Palermo #49 - The Κωνσταντίνου και Ελένης show!

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (13/9)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 10)

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,621 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,318 μηνύματα.
Καλέ ; Τον εαυτό σου σαμποτάρεις ;

Θες να μείνεις ή να φύγεις ;

Αποφάσισε !!!
Απλά μπαίνω και στη θέση των υπολοίπων. Αυτό που είπε για χρήσιμο ρόλο χτύπησε άσχημα και αν δεν ήμουν στους υποψηφίους θα είχα φρικάρει.
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.
Πολύ συναισθηματικά τα βλέπετε όλα...

Παίζουμε ή χαϊδευόμαστε ;

Μόνο εγώ έχω γίνει...αδίστακτη ;
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,653 μηνύματα.
Η δημοσκόπηση έληξε. BaSO4 μου :cray:, με 6 ψήφους είσαι η MVP και μεταφέρεσαι στην χώρα των φαντασμάτων, έχοντας δικαίωμα για τελευταια λόγια

Την BaSO4 ψήφισαν οι: giannhs2001,Eclipse,Memetchi,Joji,Υδροχόος,Kate1914
Τον giannhs2001 ψήφισαν οι: Ουριήλ, Poirot,BaSO4,Reader
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,653 μηνύματα.
Κι έτσι...πέφτει η νύχτα στο Παλέρμο :knife:

Οι ρόλοι της νύχτας μπορείτε να μου στείλετε μήνυμα μέχρι τις 02:00 ( μην το πάτε πολύ αργά πληζ, έχω θέμα με αϋπνίες) ΠΛΗΝ της πόρνης, η οποία πρέπει να μου στείλει μήνυμα έως τα μεσάνυχτα 00:00.

Ψηφοφορία για Σάββατο 14/9

  1. Eclipse
  2. giannhs2001
  3. Joji
  4. Kate1914
  5. Memetchi
  6. Poirot
  7. Reader
  8. Ουριήλ
  9. Υδροχόος

Ψήφοι



Η χώρα των φαντασμάτων

BaSO4 - Ψηφοφορία 13/09

Οριστικές αποχωρήσεις
---

Απουσίες


Λοιπές ενέργειες

Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από giannhs2001
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ουριήλ
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,621 μηνύματα.
Τώρα περιμένουμε με αγωνία τα τελευταία λόγια της BaSO4. Αυτά που είπε πριν πάντως με θορύβησαν...
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 621 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,318 μηνύματα.
Πολύ συναισθηματικά τα βλέπετε όλα...

Παίζουμε ή χαϊδευόμαστε ;

Μόνο εγώ έχω γίνει...αδίστακτη ;
Θα εξηγήσω αμέσως τι με προβλημάτισε. Η τόση ησυχία... Η Βάσω μπήκε τα τελευταία 5 λεπτά. Έδωσε ψήφο σε εμένα ως όφειλε. Από εκεί και έπειτα μας χώριζε μία ψήφος από την ισοψηφία και την τελική διαδικασία της κλήρωσης. 5 λεπτά δεν ειπώθηκε σχεδόν τίποτα. Η λογική θα έλεγε πως ο έτερος μαφιόζος θα προσπαθούσε έστω και προβοκατόρικα να πει κάτι περί ισοψηφίας μπας και σώσει κατά 50% την σύμμαχο του. Κάτι τέτοιο δεν συνέβη και αυτό με οδηγεί σε ένα συμπέρασμα. Η σημερινή ψηφοφορία έγινε μεταξύ δύο πολιτών. Η μαφία δεν ενοχλήθηκε και το πιο πιθανό είναι να χωρίστηκε κιόλας (μία ψήφος σε εμένα-μία στην Βάσω).
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,621 μηνύματα.
Η μαφία δεν ενοχλήθηκε και το πιο πιθανό είναι να χωρίστηκε κιόλας (μία ψήφος σε εμένα-μία στην Βάσω).
Αυτό δεν μπορούμε σε καμία περίπτωση να το αποκλείσουμε, μη σου πω μου φαίνεται και πιθανότερο να έγινε έτσι για να μη δώσουν στόχο. Όπως εξελίχθηκε η ισοψηφία και η δημοσκόπηση, νιώθω ότι βρισκόμαστε στο ίδιο σημείο. Μακάρι τα τελευταία λόγια να μας διαφωτίσουν.
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.
Θα εξηγήσω αμέσως τι με προβλημάτισε. Η τόση ησυχία... Η Βάσω μπήκε τα τελευταία 5 λεπτά. Έδωσε ψήφο σε εμένα ως όφειλε. Από εκεί και έπειτα μας χώριζε μία ψήφος από την ισοψηφία και την τελική διαδικασία της κλήρωσης. 5 λεπτά δεν ειπώθηκε σχεδόν τίποτα. Η λογική θα έλεγε πως ο έτερος μαφιόζος θα προσπαθούσε έστω και προβοκατόρικα να πει κάτι περί ισοψηφίας μπας και σώσει κατά 50% την σύμμαχο του. Κάτι τέτοιο δεν συνέβη και αυτό με οδηγεί σε ένα συμπέρασμα. Η σημερινή ψηφοφορία έγινε μεταξύ δύο πολιτών. Η μαφία δεν ενοχλήθηκε και το πιο πιθανό είναι να χωρίστηκε κιόλας (μία ψήφος σε εμένα-μία στην Βάσω).
Μα αν έκανε αυτό που λες θα δειχνόταν (αν δεν το έχει κάνει ήδη...)...

Εδώ ο @Ουριήλ την έσωσε και αμέσως "τον φωτογράφησα" ως ύποπτο...
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,318 μηνύματα.
Είπε ότι έχει και σημαντικό ρόλο…
Αυτό δεν θα μπορούσαν να το ξέρουν από πριν. Ακόμα και όταν το έμαθαν δεν είχαν λόγο να αλλάξουν κάτι.

Μα αν έκανε αυτό που λες θα δειχνόταν (αν δεν το έχει κάνει ήδη...)...

Εδώ ο @Ουριήλ την έσωσε και αμέσως "τον φωτογράφησα" ως ύποπτο...
Όχι δεν θα δείχνονταν. Θα δείχνονταν μόνο αν κάποιος πετούσε τυμβωρυχία στην Βάσω και αποκαλύπτονταν πως είναι μαφιόζα. Θα κρύβονταν πίσω από το επιχείρημα της ισοψηφίας το οποίο ειπώθηκε και άλλες φορές. Η Ρίντερ (αν θυμάμαι καλά) ρώτησε την ΣΕ για το αν θα γίνει κλήρωση. Αν στριμώχνονταν θα προσπαθούσε να ρίξει τη προσοχή και εκεί.
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.
Μα αν έκανε αυτό που λες θα δειχνόταν (αν δεν το έχει κάνει ήδη...)...

Εδώ ο @Ουριήλ την έσωσε και αμέσως "τον φωτογράφησα" ως ύποπτο...
Δεν έσωσα κανέναν εξήγησα για ποιο λογω το έκανα. Αν έβγαινε κατευθείαν χωρίς να δούμε ποιοι ψήφισαν ποιον, πως στο μέλλον θα βλέπαμε για στοιχεία για μαφιόζο; Αντε είναι και οι δυο πολίτες που είναι πραγματικά το χειρότερο σενάριο για εμάς, δεν πρέπει να δούμε πως θα προχωρήσουν οι μαφιόζοι;

Ο Γιάννης είπε υπάρχει πιθανότητα να χωρίστηκαν
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 621 μηνύματα.

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Αγαπητοί -πλέον για μένα- θνητοί,
Η νύχτα έπεσε στο Παλέρμο με την αποχώρησή μου (την οποία καταλαβαίνω απόλυτα). Τα περισσότερα και πιο ουσιαστικά που είχα να πω τα είπα πριν κλείσει η δημοσκόπηση, ότι θα μπορούσα να προσφέρω πολύτιμη βοήθεια στα υπόλοιπα μέλη των πολιτών με τις ιδιαίτερες ικανότητές μου…Κάτι το οποίο, για αυτή τη φορά τουλάχιστον ή χωρίς κάποια νεκροφράνεια, δε δύναται να αξιοποιηθεί. :no: Ελπίζω να κυλήσει ομαλά η βραδιά στο σύμπαν του Κωνσταντίνου και της Ελένης.

Όνειρα γλυκά..! :star:
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,318 μηνύματα.
Εδώ ο @Ουριήλ την έσωσε και αμέσως "τον φωτογράφησα" ως ύποπτο...
Δεν υποπτεύομαι απαραίτητα τον Ουριήλ για αυτή τη κίνηση. Φαντάζει το λογικό στο πρώτο γύρο να μην είσαι σίγουρος και να προτιμάς την ισοψηφία. Οι πολίτες είχαμε θετική εμπειρία από το προηγούμενο Παλέρμο με την ισοψηφία μου.

Υ.Γ. (οφφ) αν ξεπάστρεψα και δεύτερη φορά με ισοψηφία άτομο της μαφίας στο πρώτο γύρο πρέπει να γίνει meme/θρύλος του Παλέρμο. Αν και δεν νομίζω, δεν είναι κάθε μέρα Πασχαλιά.
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Αγαπητοί -πλέον για μένα- θνητοί,
Η νύχτα έπεσε στο Παλέρμο με την αποχώρησή μου (την οποία καταλαβαίνω απόλυτα). Τα περισσότερα και πιο ουσιαστικά που είχα να πω τα είπα πριν κλείσει η δημοσκόπηση, ότι θα μπορούσα να προσφέρω πολύτιμη βοήθεια στα υπόλοιπα μέλη των πολιτών με τις ιδιαίτερες ικανότητές μου…Κάτι το οποίο, για αυτή τη φορά τουλάχιστον- δε δύναται να αξιοποιηθεί. :no: Ελπίζω να κυλήσει ομαλά η βραδιά στο σύμπαν του Κωνσταντίνου και της Ελένης.

Καλό βράδυ να έχουμε και όνειρα γλυκά..! :star:
Εγώ μια φορά άκρη δεν βγάζω. Μια τυμβωρυχία ίσως μας σώσει.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,955 μηνύματα.
Αγαπητοί -πλέον για μένα- θνητοί,
Η νύχτα έπεσε στο Παλέρμο με την αποχώρησή μου (την οποία καταλαβαίνω απόλυτα). Τα περισσότερα και πιο ουσιαστικά που είχα να πω τα είπα πριν κλείσει η δημοσκόπηση, ότι θα μπορούσα να προσφέρω πολύτιμη βοήθεια στα υπόλοιπα μέλη των πολιτών με τις ιδιαίτερες ικανότητές μου…Κάτι το οποίο, για αυτή τη φορά τουλάχιστον- δε δύναται να αξιοποιηθεί. :no: Ελπίζω να κυλήσει ομαλά η βραδιά στο σύμπαν του Κωνσταντίνου και της Ελένης.

Όνειρα γλυκά..! :star:
Μας διαφώτισες :P
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,318 μηνύματα.

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,338 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top