Palermo #49 - The Κωνσταντίνου και Ελένης show!

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (13/9)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 10)

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.
@giannhs2001
@BaSO4
@Poirot

Έχετε να προσθέσετε κάτι σε όλα αυτά που γίνονται; Σε μια ώρα ξεκινάει η ψηφοφορία;

@Memetchi τι σκέφτεσαι μέχρι στιγμής
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,955 μηνύματα.
@Memetchi τι σκέφτεσαι μέχρι στιγμής
Αυτό που έγραψα και πριν. Είναι κάπως ύποπτο το ότι πέσατε πάνω στον Γιάννη από την αρχή. Συμφέρει τη μαφία να φύγει κάποιος ανενόχλητος. Προσωπικά θεωρώ ότι ίσως μια ισοψηφία (με δημοσκόπηση) θα δώσει τις περισσότερες απαντήσεις αυτή τη στιγμή.
Εσυ από την άλλη γιατί έχεις κρατήσει τη ψήφο σου εκεί;
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.
@giannhs2001
@BaSO4
@Poirot

Έχετε να προσθέσετε κάτι σε όλα αυτά που γίνονται; Σε μια ώρα ξεκινάει η ψηφοφορία;

@Memetchi τι σκέφτεσαι μέχρι στιγμής
Πώς και δεν φώναξες την @Kate1914 που ούτε φωνή, ούτε ακρόαση ;

Ο Μέμε μίλησε. Ακούσαμε την φωνούλα του...

Εντύπωση μού κάνει, απλά. Που επέλεξες να ρωτήσεις έναν παίχτη που έχει ήδη εκφραστεί...
 

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,338 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την πάσα Ρίντερ, αν και ήθελα ούτως ή άλλως να γράψω κάποιες σκέψεις μου για την τροπή της ψηφοφορίας.

Ομολογουμένως, δε μου αρέσει καθόλου που ο Γιάννης είναι από εχθές στην κορυφή της ψηφοφορίας. Μπορεί και να είναι όντως ένοχος, αλλά προς το παρόν δεν νομίζω πως έχουμε κάτι χειροπιαστό ώστε να τον κατηγορήσουμε. Και επίσης, ας σκεφτούμε πως αν είναι αθώος θα βολέψει πολύ τη μαφία να φύγει από τον πρώτο γύρο ένας πολίτης. Πρέπει λοιπόν να κινηθούμε προσεκτικά.

Από την άλλη, νομίζω πως δεν έχουμε αρκετά στοιχεία ώστε να ψηφίσω κάποιον άλλο. Ιδανικά θα ήθελα να δώσω την ψήφο μου σε κάποιον ώστε να υπάρξει ισοβαθμία, ωστόσο καμία επιλογή δε μου φαίνεται κατάλληλη.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,318 μηνύματα.
Έχετε να προσθέσετε κάτι σε όλα αυτά που γίνονται; Σε μια ώρα ξεκινάει η ψηφοφορία;
Να προσθέσω κάτι δεν έχω, νομίζω ήμουν ξεκάθαρος στο τι γίνεται ακριβώς. Τα υπόλοιπα θα ειπωθούν ανάλογα με το τι θα γίνει.

Συμφωνώ όμως με την Χριστίνα, δεν έστρεψες την προσοχή σου προς μέλη που ελάχιστα μιλάνε και την έστρεψες σε εμάς (άντε σε εμένα σε δικαιολογώ καθώς θες να δεις τι έχει να πει το άτομο με τις περισσότερες ψήφους).
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.
Αυτό που έγραψα και πριν. Είναι κάπως ύποπτο το ότι πέσατε πάνω στον Γιάννη από την αρχή. Συμφέρει τη μαφία να φύγει κάποιος ανενόχλητος. Προσωπικά θεωρώ ότι ίσως μια ισοψηφία (με δημοσκόπηση) θα δώσει τις περισσότερες απαντήσεις αυτή τη στιγμή.
Εσυ από την άλλη γιατί έχεις κρατήσει τη ψήφο σου εκεί;
Περιμένω μέχρι το τελευταίο λεπτό να δω αν θα αλλάξει κάτι, πέρα από το γεγονός που όπως είχα αναφέρει στο προηγούμενο ποστ μου διέκρινα να προσπαθεί να αλλάξει την ΡΟΗ της συνομιλίας προσπαθώντας να βρει την υποτιθέμενη Σιλβανα και έβγαζε ονόματα δεν είχα άλλα στοιχεία για να βγάλω συμπέρασμα
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.
Ομολογουμένως, δε μου αρέσει καθόλου που ο Γιάννης είναι από εχθές στην κορυφή της ψηφοφορίας. Μπορεί και να είναι όντως ένοχος, αλλά προς το παρόν δεν νομίζω πως έχουμε κάτι χειροπιαστό ώστε να τον κατηγορήσουμε. Και επίσης, ας σκεφτούμε πως αν είναι αθώος θα βολέψει πολύ τη μαφία να φύγει από τον πρώτο γύρο ένας πολίτης. Πρέπει λοιπόν να κινηθούμε προσεκτικά.
Δε σου αρέσει...δε σου αρέσει που είναι "στην κορφή" ο Γιάννης, αλλά δεν κάνεις και τίποτα να το αλλάξεις...
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.
Να προσθέσω κάτι δεν έχω, νομίζω ήμουν ξεκάθαρος στο τι γίνεται ακριβώς. Τα υπόλοιπα θα ειπωθούν ανάλογα με το τι θα γίνει.

Συμφωνώ όμως με την Χριστίνα, δεν έστρεψες την προσοχή σου προς μέλη που ελάχιστα μιλάνε και την έστρεψες σε εμάς (άντε σε εμένα σε δικαιολογώ καθώς θες να δεις τι έχει να πει το άτομο με τις περισσότερες ψήφους).
Περιμένω να δω τι άλλο έχει να πει η Τσοτσι για την Κατερίνα, μου έκανε εντύπωση που δεν μιλάει αρκετά αλλά δεν είδα άλλο στοιχείο που να την κατηγορεί
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.
Περιμένω να δω τι άλλο έχει να πει η Τσοτσι για την Κατερίνα, μου έκανε εντύπωση που δεν μιλάει αρκετά αλλά δεν είδα άλλο στοιχείο που να την κατηγορεί
Μα τί περιμένεις, με συγχωρείς ;

Η Joji δήλωσε ότι δεν αισθάνεται και πολύ καλά. Οπότε μπορεί κάτι να πει, μπορεί και όχι...
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.
Εννοω περισσότερα για την Κειτ
Παίζει ρόλο ; Είτε για την Κέιτ, είτε για τον οποιονδήποτε ; Είπες ότι...περιμένεις κάποια παίχτρια που μπορεί και να μην πει τίποτα. Το δήλωσε...

Οκ. Εσύ ξέρεις...
 

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,338 μηνύματα.
Δε σου αρέσει...δε σου αρέσει που είναι "στην κορφή" ο Γιάννης, αλλά δεν κάνεις και τίποτα να το αλλάξεις...
Απ' όσο ξέρω έχω ακόμη λίγη ώρα έως να αποφασίσω. Το να ρίξω κάποια ψήφο απλά και μόνο για να πω ότι άλλαξα δε νομίζω να είναι αρκετά συνετό. Ίσα ίσα που αν αποφασίσω βιαστικά πιο πιθανό είναι να βγάλω συμπολίτη.

Δώστε μου λίγο χρόνο να ξαναδώ τα μηνύματα, τώρα μπήκα μετά το μεσημέρι που έγραψα το τελευταίο μου μήνυμα. Λίγη κατανόηση παρακαλώ.
αλλά δεν κάνεις και τίποτα να το αλλάξεις...
Τώρα Υδροχόε μου τι λες; Δεν εξαρτάται μονάχα από εμένα η τροπή που θα πάρει η ψηφοφορία.
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.
Τώρα Υδροχόε μου τι λες; Δεν εξαρτάται μονάχα από εμένα η τροπή που θα πάρει η ψηφοφορία.
Μονάχα από σένα, όχι...Σαφέστατα...

Όλοι μαζί, όμως, μπορούμε (κάνει και σαν σλόγκαν αυτό...)...
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,955 μηνύματα.
Υπάρχει περίπτωση να φύγει πολίτης σήμερα, αρκετά μεγάλη. Αυτό που θεωρώ ότι μπορεί να κερδηθεί είναι να φανούν ποιος κατευθύνεται προς που, σημαντικό στοιχείο για αργότερα. Τουλάχιστον αν δεν βρεθεί μαφιόζος πρώτη μέρα, θα είναι μια θυσία που θα αξίζει περισσότερο έτσι. Αν φύγει απλά ο Γιάννης και είναι αθώος (τίποτα δεν είναι σίγουρο, μπορεί να είναι και οι κινήσεις του όντως να έδειχναν υπερβολικό ζήλο για να καλύψει την ενοχή του), τότε η μαφία θα έχει βγάλει ένα πολίτη χωρίς να έχει ανοίξει ρουθούνι. Ένας ακόμη αύριο και φτάνουν όλο και πιο κοντά στο να κατέχουν πλειοψηφία αν βρουν και την πόρνη.

Για αυτό είμαι πιο θετικός προς ισοβαθμίες, όχι ότι έτσι θα σώσουμε απαραίτητα πολίτη.
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.
Ή μπλοφάρεις πολύ καλά ή "κατευθύνεις με το γάντι"...Δεύτερη φορά η επισήμανση για τους αθώους πολίτες (σήμερα και αύριο....). Ούτε όνειρο να το είχες δει...
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,318 μηνύματα.
Νομίζω μόλις έδωσες τον εαυτό σου Ασπιρίνη μου. Οι πολίτες από ποτε δηλώνουν τοσο ανοιχτά ότι είναι πολίτες; Εκτός κι αν θες να κανεις πως είσαι πολίτης για να μην έχεις τα βλέμματα πάνω σου;;
Από πάντα βασικά. Αφού αυτό είναι το νόημα του παιχνιδιού. Να αποδείξεις σε όλους/ες πως είσαι πολίτης. Το να το υπερτονίζει κάποιος μπορεί να είναι ύποπτο ορισμένες φορές (αλλά αν κατηγορηθούν όλοι/ες αυτό κάνουν).
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,888 μηνύματα.
Γιατί όμως άλλαξες την ψήφο σου και ψήφισες τον Πουαρό; Ο α' πληθυντικός για τους πολίτες δεν μου φαίνεται τόσο σοβαρό αποδεικτικό στοιχείο. Ίσως να φταίει ότι και στο προηγούμενο Παλέρμο, όλοι όσοι έγραφαν "εμείς οι πολίτες" ήταν τελικά αθώοι.
Το εξήγησα. Και από τις εμπειριες μου άλλες φορές που εχω παίξει Παλέρμο, όσοι έλεγαν ή έδειχναν ότι είναι πολίτες ήταν απλά οι πολλοί καλοί δολοφόνοι.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,955 μηνύματα.
Ή μπλοφάρεις πολύ καλά ή "κατευθύνεις με το γάντι"...Δεύτερη φορά η επισήμανση για τους αθώους πολίτες (σήμερα και αύριο....). Ούτε όνειρο να το είχες δει...
Αύριο νομίζω είναι σχεδόν σίγουρο αν δεν σωσει ο γιατρός κάποιον ότι θα φύγει πολίτης. Σήμερα πάλι έχουμε 2-3 άτομα προς ψήφιση. Οι πιθανότητες δίνουν να είναι αν όχι όλοι οι δυο μάλλον πολίτες.

Το επισημαίνω ξανά γιατί δεν βλέπω κινητοποίηση μεγάλη και αν ο Γιάννης είναι αθώος θα έχει φύγει ακλάφτος και εμείς αύριο θα είμαστε πάλι στο μηδέν
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.
Αύριο νομίζω είναι σχεδόν σίγουρο αν δεν σωσει ο γιατρός κάποιον ότι θα φύγει πολίτης. Σήμερα πάλι έχουμε 2-3 άτομα προς ψήφιση. Οι πιθανότητες δίνουν να είναι αν όχι όλοι οι δυο μάλλον πολίτες.

Το επισημαίνω ξανά γιατί δεν βλέπω κινητοποίηση μεγάλη και αν ο Γιάννης είναι αθώος θα έχει φύγει ακλάφτος και εμείς αύριο θα είμαστε πάλι στο μηδέν
Θα σε εμπιστευτώ. Το γιατί δεν το ξέρω, αλλά θα το κάνω. Κάτι μου κάνει...αυτή η επιμονή σου...

Θα ψηφίσω BaSO4 για να πάμε προς ισοβαθμία...
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Το επισημαίνω ξανά γιατί δεν βλέπω κινητοποίηση μεγάλη και αν ο Γιάννης είναι αθώος θα έχει φύγει ακλάφτος και εμείς αύριο θα είμαστε πάλι στο μηδέν
Συμφωνώ με αυτό, όμως ο Γιάννης είναι ο μόνος για τον οποίο εγώ τουλάχιστον μπορώ να βρω κανονικά - έστω και σαθρά - επιχειρήματα. Οι αμέσως επόμενοι σε ψήφους ( Πουαρό και Βάσω), έχουν ψηφιστεί ο ένας επειδή εκφράστηκε με α' πληθυντικό και η άλλη επειδή θεώρησε ύποπτη τη συμπεριφορά του Γιάννη.

Δεν λέω σε καμία περίπτωση πως ο Γιάννης είναι σίγουρα μαφιόζος και οι άλλοι δύο σίγουρα πολίτες. Δυστυχώς, το πιθανότερο είναι πως όντως θα χάσουμε πολίτη απόψε. Λέω απλώς ότι το Παλέρμο, καλώς ή κακώς, είναι παιχνίδι υποψιών. Με βάση τις υποψίες μας ψηφίζουμε και πρέπει να ψηφίζουμε όλοι.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top