Palermo #49 - The Κωνσταντίνου και Ελένης show!

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (13/9)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 10)

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,319 μηνύματα.
Θα ήταν έξυπνο σχέδιο. Φεύγοντας ξεφορτώνεσαι κάθε υποψία και ταυτόχρονα κάνεις εμένα να φανώ ύποπτη.
και πως είμαι τόσο σίγουρος πως η ΜΙΑ νεκροφάνεια που υπάρχει σε όλο το παιχνίδι θα πέσει σε εμένα; Δύο μαφιόζοι είναι, θα κάψουν τον έναν μόνοι τους; Και γιατί να πω μέχρι και να βγούμε στη κλήρωση με δεύτερη ισοψηφία με την Βάσω αν ήμουν μαφιόζος σε ένα ποσοστό που με συνέφερε κάργα;
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,955 μηνύματα.
Και επειδή είπες πριν "έριξα τις κατηγορίες μου κι έφυγα", σου εξήγησα το σκεπτικό μου όταν με ρώτησες. Δεν έχει γίνει κάτι αρκετό για να μου αλλάξει άποψη από εκείνη την ώρα. Αν θεωρείς ότι έχω αφήσει κάτι σημαντικό ασχολίαστο, μπορεί να μην το πρόσεξα κιόλας οπότε αν θες επισήμανέ το μου να το σχολιάσω.
Εκείνη την ώρα είπες ότι σου κίνησε την υποψία και ότι δεν την ψηφίζεις όμως μετά από λίγη ώρα την ψήφισες. Για τη Ριντερ τη γνώμη έχεις γενικά; Και για την Κειτ που ψήφισε το ίδιο με εσένα;
Θα φύγω, το ξέρω. Φροντίστε τουλάχιστον, από τη στιγμή που θα φύγω, να γράφετε, όλοι σας. Το μόνο που μπορώ να κάνω τώρα, είναι να φέρω πίσω έναν πολίτη.Δεν ήθελα να χρησιμοποιηθεί τόσο γρήγορα η κάρτα αλλά δεν πρέπει να πάει χαμένη. Ρίχνω νεκροφάνεια στην BaSO4
Μα βρε Ριντερ και εσύ πας να βγάλεις μαφιόζο αυτόν που πέθανε σε παιχνίδι 2 μαφιόζων. Ο ένας να φάει τον άλλον γιατί;
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,319 μηνύματα.
Με αυτά που κάνετε ζητάω μόνος να επιστρέψω μόνιμα στο τάφο μου, ρίξτε τυμβωρυχία :jumpy:
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,888 μηνύματα.
Τώρα σχετικά με την ψήφο που πήρα, προφανώς δε με πειράζει. Μου κάνει εντύπωση όμως που αφού είπα πως σε είδα ύποπτη, κινήθηκες τελικά εναντίον μου. Απλώς όπως πάντα υπό το πέπλο του "λείπει άρα είναι ένοχη" ψηφίστηκα. Σαν εξήγηση δε με πολυπείθει να σου πω την αλήθεια, αλλά το δέχομαι.

Εγώ ψηφίζω την Υδροχόο, τουλάχιστον για την ώρα. Δεν ξέρω, μου φαίνεται ότι κινείται λίγο αγχωμένη, ειδικά αφού ακριβώς 5 λεπτά μετά την ψήφο του Γιάννη προς τον Μεμέτσι έσπευσε να τον βοηθήσει, και όταν είδε πως το παρατήρησα άλλαξε πόσες φορές ψήφο, καταλήγοντας σε εμένα.
Καλα, εγώ που έβλεπα τα μηνύματα εκείνη τη στιγμή δεν ηξερα καν τι να υποθέσω και πως. Νομίζω λογικό ήταν να αλλάξει τις ψήφους της, εσυ δεν θα το έκανες; Υπάρχει τέτοιο μπέρδεμα που ακόμα προσπαθω να καταλάβω!!! Με το να εστιάζουμε στην Υδροχόο αφήνουμε την μαγιά να κινείται ελεύθερη ρε παιδιά, μα δεν είναι προφανές;;;
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 622 μηνύματα.
και πως είμαι τόσο σίγουρος πως η ΜΙΑ νεκροφάνεια που υπάρχει σε όλο το παιχνίδι θα πέσει σε εμένα;
Δεν λέω ότι είσαι με κάθε βεβαιότητα μαφιόζος. Λέω ότι για μένα είσαι ο εποκρατέστερος. Αυτό με την νεκροφάνεια ήταν που με παραξένεψε πολύ στην αρχή. Όμως, όλες οι πιθανότητες είναι με το μέρος σου. 5 παίκτες βοήθησαν εσένα στο poll. Στην πραγματικότητα, βέβαια, δεν χρειάζεσαι νεκροφάνεια. Χρειάζεσαι απλώς να μην πέσει πάνω σου η μια τυμβωρυχία. Και επειδή είναι ρίσκο να ρίξει κάποιος μια τόσο δυνατή κάρτα στην αρχή του παιχνιδιού, είσαι καλυμμένος.
Επαναλαμβάνω, δεν κόβω το κεφάλι μου ότι είσαι μαφιόζος. Αλλά είναι πολύ πιθανό να είσαι, και αν είσαι, ξέρεις ακριβώς τι κάνεις.
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 622 μηνύματα.

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,941 μηνύματα.
Ψηφίζω Υδροχόο
 

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,338 μηνύματα.
Λοιπόν, το σκέφτηκα αρκετά και τελικά θα αλλάξω την ψήφο μου και εγώ στην Reader. Αγαπημένη μου Υδροχόα για τώρα σε απαλλάσσω από τις υποψίες μου, δεν μπορώ να βασιστώ και πουθενά άλλωστε.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,657 μηνύματα.
giannhs2001 , μπορείς έως τις 21:13 να εκφέρεις την γνώμη σου για όσα γίνονται και να ψηφίσεις. ΔΕΝ μπορείς να χρησιμοποιήσεις τις κάρτες σου. Τα φαντάσματα δεν ψηφίζονται καθώς είναι ήδη στην Χώρα των Φαντασμάτων. Όταν λήξει η διορία της κάρτας, επιστρέφουν κανονικά στην Χώρα των Φαντασμάτων.

@Υδροχόος Η ψήφος σου έχει κλειδώσει, δε μπορείς να την αλλάξεις πλέον από την Reader.

Ο Memetchi έχει ασυλία και σήμερα δεν μπορεί να ψηφιστεί!​

Ψηφοφορία για Σάββατο 14/9
  1. BaSO4 --> Υδροχόος
  2. Eclipse --> Reader
  3. giannhs2001 --> Reader
  4. Joji --> Υδροχόος
  5. Kate1914 --> Reader
  6. Memetchi --> Poirot
  7. Poirot --> Υδροχόος
  8. Reader --> Kate1914
  9. Ουριήλ —> Eclipse
  10. Υδροχόος --> Reader x2
Ψήφοι
5 Reader
3 Υδροχόος
1 Eclipse
1 Poirot
1 Kate1914

Η χώρα των φαντασμάτων

giannis2001 - Δολοφονία 13/09

Οριστικές αποχωρήσεις


Απουσίες


Λοιπές ενέργειες
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από giannhs2001
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ουριήλ
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Υδροχόος
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Reader
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλεον ψήφος από Υδροχόος
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Reader
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,955 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,319 μηνύματα.
Δεν λέω ότι είσαι με κάθε βεβαιότητα μαφιόζος. Λέω ότι για μένα είσαι ο εποκρατέστερος. Αυτό με την νεκροφάνεια ήταν που με παραξένεψε πολύ στην αρχή. Όμως, όλες οι πιθανότητες είναι με το μέρος σου. 5 παίκτες βοήθησαν εσένα στο poll. Στην πραγματικότητα, βέβαια, δεν χρειάζεσαι νεκροφάνεια. Χρειάζεσαι απλώς να μην πέσει πάνω σου η μια τυμβωρυχία. Και επειδή είναι ρίσκο να ρίξει κάποιος μια τόσο δυνατή κάρτα στην αρχή του παιχνιδιού, είσαι καλυμμένος.
Επαναλαμβάνω, δεν κόβω το κεφάλι μου ότι είσαι μαφιόζος. Αλλά είναι πολύ πιθανό να είσαι, και αν είσαι, ξέρεις ακριβώς τι κάνεις.
Χρειάζεται η νεκροφάνεια. Και αν τυχαία την επόμενη βγει ο συνεργάτης μου; Θα χάσουμε αμέσως. Δεν στέκει καθόλου ο συλλογισμός αυτός και για αυτό μένω σε εσένα αν και σκεφτόμουν να κατευθυνθώ προς Υδροχόο (γιατί η ανακάλυψη του τι είναι θα μας ξεκλείδωνε νομίζω στοιχεία σε βάρος της Κέιτ).

Με κάνει εντύπωση να προσπαθείς τόσο να πείσεις για ένα σενάριο που δεν βγάζει εύκολα λογική. Ακόμα και στη χώρα φαντασμάτων να είσαι θεωρείσαι χαμένος αν δεν ξαναμπεις. Σε παιχνίδι με πολλούς μαφιόζους θα έβγαζε λογική, σε αυτό πάλι όχι.
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.
έχω μπερδευτεί πλέον. Γιατί χρησιμοποιήσαμε και τις δυο ηχους από το υπερπέραν. Η ξαφνική εμφάνιση Εκλιψ και η ψήφος προς Ριντερ Επισης και η επιπλέον ψήφος από την Υδροχόο.

Λίγο πρέπει να δούμε τα πράγματα με ηρεμία. Γιατί έφυγε ο Γιάννης. Πως ξεκίνησε όλο αυτό.

Η ώρα περνάει και δεν κάνουμε τίποτα (υπενθυμίζω ότι μετά τις 8 θα δυσκολεύομαι να παρακολουθώ τα νέα)

Γνωρίζοντας πάντως την Ριντερ δεν νομίζω να είναι μαφιόζος εκτός κι αν έχω φάει τόσο gaslight που δεν βλέπω από το προηγούμενο παιχνιδι. Προσπαθεί πραγματικά να φέρει τους μαφιόζους στο προσκήνιο αλλά αυτό έκανε και ο Ουλτρα.

Όπως κι εχτές θέλω να φέρω ισοψηφία όποτε ψηφίζω ΥΔΡΟΧΟΟΣ
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,657 μηνύματα.
giannhs2001 , μπορείς έως τις 21:13 να εκφέρεις την γνώμη σου για όσα γίνονται και να ψηφίσεις. ΔΕΝ μπορείς να χρησιμοποιήσεις τις κάρτες σου. Τα φαντάσματα δεν ψηφίζονται καθώς είναι ήδη στην Χώρα των Φαντασμάτων. Όταν λήξει η διορία της κάρτας, επιστρέφουν κανονικά στην Χώρα των Φαντασμάτων.

Υδροχόος Η ψήφος σου έχει κλειδώσει, δε μπορείς να την αλλάξεις πλέον από την Reader.

Ο Memetchi έχει ασυλία και σήμερα δεν μπορεί να ψηφιστεί!​

Ψηφοφορία για Σάββατο 14/9
  1. BaSO4 --> Υδροχόος
  2. Eclipse --> Reader
  3. giannhs2001 --> Reader
  4. Joji --> Υδροχόος
  5. Kate1914 --> Reader
  6. Memetchi --> Poirot
  7. Poirot --> Υδροχόος
  8. Reader --> Kate1914
  9. Ουριήλ —> Υδροχόος
  10. Υδροχόος --> Reader x2
Ψήφοι
5 Reader
4 Υδροχόος
1 Poirot
1 Kate1914

Η χώρα των φαντασμάτων

giannis2001 - Δολοφονία 13/09

Οριστικές αποχωρήσεις


Απουσίες


Λοιπές ενέργειες
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από giannhs2001
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ουριήλ
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Υδροχόος
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Reader
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλεον ψήφος από Υδροχόος
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Reader
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,624 μηνύματα.
Εκείνη την ώρα είπες ότι σου κίνησε την υποψία και ότι δεν την ψηφίζεις όμως μετά από λίγη ώρα την ψήφισες.
Είπα ότι θα τηρήσω στάση αναμονής για λίγο και ότι ήταν η επικρατέστερη να πάρει την ψήφο μου. Περίμενα λίγο και αφού δεν είδα κάτι άλλο που να με πείθει εξίσου την ψήφισα. Αρκετά ξεκάθαρος ήμουν ως προς το πλάνο μου, ό,τι είπα έπραξα.
Για τη Ριντερ τη γνώμη έχεις γενικά;
Τι να σου πω, έχει πει αρκετά πράγματα με τα οποία συμφωνώ. Από την άλλη, κάποιες κινήσεις της κι εγώ δεν τις κατάλαβα όπως με τη δεύτερη Ηχώ, αλλά και στο προηγούμενο παιχνίδι είχε ρίξει κάρτα σε περίεργη φάση και στοχοποιήθηκε αδίκως. Δεν θέλω να φύγει από το παιχνίδι ακόμα, αν είναι πολίτης (και δεν ξέρω, κάτι μου λέει ότι είναι) έχει πολλά να δώσει και τη θέλω μέσα.
Και για την Κειτ που ψήφισε το ίδιο με εσένα;
Δεν έχω καταφέρει να την ψυχολογήσω ιδιαίτερα, με μπερδεύει. Εντάξει, ψηφίσαμε χθες το ίδιο αλλά δεν νομίζω ότι λέει κάτι αυτό απαραίτητα. Την περίμενα πιο ενεργή ομολογώ και μου φαίνεται κάπως παράξενη η στάση της, αλλά όχι αρκετά για να τη θεωρήσω ένοχη.
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Θα φύγω, το ξέρω. Φροντίστε τουλάχιστον, από τη στιγμή που θα φύγω, να γράφετε, όλοι σας. Το μόνο που μπορώ να κάνω τώρα, είναι να φέρω πίσω έναν πολίτη.Δεν ήθελα να χρησιμοποιηθεί τόσο γρήγορα η κάρτα αλλά δεν πρέπει να πάει χαμένη. Ρίχνω νεκροφάνεια στην BaSO4
Ευχαριστώ, αλλά τώρα αυτό με κάνει να μπερδεύομαι ακόμα περισσότερο σε σχέση με τις υποψίες που είχα πριν. Πρέπει να αναθεωρήσω τις σημειώσεις μου…
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 622 μηνύματα.
Λοιπόν, το σκέφτηκα αρκετά και τελικά θα αλλάξω την ψήφο μου και εγώ στην Reader. Αγαπημένη μου Υδροχόα για τώρα σε απαλλάσσω από τις υποψίες μου, δεν μπορώ να βασιστώ και πουθενά άλλωστε.

Πολύ ενδιαφέρον. Με θεωρείς μαφιόζο ενώ έριξα νεκροφάνεια για να φέρω πίσω ένα μέλος που κι εσύ η ίδια είπες ότι θεωρείς πολίτη; Ένα μέλος που σχεδόν όλοι εδώ μέσα, πλην της Υδροχόου αν θυμάμαι καλά και δεν κάνω λάθος, είπατε πως θεωρείτε πολίτη;
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,319 μηνύματα.
Ώπα, τώρα είδα τις αλλαγές. Η κίνηση της Kate1914 να αλλάξει ψήφο εξολοθρεύει τα σενάρια που την ήθελαν να έχει κάτι χειροπιαστό για την Υδροχόο.

Το γεγονός πως δεν το επιβεβαίωνε με κάνει να πιστεύω πως σκόπιμα το άφησε. Αλλάζω σε Kate1914 για τώρα για να κρατήσω ισορροπία.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,955 μηνύματα.
Δεν έχω καταφέρει να την ψυχολογήσω ιδιαίτερα, με μπερδεύει. Εντάξει, ψηφίσαμε χθες το ίδιο αλλά δεν νομίζω ότι λέει κάτι αυτό απαραίτητα. Την περίμενα πιο ενεργή ομολογώ και μου φαίνεται κάπως παράξενη η στάση της, αλλά όχι αρκετά για να τη θεωρήσω ένοχη.
Και τώρα το ίδιο βλέπω έχετε. Σορρυ το ξαναειδα, αλλαξε σε ριντερ πριν λίγο.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,657 μηνύματα.
giannhs2001 , μπορείς έως τις 21:13 να εκφέρεις την γνώμη σου για όσα γίνονται και να ψηφίσεις. ΔΕΝ μπορείς να χρησιμοποιήσεις τις κάρτες σου. Τα φαντάσματα δεν ψηφίζονται καθώς είναι ήδη στην Χώρα των Φαντασμάτων. Όταν λήξει η διορία της κάρτας, επιστρέφουν κανονικά στην Χώρα των Φαντασμάτων.

Υδροχόος Η ψήφος σου έχει κλειδώσει, δε μπορείς να την αλλάξεις πλέον από την Reader.

Ο Memetchi έχει ασυλία και σήμερα δεν μπορεί να ψηφιστεί!​

Ψηφοφορία για Σάββατο 14/9
  1. BaSO4 --> Υδροχόος
  2. Eclipse --> Reader
  3. giannhs2001 --> Kate1914
  4. Joji --> Υδροχόος
  5. Kate1914 --> Reader
  6. Memetchi --> Poirot
  7. Poirot --> Υδροχόος
  8. Reader --> Kate1914
  9. Ουριήλ —> Υδροχόος
  10. Υδροχόος --> Reader x2
Ψήφοι
4 Reader
4 Υδροχόος
2 Kate1914
1 Poirot

Η χώρα των φαντασμάτων
giannis2001 - Δολοφονία 13/09

Οριστικές αποχωρήσεις


Απουσίες


Λοιπές ενέργειες

Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από giannhs2001
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ουριήλ
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Υδροχόος
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Reader
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλεον ψήφος από Υδροχόος
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Reader
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,888 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top