Palermo #49 - The Κωνσταντίνου και Ελένης show!

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (13/9)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 10)

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,621 μηνύματα.
Ισοψηφία λοιπόν. Θεμιτό το αποτέλεσμα. Ψήφισα Γιάννη στη δημοσκόπηση, εμμένοντας στην ψήφο που είχα καταθέσει πριν (κι ας ακυρώθηκε!!). Άντε να δούμε...
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,955 μηνύματα.
Προσωπικά κανένα αποτέλεσμα δεν θα με ικανοποιήσει ότι έγινε σίγουρη σωστή επιλογή, αυτό που ελπίζω είναι να δούμε περισσότερες πληροφορίες
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,621 μηνύματα.
Προσωπικά κανένα αποτέλεσμα δεν θα με ικανοποιήσει ότι έγινε σίγουρη σωστή επιλογή, αυτό που ελπίζω είναι να δούμε περισσότερες πληροφορίες
Καλά, ναι. Αυτό εννοώ κι εγώ με το θεμιτό.
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Το θέμα είναι να ψηφίσουμε όλοι
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,318 μηνύματα.
Λεπόν, για να αιτιολογήσω το σκεπτικό μου. Η αλήθεια είναι πως σκέφτηκα αρκετά να το αφήσω τελείως να κυλίσει έτσι ώστε να φύγω (άλλωστε η Βάσω κάνει και το ντεμπούτο της και ίσως προτιμώ να παίξει εκείνη περισσότερο). Όμως, δεν μπορούν να υπάρξουν τέτοιες λογικές στο Παλέρμο (είναι ασέβεια και προς διοργανωτές και προς παίκτες) και εκτός των άλλων πρέπει να βοηθάς την ομάδα σου να κερδίσει. Και αν η Βάσω είναι μαφιόζα και τζάμπα έκανα την ομάδα μου να χάσει έναν πολίτη ενώ μπορούσαμε να εξολοθρεύσουμε μαφιόζα; Έτσι σκέφτηκα και έδρασα***

Μπορεί να ψήφισα την Βάσω αλλά δεν μπορώ να πω πως έχω απέναντι μου μαφιόζα ή πολίτη. Δεν υπάρχουν στοιχεία για να πω με σιγουριά. Αν είναι πολίτης πάντως εύχομαι όντως να συνεχίσει εκείνη. Αν κάποιος είναι πεπεισμένος για την αθωότητά της ας πάρει την ευθύνη να μην το αφήσει να πάει ισοψηφία.

***αυτό σαν υστερόγραφο γιατί ήθελα να το αναφέρω και στο προηγούμενο Παλέρμο. Προφανώς και φάνηκε πως κάποιος θα αντεπιτεθεί στην ακύρωση που έκανα αλλά έτσι α) γίνεται πιο juicy το παιχνίδι και β) ξεκλειδώνονται πολλά και μετέπειτα (γιατί ήθελε αυτός σώνει και ντε να σώσει τον τάδε κλπ). Μην κάνετε το σπαστικό του προηγούμενου που τελευταία δευτερόλεπτα έριχνε ο καθένας ό,τι θυμότανε :skull:
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Λεπόν, για να αιτιολογήσω το σκεπτικό μου. Η αλήθεια είναι πως σκέφτηκα αρκετά να το αφήσω τελείως να κυλίσει έτσι ώστε να φύγω (άλλωστε η Βάσω κάνει και το ντεμπούτο της και ίσως προτιμώ να παίξει εκείνη περισσότερο). Όμως, δεν μπορούν να υπάρξουν τέτοιες λογικές στο Παλέρμο (είναι ασέβεια και προς διοργανωτές και προς παίκτες) και εκτός των άλλων πρέπει να βοηθάς την ομάδα σου να κερδίσει. Και αν η Βάσω είναι μαφιόζα και τζάμπα έκανα την ομάδα μου να χάσει έναν πολίτη ενώ μπορούσαμε να εξολοθρεύσουμε μαφιόζα; Έτσι σκέφτηκα και έδρασα***

Μπορεί να ψήφισα την Βάσω αλλά δεν μπορώ να πω πως έχω απέναντι μου μαφιόζα ή πολίτη. Δεν υπάρχουν στοιχεία για να πω με σιγουριά. Αν είναι πολίτης πάντως εύχομαι όντως να συνεχίσει εκείνη. Αν κάποιος είναι πεπεισμένος για την αθωότητά της ας πάρει την ευθύνη να μην το αφήσει να πάει ισοψηφία.

***αυτό σαν υστερόγραφο γιατί ήθελα να το αναφέρω και στο προηγούμενο Παλέρμο. Προφανώς και φάνηκε πως κάποιος θα αντεπιτεθεί στην ακύρωση που έκανα αλλά έτσι α) γίνεται πιο juicy το παιχνίδι και β) ξεκλειδώνονται πολλά και μετέπειτα (γιατί ήθελε αυτός σώνει και ντε να σώσει τον τάδε κλπ). Μην κάνετε το σπαστικό του προηγούμενου που τελευταία δευτερόλεπτα έριχνε ο καθένας ό,τι θυμότανε :skull:
Γιάννη, εσύ και η Βάσω είστε οι μόνοι που δεν χρειάζεται να δικαιολογηθείτε για τις ψήφους σας.
Ο λόγος που σε ψήφισα είναι αυτός που ανέφερα παραπάνω. Είσαι ο μοναδικός παίκτης για τον οποίο μπορώ να βρω στοιχεία, ακόμα κι αν είναι λανθασμένα ή ανόητα. Για την Βάσω, δεν μπορούσα να βρω τίποτα ενοχοποιητικό πέρα από την εμμονή της με την Τζότζι. Υπάρχει τεράστια πιθανότητα να είσαι πολίτης και να έκανα λάθος, αλλά το Παλέρμο είναι παιχνίδι στο οποίο κινούμαστε στα τυφλά, ειδικά τώρα στην αρχή.
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.
Εμένα με προβλημάτισε πολύ και η στάση τού @Ουριήλ. Αν και ήμουν σίγουρη ότι θα την ψήφιζα (χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρη για κάτι...), η απόφασή μου αυτή ενισχύθηκε από την κίνησή του να της πάρει μια ψήφο...
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.
Εμένα με προβλημάτισε πολύ και η στάση τού @Ουριήλ. Αν και ήμουν σίγουρη ότι θα την ψήφιζα (χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρη, για κάτι...), η απόφασή μου αυτή ενισχύθηκε από την κίνησή του να της πάρει μια ψήφο...
Τα ποσοστά μου χρειάζονται δεδομένα, δεν θα μας βοηθούσε αν δεν είχαμε να βλέπουμε ποιος ψήφισε ποιον για κάθε περίπτωση
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.
Εμένα με προβλημάτισε πολύ και η στάση τού @Ουριήλ. Αν και ήμουν σίγουρη ότι θα την ψήφιζα (χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρη για κάτι...), η απόφασή μου αυτή ενισχύθηκε από την κίνησή του να της πάρει μια ψήφο...
Κι εσυ ήθελες ισοψηφία
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.
Κι εσυ ήθελες ισοψηφία αν δεν κάνω λάθος
Δηλαδή μόνο για την ισοψηφία έκανες ό,τι έκανες ; Για να δούμε ντέρμπι ;

Δεν ξέρω. Με ικανοποιεί το παρόν αποτέλεσμα, όπως το βλέπω να εξελίσσεται...
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
@Kate1914, εσύ είχες ψηφίσει τον Γιάννη. Τώρα γιατί ψηφίζεις την Βάσω;
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,621 μηνύματα.
Δεν έχουμε ακόμα την καθοριστική ψήφο της Πουπουλίνας όμως!
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 621 μηνύματα.

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,338 μηνύματα.

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.
Δηλαδή μόνο για την ισοψηφία έκανες ό,τι έκανες ; Για να δούμε ντέρμπι ;

Δεν ξέρω. Με ικανοποιεί το παρόν αποτέλεσμα, όπως το βλέπω να εξελίσσεται...
Στο προηγούμενο παιχνιδι μας βοήθησε αρκετά, πιστεύω και σε αυτό
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Κάνεις λάθος εδώ, ποτέ δεν ψήφισα τον Γιάννη. Ξαναδές τις ανακοινώσεις του Ούλτρα.
Συγγνώμη, λάθος ρήμα.
Είχες πει ότι δεν ήξερες σε ποιον άλλο να δώσεις την ψήφο σου, διότι δεν υπάρχουν αρκετά στοιχεία και καμιά επιλογή δεν σου φαινόταν κατάλληλη. Τι έγινε και η Βάσω σου φάνηκε κατάλληλη επιλογή;
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,955 μηνύματα.
Η Βάσω πάντως δεν φαίνεται να είναι εδώ για να υπερασπιστεί τον εαυτό της
 

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,338 μηνύματα.
Συγγνώμη, λάθος ρήμα.
Είχες πει ότι δεν ήξερες σε ποιον άλλο να δώσεις την ψήφο σου, διότι δεν υπάρχουν αρκετά στοιχεία και καμιά επιλογή δεν σου φαινόταν κατάλληλη. Τι έγινε και η Βάσω σου φάνηκε κατάλληλη επιλογή;
Τίποτα, απλώς εξαρχής τον Γιάννη τον θεώρησα αθώο και επιμένω σε αυτό. Για κάποιο λόγο δεν με πείθει καμία εξήγηση περί ενοχής του.
Από την άλλη, και η Βάσω δεν μου κάνει για ένοχη, δεν παίρνω πίσω δηλαδή τα όσα είπα περί ακατάλληλης επιλογής. Αλλά κάποιον πρέπει να ψηφίσω όπως κάνατε και οι υπόλοιποι, και με βάση καθαρά και μόνο το ένστικτο επιλέγω τελικά αυτήν.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top