεωρούμε κανενός τα λόγια ως θέσφατο. :) Αν είσαι αθώα, σου ζητώ ειλικρινά συγγνώμη. Κι αν η Reader δεν είναι, ίσως τελικά όλη αυτή η αναστάτωση, να βγήκε σε καλό...
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 622 μηνύματα.
Ψηφίζω Kate1914, δεν ξέρω ποιον άλλον να ψηφίσω προς το παρόν, πέραν εκείνης και της Eclipse.
Θα επανέλθω με τελευταία λόγια.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top