Palermo #48 ~ We are back!

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (26/8)
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 22)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,955 μηνύματα.

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.
Στεναχωρήθηκα, έγραψα και ολόκληρο σενάριο

Λοιπόν

Θα έλεγα όλα αυτά που είπε ο Μεμ

και θα πω την αλήθεια. Γνώριζα από την πρώτη μέρα ότι ο Ουλτρα είναι ο ΑΡΧΙΜΑΦΙΟΖΟΣ (μαφιόζος τότε)

Γιατί πως και οι δολοφόνοι διάλεξαν την Τζοτζι κι όχι τον Ουλτρα που μάζευε όλες τις πληροφορίες και φαινόταν ο πιο επικίνδυνος; Είπε ότι τον προστάτεψε η γιατρός ΑΛΛΑ η γιατρός μας μας παράτησε.

Ψηφίζω κι εγώ τον αρχιμαφιόζο και το κεφάλι του φιδιού της μαφίας, τον Ami

@ultraviolence ULTRAVIOLENCE

και ενεργοποιώ την επιπλέων ψήφο μου!

Είχα κάνει ολόκληρα σενάρια με χωρους και φαγητά, με λογοτεχνική έκφραση αλλά πάει. Επισης σημαίνει ότι οι αρχικοί υπολογισμοί μου ήταν λάθος και ο Μεμ είναι αθώος, @Memetchi honte :(
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.
Μιας που το είδα, και ιν κέις η ΣΕ (@Eileen @Libertus) είναι νεκρή τώρα, από τους κανόνες:
  • Το διάστημα 02:00-04:00 κάθε μέρα θεωρείται νεκρός χρόνος: επιτρέπεται η συζήτηση κι η ψηφοφορία, απαγορεύεται το παίξιμο καρτών (εξαίρεση η Ακύρωση της ΑΠ).
Οπότε @Ουριήλ μέχρι και τις 04:00, η ψήφος σου λογίζεται ως απλή και χρειάζεται εκ νέου να δηλώσεις ότι χρησιμοποιείς κάρτα για επιπλέον ψήφο.


Ψηφοφορία για Πέμπτη 29/8
  1. American Economist
  2. BeatrixKiddo
  3. Chem2000
  4. giannhs2001
  5. Hased Babis
  6. Joji
  7. juanium
  8. Memetchi --> ultraviolence
  9. Micro
  10. nearos
  11. Pak
  12. Reader
  13. ultraviolence
  14. Ουριήλ --> ultraviolence


Ψήφοι
2 ultraviolence

Η χώρα των φαντασμάτων
Kate1914 - Ψηφοφορία

Οριστικές αποχωρήσεις
Poirot - Ψηφοφορία & Παράταση [Αρχιμαφιόζος]
rafaela11 - Ψηφοφορία [Πληροφοριοδότης]
Queenara - Αποχώρηση από απουσίες [Ιατρός]



Απουσίες
Queenara #1, #2

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από American Economist
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από American Economist
Ενεργοποίηση ιδιότητας: Αλλαγή ψήφων από διεφθαρμένο αστυνομικό
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Hased Babis
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Joji
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Reader
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από giannhs2001
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία απο Reader
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Kate1934


καλά πρέπει να 'τα πα, καληνύχτα σας
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11,276 μηνύματα.
Αυτά που έχω να προσθέσω σε ό,τι έχω πει για τον Ουλτρα είναι ότι την πρώτη μέρα όταν ψηφίσαμε την Κειτ εγώ και ο Γιάννης έτρεξε να το σχολιάσει ενώ όπως είχα επισημαίνει από τότε είχαν προηγηθεί ψήφοι με αρκετά χαζά «επιχειρήματα» και δεν είχε πει τπτ. Επίσης αξίζει να δώσουμε βάση σε αυτά:
Θεωρητικά ωστόσο, όλοι όσοι δηλώσαμε έχουμε χρόνο να διαθέσουμε για το παιχνίδι. Άλλοι λιγότερο, άλλοι περισσότερο εννοείται.

Τέλος πάντων, εμένα δε με απασχολεί η ψήφος στην Kate και στην κάθε Kate απλά μου έκανε εντύπωση που 2 άτομα την ψήφισαν για το ίδιο λόγο (απουσία) ενώ υπάρχουν αλλά τόσα άτομα που δεν μπήκαν καν ακόμη. Σαν απλή παρατήρηση, τίποτα παραπάνω!

Πάντως, υπάρχουν κι άλλα άτομα που δεν έχουν μπει ακόμη εδώ (και καλά κάνουν, Κυριακή είναι) αλλά δεν είχαν την ίδια αντιμετώπιση που έφαγε η Kate, να τα λέμε κι αυτά. Γιατί άραγε; Το έχω όντως απορία. Θέλουν να μας πουν όσοι την ψήφισαν; Γιατί την Kate κι όχι την Chem/Joji/Ουριήλ/λοιπούς για παράδειγμα ; Δεν παίρνω το μέρος της, απλά να πιάσουμε από κάπου να κάνουμε μια σοβαρή κουβέντα ρε παιδιά
Δε θυμάμαι να έχει γράψει κάτι αντίστοιχο για κάποιο άλλο μέλος και για αυτή δεν το γράφει μόνο μία φορά όπως βλέπουμε. Κάλλιστα μπορούν να αποτελούν σινιάλο προς αυτή, προς τον ΔΑ (μάλιστα ο ίδιος δηλώνει σίγουρος για την ταυτότητα της, εδώ έρχεται και κολλάει ένα από τα επιχειρήματα του Μεμε).

Επιπλέον, θυμάμαι (δεν βρίσκω τα μηνύματα) ότι όταν κατηγορήθηκε για μαφιόζος επειδή δεν ήταν το πρώτο θύμα απάντησε ότι ο γιατρός σίγουρα θα έσωζε ένα μέλος σαν αυτόν, τον παλιό δλδ. Αυτή ήταν η απάντηση του. Πάντως η γιατρός όπως είδαμε όλοι ήταν ανενεργή, ένα γεια σας με ζόρι μας είπε.

Τέλος, θα ήθελα να ευχαριστήσω τον πρώην μου για τα trust issues που μου δημιούργησε, γτ χωρίς αυτόν δε θα είχα προσέξει τπτ από την πρώτη μέρα και τώρα δε θα πέρναγα τόσο δημιουργικά (!!!) την αϋπνία μου :prettyplz:

Υ.Γ Αν έχω γράψει καμία πατάτα θα την διορθώσω το πρωί που θα έχω σαφώς πιο καθαρό μυαλό.
 
Τελευταία επεξεργασία:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,319 μηνύματα.
Νομίζω πάλι βιαζόμαστε για την περίπτωση του ultra. Είναι πιθανή η εμπλοκή του στην μαφία. Εκτός των όσων αναφέρθηκαν προσθέτω πως στο τέλος ψήφισε την rafaela αντί για την Kate και έτσι χάσαμε ένα σημαντικό μέλος (αλλά αυτό δεν αποτελεί στοιχείο μιας που και η Joji αυτό έκανε και μάλιστα με θέληση να ρίξει διπλή). Είναι πιθανό οι μαφιόζοι να έκαψαν την ΔΑ επίτηδες και για αυτό ο ultra είναι τόσο σίγουρος και είπε προς το μέντιουμ να το τσεκαρει. Σίγουρα θα μιλάμε για μαεστρικό play αν ισχύει αυτό αλλά συνιστώ ψυχραιμία για τώρα γιατί ήδη χάσαμε ένα σημαντικό άτομο και υπάρχει κίνδυνος αν πέσουμε έξω στον ultra να χάσουμε και δεύτερο πολύτιμο μέλος.

Εγώ δεν έχω καταλάβει ποιος είναι το μέντιουμ αλλά θα του συνιστούσα μάλλον να ρωτήσει για τον ultra αν είναι με την μαφία τελικά χωρίς να καρφωθεί.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,658 μηνύματα.
Αυτά που έχω να προσθέσω σε ό,τι έχω πει για τον Ουλτρα είναι ότι την πρώτη μέρα όταν ψηφίσαμε την Κειτ εγώ και ο Γιάννης έτρεξε να το σχολιάσει ενώ όπως είχα επισημαίνει από τότε είχαν προηγηθεί ψήφοι με αρκετά χαζά «επιχειρήματα» και δεν είχε πει τπτ. Επίσης αξίζει να δώσουμε βάση σε αυτά:
Πακ τα είχαμε ξαναπεί αυτά και γιατί μου φαίνονταν κουλό. Πρώτος γύρος ήταν και ήταν το πρώτο άτομο που είχε πάρει 2 ψήφους. Και δεν είχα σχολιάσει το επιχείρημα, αλλά το γεγονός ότι είχε πάρει 2 ψήφους. Ναι, εσύ έβαλες την πρώτη κι όχι την 2η, τα έχουμε ξαναπεί. Πρώτος γύρος ήταν, από κάπου πρέπει να πιαστω για να γίνει μια σοβαρή κουβέντα. Αφού όλο βλακείες και τρολλ ποστ γίνονταν, πώς θα γίνει έτσι παιχνίδι;
σοιχείο 3ο:
Ο Ουλτρα χτυπιέται εδώ ότι είναι 100% σίγουρος ότι πρόκειται για ΔΑ η Κειτ. Είναι τόσο σίγουρος ότι αν πέσει η κάρτα τύμβω θα είναι σωστός. Η ερώτηση λοιπόν είναι, ΠΩΣ γνωρίζει κάτι τέτοιο με απόλυτη σιγουριά αν δεν είναι ο ίδιος μαφιόζος ο οποίος είδε ότι όλοι τη ψηφίζουν και αφού ήδη χάλασε την ιδιότητα της, θα μπορέσει να τη θυσιάσει ώστε να βγει στα μάτια μας αθώος. Λες και αν έχει δίκαιο θα σήμαινε κάτι τέτοιο. Όμως το manipulation δουλεύει καλά λέγοντας μας συνεχώς πως αυτό θα τον αθωώσει μέχρι να το πιστέψουμε. Μόνο ένας μαφιόζος μπορεί μέσα σε δυο βράδια να είναι σίγουρος για την ταυτότητα του ΔΑ όση εμπειρία και αν έχει στο παιχνίδι καθώς σε όλους τους άλλους εμφανίζεται ως πολίτης. Επίσης ενώ την κατηγόρησε ανοιχτά, η ίδια δεν έπαιξε την κάρτα πάνω του, δεν θα ήθελε να χτυπήσει μαφία ενώ μπορούσε να τους δώσει ένα ακόμα γύρο.
Δεν χρειάζεται να είμαι με τους μαφιόζους για να ξέρω την ιδιότητα της ΔΑ. Με οδήγησε κάποιος άλλος προς αυτήν, με αρκετό διάβασμα.
Τα μηνύματα είναι όλα διαθέσιμα, πάρτε τα και διαβάστε τα. Δε μπορώ να πω κάτι παραπάνω.
Δε θυμάμαι να έχει γράψει κάτι αντίστοιχο για κάποιο άλλο μέλος και για αυτή δεν το γράφει μόνο μία φορά όπως βλέπουμε. Κάλλιστα μπορούν να αποτελούν σινιάλο προς αυτή, προς τον ΔΑ (μάλιστα ο ίδιος δηλώνει σίγουρος για την ταυτότητα της, εδώ έρχεται και κολλάει ένα από τα επιχειρήματα του Μεμε).
Μου φαίνεται μάλλον δεν διαβάζετε τα όσα λέω από προχθές ή απλά αδιαφορείτε ή δε συμφέρει κάποιους. Πρωτού καν μπει στο στόχαστρο ξανά από τον πρώτο γύρο με βαριά κατηγορία, πρώτου καν πάρει ψήφους η Ραφαέλα, εγώ ήμουν αυτός που ήρθα να δώσω την Kate στο πιάτο αφού είχα διαβάσει τα μηνύματα της. Ήταν η μόνη λογική εξήγηση από τα άτομα που είχαν ψηφίσει Γιάννη να είναι ΔΑ η Κατερίνα. Επίσης, συνδυάζοντας και κάποιες άλλες πληροφορίες τις οποίες δε μπορώ να μοιραστώ, με οδήγησαν στην Kate.
Επιπλέον, θυμάμαι (δεν βρίσκω τα μηνύματα) ότι όταν κατηγορήθηκε για μαφιόζος επειδή δεν ήταν το πρώτο θύμα απάντησε ότι ο γιατρός σίγουρα θα έσωζε ένα μέλος σαν αυτόν, τον παλιό δλδ. Αυτή ήταν η απάντηση του. Πάντως η γιατρός όπως είδαμε όλοι ήταν ανενεργή, ένα γεια σας με ζόρι μας είπε.
Αυτό ήταν ξεκάθαρη μπλόφα για να τους μπερδέψω. Πήγα να το παίξω τύπου αλεξίσφαιρο γιλέκο, ωστε να μη με ακουμπήσουν τις νύχτες :P. Δίνοντας τους την ψευδαίσθηση ότι είμαι άτρωτος τις νύχτες. Είχα όντως πει ότι τον γιατρό, γενικά θα τον έχω στο πλάι μου λόγω του εξαιρετικού επιχειρήματος περί εμπειριας που πιπιλατε. Γι'αυτό δεν επιχείρησαν ποτέ να με βγάλουν, εκτός ίσως από την χθεσινή δολοφονία που δεν είχαμε θυμα Εικαζω ότι με έσωσε η μάγισσα.
Αν με ρωτάς ναι, κι εμένα κουλό μου φανηκε που δε με σκότωσαν από το πρώτο βράδυ. Γενικά ξενέρωσα όταν είδα ότι έχω ρόλο που βοηθά τους πολίτες γιατί ήξερα οτι τα ψωμιά μου θα ήταν λιγοστά. Οπότε άρπαξα την ευκαιρία να τους πετάξω το τυράκι αυτό, την ψευδαίσθηση ότι εγώ μάγκες νύχτα δε μπορώ να φύγω. Ίσως προτίμησαν την Joji γιατί μάλλον κάτι θα είχε πει που δεν τους άρεσε να υπάρχει στην ατμόσφαιρα. Δε μπορώ να πω παραπάνω πράγματα κι εκτεθώ.

Oι μαφιόζοι έχουν καταλάβει τον ρόλο μου πλέον και γι'αυτό τους συμφέρει να με βγάλουν με ψηφοφορία. Μάλλον εκτέθηκα αρκετά γράφοντας κάποια πράγματα για να καταφέρω να σας διώξω από τον αποπροσανατολισμό, αυτό που μερικοί αποκαλούν manipulation. Έχετε κάνει πολλά λάθη δυστυχώς μέχρι στιγμής, που μας κόστισαν. Δε νομίζω να μιλάω με παράλογα επιχειρήματα γενικά...
Ενιγουει, οι υπόλοιποι πολίτες δεν έχετε να φοβάστε κάτι από'μενα, θεωρώ ότι με χρειάζεστε στο πλευρό σας αν θέλετε να κερδίσετε. Όλο και κάποιον άσσο δεν θα κρύβω κι εγώ στο μανίκι μου; Όλα όταν έρθει η ωρα, εδώ να είμαστε. Για την ώρα, πάρτε τη ΔΑ Κατερίνα, από προχθές το μεσημέρι σας την έφερα. You have bigger fish to fry first before me ;)


Το ξαφνικό πουσαρισμα που τρώω από 3 άτομα αργά τη νύχτα, παρα πολύ με υποψιάζει πάντως. Πόσο μάλλον από τον Memetchi, που ήταν μάλιστα κι ο πρώτος στη λίστα του πληροφοριοδότη.

Ελπίζω το μέντιουμ να με ακουσε κι να ρώτησε αυτό που τον/την συμβούλεψα να ρωτήσει.

Εγώ δεν έχω καταλάβει ποιος είναι το μέντιουμ αλλά θα του συνιστούσα μάλλον να ρωτήσει για τον ultra αν είναι με την μαφία τελικά χωρίς να καρφωθεί.
Το μέντιουμ ρωτάει μονο για φαντάσματα, δεν έχω φύγει ακόμη. Ο ντετέκτιβ όμως μπορεί να ρωτήσει και έχει κάθε ελεύθερο από εμένα να το κάνει. Ή ακόμη και το μέντιουμ, αν φύγω σήμερα με ψηφοφορία.
Σας έχω βοηθήσει πάρα πολύ, αυτό να το θυμάστε γενικά.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,319 μηνύματα.
Το μέντιουμ ρωτάει μονο για φαντάσματα, δεν έχω φύγει ακόμη. Ο ντετέκτιβ όμως μπορεί να ρωτήσει και έχει κάθε ελεύθερο από εμένα να το κάνει. Ή ακόμη και το μέντιουμ, αν φύγω σήμερα με ψηφοφορία.
Σας έχω βοηθήσει πάρα πολύ, αυτό να το θυμάστε γενικά.
Για αυτό το ανέφερα. Εννοώ να συγκρατηθεί πριν σπαταλήσει την ιδιότητα του. Για την Κέιτ είμαστε λίγο όλοι σίγουροι.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,658 μηνύματα.
Για αυτό το ανέφερα. Εννοώ να συγκρατηθεί πριν σπαταλήσει την ιδιότητα του. Για την Κέιτ είμαστε λίγο όλοι σίγουροι.
Το μέντιουμ πάντως παίζει εξαιρετικά μέχρι στιγμής, έχει ρωτήσει καίρια πράγματα για όλα τα φαντάσματα τις νύχτες που πέρασαν.
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,460 μηνύματα.
Επειδή τόση ώρα ξαναδιάβαζα τα προηγούμενα μηνύματα έχω κάποιες απορίες :

@ultraviolence
Μήπως μπορείς να πεις πότε περίπου κατάλαβες ποιος είναι το μέντιουμ;

Θεωρείς την Κέιτ ΔΑ, αλλά όχι μαφιόζο. Γιατί;

Θεωρείς εμένα μαφιόζο, αλλά όχι ΔΑ. Γιατί;

@Memetchi
Γιατί θεωρείς πως σε ανέφερε η Ραφαέλα στο αποχαιρετιστήριο μήνυμά της;

Είχες πει κάτι για υποψίες αν θυμάμαι καλά πριν τελειώσει η σημερινή ψηφοφορία. Θες να τις μοιραστείς;

@Ουριήλ
Θεωρείς εμένα ΔΑ, αλλά όχι μαφιόζο. Γιατί;

@American Economist
Ποιο μήνυμά σου θεωρείς έκανε τον ΔΑ να πιστέψει πως είσαι μαφιόζος και να ανταλλάξει τις ψήφους σου με του Γιάννη;

Θεωρώ ότι επηρεάστηκε από τα λόγια του Poirot ο οποίος εστίασε στο γεγονός ότι δεν είχα διαβάσει καλά τους κανόνες. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.

Καλημέρα στο όμορφο Palermo.
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,285 μηνύματα.
Πιστευω οτι ηρθε στο συμπερασμα 100% σιγουριας ενοχης reader kai kate1914 λογω αντιδρασεων και παιξιματος καρτων τελευταιας στιγμης και απο τα δυο μελη. Δε μου φαινεται λογικο ενας που ειναι ενοχος να μιλαει με τοση σιγουρια και να παιρνει ολη την ευθυνη πανω του για αν κατι παει στραβα

Αλλα και να ειναι, θα ξερουμε στα επομενα παιχνιδια να μην εμπιστευόμαστε τους παλιους ;)
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11,276 μηνύματα.
Πακ τα είχαμε ξαναπεί αυτά και γιατί μου φαίνονταν κουλό. Πρώτος γύρος ήταν και ήταν το πρώτο άτομο που είχε πάρει 2 ψήφους. Και δεν είχα σχολιάσει το επιχείρημα, αλλά το γεγονός ότι είχε πάρει 2 ψήφους. Ναι, εσύ έβαλες την πρώτη κι όχι την 2η, τα έχουμε ξαναπεί. Πρώτος γύρος ήταν, από κάπου πρέπει να πιαστω για να γίνει μια σοβαρή κουβέντα. Αφού όλο βλακείες και τρολλ ποστ γίνονταν, πώς θα γίνει έτσι παιχνίδι;

Δεν χρειάζεται να είμαι με τους μαφιόζους για να ξέρω την ιδιότητα της ΔΑ. Με οδήγησε κάποιος άλλος προς αυτήν, με αρκετό διάβασμα.
Τα μηνύματα είναι όλα διαθέσιμα, πάρτε τα και διαβάστε τα. Δε μπορώ να πω κάτι παραπάνω.

Μου φαίνεται μάλλον δεν διαβάζετε τα όσα λέω από προχθές ή απλά αδιαφορείτε ή δε συμφέρει κάποιους. Πρωτού καν μπει στο στόχαστρο ξανά από τον πρώτο γύρο με βαριά κατηγορία, πρώτου καν πάρει ψήφους η Ραφαέλα, εγώ ήμουν αυτός που ήρθα να δώσω την Kate στο πιάτο αφού είχα διαβάσει τα μηνύματα της. Ήταν η μόνη λογική εξήγηση από τα άτομα που είχαν ψηφίσει Γιάννη να είναι ΔΑ η Κατερίνα. Επίσης, συνδυάζοντας και κάποιες άλλες πληροφορίες τις οποίες δε μπορώ να μοιραστώ, με οδήγησαν στην Kate.

Αυτό ήταν ξεκάθαρη μπλόφα για να τους μπερδέψω. Πήγα να το παίξω τύπου αλεξίσφαιρο γιλέκο, ωστε να μη με ακουμπήσουν τις νύχτες :P. Δίνοντας τους την ψευδαίσθηση ότι είμαι άτρωτος τις νύχτες. Είχα όντως πει ότι τον γιατρό, γενικά θα τον έχω στο πλάι μου λόγω του εξαιρετικού επιχειρήματος περί εμπειριας που πιπιλατε. Γι'αυτό δεν επιχείρησαν ποτέ να με βγάλουν, εκτός ίσως από την χθεσινή δολοφονία που δεν είχαμε θυμα Εικαζω ότι με έσωσε η μάγισσα.
Αν με ρωτάς ναι, κι εμένα κουλό μου φανηκε που δε με σκότωσαν από το πρώτο βράδυ. Γενικά ξενέρωσα όταν είδα ότι έχω ρόλο που βοηθά τους πολίτες γιατί ήξερα οτι τα ψωμιά μου θα ήταν λιγοστά. Οπότε άρπαξα την ευκαιρία να τους πετάξω το τυράκι αυτό, την ψευδαίσθηση ότι εγώ μάγκες νύχτα δε μπορώ να φύγω. Ίσως προτίμησαν την Joji γιατί μάλλον κάτι θα είχε πει που δεν τους άρεσε να υπάρχει στην ατμόσφαιρα. Δε μπορώ να πω παραπάνω πράγματα κι εκτεθώ.

Oι μαφιόζοι έχουν καταλάβει τον ρόλο μου πλέον και γι'αυτό τους συμφέρει να με βγάλουν με ψηφοφορία. Μάλλον εκτέθηκα αρκετά γράφοντας κάποια πράγματα για να καταφέρω να σας διώξω από τον αποπροσανατολισμό, αυτό που μερικοί αποκαλούν manipulation. Έχετε κάνει πολλά λάθη δυστυχώς μέχρι στιγμής, που μας κόστισαν. Δε νομίζω να μιλάω με παράλογα επιχειρήματα γενικά...
Ενιγουει, οι υπόλοιποι πολίτες δεν έχετε να φοβάστε κάτι από'μενα, θεωρώ ότι με χρειάζεστε στο πλευρό σας αν θέλετε να κερδίσετε. Όλο και κάποιον άσσο δεν θα κρύβω κι εγώ στο μανίκι μου; Όλα όταν έρθει η ωρα, εδώ να είμαστε. Για την ώρα, πάρτε τη ΔΑ Κατερίνα, από προχθές το μεσημέρι σας την έφερα. You have bigger fish to fry first before me ;)


Το ξαφνικό πουσαρισμα που τρώω από 3 άτομα αργά τη νύχτα, παρα πολύ με υποψιάζει πάντως. Πόσο μάλλον από τον Memetchi, που ήταν μάλιστα κι ο πρώτος στη λίστα του πληροφοριοδότη.

Ελπίζω το μέντιουμ να με ακουσε κι να ρώτησε αυτό που τον/την συμβούλεψα να ρωτήσει.


Το μέντιουμ ρωτάει μονο για φαντάσματα, δεν έχω φύγει ακόμη. Ο ντετέκτιβ όμως μπορεί να ρωτήσει και έχει κάθε ελεύθερο από εμένα να το κάνει. Ή ακόμη και το μέντιουμ, αν φύγω σήμερα με ψηφοφορία.
Σας έχω βοηθήσει πάρα πολύ, αυτό να το θυμάστε γενικά.
Καλημέρα σας
Δεν μπορώ να πω ρε Ουλτρα τα λες ωραία και με επιχειρήματα και για αυτό δε σε έχω ψηφίσει ακόμα. Πάνε να με πείσουν αυτά που λες, αλλά όλο θυμάμαι την απάντηση της Ραφαέλας κάτω από τα ποσοστά του Ουριηλ, δε μου φαίνεται τυχαία.
Τώρα για τα τελευταία που λες στον Γιάννη θα μπορούσε κάποιος να χρησιμοποιήσει τον χρησμό της Πυθίας, αν υπάρχει έστω ένας από τους δυο στα χέρια ζωντανού πολίτη.
Αντε να δούμε ποιος θα πεθάνει σήμερα μπας και βγάλουμε άκρη. Καλά σε καμία περίπτωση δε θα είσαι εσύ ή ο Μεμε γτ τότε θα μας δίνουν αυτόν που θα μείνει στο πιάτο.

Πάω να προσπαθήσω να διαβάσω τώρα.
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,285 μηνύματα.
Στοιχείο 1ο:
Καταρχάς να υπενθυμίσω ότι ο πληροφοριοδότης ξέρει το όνομα του μαφιόζο α ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ. Ποιον ψήφισε η Ραφαέλα την πρώτη μέρα; Τον Ουλτρα. Μάλιστα είπε ότι είδε κάτι ύποπτο πάνω του αφού προφανώς δεν μπορούσε να αναφέρει τι. Ο ίδιος την επόμενη μέρα τη ψηφίζει πρώτος παρεμπιπτόντως, έχοντας την πείρα θα σκέφτηκε το ενδεχόμενο να τον κατάλαβε. Εμένα και τον Φώτη δεν μας είχε ψηφίσει ποτέ, ούτε μας είχε υποψιαστεί πριν. Ειδικά εμένα με έβαλε στη λίστα μόνο όταν ζήτησα πληροφορίες γιατί ψήφισε κατά του Γιάννη. Μπορείτε να ψάξετε όλες τις ψηφοφορίες, ψήφισε μόνο Ουλτρα και Reader.
Οκ οκ. Καταλαβαινω την οπτικη σου.
Μπορεις να εμβαθυνεις σε κατι ομως?
Η πρωτη ψηφος της ηταν με το αιτιο "ο πρωτομυριστης ο πρωτοκλαστης" που δε μου φαινεται για σοβαρο λογο. Ουτως η αλλως ναι, ξερει τον φανερο μαφιοζο Α, αλλα δεμ νομιζεις αν ο πρωτος ψηφος της ηταν κατευθειαν μελος της μαφιας θα ειχαν καταλαβει κατι, και θα δολοφονουσαν αυτη και οχι τη τζοτζι? Νιωθω οτι πρεπει να κοιταξουμε και τις δολοφονιες. Πρωτα ηταν η τζοτζι μετα κανενας. Ξερουμε οτι δεν εσωσε κανεναν ο γιατρος γιατι θα φευγε απο απουσιες και το βρισκω απειροελαχιστο η πορνη να κοιμηθηκε με τον δολοφονο της
Επιπλεον το "χαζο η οργανωμενο" που παραθεσες ηταν απαμτηση στο εξης μηνυμσ μου
Στη θεση σου καλη μου θα ημουν πιο προσεκτικος απο αυτους που δεν εχουν ψηφισει παρα αυτους που ξεκινησαν με χαζο τροπο για να δωσουν ενα ξεκινημα στο παιχνιδι. :adventure:
Που δεν καταλαβαινω πως ακριβως μπορει να ειναι οργανωμενη η πρωτη ψηφος να πεσει στην γιατρο. Νομιζω ηταν απλως για να ξεκινησει το παιχνιδι, ουτως η αλλως καθως αλλαξαν τα δεδομενα αλλαξε και τη ψηφο

Εξαλλου, που ξερουμε αν τα στοιχεια της ραφ κρυβονται στο τελευταιο μηνυμα της και οχι σε κατι που υποστηριζε στο παιχνιδι?
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,285 μηνύματα.
Αντε να δούμε ποιος θα πεθάνει σήμερα μπας και βγάλουμε άκρη. Καλά σε καμία περίπτωση δε θα είσαι εσύ ή ο Μεμε γτ τότε θα μας δίνουν αυτόν που θα μείνει στο πιάτο.

Πάω να προσπαθήσω να διαβάσω τώρα.
Καποιος που ειτε δε μιλαει πολυ ειτε ειναι τους ξεθαβει..

Παμτως ποιες θα ηταν οι πιθανοτητες να ειναι και οι δυο μαφιοζοι? Ο ουλτρα το κρυβει καλα αν ειναι.
Τεραστιο στοιχειο θαναι η δολοφονια σημερα, αρκει να γινει, οχι σαν εχθες
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.
Καλημερα Παλέρμο!

Αγαπητέ ami @ultraviolence.

Όπως είχα πει από την πρώτη μέρα φαινόταν ότι είσαι μαφιόζος. Ωραία τα λες αλλά ξαναλέω, το γεγονός που δεν δολοφονήθηκες ήταν για εμένα ένα από τα μεγαλύτερα στοιχεία που είσαι μαφιόζος

Έπειτα το γεγονός που μίλησες για Κειτ και Ριντερ ήταν το δεύτερο στοιχείο που με έκανε να πιστεύω ότι είσαι μαφιόζος.

Πως γίνεται η Κειτ και η Ριντερ να είναι με την πλευρά των μαφιόζων; Συνήθως δικαιολογείς τις κινήσεις σου αλλά σε αυτή την περίπτωση έπεσες κατευθείαν. Μήπως προσπαθεις να τις φας και τις δυο για να βγάλεις από την μέση δυο αθώους πολίτες;
Με οδήγησε κάποιος άλλος προς αυτήν, με αρκετό διάβασμα.
Κι εμένα, με εξίσου αρκετό διάβασμα με οδήγησε σε άλλο συμπέρασμα.
Αυτό ήταν ξεκάθαρη μπλόφα για να τους μπερδέψω. Πήγα να το παίξω τύπου αλεξίσφαιρο γιλέκο, ωστε να μη με ακουμπήσουν τις νύχτες :P
Δικαιολογίες, αν ήταν έτσι θα έδειχνε από την πρώτη μέρα ότι κανένας δεν πέθανε!


Ουλτρα η Ραφαέλα σε έχει δειξει μέρες πριν είναι πολύ αργά να δικαιολογηθείς τώρα.

Χρησιμοποιώ την διπλή ψήφο μου στον Ουλτρα. Ήρθε ο καιρός να φάμε τον αρχιμαφιόζο
 
Τελευταία επεξεργασία:

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,658 μηνύματα.
Oυριηλ λες λες και τίποτα δεν λες. Φανφάρες βλέπω μόνο.
Επίσης να σε ενημερώσω ότι Αρχιμαφιόζος ήταν ο Πουαρώ όχι εγώ.
Μια χαρά δικαιολόγησα για Κέιτ και Ριντερ, δεν έπεσα αμέσως. Δεν φταίω αν δεν διαβαζεις καλά τα ποστ μου. Εκτός αν σε συμφέρει να παραλείπεις κομμάτια μηνυμάτων μου…λέω εγώ τώρα.
Ειμαι μεταξύ Reader και Memetchi. Το σκεφτομαι ακόμη αλλά μάλλον θα ψηφίσω Memetchi εφοσον είναι το πρώτο άτομο που έγραψε στο μήνυμα της η Ραφαέλα.
Δικαιολογίες, αν ήταν έτσι θα έδειχνε από την πρώτη μέρα ότι κανένας δεν πέθανε!
Μάλλον δεν κατάλαβες τι έγραψα :hehe: Δεν είπα ότι είμαι αλεξίσφαιρο, είπα ότι εφόσον πήγαν προς Joji και ήταν αρκετά πιθανό να είμαι ο επόμενος, προφασίστηκα το παραπάνω, ότι είμαι ΣΑΝ αλεξίσφαιρος (λόγω του γιατρού) για να τους αποτρέψω από το να με δολοφονησουν, ότι είμαι άτρωτος τις νύχτες. Πλέον όμως, έχουν καταλάβει ποιον ρόλο έχω λόγω υπερπροσπάθειας μου να σας ανοίξω τα μάτια και δεν ειναι με το συμφέρον τους να με δολοφονήσουν, αλλά να φύγω με ψηφοφορία. Οκ; Οκ.

Επίσης, μα τω θεό ρε παιδιά με αυτή την εμπειρία τέλος πάντων….Ειναι επιχείρημα αυτό; Το κέρατο μου δηλαδή. Στο επόμενο που θα παίξουμε, αν παίξεις, που θα έχεις θεωρητικά εμπειρία, να ξέρεις ότι θα έρθω να σε ψηφίσω αμέσως. Και έλα μετά να μου πεις πως κλαίνε στα γύφτικα. Δεν θα θέλω κιχ να ακούσω. Γιατι αυτο που γίνεται είναι άδικο πάνω μου. Ανεξάρτητα από το αν είμαι με τους πολίτες, με τους μαφιόζους ή για πάρτη μου. Χρησιμοποιείτε ως επιχείρημα κάτι που δεν αφορά το τρέχον παιχνίδι.

Και που ξέρεις ότι δε με σκότωσαν για να φανεί ύποπτο ως γεγονός ώστε να τρέξετε να με διώξετε με ψηφοφορια; Έτσι διωχνουν εύκολα έναν δυνατό αντίπαλο κι θα μπορούσε ο Πουαρώ άνετα να το έχει σκεφτεί αυτό, γιατί από τα ποστ του στο φόρουμ τον έχω κόψει γενικά για άτομο με μυαλό.

Εγώ σας προκαλεσα και δεσμεύτηκα να αποχωρίσω αν κάνω λάθος για την Κέιτ. Υπάρχουν στοιχεία.
Τύμβω όμως δεν έπεσε, προφανώς την έχει η μαφία και δεν την παίζει για να μη φανεί η αλήθεια που έχω υποδειξει.

Μήπως προσπάθεια να τις φας και τις δυο λόγω που δεν έχουν πείρα για να βγάλεις από την μέση δυο αθώους πολίτες;
Εσυ τώρα Ουριηλ πας να μας πλασάρεις την Κέιτ για αθώα δηλαδή; Καταλαβα καλά; Αν ναι, I rest my case και δεν θα ασχοληθώ πάλι με δικά σου μηνύματα γιατί είναι ξεκαθαρος και ύποπτος αποπροσανατολισμος . Συμφωνεί κανείς άλλος ότι η Κέιτ ήταν αθώος πολίτης; Θα τρελαθούμε τελείως εδώ μέσα :hehe:
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.
Καλημέρα Παλέρμο.

Ψηφίζω ΟΥΡΙΉΛ

Για πιο αναλυτικά θα πω μετά μιας και τρέχω με υποχρεώσεις σήμερα.
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.
Αρχιμαφιόζος ήταν ο Πουαρώ όχι εγώ.

Άλλος ψηφίστηκε αρχιμαφιόζος μετά τον Πουαρό και πιστεύω και οι δυο γνωρίζουμε ποιος είναι αυτός.
θα ψηφίσω Memetchi εφοσον είναι το πρώτο άτομο
Θα σου ήταν αρκετά χρήσιμο να φυγει ο Μεμ χεχε λογικο το βρίσκω
Μάλλον δεν κατάλαβες τι έγραψα :hehe: Δεν είπα ότι είμαι αλεξίσφαιρο
Κατάλαβα τι έγραψες. Είπες ότι έκανες να μοιάζεις ως αλεξίσφαιρο γιλέκο για να σωθείς. Για πρώτο παιχνιδι δεν μου βγάζει καμία λογική.
Επίσης, μα τω θεό ρε παιδιά με αυτή την εμπειρία τέλος πάντων
Ουδέποτε δεν μίλησα για εμπειρία ούτε καν την πρώτη μέρα.
Υπάρχουν στοχιεια.
Τύμβω όμως δεν έπεσε, προφανώς την έχει η μαφία και δεν την παίζει για να μη φανεί η αλήθεια που έχω υποδειξει.
Η μήπως τους συμβούλεψες εσυ για να πάνε όλα με βάση το σχέδιο σου; @giannhs2001 συμφωνείς;


Κοιτά Ουλτρα εφόσον υπάρχουν αυτά τα στοιχεία

  1. Η Ραφαέλα σε έβαλε ως πρώτο όνομα
  2. Κανένας δεν σε δολοφόνησε
  3. Ο πρώτος που κατηγόρησες την Ριντερ και την Κειτ και πρότεινε να τις φάνε και τις δυο
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,658 μηνύματα.
Ουδέποτε δεν μίλησα για εμπειρία ούτε καν την πρώτη μέρα..
Μας κοροϊδεύεις τώρα; Με το που δεν πέθανα ήρθες αμέσως, είπες "το περίμενα" και με ψήφισες επειδή έπρεπε να ήμουν εγώ σώνει και ντε το θύμα λοοολ. Προφανώς και έχεις αναφερθεί στην εμπειρία μου, μην λες ψέματα.
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.
Καλημέρα Παλέρμο.

Ψηφίζω ΟΥΡΙΉΛ

Για πιο αναλυτικά θα πω μετά μιας και τρέχω με υποχρεώσεις σήμερα.
Πίστεψε με θα ήταν το τέλος του παιχνιδιού αν βγω με ψηφοφορία :hehe:

Δεν σας συμβούλεψε ο Ουλτρα καλά; Χεχε
Και έχεις αναφερθεί στην εμπειρία μου, μην λες ψέματα.
Δεν λέω ψέμματα, είπα μετέπειτα την πρώτη μέρα ότι ουδέποτε δεν αναφέρθηκα στην εμπειρία σου αλλά σε άλλα γεγονότα.

Πρέπει να εκδικηθώ την Αγαπητή @rafaela11 και θα το κάνω σήμερα :hehe:
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,658 μηνύματα.
Προσέξτε ότι πρώτη μέρα στα ποσοστά ο Ουριήλ είχε τον Memetchi με - (αν θυμάμαι καλά) και από χθες το βράδυ (λόγω της τυμβωρυχιας στην ραφ!) ερχεται και τον υποστηρίζει!
Τυχαίο;
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top