Palermo #48 ~ We are back!

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (26/8)
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 22)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,296 μηνύματα.
Το σενάριο σου είναι τόσο χαζό που ειλικρινά δεν ξέρω πως να σου απαντήσω και θα το καταλάβεις όταν τελειώσει το παιχνίδι μάλλον. Τον Εκονομιστ τον ειχα ψηφίσει μέχρι και εκεί που είχε 5 ψήφους και τον έσωσε ο ΔΑ. Αν συνεργαζόμασταν και μαλωσαμε επίτηδες γιατί να το κάνω; Ρε παιδιά λίγη λογική ειλικρινά.
Απο που αλλού θες να πιαστώ ρε μάν;;; Η πληροφοριοδοτρια εγραψε ρητα Μεμετσι, Ουλτραβαιολενς, Φωτάκος

Ο ούλτρα παίζει πολύ έξυπνα και τεκμηριωμένα, ενω η μονη μου ενσταση ειναι οτι θελει να πεταξει τον ΔΑ πρωτα και μετα τον μαφιόζο, που μου στάθηκε περίεργο, αλλα το υποστήριξε με λογική και δέχτηκε να ειναι εκεινος ο υποψηφιος προς αποχώρηση την επόμενη μερα

Ο φώτης είναι στον κοσμο του στις αμερικλανικες εκλογές, αμα ητανε ενοχος δε θα απουσίαζε και θα προσπαθιούσε να μπλεχτει οσο πιο πολυ γινεται για να ξεμπλεξει τους συνεταιρους του

Εσύ ομως το μόνο που λες ειναι το σενάριο μου χαζό και παλαβό. Ο ΔΑ ειναι συνασπισμενος με τους μαφιόζους, και ας μη ξεχάσουμε οτι εναυσμα για να ξεκινησουν να πεφτουν οι ψηφοι στον εκονομιστ ηταν ο πουαρώ, ο ΑΡΧΙΜΑΦΙΟΖΟΣ. Οκ δεκτό, ας ειναι χαζό σχέδιο και να μην ισχύει. Ποιο ειναι το σχέδιο για μετα; Ποιους υποψιάζεσαι και τι προτείνεις να κανουμε;
 

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,660 μηνύματα.
@Chem2000 @Hased Babis @Queenara ποιον/ποια θα ψηφίσετε; :popcorn:
Ψηφοφορία για Τετάρτη 27/8
  1. American Economist --> Reader
  2. BeatrixKiddo --> Pak
  3. Chem2000
  4. giannhs2001 - -> Kate1914
  5. Hased Babis
  6. Joji--> Kate1914
  7. juanium --> Memetchi
  8. Kate1914 --> Reader
  9. Memetchi - -> Kate1914
  10. Micro --> Kate1914
  11. nearos--> Memetchi
  12. Pak - -> Kate1914
  13. Queenara
  14. Reader--> ultraviolence
  15. ultraviolence - -> Kate1914
  16. Ουριήλ --> nearos


Ψήφοι
6 Kate1914
2 Reader
2 Memetchi
1 nearos
1 Pak
1 ultraviolence

Η χώρα των φαντασμάτων
- - -

Οριστικές αποχωρήσεις
Poirot - Ψηφοφορία & Παράταση [Αρχιμαφιόζος]
rafaela11 - Ψηφοφορία [Πληροφοριοδότης]



Απουσίες
Queenara #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από American Economist
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από American Economist
Ενεργοποίηση ιδιότητας: Αλλαγή ψήφων από διεφθαρμένο αστυνομικό
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Hased Babis
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Joji
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Reader
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από giannhs2001
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία απο Reader
 

Hased Babis

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης Παπαθανασίου αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 472 μηνύματα.

juanium

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,956 μηνύματα.
Αν διαβάσεις τα χθεσινά μηνύματα εξήγησα ξεκάθαρα γιατί άλλαξα ψήφο. Πέρα από αυτό πήγαινε δες τι διαφορά θα έκανα εάν ψήφιζα οποιοδήποτε άλλο άτομο εκτός από Queenara και rafaela11. Απολύτως τίποτα. Περισσότερο άλλαξα ψήφο για να την βγάλω απο την Queenara παρά για να ψηφίσω την ραφαέλα.
Η ψηφοφορία θα έκλεινε μετά την ακύρωση της κάρτα της Ριντερ από τον Γιάννη με ισοβαθμία 4-4 με την Κειτ και την κουιναρα. Εσυ πετάχτηκες και έκανες το 4-4 να γίνει 5-4 κατά της Ραφαελας τελευταία στιγμή. Εδώ είναι τα αποδεικτικά στοιχεία. Η κουιναρα δεν είχε τους περισσότερους ψήφους.
αλλάζω ψήφο σε rafaela11

Με 5 ψήφους η rafaela11 είναι η mvp της σημερινής ψηφοφορίας και μας αποχαιρετάει για τη χώρα των φαντασμάτων, έχοντας δικαίωμα για τελευταία λόγια. @Ουριήλ, οι ψήφοι της Reader είχαν ήδη ακυρωθεί, επομένως μπορείς να κρατήσεις την κάρτα σου για επόμενη χρήση.

Απουσία για την Queenara.

Η τελική λίστα της ημέρας:

Ψηφοφορία για Τρίτη 27/8
  1. American Economist --> Queenara
  2. BeatrixKiddo --> Kate1914
  3. Chem2000 --> Reader
  4. giannhs2001 --> Kate1914
  5. Hased Babis --> Micro
  6. Joji --> rafaela11
  7. juanium --> rafaela11
  8. Kate1914--> Queenara
  9. Memetchi --> rafaela11
  10. Micro --> Kate1914
  11. nearos --> Queenara
  12. Pak --> Kate1914
  13. Queenara
  14. rafaela11 --> Reader
  15. Reader --> Queenara (χ2) (ακυρώθηκαν)
  16. ultraviolence --> rafaela11
  17. Ουριήλ --> rafaela11



Ψήφοι
5 rafaela11
4 Kate1914
4 Queenara
2 Reader
1 Micro
1 Ουριήλ

Η χώρα των φαντασμάτων
---

Οριστικές αποχωρήσεις
Poirot - Ψηφοφορία & Παράταση [Αρχιμαφιόζος]


Απουσίες
---

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από American Economist
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από American Economist
Ενεργοποίηση ιδιότητας: Αλλαγή ψήφων από διεφθαρμένο αστυνομικό
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Hased Babis
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Joji
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Reader
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από giannhs2001
 

juanium

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.
Η ψηφοφορία θα έκλεινε μετά την ακύρωση της κάρτα της Ριντερ από τον Γιάννη με ισοβαθμία 4-4 με την Κειτ και την κουιναρα. Εσυ πετάχτηκες και έκανες το 4-4 να γίνει 5-4 κατά της Ραφαελας τελευταία στιγμή. Εδώ είναι τα αποδεικτικά στοιχεία. Η κουιναρα δεν είχε τους περισσότερους ψήφους.
Το γνωρίζω αυτό. Δεν υπήρχαν όμως στοιχεία υπέρ της μίας ή της άλλης. Και οι δύο ψήφισαν giannhs2001 για αυτό λέω πως δεν θα έκανε διαφορά. Δεν χρειάζεται να μου υπενθυμίζεις τα δικά μου μηνύματα.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,956 μηνύματα.
Εσύ ομως το μόνο που λες ειναι το σενάριο μου χαζό και παλαβό. Ο ΔΑ ειναι συνασπισμενος με τους μαφιόζους, και ας μη ξεχάσουμε οτι εναυσμα για να ξεκινησουν να πεφτουν οι ψηφοι στον εκονομιστ ηταν ο πουαρώ, ο ΑΡΧΙΜΑΦΙΟΖΟΣ. Οκ δεκτό, ας ειναι χαζό σχέδιο και να μην ισχύει. Ποιο ειναι το σχέδιο για μετα; Ποιους υποψιάζεσαι και τι προτείνεις να κανουμε;
Τι λες πάλι βρε άνθρωπε; Η Τριξ τον ψήφισε πρώτη και εγώ ΔΕΥΤΕΡΟΣ. Ο Πουαρώ ήταν τρίτος για να σωθεί ο ίδιος που τον κατηγορούσε ο Εκονομιστ. Δηλαδή μπήκα στο παιχνίδι και άρχισα να δίνω στεγνά τον άλλο μαφιόζο, δεν άλλαξα ποτέ ψήφο από πάνω του και στο τέλος ψήφισα και τον Αρχιμαφιόζο για να φύγουμε όλοι μαζί πακετάκι. Θα ήταν ιδιοφυές κίνηση αυτή αν ήμουν μαφιόζος πιστεύεις. Δεν ξέρω πως αλλιώς να στο δώσω να το καταλάβεις.
Το γνωρίζω αυτό. Δεν υπήρχαν όμως στοιχεία υπέρ της μίας ή της άλλης. Και οι δύο ψήφισαν giannhs2001 για αυτό λέω πως δεν θα έκανε διαφορά. Δεν χρειάζεται να μου υπενθυμίζεις τα δικά μου μηνύματα.
Όχι δεν το γνωρίζεις γιατί η αιτιολόγηση σου είναι ότι με ψήφισες επειδή ψήφισα τη Ραφαέλα ενώ είπα ότι το κάνω για πληροφορίες ώρες πριν ενώ εσύ ήσουν αυτός που την πέταξε εκτός παιχνιδιού. Δεν διάλεξες πχ την Κειτ που είχε ίδιους ψήφους. Αυτή διάλεξες και τώρα ζητάς και τα ρέστα από τους άλλους.
 

juanium

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.
Τι λες πάλι βρε άνθρωπε; Η Τριξ τον ψήφισε πρώτη και εγώ ΔΕΥΤΕΡΟΣ. Ο Πουαρώ ήταν τρίτος για να σωθεί ο ίδιος που τον κατηγορούσε ο Εκονομιστ. Δηλαδή μπήκα στο παιχνίδι και άρχισα να δίνω στεγνά τον άλλο μαφιόζο, δεν άλλαξα ποτέ ψήφο από πάνω του και στο τέλος ψήφισα και τον Αρχιμαφιόζο για να φύγουμε όλοι μαζί πακετάκι. Θα ήταν ιδιοφυές κίνηση αυτή αν ήμουν μαφιόζος πιστεύεις. Δεν ξέρω πως αλλιώς να στο δώσω να το καταλάβεις.
Όχι δεν το γνωρίζεις γιατί η αιτιολόγηση σου είναι ότι με ψήφισες επειδή ψήφισα τη Ραφαέλα ενώ είπα ότι το κάνω για πληροφορίες ώρες πριν ενώ εσύ ήσουν αυτός που την πέταξε εκτός παιχνιδιού. Δεν διάλεξες πχ την Κειτ που είχε ίδιους ψήφους. Αυτή διάλεξες και τώρα ζητάς και τα ρέστα από τους άλλους.
Α ναι ξέχασα να πω. Να μου υπενθυμίζεις μόνο τα μηνύματα που δεν έχω στείλει. Δεν είπα ποτέ ότι σε ψήφισα επειδή ψήφισες την ραφαέλα. Σε ψήφισα επειδή ο ρόλος της ραφαέλας της επιτρέπει να πει και 2 ονόματα να προσέξουμε. Μέσα σε αυτά είσαι και εσύ. Δυστυχώς κανένα από τα άτομα που είπε η ραφαέλα δεν ψήφισε κατά του αρχιμαφιόζου. Αυτό με κάνει να θεωρώ πως τον σκοτώσατε για να έχετε άλωθι. Τον ούλτρα τον άκουσα εχθές, σε ψήφισα εσένα τώρα να σε ακούσω.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11,280 μηνύματα.
Λοιπόν, τώρα ίσως πω κάτι πολύ κουλό. Και οι τρεις πιθανοί μαφιόζοι Α ψήφισαν τον Πουαρό, μήπως είναι τελικά λάθος να ψάχνουμε τον ΔΑ στις ψήφους του Γιάννη; Μπορεί να κρύβεται και αυτός στου Πουαρό.
 

Isolde75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Isolde75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Αναπληρωματικούς δέχεστε at this point? Γιατί βλέπω έχουμε απουσίες
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,929 μηνύματα.
Κατόπιν ώριμου σκέψεως κλίνω στη Kate. Όπως αναφέρθηκε και παραπάνω, ο Φώτης για παράδειγμα είναι κοσμαρα λόγω εκλογών κάτι που μπορεί εύκολα να υποδηλώσει ότι δεν είναι μαφιόζος. Πιστεύω πως αν ήταν δηλαδή θα είχε παραπάνω συμμετοχή. Βέβαια μπορεί τα στατιστικά μου να είναι λάθος 🥲 Η kate είναι αρκετά πιο ενεργή και νιώθω ότι κααααπως μας τα λέει περίεργα 🙃
 

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,660 μηνύματα.
Κατόπιν ώριμου σκέψεως κλίνω στη Kate. Όπως αναφέρθηκε και παραπάνω, ο Φώτης για παράδειγμα είναι κοσμαρα λόγω εκλογών κάτι που μπορεί εύκολα να υποδηλώσει ότι δεν είναι μαφιόζος. Πιστεύω πως αν ήταν δηλαδή θα είχε παραπάνω συμμετοχή. Βέβαια μπορεί τα στατιστικά μου να είναι λάθος 🥲 Η kate είναι αρκετά πιο ενεργή και νιώθω ότι κααααπως μας τα λέει περίεργα 🙃
Παρακαλούμε η ψήφος να είναι σαφής εφεξής, και εάν τώρα την περάσαμε λάθος να μας ενημερώσετε. :spasiklas:

Ψηφοφορία για Τετάρτη 27/8
  1. American Economist --> Reader
  2. BeatrixKiddo --> Pak
  3. Chem2000 --> Kate1914
  4. giannhs2001 - -> Kate1914
  5. Hased Babis --> Reader
  6. Joji--> Kate1914
  7. juanium --> Memetchi
  8. Kate1914 --> Reader
  9. Memetchi - -> Kate1914
  10. Micro --> Kate1914
  11. nearos--> Memetchi
  12. Pak - -> Kate1914
  13. Queenara
  14. Reader--> ultraviolence
  15. ultraviolence - -> Kate1914
  16. Ουριήλ --> nearos


Ψήφοι
7 Kate1914
3 Reader
2 Memetchi
1 nearos
1 Pak
1 ultraviolence

Η χώρα των φαντασμάτων
- - -

Οριστικές αποχωρήσεις
Poirot - Ψηφοφορία & Παράταση [Αρχιμαφιόζος]
rafaela11 - Ψηφοφορία [Πληροφοριοδότης]



Απουσίες
Queenara #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από American Economist
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από American Economist
Ενεργοποίηση ιδιότητας: Αλλαγή ψήφων από διεφθαρμένο αστυνομικό
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Hased Babis
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Joji
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Reader
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από giannhs2001
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία απο Reader
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,296 μηνύματα.
πολυ στεγνα επεσε τελευταία δεδομενου του οτι κλεινουν σε 2 ωρες
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,323 μηνύματα.
Όπως είπα και πριν, η χθεσινή κίνηση της Reader θα καθορίσει μεγάλο μέρος του παιχνιδιού. Είτε κρύβει κάτι και θα το μάθουμε σύντομα υπέρ μας είτε έγινε από τραγική αφέλεια και οι μαφιόζοι βρήκαν την τέλεια κάλυψη από το πουθενά για να κινηθούν.

Ας ελπίσουμε η Kate1914 να είναι στην ομάδα της μαφίας είτε άμεσα είτε έμμεσα. Μάλλον από βδομάδα θα το μάθουμε αυτό με τις νέες κάρτες γιατί δεν ξέρω αν υπάρχει άλλη τυμβωρυχίας ή αν αυτή είναι στα χέρια των πολιτών. Από το τι είναι η Kate θα φανούν πολλά.
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.
Τα ποσοστά μου #3

Κλόουν -> δεν μιλάνε αρκετά και/ή νομίζουν ότι το παίζουν safe
:studying: -> Υπάρχουν σημάδια
Αρχίζω και πιστεύω ότι έχουν μείνει αρκετοί μαφιόζοι και τα τσιράκια τους. Η Κουίν μάλλον είναι αθώα πολίτης με συνέπεια οι πολίτες να είμαστε αρκετοί λιγότεροι απ ότι νομίζουμε. Εφιαλτικό σενάριο μακάρι να κάνω λάθος
  1. American Economist :excl: (κρεβατοεξερευνητης)
  2. BeatrixKiddo 75% :studying:
  3. Chem2000 60?
  4. giannhs2001 85% :jester::kill:
  5. Hased Babis 20%
  6. Joji 10%
  7. juanium :jester:
  8. Kate1914 70%
  9. Memetchi :jester: :kill:
  10. Micro 90% :kill:
  11. nearos 75%:studying:
  12. Pak 60%
  13. Poirot
  14. Queenara
  15. rafaela11
  16. Reader :excl: ΔΑ
  17. ultraviolence 80% :studying:
  18. Ουριήλ
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,323 μηνύματα.
Ο bro έχει βγάλει μαφία το 90% των παικτών.
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 625 μηνύματα.
Τα ποσοστά μου #3

Κλόουν -> δεν μιλάνε αρκετά και/ή νομίζουν ότι το παίζουν safe
:studying: -> Υπάρχουν σημάδια
Αρχίζω και πιστεύω ότι έχουν μείνει αρκετοί μαφιόζοι και τα τσιράκια τους. Η Κουίν μάλλον είναι αθώα πολίτης με συνέπεια οι πολίτες να είμαστε αρκετοί λιγότεροι απ ότι νομίζουμε. Εφιαλτικό σενάριο μακάρι να κάνω λάθος
  1. American Economist :excl: (κρεβατοεξερευνητης)
  2. BeatrixKiddo 75% :studying:
  3. Chem2000 60?
  4. giannhs2001 85% :jester::kill:
  5. Hased Babis 20%
  6. Joji 10%
  7. juanium :jester:
  8. Kate1914 70%
  9. Memetchi :jester: :kill:
  10. Micro 90% :kill:
  11. nearos 75%:studying:
  12. Pak 60%
  13. Poirot
  14. Queenara
  15. rafaela11
  16. Reader :excl: ΔΑ
  17. ultraviolence 80% :studying:
  18. Ουριήλ

Εγώ δεν έχω καν ποσοστό.
Από τη στιγμή που θεωρείς τρία άτομα τόσο πιθανά, πώς και δεν έχεις ψηφίσει κάποιον από τους τρεις;
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top