Palermo #49 - The Κωνσταντίνου και Ελένης show!

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (13/9)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 10)

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,657 μηνύματα.
giannis2001 & Reader σε 7 λεπτά (21:13) επιστρέφετε στην χώρα των φαντασμάτων.

Reader έχεις δικαίωμα για τελευταία λόγια.

Ψηφοφορία για Κυριακή 15/9
  1. BaSO4
  2. Eclipse
  3. giannhs2001
  4. Joji
  5. Kate1914
  6. Memetchi
  7. Poirot
  8. Reader --> Kate1914
  9. Ουριήλ
  10. Υδροχόος
Ψήφοι
1 Kate1914


Η χώρα των φαντασμάτων
giannis2001 - Δολοφονία 13/09
Reader - Ψηφοφορία 14/09

Οριστικές αποχωρήσεις


Απουσίες


Λοιπές ενέργειες

Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από giannhs2001
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ουριήλ
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Υδροχόος
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Reader
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλεον ψήφος από Υδροχόος
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Reader
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Eclipse
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Poirot
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,319 μηνύματα.
Δεν έχω να πω κάτι άλλο. Αν δεν πέσει τυμβωρυχία δεν μπορεί να γίνει τίποτα. Παίρνοντας ως δεδομένη την ενοχή της Reader θα ψηφίσω Poirot για να φύγει η περιπεσούσα. Η Reader είναι ξεκάθαρη προς τα που θέλει να δείξει. Μένει να επιβεβαιωθεί ο ρόλος της για να δείτε αν πρέπει να κινηθείτε εκεί ή όχι.

Το ότι ο Πουαρώ εξακολουθεί να πιστεύει το σενάριο της Ρίντερ για εμένα είναι που με κάνει να αμφιβάλλω για την αθωότητα και αυτουνού και της Ρίντερ. Σοβαρά, δύο μαφιόζοι να σκοτώνουν ο ένας τον άλλον με ΜΙΑ νεκροφάνεια σε όλο το παιχνίδι;;; Αν γίνονταν αυτό ήδη ήμασταν -1 μιας που η νεκροφάνεια έπεσε και έτσι δεν έχω ελπίδες επιστροφής πια. Για τον άλλον μαφιόζο, ξεκινήστε τις έρευνες σε ψήφους, λόγια κλπ. Πάρτε τα από την αρχή. Από εδώ και πέρα οι συζητήσεις ξεκλειδώνονται και πάμε από το αόριστο στο συγκεκριμένο (μία τυμβωρυχία θα το επισπεύσει).

Καλή συνέχεια πολίτες, μπαίνω στον τάφο μου ξανά όπου και μάλλον δεν θα ξαναβγω από αυτόν.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,657 μηνύματα.
giannis2001 & Reader επιστρέφετε στην χώρα των φαντασμάτων.

Reader έχεις δικαίωμα για τελευταία λόγια.

Ψηφοφορία για Κυριακή 15/9
  1. BaSO4
  2. Eclipse
  3. giannhs2001—> Poirot
  4. Joji
  5. Kate1914
  6. Memetchi
  7. Poirot
  8. Reader --> Kate1914
  9. Ουριήλ
  10. Υδροχόος
Ψήφοι
1 Kate1914
1 Poirot

Η χώρα των φαντασμάτων
giannis2001 - Δολοφονία 13/09
Reader - Ψηφοφορία 14/09

Οριστικές αποχωρήσεις


Απουσίες


Λοιπές ενέργειες

Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από giannhs2001
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ουριήλ
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Υδροχόος
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Reader
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλεον ψήφος από Υδροχόος
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Reader
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Eclipse
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Poirot
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 737 μηνύματα.

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,624 μηνύματα.
Δεν έχω να πω κάτι άλλο. Αν δεν πέσει τυμβωρυχία δεν μπορεί να γίνει τίποτα. Παίρνοντας ως δεδομένη την ενοχή της Reader θα ψηφίσω Poirot για να φύγει η περιπεσούσα. Η Reader είναι ξεκάθαρη προς τα που θέλει να δείξει. Μένει να επιβεβαιωθεί ο ρόλος της για να δείτε αν πρέπει να κινηθείτε εκεί ή όχι.

Το ότι ο Πουαρώ εξακολουθεί να πιστεύει το σενάριο της Ρίντερ για εμένα είναι που με κάνει να αμφιβάλλω για την αθωότητα και αυτουνού και της Ρίντερ. Σοβαρά, δύο μαφιόζοι να σκοτώνουν ο ένας τον άλλον με ΜΙΑ νεκροφάνεια σε όλο το παιχνίδι;;; Αν γίνονταν αυτό ήδη ήμασταν -1 μιας που η νεκροφάνεια έπεσε και έτσι δεν έχω ελπίδες επιστροφής πια. Για τον άλλον μαφιόζο, ξεκινήστε τις έρευνες σε ψήφους, λόγια κλπ. Πάρτε τα από την αρχή. Από εδώ και πέρα οι συζητήσεις ξεκλειδώνονται και πάμε από το αόριστο στο συγκεκριμένο (μία τυμβωρυχία θα το επισπεύσει).

Καλή συνέχεια πολίτες, μπαίνω στον τάφο μου ξανά όπου και μάλλον δεν θα ξαναβγω από αυτόν.
Καλά, δεν έχεις μπει και καθόλου στον τάφο σου τόσες ώρες. :P Τζάμπα αίμα χύθηκε!

Δεν είναι ότι συμμερίζομαι αυτό το συγκεκριμένο σενάριο. Είναι ακραίο, και η ίδια το παραδεχόταν. Αλλά το ότι (πιθανότατα) δεν ισχύει αυτό το συγκεκριμένο σενάριο -στο μυαλό μου τουλάχιστον- δεν την καθιστά αυτομάτως ένοχη. Τέλος πάντων, ευχαριστώ για το ψηφουλίνι!
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 622 μηνύματα.
Η νύχτα αυτή δεν έχει φεγγάρι.
Σε ένα νεκροταφείο, μια κάτοικος του Παλέρμο στέκεται μπροστά από έναν ανοιγμένο τάφο. Το φέρετρο μέσα είναι άδειο, και στην άκρη του έχει μείνει ένα κομματάκι ύφασμα, σημάδι ενός ανθρώπου που πάλεψε με τον θάνατο και νίκησε.
Η κάτοικος κοιτάζει τον τάφο και τρίβει τα χέρια της μεταξύ τους, τινάζοντας το χώμα από τις παλάμες της. Απέναντι, ένας νεκροθάφτης σκεπάζει έναν άλλο τάφο. Στρέφεται σε αυτόν και, διστακτικά, κάνει ένα βήμα προς το μέρος του.
"Ίσως να είχα άδικο".Άλλο ένα βήμα, λιγότερο διστακτικό. "Αν έκανα λάθος, ζητάω συγγνώμη".
Δεν απευθύνεται στον νεκροθάφτη, αλλά στο φρέσκο χώμα που σκεπάζει τον τάφο. Ωστόσο, ο νεκροθάφτης είναι που της απαντάει.
"Αν έκανες λάθος, φρόντισε να το διορθώσεις. Αλλιώς θα έρθει μεγάλο κακό, υπάρχει δυσάρεστος οιωνός ".
Το γαντοφορεμένο χέρι του νεκροθάφτη, εκείνο που δεν κρατάει το φτυάρι, δείχνει τον ουρανό. Τρία κοράκια κάνουν κύκλους χαμηλά. Μέχρι η κάτοικος να ξανακοιτάξει προς τη μεριά του νεκροθάφτη, εκείνος έχει εξαφανιστεί.
Κοιτάζει ξανά τον σκεπασμένο τάφο. "Όλες μου οι υποψίες κατέληγαν σε σένα. Ακόμα και όταν ανάγκαζα τον εαυτό μου να υποψιαστεί κάποιον άλλο, εκείνος συνδεόταν με κάποιον τρόπο μαζί σου. Σε υπερασπιζόταν. Σε βοηθούσε".
Όσο μιλάει, αισθάνεται μια σκιά πίσω της, αλλά δεν γυρνάει το κεφάλι. Συνεχίζει.
" Ίσως να έκανα λάθος για το ποιος είναι ένοχος. Ξέρω όμως σίγουρα ότι εκείνη ήταν αθώα, γι' αυτό την έφερα πίσω. Είχα βρει ποια ήταν, πιστεύω. Και έπρεπε να την επαναφέρω, παρότι ήξερα πως δεν θα με πίστευε ποτέ. Κι ας εξήγησα ότι δεν θα είχα τίποτα να κερδίσω αν ήμουν ένοχη".
Σταματάει, όταν αντιλαμβάνεται τη σκιά πίσω της. Μοιάζει με ομίχλη, και φαίνεται ακίνητη. Ακίνδυνη. Την αγνοεί.
" Όπως επίσης θεωρώ πως οι δύο κάτοικοι με τα ονόματα του ντετέκτιβ και του αγγέλου είναι αθώοι. Αν ήταν ένοχοι, δεν θα σου εναντιωνόντουσαν. Θα κρυβόντουσαν διακριτικά μέσα στο πλήθος των υποστηρικτών σου,όπως ακριβώς έκανε και ο πραγματικός ένοχος, αν δεν ήσουν εσύ. Ούτε και η κοπέλα εκείνη, που έλειπε από την πόλη για προσωπικούς λόγους είναι ένοχη".
Είναι η ιδέα της, ή πράγματι η ομίχλη έχει αρχίσει να κινείται; Απομακρύνεται περπατώντας από τον τάφο, συνεχίζοντας όμως να μιλάει σε όποιον είναι θαμμένος εκεί κάτω.
" Γιατί δεν είδατε, ούτε εσύ ούτε κανένας, ποιός έχει πληροφορίες; Έπρεπε απλά να ψάξετε κάποιον σχετικά σταθερό, κάποιον που δεν θα ταύτιζε τις απόψεις του με όποιον υποψιαζόταν"
Η ομίχλη την πλησιάζει όλο και περισσότερο, όλο και πιο γρήγορα. Αρχίζει να τρέχει, φωνάζοντας πλέον, ούτε η ίδια ξέρει σε ποιον. Στον κάτοικο που βρίσκεται μέσα στον τάφο, σε όλους; Μέσα στο σκοτάδι, δεν βλέπει ότι κατευθύνεται προς έναν ανοιχτό τάφο.
Γυρνάει απότομα καθώς η ομίχλη την ακουμπάει.
"Τώρα χρειάζεται..."
Η Ρίντερ παραπατάει και πέφτει μέσα στον τάφο.
"... τυμβωρυχία ".
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.
Η νύχτα αυτή δεν έχει φεγγάρι.
Σε ένα νεκροταφείο, μια κάτοικος του Παλέρμο στέκεται μπροστά από έναν ανοιγμένο τάφο. Το φέρετρο μέσα είναι άδειο, και στην άκρη του έχει μείνει ένα κομματάκι ύφασμα, σημάδι ενός ανθρώπου που πάλεψε με τον θάνατο και νίκησε.
Η κάτοικος κοιτάζει τον τάφο και τρίβει τα χέρια της μεταξύ τους, τινάζοντας το χώμα από τις παλάμες της. Απέναντι, ένας νεκροθάφτης σκεπάζει έναν άλλο τάφο. Στρέφεται σε αυτόν και, διστακτικά, κάνει ένα βήμα προς το μέρος του.
"Ίσως να είχα άδικο".Άλλο ένα βήμα, λιγότερο διστακτικό. "Αν έκανα λάθος, ζητάω συγγνώμη".
Δεν απευθύνεται στον νεκροθάφτη, αλλά στο φρέσκο χώμα που σκεπάζει τον τάφο. Ωστόσο, ο νεκροθάφτης είναι που της απαντάει.
"Αν έκανες λάθος, φρόντισε να το διορθώσεις. Αλλιώς θα έρθει μεγάλο κακό, υπάρχει δυσάρεστος οιωνός ".
Το γαντοφορεμένο χέρι του νεκροθάφτη, εκείνο που δεν κρατάει το φτυάρι, δείχνει τον ουρανό. Τρία κοράκια κάνουν κύκλους χαμηλά. Μέχρι η κάτοικος να ξανακοιτάξει προς τη μεριά του νεκροθάφτη, εκείνος έχει εξαφανιστεί.
Κοιτάζει ξανά τον σκεπασμένο τάφο. "Όλες μου οι υποψίες κατέληγαν σε σένα. Ακόμα και όταν ανάγκαζα τον εαυτό μου να υποψιαστεί κάποιον άλλο, εκείνος συνδεόταν με κάποιον τρόπο μαζί σου. Σε υπερασπιζόταν. Σε βοηθούσε".
Όσο μιλάει, αισθάνεται μια σκιά πίσω της, αλλά δεν γυρνάει το κεφάλι. Συνεχίζει.
" Ίσως να έκανα λάθος για το ποιος είναι ένοχος. Ξέρω όμως σίγουρα ότι εκείνη ήταν αθώα, γι' αυτό την έφερα πίσω. Είχα βρει ποια ήταν, πιστεύω. Και έπρεπε να την επαναφέρω, παρότι ήξερα πως δεν θα με πίστευε ποτέ. Κι ας εξήγησα ότι δεν θα είχα τίποτα να κερδίσω αν ήμουν ένοχη".
Σταματάει, όταν αντιλαμβάνεται τη σκιά πίσω της. Μοιάζει με ομίχλη, και φαίνεται ακίνητη. Ακίνδυνη. Την αγνοεί.
" Όπως επίσης θεωρώ πως οι δύο κάτοικοι με τα ονόματα του ντετέκτιβ και του αγγέλου είναι αθώοι. Αν ήταν ένοχοι, δεν θα σου εναντιωνόντουσαν. Θα κρυβόντουσαν διακριτικά μέσα στο πλήθος των υποστηρικτών σου,όπως ακριβώς έκανε και ο πραγματικός ένοχος, αν δεν ήσουν εσύ. Ούτε και η κοπέλα εκείνη, που έλειπε από την πόλη για προσωπικούς λόγους είναι ένοχη".
Είναι η ιδέα της, ή πράγματι η ομίχλη έχει αρχίσει να κινείται; Απομακρύνεται περπατώντας από τον τάφο, συνεχίζοντας όμως να μιλάει σε όποιον είναι θαμμένος εκεί κάτω.
" Γιατί δεν είδατε, ούτε εσύ ούτε κανένας, ποιός έχει πληροφορίες; Έπρεπε απλά να ψάξετε κάποιον σχετικά σταθερό, κάποιον που δεν θα ταύτιζε τις απόψεις του με όποιον υποψιαζόταν"
Η ομίχλη την πλησιάζει όλο και περισσότερο, όλο και πιο γρήγορα. Αρχίζει να τρέχει, φωνάζοντας πλέον, ούτε η ίδια ξέρει σε ποιον. Στον κάτοικο που βρίσκεται μέσα στον τάφο, σε όλους; Μέσα στο σκοτάδι, δεν βλέπει ότι κατευθύνεται προς έναν ανοιχτό τάφο.
Γυρνάει απότομα καθώς η ομίχλη την ακουμπάει.
"Τώρα χρειάζεται..."
Η Ρίντερ παραπατάει και πέφτει μέσα στον τάφο.
"... τυμβωρυχία ".
«Ο άνθρωπος με το όνομα αγγελου άκουσε το κάλεσμα της αγαπητής Ριντερ από ψηλά στα σύννεφα.»

Η Ρίντερ παραπατάει και πέφτει μέσα στον τάφο.
«Άκουσε επισης και έναν ήχο σαν χτύπημα μάλλον θα χτύπησε και το κεφάλι όταν παραπάτησε»

«Καθώς επιστρέφει στο σπίτι του, λίγο παραπατάει από το πιτόγυρο που έφαγε(χωρίς κρέας φυσικά), ψάχνει τις κάρτες που έχει και τι βρίσκει;;; Αραγε το κάλεσμα της Ριντερ θα εισακουστεί;»

χρησιμοποιώ τυμβωρυχία για Ριντερ
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,624 μηνύματα.
«Ο άνθρωπος με το όνομα αγγελου άκουσε το κάλεσμα της αγαπητής Ριντερ από ψηλά στα σύννεφα.»


«Άκουσε επισης και έναν ήχο σαν χτύπημα μάλλον θα χτύπησε και το κεφάλι όταν παραπάτησε»

«Καθώς επιστρέφει στο σπίτι του, λίγο παραπατάει από το πιτόγυρο που έφαγε(χωρίς κρέας φυσικά), ψάχνει τις κάρτες που έχει και τι βρίσκει;;; Αραγε το κάλεσμα της Ριντερ θα εισακουστεί;»

χρησιμοποιώ τυμβωρυχία για Ριντερ
Μπράβο από τον άνθρωπο με όνομα ντετέκτιβ :P άντε να δούμε
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,657 μηνύματα.
Την βρήκα μόνη, πάνω από τον τάφο της. Reader, ετών 18 έγραφε η ταφόπλακα της. Τα ρούχα της κουρέλια, ξεσκισμένα. Τα μαλλιά της..ανεμοδαρμένα ύψη τι να κάνω μου'χεις λείψει που λέει και η Γαρμπή.

-Λυπάμαι που σε βρίσκω εδώ Reader μου...Έλα, πίασε το χέρι μου και θα σε οδηγήσω στην χώρα των φαντασμάτων.
-Νιώθω αδύναμη ultra. Τα έδωσα όλα, μα δεν με πίστεψε κανείς. Είμαι ακόμη μπερδεμένη, αλλά έκανα ό,τι μπορουσα..
-Εντάξει καλή μου, μην τα σκέφτεσαι τώρα αυτά. Πάμε σπίτι, έχω φτιάξει κουλουράκια κανέλας κι έχω τσαι στο τσαγερό να περιμένει.

ξαφνικά, οι ουρανοί ανοίγουν...αστραπές πέφτουν..ένα τεράστιο φτυάρι ξεπροβάλλει στον ορίζοντα. Από τη λαβή του κρέμεται ένα πανώ με το όνομα Reader.

-Reader, τρέξε. Κάποιος προσπαθεί να σε απομακρύνει από την χώρα των φαντασμάτων, θέλει να σε διώξει οριστικά από εδώ. Φύγε!!!

-Δεν..δεν μπορώ ultra. Τα πόδια μου είναι σακατεμένα, το ηθικό μου πεσμένο. Με λένε Ρίντερ και είμαι συνηθισμένη στο να θυσιάζομαι

-Τι λες;; Πάμε γρήγορα! ο ultra την κουβαλάει στα χέρια και κατευθύνεται προς το κρησφύγετο του


animesher.com_sweet-cute-moment-825366.gif


-Άσε με ultra, it was meant to be this way είπε η Ρίντερ και ξεπηδά από τα χέρια του ultra, κοιτώντας κατάματα το φτυάρι. Με ορμή, την χτυπά στο κεφάλι.
-Reader;;;; Εϊσαι καλά; Το κεφάλι σου έχει πολύ αίμα.
-Ούλτρα..πρέπεις να τους το πεις. Πες τους το.
-Τι να πω και σε ποιον καλή μου;
-Με λένε...
-Ναι;;;
-Με λένε Μαντάμ Ζαϊρα..και ήμουν η Μάγισσα, λέει και ξεψυχά η Reader
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,657 μηνύματα.

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.
Την βρήκα μόνη, πάνω από τον τάφο της. Reader, ετών 18 έγραφε η ταφόπλακα της. Τα ρούχα της κουρέλια, ξεσκισμένα. Τα μαλλιά της..ανεμοδαρμένα ύψη τι να κάνω μου'χεις λείψει που λέει και η Γαρμπή.

-Λυπάμαι που σε βρίσκω εδώ Reader μου...Έλα, πίασε το χέρι μου και θα σε οδηγήσω στην χώρα των φαντασμάτων.
-Νιώθω αδύναμη ultra. Τα έδωσα όλα, μα δεν με πίστεψε κανείς. Είμαι ακόμη μπερδεμένη, αλλά έκανα ό,τι μπορουσα..
-Εντάξει καλή μου, μην τα σκέφτεσαι τώρα αυτά. Πάμε σπίτι, έχω φτιάξει κουλουράκια κανέλας κι έχω τσαι στο τσαγερό να περιμένει.

ξαφνικά, οι ουρανοί ανοίγουν...αστραπές πέφτουν..ένα τεράστιο φτυάρι ξεπροβάλλει στον ορίζοντα. Από τη λαβή του κρέμεται ένα πανώ με το όνομα Reader.

-Reader, τρέξε. Κάποιος προσπαθεί να σε απομακρύνει από την χώρα των φαντασμάτων, θέλει να σε διώξει οριστικά από εδώ. Φύγε!!!

-Δεν..δεν μπορώ ultra. Τα πόδια μου είναι σακατεμένα, το ηθικό μου πεσμένο. Με λένε Ρίντερ και είμαι συνηθισμένη στο να θυσιάζομαι

-Τι λες;; Πάμε γρήγορα! ο ultra την κουβαλάει στα χέρια και κατευθύνεται προς το κρησφύγετο του


View attachment 138649

-Άσε με ultra, it was meant to be this way είπε η Ρίντερ και ξεπηδά από τα χέρια του ultra, κοιτώντας κατάματα το φτυάρι. Με ορμή, την χτυπά στο κεφάλι.
-Reader;;;; Εϊσαι καλά; Το κεφάλι σου έχει πολύ αίμα.
-Ούλτρα..πρέπεις να τους το πεις. Πες τους το.
-Τι να πω και σε ποιον καλή μου;
-Με λένε...
-Ναι;;;
-Με λένε Μαντάμ Ζαϊρα..και ήμουν η Μάγισσα, λέει και ξεψυχά η Reader
Plot twist, τσάμπα την διωξατε. (Όχι διώξαμε δεν την ψήφισα χεχε :hehe: )
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.
Λοιπόν πρέπει να δούμε τι είπε από εχτές και να δούμε την αυριανή δολοφονία.

@Eclipse έπειτα από αδράνεια κατευθείαν πηγές στη Ριντερ και χρησιμοποίησες διπλή ψήφο. Το κρατάμε

@Memetchi άλλαξες ψήφο ξαφνικά χωρίς να το δικαιολογήσεις γιατί;

@BaSO4 επέμενες για Ριντερ ακόμα κι όταν σε έφερε πίσω

@Kate1914 Μου κάνει εντύπωση που ξαφνικά άλλαξες την ψήφο από Υδρο σε Ριντερ. Το κρατάμε

@Υδροχόος Επισης διπλή ψήφο σε Ριντερ.


Απο όλα τα ονόματα αυτό που μου έκανε παραπάνω εντύπωση είναι της Εκλιψ. Ξαφνικά ήρθες και επιτεθικες στη Ριντερ χωρίς πολλές αποδείξεις και επέμενες συνεχώς και μέχρι και διπλή ψήφο χρησιμοποίησες.

μέχρι να αλλάξει κάτι ξανά ψηφίζω @Eclipse

ECLIPSE
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 737 μηνύματα.
Λυπάμαι, βρε Reader. 🥹 Μακάρι να γινόταν αλλιώς. Μετά την Νεκροφάνεια είχα αρχίσει να σε πιστεύω, όμως τώρα είναι πια αργά…

Μακάρι να μπορούσα να δω την αντίδραση του Γιάννη μετά από αυτό, μιας και την κατηγορούσε έντονα.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,955 μηνύματα.
@Memetchi άλλαξες ψήφο ξαφνικά χωρίς να το δικαιολογήσεις γιατί;
Αν διαβάσεις τα μηνύματα η Ριντερ είχε βγάλει ένα περίεργο σενάριο ότι ο Γιαννης ειναι υποπτος για μαφιόζος ενώ πέθανε πρώτο βράδυ. Τον σκότωσε αυτή και το έλεγε; Γιατί αλλιώς δεν βγάζει νόημα να ήταν μαφιόζος και να σκοτώθηκε από μαφία ενώ είναι μόνο δυο μαφιόζοι. Μετά ο Πουαρώ έτρεξε να βάλει διπλή ψήφο ενώ μας είπε ότι δεν έχει κάτι ιδιαίτερο ούτε υπερ της, ούτε κατά της. Άλλαξα τη ψήφο γιατί η ίδια έφερε τον εαυτό της σε μια αντίφαση την οποία μέχρι και τώρα δεν την καταλαβαίνω. Δεν ξέρω τι σκεφτόταν και είναι πολύ κρίμα αυτό που έγινε γιατί δεν ξέρω καν πως ακριβώς να συνεχίσουμε. Δεν μιλάτε και ιδιαίτερα οι υπόλοιποι.
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 737 μηνύματα.
επέμενες για Ριντερ ακόμα κι όταν σε έφερε πίσω
Ειχα περισσοτερες υποψιες για την υδροχοο, αλλα οπως ανεφερα και μετα την ψηφοφορια, η αλλαγη της ψηφου μου οφειλονταν σε ενεργειες αλλων ατομων (ως ενδειξη δηλαδη αντιστασης στις κινησεις πιθανων μαφιοζων) και οχι γιατι θεωρουσα πιο υποπτη τη Reader ή θεωρησα ξαφνικα περισσοτερο αθωα την υδροχοο. Μετα τη νεκροφανεια (οπως γινεται φανερο σε προηγουμενο μου μηνυμα) κιολας πιστευω οτι ειχε γινει πιο ξεκαθαρο το οτι δεν ηταν μαφιοζα, παρα τις κατηγοριες αλλων.
και γιατι να μου δωσει τη νεκροφανεια αν πιστευει οτι ειμαι τελικα πολιτης; Το να θολωσει τα ματια ισως δε συμφερει τοσο συγκριτικα με το κερδος που θα εχουν οι πολιτες απο την επαναφορα μου
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,955 μηνύματα.
Μακάρι να μπορούσα να δω την αντίδραση του Γιάννη μετά από αυτό, μιας και την κατηγορούσε έντονα.
Μα συγγνώμη, η μάγισσα βλέπει ποιος θα πεθάνει, δεν είδε ότι θα ήταν ο Γιάννης; Γιατί συνέχιζε να τον κατηγορεί; Έκανε κάποια κίνηση την πρώτη μέρα μόνη της χωρίς στοιχεία;
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,888 μηνύματα.
Καλα ε, εχω ανατριχιάσει.

Λοιπόν πρέπει να δούμε τι είπε από εχτές και να δούμε την αυριανή δολοφονία.

@Eclipse έπειτα από αδράνεια κατευθείαν πηγές στη Ριντερ και χρησιμοποίησες διπλή ψήφο. Το κρατάμε

@Memetchi άλλαξες ψήφο ξαφνικά χωρίς να το δικαιολογήσεις γιατί;

@BaSO4 επέμενες για Ριντερ ακόμα κι όταν σε έφερε πίσω

@Kate1914 Μου κάνει εντύπωση που ξαφνικά άλλαξες την ψήφο από Υδρο σε Ριντερ. Το κρατάμε

@Υδροχόος Επισης διπλή ψήφο σε Ριντερ.


Απο όλα τα ονόματα αυτό που μου έκανε παραπάνω εντύπωση είναι της Εκλιψ. Ξαφνικά ήρθες και επιτεθικες στη Ριντερ χωρίς πολλές αποδείξεις και επέμενες συνεχώς και μέχρι και διπλή ψήφο χρησιμοποίησες.

μέχρι να αλλάξει κάτι ξανά ψηφίζω @Eclipse

ECLIPSE
Εξηγησα γιατι έλειπα από το παιχνίδι. Είχα υποχρεώσεις. Πως είναι δυνατόν να με ψηφίζεις επειδή μετά που βρίσκω χρόνια μπηκα να παίξω;
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,624 μηνύματα.
Φέρτε μου ένα σύννεφο να πέσω...

Πάει η Reader. Προσπάθησα μέχρι την τελευταία στιγμή κάπως να φέρω ισοψηφία γιατί πίστευα στην αθωότητά της και αποφασίσατε να την ψηφίσετε όλοι σωρηδόν. Προφανώς δεν είστε ένοχοι όλοι όσοι την ψηφίσατε, math isn't mathing. Αλλά τώρα η Μαφία θα έχει κρυφτεί καλά. Μακάρι να είχε γίνει έστω δημοσκόπηση! Ας διαβάσουμε πάρα πολύ καλά όσα μας είπε η πρώτη σίγουρη πολίτης μας στο τελευταίο της μήνυμα.
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.
Καλα ε, εχω ανατριχιάσει.


Εξηγησα γιατι έλειπα από το παιχνίδι. Είχα υποχρεώσεις. Πως είναι δυνατόν να με ψηφίζεις επειδή μετά που βρίσκω χρόνια μπηκα να παίξω;
Αυτό δεν δικαιολογεί την διπλή ψήφο… χάσαμε ένα σημαντικό άτομο και η μαφία κέρδισε
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 737 μηνύματα.
Μα συγγνώμη, η μάγισσα βλέπει ποιος θα πεθάνει, δεν είδε ότι θα ήταν ο Γιάννης; Γιατί συνέχιζε να τον κατηγορεί; Έκανε κάποια κίνηση την πρώτη μέρα μόνη της χωρίς στοιχεία;
Χμμμ, για αυτό δε μπορώ να βρω εξήγηση προς το παρόν. Ίσως έτσι προσπαθούσε να μας δείξει ότι ήταν η μάγισσα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top