Palermo #49 - The Κωνσταντίνου και Ελένης show!

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (13/9)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 10)

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,888 μηνύματα.
έχω μπερδευτεί πλέον. Γιατί χρησιμοποιήσαμε και τις δυο ηχους από το υπερπέραν. Η ξαφνική εμφάνιση Εκλιψ και η ψήφος προς Ριντερ Επισης και η επιπλέον ψήφος από την Υδροχόο.

Λίγο πρέπει να δούμε τα πράγματα με ηρεμία. Γιατί έφυγε ο Γιάννης. Πως ξεκίνησε όλο αυτό.

Η ώρα περνάει και δεν κάνουμε τίποτα (υπενθυμίζω ότι μετά τις 8 θα δυσκολεύομαι να παρακολουθώ τα νέα)

Γνωρίζοντας πάντως την Ριντερ δεν νομίζω να είναι μαφιόζος εκτός κι αν έχω φάει τόσο gaslight που δεν βλέπω από το προηγούμενο παιχνιδι. Προσπαθεί πραγματικά να φέρει τους μαφιόζους στο προσκήνιο αλλά αυτό έκανε και ο Ουλτρα.

Όπως κι εχτές θέλω να φέρω ισοψηφία όποτε ψηφίζω ΥΔΡΟΧΟΟΣ
Μα δεν είναι ξαφνική η συμμετοχή μου. Απλά είχα αρκετές μαζεμένες υποχρεώσεις για σήμερα. Μπηκα αλλα ειδα πράγματα που δεν μου αρεσουν, εστιάζουμε, ξαναλεω, σε λάθος άτομα!!!
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,955 μηνύματα.
@Reader γιατί έφερες πίσω τη Βασω και όχι τον Γιάννη που δολοφονήθηκε; Πιστεύεις ότι όντως θα μπορούσε να είναι δολοφονημένη μαφιά από την ίδια τη μαφία ή από μάγισσα; Μήπως έριξες την κάρτα απλά για να φύγουν οι υποψίες από πάνω σου;
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,657 μηνύματα.
Υπενθυμίζω ότι το θέμα κλειδώνει στις 20:00. Ανοίγει στις 20:05 όπου έχουμε το γνωστό 5λεπτο έως τις 20:10.
Στο 5λεπτο:
  1. Μπορείτε να αλλάξετε ψήφο μόνο μια φορα
  2. Μπορείτε να παίξετε μόνο την κάρτα Ακύρωση Ψήφου
  3. Δεν επιτρέπονται σχόλια παρά μόνο η αλλαγή της ψήφου σας (αν το επιθυμείτε)!
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 622 μηνύματα.
Χρειάζεται η νεκροφάνεια. Και αν τυχαία την επόμενη βγει ο συνεργάτης μου; Θα χάσουμε αμέσως. Δεν στέκει καθόλου ο συλλογισμός αυτός και για αυτό μένω σε εσένα αν και σκεφτόμουν να κατευθυνθώ προς Υδροχόο (γιατί η ανακάλυψη του τι είναι θα μας ξεκλείδωνε νομίζω στοιχεία σε βάρος της Κέιτ).

Με κάνει εντύπωση να προσπαθείς τόσο να πείσεις για ένα σενάριο που δεν βγάζει εύκολα λογική. Ακόμα και στη χώρα φαντασμάτων να είσαι θεωρείσαι χαμένος αν δεν ξαναμπεις. Σε παιχνίδι με πολλούς μαφιόζους θα έβγαζε λογική, σε αυτό πάλι όχι.
Είναι όντως πολύ τραβηγμένο, δεν το αρνούμαι. Είναι τεράστιο ρίσκο, αλλά αν η συνεργάτης σου και η πόρνη το χειριστούν έξυπνα, πιστεύω μπορείς να το φέρεις εις πέρας.
Ίσως να κάνω λάθος, πολύ πιθανό. Αλλά τι προτιμάτε; Να καθόμαστε να κοιτάμε ένα άδειο thread και να περιμένουμε πότε θα γράψει κανείς τις υποψίες του; Εσύ έγραφες πολύ, οπότε τώρα που δολοφονήθηκες, είτε το διοργάνωσες εσύ είτε όχι, τα μηνύματα θα είναι ακόμα λιγότερα. Αυτό προσπαθώ να αποφύγω τώρα. Δεν μπορώ να αξιοποιήσω τον ρόλο μου όπως πρέπει επειδή δεν έχω κανένα στοιχείο.
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Μα δεν είναι ξαφνική η συμμετοχή μου. Απλά είχα αρκετές μαζεμένες υποχρεώσεις για σήμερα. Μπηκα αλλα ειδα πράγματα που δεν μου αρεσουν, εστιάζουμε, ξαναλεω, σε λάθος άτομα!!!
Χμμμμμ, ενδιαφερουσα στιξη και φραση που επαναλαμβανεται συνεχως.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,319 μηνύματα.
@Reader γιατί έφερες πίσω τη Βασω και όχι τον Γιάννη που δολοφονήθηκε; Πιστεύεις ότι όντως θα μπορούσε να είναι δολοφονημένη μαφιά από την ίδια τη μαφία ή από μάγισσα; Μήπως έριξες την κάρτα απλά για να φύγουν οι υποψίες από πάνω σου;
Αν έγινε εκ του πονηρού τότε μαφία είναι Reader, BaSO4 και πόρνη ο Πουαρώ όπου έπιασαν το σήμα του. Βγαίνει και στις ψήφους κόντρα σε εμένα και γενικά.
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 622 μηνύματα.
@Reader γιατί έφερες πίσω τη Βασω και όχι τον Γιάννη που δολοφονήθηκε; Πιστεύεις ότι όντως θα μπορούσε να είναι δολοφονημένη μαφιά από την ίδια τη μαφία ή από μάγισσα; Μήπως έριξες την κάρτα απλά για να φύγουν οι υποψίες από πάνω σου;
Ξαναλέω ότι θεωρώ τον Γιάννη ένοχο. Ίσως να μην είναι. Σε κάθε περίπτωση, θεωρώ πως είναι πιο πιθανό να είναι μαφιόζος εκείνος παρά η Βάσω. Η Βάσω έγραψε ένα τελευταίο μήνυμα με στοιχεία για τον ρόλο της και το έστειλε πολύ γρήγορα, άρα δε νομίζω να είναι μπλόφα.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,955 μηνύματα.
Αν έγινε εκ του πονηρού τότε μαφία είναι Reader, BaSO4 και πόρνη ο Πουαρώ όπου έπιασαν το σήμα του. Βγαίνει και στις ψήφους κόντρα σε εμένα και γενικά.
Δεν ειναι απαραίτητο να είναι βέβαια και η Βάσω μέσα, θα μπορούσε να την έχει χρησιμοποιήσει απλά για να φανεί ότι έσωσε έναν πολίτη. Είναι ένα ρίσκο, αλλά είναι έτοιμη να φύγει και αν είναι μαφία καλύτερα να την αθωώσουν, παρά να μείνει μόνος ο άλλος μαφιόζος.
Ξαναλέω ότι θεωρώ θεωρώ τον Γιάννη ένοχο. Ίσως να μην είναι. Σε κάθε περίπτωση, θεωρώ πως είναι πιο πιθανό να είναι μαφιόζος εκείνος παρά η Βάσω. Η Βάσω έγραψε ένα τελευταίο μήνυμα με στοιχεία για τον ρόλο της και το έστειλε πολύ γρήγορα, άρα δε νομίζω να είναι μπλόφα
Το σκεπτικό να μην ήταν κανένας από τους δυο δεν το σκέφτεσαι;
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,319 μηνύματα.
Η Βάσω έγραψε ένα τελευταίο μήνυμα με στοιχεία για τον ρόλο της και το έστειλε πολύ γρήγορα, άρα δε νομίζω να είναι μπλόφα.
Κυριολεκτικά τότε έλεγες πως δεν πιστεύεις το πρώτο πράγμα που σε δείχνουν και ζητούσες και έμμεσα τυμβωρυχία στην Βάσω.
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 622 μηνύματα.

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,338 μηνύματα.
Πολύ ενδιαφέρον. Με θεωρείς μαφιόζο ενώ έριξα νεκροφάνεια για να φέρω πίσω ένα μέλος που κι εσύ η ίδια είπες ότι θεωρείς πολίτη; Ένα μέλος που σχεδόν όλοι εδώ μέσα, πλην της Υδροχόου αν θυμάμαι καλά και δεν κάνω λάθος, είπατε πως θεωρείτε πολίτη;
Ακριβώς. Θεωρώ. Η θεωρίες δεν συνάδουν πάντα με την πραγματικότητα. Ποιος μας διαβεβαιώνει ότι δεν είστε μαζί;
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 622 μηνύματα.
Το σκεπτικό να μην ήταν κανένας από τους δυο δεν το σκέφτεσαι;
Το σκέφτομαι.
Αλλά από την αρχή του παιχνιδιού υποψιαζόμουν τον Γιάννη. Αν κάνω λάθος, δεν έχω κάψει κανέναν πολίτη, γι αυτό έριξα τη νεκροφάνεια.
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 622 μηνύματα.
Κυριολεκτικά τότε έλεγες πως δεν πιστεύεις το πρώτο πράγμα που σε δείχνουν και ζητούσες και έμμεσα τυμβωρυχία στην Βάσω.
Το έχω απαντήσει νωρίτερα στην Υδροχόο αυτό. Χρειάστηκε να ξαναδώ το μήνυμα της Βάσως για να βεβαιωθώ.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,319 μηνύματα.
Νόμιζα ότι εσύ θεωρούσες τη Βάσω αθώα.
Μόνο για τον Ουριήλ έχω εκφράσει πως μάλλον είναι αθώος (αν και δεν είμαι συνηθισμένος στο να μιλάει λίγο).

Για την Βάσω έλεγα πως πολλές ενδείξεις δείχνουν πως είναι αθώα, όπως το ότι κανένας από την μαφία δεν ενδιαφέρθηκε να προσπαθήσει να πετύχει ισοψηφία χθες (ακόμα και όταν το είπα εγώ ο ίδιος).

Η ξαφνική σου αλλαγή όμως τώρα από εκεί που δεν ήσουν σίγουρη και υποψιαζόσουν την Βάσω, να την επαναφέρεις έτσι με βγάζει κάτι το περίεργο. Την μία έλεγες πως δεν ακούς τι λένε τα άτομα και την άλλη βασίζεσαι ως τρανταχτό επιχείρημα υπέρ της Βάσως τα τελευταία της λόγια. Τα λες λίγο μπερδεμένα.
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,624 μηνύματα.
Αν έγινε εκ του πονηρού τότε μαφία είναι Reader, BaSO4 και πόρνη ο Πουαρώ όπου έπιασαν το σήμα του. Βγαίνει και στις ψήφους κόντρα σε εμένα και γενικά.
Πολύ βολικό ακούγεται αυτό, αλλά δεν θα ήταν αυτοκτονικό για τη Μαφία να ψηφίσουν όλοι εσένα; Το λογικό είναι οι ψήφοι να σπάνε. Και το μόνο σήμα που έχεις παρουσιάσει είναι μία καρδιά στο πρώτο μήνυμα. Τόσο πολύ σιγουρεύτηκαν από μία καρδιά στο μήνυμα για καλή αρχή;
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,955 μηνύματα.
Το σκέφτομαι.
Αλλά από την αρχή του παιχνιδιού υποψιαζόμουν τον Γιάννη. Αν κάνω λάθος, δεν έχω κάψει κανέναν πολίτη, γι αυτό έριξα τη νεκροφάνεια.
Ξαναλέω, το κόλπο ο ένας μαφιόζος να σκότωσε τον άλλον με σκοπό να τον επαναφέρουν ενώ υπάρχει μόνο μια νεκροφάνεια στο παιχνίδι (την οποία έχεις εσύ και ήξεραν ότι δεν την έχουν αυτοί), δεν στέκει. Αυτά είναι κόλπα για μεγαλύτερα παιχνίδια, όχι ένα που αν δεν βρεθεί μαφιόζος άμεσα έχει τελειώσει
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Δεν ειναι απαραίτητο να είναι βέβαια και η Βάσω μέσα, θα μπορούσε να την έχει χρησιμοποιήσει απλά για να φανεί ότι έσωσε έναν πολίτη. Είναι ένα ρίσκο, αλλά είναι έτοιμη να φύγει και αν είναι μαφία καλύτερα να την αθωώσουν, παρά να μείνει μόνος ο άλλος μαφιόζος.
Αυτό ακουγεται καλο σα σχεδιο αν και ριψοκινδυνο και θα το πιστευα κι εγω αν δεν αφορουσε εμενα. Ωστοσο ειχα τη reader μεσα στους τοπ υποπτους για μενα (2η κιολας) τοσες ωρες εξηγώντας κιολας τον λογο. Δεν πιστευω οτι υπαρχει καποιος λογος να ειμαι η μαφια, ειδικα μετα απο τα χθεσινα μου λογια που γραφτηκαν σε στιγμη που γνωριζα οτι θα εβγαινα απο το παιχνιδι
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,955 μηνύματα.
Πολύ βολικό ακούγεται αυτό, αλλά δεν θα ήταν αυτοκτονικό για τη Μαφία να ψηφίσουν όλοι εσένα; Το λογικό είναι οι ψήφοι να σπάνε. Και το μόνο σήμα που έχεις παρουσιάσει είναι μία καρδιά στο πρώτο μήνυμα. Τόσο πολύ σιγουρεύτηκαν από μία καρδιά στο μήνυμα για καλή αρχή;
Είναι κυριολεκτικά 3 vs 7 και με μια ψηφοφορία + δολοφονία είναι 3 vs 5, άρα η μαφία έχει πλειοψηφία μόλις βρει την πόρνη. Είναι πιθανό αυτό που λέει, αρκεί να φτάσετε όλοι μέχρι τη δεύτερη μέρα.
Αυτό ακουγεται καλο σα σχεδιο αν και ριψοκινδυνο και θα το πιστευα κι εγω αν δεν αφορουσε εμενα. Ωστοσο ειχα τη reader μεσα στους τοπ υποπτους για μενα (2η κιολας) τοσες ωρες εξηγώντας κιολας τον λογο. Δεν πιστευω οτι εχω καποιον λογο να ειμαι η μαφια, ειδικα μετα απο τα χθεσινα μου λογια που γραφτηκαν σε στιγμη που γνωριζα οτι θα εβγαινα απο το παιχνιδι
Ριψοκίνδυνο ή όχι, κυριολεκτικά σε 20 λεπτά αν δεν αλλάξει κάτι έχει φύγει τελείως και δεν μπορεί να την επαναφέρει κανείς εφόσον ξέρει ότι έχει την τελευταία κάρτα νεκροφάνειας. Οπότε καλύτερα +1 με αυτήν να το παίζει αθώα, παρά η μαφία -1 με αυτήν στα θυμαράκια
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 622 μηνύματα.
Δεν ειναι απαραίτητο να είναι βέβαια και η Βάσω μέσα, θα μπορούσε να την έχει χρησιμοποιήσει απλά για να φανεί ότι έσωσε έναν πολίτη. Είναι ένα ρίσκο, αλλά είναι έτοιμη να φύγει και αν είναι μαφία καλύτερα να την αθωώσουν, παρά να μείνει μόνος ο άλλος μαφιόζος.
Αν ήμουν μαφιόζος, δεν θα έγραφα τις υποψίες μου και θα επανέφερα τον Γιάννη. Δεν θα έριχνα τη μοναδική νεκροφάνεια σε όλο το παιχνίδι για να φέρω πίσω ένα μέλος που έχει σαφέστατα δηλώσει ότι με υποψιάζεται.
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,888 μηνύματα.
Λοιπόν, δεν μου αρεσει το πως καταλήγουν τα πράγματα. Νομίζω είναι καλη ιδέα να χρησιμοποιήσω την κάρτα μου. Θελω να αφαιρέσω μια ψήφο απο όλες αυτές που μάζεψε η υδροχοος, αφού θεωρώ τελείως τυχαία την ψήφο που της έριξε η Joji.
IMG_8521.png
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top