Palermo #48 ~ We are back!

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (26/8)
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 22)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11,276 μηνύματα.
Εγώ σας στέλνω τα φιλιά μου και ελπίζω να κερδισουμε, αλλιώς Ουλτρα και Ραφαέλα θα έρθω να σας βρω μετά το τέλος του παιχνιδιού :diablo:
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Είναι οριακό +υπάρχει η παράταση όπου έχουμε δει πολλά τέρατα ως τώρα.
Ο μοναδικός που με υποστηρίζει είναι o memetchi και δεν μπορεί να κάνει κάτι σε αυτή την περίπτωση. Δεν έχω πρόβλημα να φύγω, έχω πρόβλημα αφού φύγω να συνεχίσετε να μην δίνετε σημασία στα τελευταία λόγια της Ραφαέλας.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,319 μηνύματα.
Ο μοναδικός που με υποστηρίζει είναι o memetchi και δεν μπορεί να κάνει κάτι σε αυτή την περίπτωση. Δεν έχω πρόβλημα να φύγω, έχω πρόβλημα αφού φύγω να συνεχίσετε να μην δίνετε σημασία στα τελευταία λόγια της Ραφαέλας.
Τα τελευταία λόγια της ραφαέλας έχουν εκπληρωθεί. Και οι δύο που ανέφερε ως υπόπτους είναι φαντάσματα και περιμένουμε τυμβωρυχίας για να ξεκαθαριστεί το τοπίο.

Όμως τα δεδομένα ανατρέπονται με τον αιφνίδιο θάνατο του Ουριήλ που με κάνει να πιστεύω πως είναι στην μαφία. Έχω διαβάσει τους κανόνες και εκτός της περίπτωσης βεντέτας (όπου όμως φεύγουν ΤΡΙΑ άτομα ΟΡΙΣΤΙΚΑ) δεν έχω βρει κάτι άλλο που να δείχνει πως ΠΟΛΙΤΗΣ φεύγει στο ξεκάρφωτο οριστικά +έχουμε δύο δολοφονίες ακόμα. Αν με ξέφυγε κάτι τέτοιο ας το αναφέρει κάποιος.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,955 μηνύματα.
Είναι οριακό +υπάρχει η παράταση όπου έχουμε δει πολλά τέρατα ως τώρα.
Αυτα πες τα μας οταν τη δεις να φεύγει και ακόμα μένεις στη μέση. Η άλλη πήγε να θυσιαστεί. Θα το έκανε αυτό ποτέ μαφία όταν έχουν ήδη χαθεί τόσοι. Κυριακή γιορτή και σχόλη να ήταν η ζωή μας όλη η πόλη.
Εγώ σας στέλνω τα φιλιά μου και ελπίζω να κερδισουμε, αλλιώς Ουλτρα και Ραφαέλα θα έρθω να σας βρω μετά το τέλος του παιχνιδιού :diablo:
Βρες τους απο τώρα γιατί μόλις πας να κάψεις και άλλη αθώα. Θα έρθω εγώ να βρω εσένα και θα τρώτε το μπουλινγκ μαζί με τον Γιάννη για τα κουκλιά σας, να ξέρετε.
 

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,657 μηνύματα.
:warn:Η Ηχώ από το Υπερπέραν λήγει στις 18:09.

Η ασυλία του Αυτοκράτορα σήμερα δίνεται στον giannhs2001. Δεν μπορείτε να τον ψηφίσετε.

Ψηφοφορία για Παρασκευή 30/8
  1. American Economist --> Chem2000
  2. BeatrixKiddo --> Chem2000
  3. Chem2000
  4. giannhs2001 --> Reader
  5. Hased Babis --> Chem2000
  6. Joji (φάντασμα)--> Reader
  7. juanium --> Reader
  8. Kate1914 (φάντασμα) --> Reader
  9. Micro --> Ουριήλ
  10. Memetchi (φάντασμα) --> Chem2000
  11. nearos
  12. Pak --> Reader
  13. Reader --> Chem2000
  14. ultraviolence --> Reader
  15. Ουριήλ --> Micro


Ψήφοι
6 Reader
5 Chem2000
1 Micro



Η χώρα των φαντασμάτων
Kate1914 - Ψηφοφορία
Joji - Δολοφονία
Memetchi - Ψηφοφορία
Pak - Δολοφονία
ultraviolence - Δολοφονία

Οριστικές αποχωρήσεις
Poirot - Ψηφοφορία & Παράταση [Αρχιμαφιόζος]
rafaela11 - Ψηφοφορία [Πληροφοριοδότης]
Queenara - Απουσίες [Ιατρός]
Ουριήλ - Δολοφονία [???]

Απουσίες
Queenara #1, #2

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από American Economist
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από American Economist
Ενεργοποίηση ιδιότητας: Αλλαγή ψήφων από διεφθαρμένο αστυνομικό
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Hased Babis
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Joji
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Reader
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από giannhs2001
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία απο Reader
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Kate1934
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Ουριήλ
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Hased Babis
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Όμως τα δεδομένα ανατρέπονται με τον αιφνίδιο θάνατο του Ουριήλ που με κάνει να πιστεύω πως είναι στην μαφία. Έχω διαβάσει τους κανόνες και εκτός της περίπτωσης βεντέτας (όπου όμως φεύγουν ΤΡΙΑ άτομα ΟΡΙΣΤΙΚΑ) δεν έχω βρει κάτι άλλο που να δείχνει πως ΠΟΛΙΤΗΣ φεύγει στο ξεκάρφωτο οριστικά +έχουμε δύο δολοφονίες ακόμα. Αν με ξέφυγε κάτι τέτοιο ας το αναφέρει κάποιος.
Το καταλαβαίνω αυτό, ούτε εγώ είμαι σίγουρη για τον Ουριήλ. Ίσως να ήταν ο ΑΜ, και να έγινε κάρφωμα βεντέτα. Ξέρω όμως πως εγώ είμαι πολίτης. Οκ, η ιδιότητά μου δεν είναι τόσο ισχυρή αλλά πραγματικά προσπαθώ να βοηθήσω. Παρεμπιπτόντως, ο ultra από τη στιγμή που εξετάζει τόσο διεξοδικά τα μηνύματα όλων μας και έχει βρει και τους ρόλους μερικών, έχει σίγουρα καταλάβει την ιδιότητά μου και γι αυτό προσπαθεί να σας πείσει να με ψηφίσετε.
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 3,910 μηνύματα.
Αυτα πες τα μας οταν τη δεις να φεύγει και ακόμα μένεις στη μέση. Η άλλη πήγε να θυσιαστεί. Θα το έκανε αυτό ποτέ μαφία όταν έχουν ήδη χαθεί τόσοι. Κυριακή γιορτή και σχόλη να ήταν η ζωή μας όλη η πόλη.
Δεν ξέρουμε όμως ποιος έχει την 2η νεκροφάνεια . Αν ο Μπάμπης είναι πολίτης την έχει μαφία . Η θυσία δεν θα ήταν απόδειξη για τίποτα , θα δημιούργουσε περισσότερα ερωτηματικά
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,955 μηνύματα.
Δεν ξέρουμε όμως ποιος έχει την 2η νεκροφάνεια . Αν ο Μπάμπης είναι πολίτης την έχει μαφία . Η θυσία δεν θα ήταν απόδειξη για τίποτα , θα δημιούργουσε περισσότερα ερωτηματικά
Μα δεν ειναι μονο αυτο. Πες μου, εσυ θεωρείς λογικό η Κειτ ως ΔΑ να ψηφιζει τη ριντερ αν ηταν μαφια;
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,658 μηνύματα.
. Ίσως να ήταν ο ΑΜ, και να έγινε κάρφωμα βεντέτα.
Εσύ τουλάχιστον έως τώρα ψέματα δε μας έλεγες.. Αν είχαμε βεντέτα θα είχαμε 3 ΟΡΙΣΤΙΚΈΣ αποχωρήσεις (AM, μαφιοζος κι ένας ραντομ πολίτης) και ένα το θύμα δολοφονίας = 4 άτομα έξω. Δε μπορεί να ήταν βεντέτα. Μη τους αφήνετε να χρησιμοποιούν την απειρία που έχετε με τους κανόνες εναντίον σας. Το κάρφωμα ήταν αποτυχημένο και μάλιστα απλό.

Επειδή πλησιάζουμε σιγά σιγά στην λήξη της κάρτας δυο λόγια θα πω.

Ο,τι είχα να σας δώσω, σας το έδωσα. Όλα όσα έχω καταθέσει δεν είναι της φαντασίας μου, αλλά έχω κάτσει κι έχω διαβάσει ποστ, συμπεριφορές. Ο χάρτης της πόλης που έχω, δεν είναι λάθος. Δυστυχώς γι'αυτους, έχουν εκτεθεί παρα πολύ. Το χάος ξεκίνησε από το πολύ καλό play της Κειτ που συντέλεσε στο να φύγει ο Αρχιμαφιοζος. Στην προσπάθεια να την σώσουν στην πορεία , καρφώθηκαν ακόμα παραπάνω.Η ραφ έδωσε στην ψύχρα τον φανερό τους.

Την λίστα μου θα την βρείτε στο ποστ που έκανα σήμερα το πρωί. Σας έχω δώσει όλους τους ρόλους που πρέπει να διώξετε για να κερδίσουμε.

Με την νέα μοιρασιά των καρτών, δεν ξέρω αν θα ηθελα νεκροφάνεια. Έχω κακη προϊστορία με τούτες. :redface: Θα με διώξουν την ίδια μέρα λογικά οπότε θα πάει ακλαφτη. Δώστε την στην Joji/Pak ή στον επόμενο δολοφονημένο. Τώρα αν το κρίνετε πιο χρήσιμο να πέσει σε μένα, πάσο. Να ξέρετε όμως ότι χαμένη θα πάει. Καλύτερα φερτε πίσω ένα πτώμα πάντως.
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Η θυσία δεν θα ήταν απόδειξη για τίποτα , θα δημιούργουσε περισσότερα ερωτηματικά
Θα έφευγα από τη μέση και θα εστιάζατε στα λόγια της Ραφαέλας για να φύγει ο φανερός μαφιόζος.
Ότι είμαι ύποπτη το ξέρω, δεν με ενοχλεί αυτό, από δική μου βλακεία έγινε. Με ενοχλεί που όλοι θεωρούν τον ultra πολίτη. Που ενώ η πληροφοριοδότης έκανε τα πάντα για να στρέψει την προσοχή μας πάνω του οι περισσότεροι συνεχίζουν να τον πιστεύουν.
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Εσύ τουλάχιστον έως τώρα ψέματα δε μας έλεγες.. Αν είχαμε βεντέτα θα είχαμε 3 ΟΡΙΣΤΙΚΈΣ αποχωρήσεις (AM, μαφιοζος κι ένας ραντομ πολίτης) και ένα το θύμα δολοφονίας = 4 άτομα έξω. Δε μπορεί να ήταν βεντέτα. Μη τους αφήνετε να χρησιμοποιούν την απειρία που έχετε με τους κανόνες εναντίον σας. Το κάρφωμα ήταν αποτυχημένο και μάλιστα απλό.
Αν δεν έγινε κανονική δολοφονία σήμερα αλλά μόνο το κάρφωμα-βεντέτα;
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,658 μηνύματα.
Αν δεν έγινε κανονική δολοφονία σήμερα αλλά μόνο το κάρφωμα-βεντέτα;
Καλέ μην την αφήνετε να σας λέει τέτοια. Κοιτάτε κανονες, θα σας πείσει για πράγματα που τα αντικρούουν οι κανόνες αν δεν τους κοιτάτε.

Με το βεντέτα έχουμε 3 οριστικές αποχωρήσεις. Τώρα είχαμε δύο θύματα δολοφονιας(πήγαν χώρα φαντασμάτων) , ενα μαφίας κι εμένα που με έφαγε η μάγισσα (μην της πω καμία κουβέντα τώρα)
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,942 μηνύματα.

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Καλέ μην την αφήνετε να σας λέει τέτοια. Κοιτάτε κανονες, θα σας πείσει για πράγματα που τα αντικρούουν οι κανόνες αν δεν τους κοιτάτε.

Με το βεντέτα έχουμε 3 οριστικές αποχωρήσεις. Τώρα είχαμε δύο θύματα δολοφονιας(πήγαν χώρα φαντασμάτων) , ενα μαφίας κι εμένα που με έφαγε η μάγισσα (μην της πω καμία κουβέντα τώρα)
Ωχ, δίκιο έχεις, μπέρδεψα τους κανόνες.
Τώρα που τους ξαναείδα ναι, όντως μπορεί να έγινε απλό κάρφωμα. Μπορεί εσύ να κάρφωσες τον Ουριήλ.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,658 μηνύματα.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,658 μηνύματα.
Δε μπορώ να πω πάντως, συγκινητική η προσπάθεια σου να τους καλύψεις.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,942 μηνύματα.
Άντε να κερδίσουμε να ηρεμήσει η χιλιοδολοφονημένη ψυχούλα μου
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,658 μηνύματα.
Δεν στέκει, το έχω εξηγήσει.
Και δεν στέκει γιατί το κάρφωμα το απλό το κάνει ο Κρυφός μαφιόζος.
Σύμφωνα με εσένα είμαι ο Φανερος Α, ο οποίος δεν μπορεί να καρφώσει στο απλό κάρφωμα.
Αυτοαναιρειστε, ξαναλέω.
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Και δεν στέκει γιατί το κάρφωμα το απλό το κάνει ο Κρυφός μαφιόζος.
Σύμφωνα με εσένα είμαι ο Φανερος Α, ο οποίος δεν μπορεί να καρφώσει στο απλό κάρφωμα.
Αυτοαναιρειστε, ξαναλέω.
Όταν λέω το έκανες εσύ, εννοώ ότι εσύ το οργάνωσες. Προφανώς θα έστειλες έναν κρυφό μαφιόζο να διαπράξει το κάρφωμα.

*τον κρυφό
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,658 μηνύματα.
Ήρθε η ώρα να σας χαιρετίσω, πονοκέφαλος με έπιασε πάλι.

Τα τελευταία μου λόγια είναι στο #1809, διαβάστε τα.

Τα λέμε Παλέρμο :hi:

P.S: Ειλικρινά εκτιμώ το gameplay σου, Reader. Θέλω να ξαναπαιξουμε οι δύο μας.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top