Palermo #49 - The Κωνσταντίνου και Ελένης show!

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (13/9)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 10)

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,955 μηνύματα.
Αν ήμουν μαφιόζος, δεν θα έγραφα τις υποψίες μου και θα επανέφερα τον Γιάννη. Δεν θα έριχνα τη μοναδική νεκροφάνεια σε όλο το παιχνίδι για να φέρω πίσω ένα μέλος που έχει σαφέστατα δηλώσει ότι με υποψιάζεται.
Και μαφιόζος να μην είσαι, αυτό το σκεπτικό με τη μαφία απλά δεν βγάζει νόημα. Οπότε είτε φεύγεις και φεύγει μια μαφία, είτε φεύγεις και χάνεται ένας πολίτης που θα χανόταν έτσι και αλλιώς έτσι όπως πάμε γιατί άκρη δεν βγαίνει και ακόμα άτομα μένουν λιγομίλητα.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,657 μηνύματα.
giannhs2001 , μπορείς έως τις 21:13 να εκφέρεις την γνώμη σου για όσα γίνονται και να ψηφίσεις. ΔΕΝ μπορείς να χρησιμοποιήσεις τις κάρτες σου. Τα φαντάσματα δεν ψηφίζονται καθώς είναι ήδη στην Χώρα των Φαντασμάτων. Όταν λήξει η διορία της κάρτας, επιστρέφουν κανονικά στην Χώρα των Φαντασμάτων.

Υδροχόος Η ψήφος σου έχει κλειδώσει, δε μπορείς να την αλλάξεις πλέον από την Reader.

Ο Memetchi έχει ασυλία και σήμερα δεν μπορεί να ψηφιστεί!​

Ψηφοφορία για Σάββατο 14/9
  1. BaSO4 --> Υδροχόος
  2. Eclipse --> Reader
  3. giannhs2001 --> Kate1914
  4. Joji --> Υδροχόος (ακυρώθηκε)
  5. Kate1914 --> Reader
  6. Memetchi --> Poirot
  7. Poirot --> Υδροχόος
  8. Reader --> Kate1914
  9. Ουριήλ —> Υδροχόος
  10. Υδροχόος --> Reader x2
Ψήφοι
4 Reader
3 Υδροχόος
2 Kate1914
1 Poirot

Η χώρα των φαντασμάτων
giannis2001 - Δολοφονία 13/09

Οριστικές αποχωρήσεις


Απουσίες


Λοιπές ενέργειες

Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από giannhs2001
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ουριήλ
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Υδροχόος
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Reader
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλεον ψήφος από Υδροχόος
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Reader
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Eclipse
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Λοιπόν, δεν μου αρεσει το πως καταλήγουν τα πράγματα. Νομίζω είναι καλη ιδέα να χρησιμοποιήσω την κάρτα μου. Θελω να αφαιρέσω μια ψήφο απο όλες αυτές που μάζεψε η υδροχοος, αφού θεωρώ τελείως τυχαία την ψήφο που της έριξε η Joji.
View attachment 138637
Θελεις να ακυρωσεις την ψηφο προς την υδροχοο επειδη θεωρεις οτι ειναι πολιτης; Για τη Reader δεν το θεωρεις αυτο; Τι σημασια εχει η ψηφος της Joji; Αν την εριχνε αλλου με την ιδια δικαιολογια θα χρησιμοποιουσες την καρτα;
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Προσπαθω να καταλαβω την τακτικη σου για να αναθεωρησω κι εγω την τελικη μου ψηφο, μηπως κινηθω προς κατι πιο ουσιαστικο.
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,224 μηνύματα.
Ψηφίζω Υδροχόο
Σιγή ιχθύος...σε παρακαλούσαν για μια κουβέντα (δέχομαι ότι απείχες και για προσωπικούς λόγους...) και έρχεσαι και με ψηφίζεις από το πουθενά...

Ωραία...

Η...μαφία κυκλοφορεί ελεύθερη και κάνει και "θόρυβο"...
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,888 μηνύματα.
Θελεις να ακυρωσεις την ψηφο προς την υδροχοο επειδη θεωρεις οτι ειναι πολιτης; Για τη Reader δεν το θεωρεις αυτο; Τι σημασια εχει η ψηφος της Joji; Αν την εριχνε αλλου με την ιδια δικαιολογια θα χρησιμοποιουσες την καρτα;
Είμαι σίγουρη πως απλά ψήφισε την Υδροχόο γιατι λογικά θα μπήκε, θα ειδε τι ψηφίζουν οι περισσότεροι και απλά θα βγήκε. Πήγε απλά με την μάζα χωρίς να σκεφτεί. Ούτε μια αιτιολόγηση δεν είχαμε.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,319 μηνύματα.
Λοιπόν, το αρχικό μου σκεπτικό ήταν πως η σπόντα της Βάσως είχε πιθανότητες να είναι ορθή. Το ότι η Κέιτ άλλαξε ψήφο στην Ρίντερ δείχνει πως δεν ισχύει τελικά. Η Υδροχόος έκανε μία «γκάφα» να προσπαθήσει να ρίξει διπλή στην Βάσω. Αυτή η κίνηση δεν είχε λόγο να γίνει από την μαφία. Να καεί κάρτα για να σωθώ εγώ, εκτός αν κάπως πίστεψε ότι είμαι η πόρνη,που δεν νομίζω. Άρα η Υδροχόος φαίνεται αθώα στα μάτια μου. Ειδικά τώρα που οι υποψίες για τον ρόλο της Κέιτ έπεσαν εκτός.

Ελάτε παιδιά, ψηφίστε. Δεν γίνεται να είστε όλοι τόσο σίγουροι ότι δεν θα δολοφονηθείτε. Χάρη στη Μαφία κάνετε τώρα.
Από εμπειρική άποψη δεν ξέρω, αλλά με βγάζει κάτι το πολύ φτιαχτό ο Πουαρώ εδώ. Όπως και η γενικότερη ησυχία του. Αυτή τη φορά δεν τον θεωρώ μαφιόζο αλλά ενισχύονται οι υποψίες μου πως είναι περιπεσούσα γυνή. Και πως η Reader είναι η μαφιόζα.
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,624 μηνύματα.
Από εμπειρική άποψη δεν ξέρω, αλλά με βγάζει κάτι το πολύ φτιαχτό ο Πουαρώ εδώ. Όπως και η γενικότερη ησυχία του. Αυτή τη φορά δεν τον θεωρώ μαφιόζο αλλά ενισχύονται οι υποψίες μου πως είναι περιπεσούσα γυνή. Και πως η Reader είναι η μαφιόζα.
Τι φτιαχτό; Είχε πάει δεν θυμάμαι τι ώρα και δεν είχε ψηφίσει κανένας εκτός από εμάς τους δύο. Ήθελα να ενθαρρύνω τους υπολοίπους να πούνε κάτι.
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 622 μηνύματα.
Δεν έχω κάτι άλλο να πω εδώ, θα γράψω τα τελευταία μου λόγια. Τουλάχιστον, είτε είμαι μαφιόζος και αποφάσισα ξαφνικά να τραβήξω όλες τις υποψίες πάνω μου ενώ η Υδροχόος είχε περισσότερες ψήφους είτε είμαι πολίτης, κάντε μου τη χάρη να συμμετέχετε περισσότερο. Σας συμφέρει σε όποια ομάδα κι αν ανήκω.
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Λοιπόν, το αρχικό μου σκεπτικό ήταν πως η σπόντα της Βάσως είχε πιθανότητες να είναι ορθή. Το ότι η Κέιτ άλλαξε ψήφο στην Ρίντερ δείχνει πως δεν ισχύει τελικά. Η Υδροχόος έκανε μία «γκάφα» να προσπαθήσει να ρίξει διπλή στην Βάσω. Αυτή η κίνηση δεν είχε λόγο να γίνει από την μαφία. Να καεί κάρτα για να σωθώ εγώ, εκτός αν κάπως πίστεψε ότι είμαι η πόρνη,που δεν νομίζω. Άρα η Υδροχόος φαίνεται αθώα στα μάτια μου. Ειδικά τώρα που οι υποψίες για τον ρόλο της Κέιτ έπεσαν εκτός.


Από εμπειρική άποψη δεν ξέρω, αλλά με βγάζει κάτι το πολύ φτιαχτό ο Πουαρώ εδώ. Όπως και η γενικότερη ησυχία του. Αυτή τη φορά δεν τον θεωρώ μαφιόζο αλλά ενισχύονται οι υποψίες μου πως είναι περιπεσούσα γυνή. Και πως η Reader είναι η μαφιόζα.
και γιατι να μου δωσει τη νεκροφανεια αν πιστευει οτι ειμαι τελικα πολιτης; Το να θολωσει τα ματια ισως δε συμφερει τοσο συγκριτικα με το κερδος που θα εχουν οι πολιτες απο την επαναφορα μου
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,224 μηνύματα.
Τι φτιαχτό; Είχε πάει δεν θυμάμαι τι ώρα και δεν είχε ψηφίσει κανένας εκτός από εμάς τους δύο. Ήθελα να ενθαρρύνω τους υπολοίπους να πούνε κάτι.
Άλλο να ενθαρρύνεις και άλλο...να κατευθύνεις...

Συγγνώμη, αλλά έτσι φάνηκε...
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,624 μηνύματα.
Παίζω κάρτα επιπλέον ψήφου προς την Υδροχόο.

1726333070195.png
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,319 μηνύματα.
Τι φτιαχτό; Είχε πάει δεν θυμάμαι τι ώρα και δεν είχε ψηφίσει κανένας εκτός από εμάς τους δύο. Ήθελα να ενθαρρύνω τους υπολοίπους να πούνε κάτι.
Δεν κρίνω την λογική πίσω από τα λόγια σου. Κρίνω το πως την εξέφρασες χδ. Με βγάζει κάτι το fake, ενστικτωδώς, μπορεί να κάνω και λάθος.
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,888 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,319 μηνύματα.
Αλλάζω ψήφο ξανά στην Reader
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,624 μηνύματα.

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Αλλαζω ψηφο προς Reader
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,657 μηνύματα.
Το θέμα θα ανοίξει στις 20:05 έως και 20:10.
Μπορείτε να αλλάξετε ψήφο ΜΟΝΟ μια φορά.
Δεν κάνετε σχόλια/αναλύσεις
Η μόνη κάρτα που μπορείτε να παίξετε είναι η ακύρωση ψήφου.



@Υδροχόος Η ψήφος σου έχει κλειδώσει, δε μπορείς να την αλλάξεις πλέον από την Reader.

Ο Memetchi έχει ασυλία και σήμερα δεν μπορεί να ψηφιστεί!​

Ψηφοφορία για Σάββατο 14/9
  1. BaSO4 --> Reader
  2. Eclipse --> Reader
  3. giannhs2001 --> Reader
  4. Joji --> Υδροχόος (ακυρώθηκε)
  5. Kate1914 --> Reader
  6. Memetchi --> Reader
  7. Poirot --> Υδροχόος x2
  8. Reader --> Kate1914
  9. Ουριήλ —> Υδροχόος
  10. Υδροχόος --> Reader x2
Ψήφοι
7 Reader
3 Υδροχόος
1 Kate1914


Η χώρα των φαντασμάτων
giannis2001 - Δολοφονία 13/09

Οριστικές αποχωρήσεις


Απουσίες


Λοιπές ενέργειες

Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από giannhs2001
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ουριήλ
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Υδροχόος
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Reader
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλεον ψήφος από Υδροχόος
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Reader
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Eclipse
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Poirot
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,657 μηνύματα.
@Reader με 7 ψήφους είσαι ο MVP της ημέρας και αποχωρείς για την χώρα των φαντασμάτων. Έχεις δικαίωμα για τελευταία λόγια

@giannhs2001 και @Reader σας υπενθυμίζω ότι εως τις 21:13 μπορείτε να συμμετέχετε στις συζητήσεις αλλά κι να ψηφίζετε Όχι όμως να χρησιμοποιήσετε τις κάρτες σας.


Η τελική λίστα της ημέρας:

Ο Memetchi έχει ασυλία και σήμερα δεν μπορεί να ψηφιστεί!​

Ψηφοφορία για Σάββατο 14/9
  1. BaSO4 --> Reader
  2. Eclipse --> Reader
  3. giannhs2001 --> Reader
  4. Joji --> Υδροχόος (ακυρώθηκε)
  5. Kate1914 --> Reader
  6. Memetchi --> Reader
  7. Poirot --> Υδροχόος x2
  8. Reader --> Kate1914
  9. Ουριήλ —> Υδροχόος
  10. Υδροχόος --> Reader x2
Ψήφοι
7 Reader
3 Υδροχόος
1 Kate1914


Η χώρα των φαντασμάτων
giannis2001 - Δολοφονία 13/09


Οριστικές αποχωρήσεις


Απουσίες


Λοιπές ενέργειες

Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από giannhs2001
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ουριήλ
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Υδροχόος
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Reader
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλεον ψήφος από Υδροχόος
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Reader
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Eclipse
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Poirot
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top