Palermo #48 ~ We are back!

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (26/8)
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 22)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,323 μηνύματα.
Ναι αλλά τώρα αντί να έχουμε την ευκαιρία να ψηφίσουμε ένα από τα άτομα που μας υπέδειξε η Ραφαέλα έχουμε έναν πολίτη λιγότερο.
Από την Κέιτ θα καταλαβαίναμε πολλά. Αν η Κέιτ ήταν όντως αθώα τότε μάλλον ο ύποπτος θα ήταν ο Ούλτρα (για αυτό και θεωρώ υπέρ του που παίζει τόσο ριψοκίνδυνα ενώ ?είναι? Μαφιόζος). Αν η Κέιτ έβγαινε ένοχη τότε τα βλέμματα θα στραφούν προς εσένα για να είμαι ειλικρινής λόγω της περίεργης χθεσινής σου στάσης στην ψηφοφορία και προς Μεμέτσι μάλλον (ο Ούλτρα θα δικαιώνονταν πανηγυρικά και για τον Φώτη έχουν ειπωθεί πολλά που δεν κολλάνε στο να είναι με την μαφία).

Τώρα για τους πολίτες όλα έχουν έρθει τούμπα, θα είμαστε και σήμερα στο μηδέν και αύριο θα χάσουμε έναν/μια πάλι. Όπως φαίνεται σήμερα όλα συνηγορούν υπέρ των μαφιόζων ενώ πιστεύαμε πως είχαμε μομέντουμ ξανά μετά το φιάσκο της σημερινής δολοφονίας.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,665 μηνύματα.
Τι άλλο θα δούμε εδώ μέσα 😂😂😂 ούτε είπε γιατί την έριξε.

Όταν εγώ σας λέω ότι είναι η ΔΑ, πετάτε χαρταετό και λέτε μα μου σου του. Αύριο πρέπει να βγεί με ψηφοφορία και να φάει τυμβωρυχια ΚΑΙ ΖΩ γι'αυτό...γιατί είχα δίκαιο! :prettyplz:

Η ψηφοφορια τωρα εχει ακυρωθει ή περιμενουμε να βγαλει ανακοινωση η ΣΕ ;
Λογικά πρέπει να ακυρωθεί, με βάση τους κανόνες
 

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,660 μηνύματα.
Η κάρτα άμεσης προφυλάκισης είναι έγκυρη και μπορεί να ακυρωθεί από όποιον παίκτη έχει την ακύρωση προφυλάκισης. Ωστόσο, εάν δεν ψηφίσει η Queenara μέχρι τις 20:00, αποχωρεί και από απουσίες, θέμα το οποίο συζητάμε με την έτερη ΣΕ και θα σας ενημερώσουμε για το τι θα ακολουθήσει. :)
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,323 μηνύματα.
Η ψηφοφορια τωρα εχει ακυρωθει ή περιμενουμε να βγαλει ανακοινωση η ΣΕ ;
Αν θυμάμαι τους κανόνες υπάρχει δυνατότητα πέντε (ή τριών δεν θυμάμαι) ωρών να ρίξει κάποιος ακύρωση προφυλάκισης.

Οπότε η όλη φάση θα πάρει παράταση μέχρι τότε; Δεν ξέρω. Αναμένουμε ανακοίνωση.
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 625 μηνύματα.
Από την Κέιτ θα καταλαβαίναμε πολλά. Αν η Κέιτ ήταν όντως αθώα τότε μάλλον ο ύποπτος θα ήταν ο Ούλτρα (για αυτό και θεωρώ υπέρ του που παίζει τόσο ριψοκίνδυνα ενώ ?είναι? Μαφιόζος). Αν η Κέιτ έβγαινε ένοχη τότε τα βλέμματα θα στραφούν προς εσένα για να είμαι ειλικρινής λόγω της περίεργης χθεσινής σου στάσης στην ψηφοφορία και προς Μεμέτσι μάλλον (ο Ούλτρα θα δικαιώνονταν πανηγυρικά και για τον Φώτη έχουν ειπωθεί πολλά που δεν κολλάνε στο να είναι με την μαφία).

Τώρα για τους πολίτες όλα έχουν έρθει τούμπα, θα είμαστε και σήμερα στο μηδέν και αύριο θα χάσουμε έναν/μια πάλι. Όπως φαίνεται σήμερα όλα συνηγορούν υπέρ των μαφιόζων ενώ πιστεύαμε πως είχαμε μομέντουμ ξανά μετά το φιάσκο της σημερινής δολοφονίας.
Αν και πλέον υποψιάζομαι την Κέιτ, προσωπικά στην επόμενη ψηφοφορία θα κινηθώ με βάση το μόνο σίγουρο στοιχείο, δηλαδή το ποστ της Ραφαέλας.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,665 μηνύματα.
Από την Κέιτ θα καταλαβαίναμε πολλά. Αν η Κέιτ ήταν όντως αθώα τότε μάλλον ο ύποπτος θα ήταν ο Ούλτρα (για αυτό και θεωρώ υπέρ του που παίζει τόσο ριψοκίνδυνα ενώ ?είναι? Μαφιόζος). Αν η Κέιτ έβγαινε ένοχη τότε τα βλέμματα θα στραφούν προς εσένα για να είμαι ειλικρινής λόγω της περίεργης χθεσινής σου στάσης στην ψηφοφορία και προς Μεμέτσι μάλλον (ο Ούλτρα θα δικαιώνονταν πανηγυρικά και για τον Φώτη έχουν ειπωθεί πολλά που δεν κολλάνε στο να είναι με την μαφία).

Τώρα για τους πολίτες όλα έχουν έρθει τούμπα, θα είμαστε και σήμερα στο μηδέν και αύριο θα χάσουμε έναν/μια πάλι. Όπως φαίνεται σήμερα όλα συνηγορούν υπέρ των μαφιόζων ενώ πιστεύαμε πως είχαμε μομέντουμ ξανά μετά το φιάσκο της σημερινής δολοφονίας.
Γιάννη εγώ έπαιξα με ανοιχτά χαρτιά. Σας την έδωσα στο πιάτο από χθες. Σήμερα σας είπα να την βγάλουμε με τυμβωρυχια και να δούμε. Αν κάνω λάθος, παίρνω την ευθύνη και σας επιτρέπω να με ψηφίσετε γιατί μετά και να θέλω δε το σώζω. Αλλά έλα όμως που δεν κάνω λάθος. Σας το λέω από χθες, πρώτου γίνουν τα της Ραφαέλας, η γλώσσα μου μαλλιασε.

Η τυμβωρυχια στην Κέιτ θα δώσει πάρα μα πάρα πολλές πληροφορίες, τους λόγους τους εξήγησα σε προηγούμενο ποστ.
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 625 μηνύματα.
Η τυμβωρυχια στην Κέιτ θα δώσει πάρα μα πάρα πολλές πληροφορίες, τους λόγους τους εξήγησα σε προηγούμενο ποστ.
Τι θα γίνει όμως αν την τρίτη κάρτα τυμβωρυχίας την έχει η Kate, η Queenara, η Ραφαέλα ή ο Πουαρό;
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,323 μηνύματα.
Γιάννη εγώ έπαιξα με ανοιχτά χαρτιά. Σας την έδωσα στο πιάτο από χθες. Σήμερα σας είπα να την βγάλουμε με τυμβωρυχια και να δούμε. Αν κάνω λάθος, παίρνω την ευθύνη και σας επιτρέπω να με ψηφίσετε γιατί μετά και να θέλω δε το σώζω. Αλλά έλα όμως που δεν κάνω λάθος. Σας το λέω από χθες, πρώτου γίνουν τα της Ραφαέλας, η γλώσσα μου μαλλιασε.

Η τυμβωρυχια στην Κέιτ θα δώσει πάρα μα πάρα πολλές πληροφορίες, τους λόγους τους εξήγησα σε προηγούμενο ποστ.
Ε καλά μην το λες σε εμένα, εγώ δύο ημέρες συνεχόμενα τώρα την ψηφίζω πριν ξεκινήσετε τις αναλύσεις για το τι ρόλο έχει.

Το θέμα τώρα είναι πως το μομέντουμ το έχουν ξανά οι μαφιόζοι. Αν δεν είναι πολίτης ίσως επίτηδες να το έκανε για να κερδηθεί πολύτιμος χρόνος και απλά θυσιάστηκε επειδή κατάλαβε πως δεν σώζεται πια η κατάσταση. Όπως και να έχει η ακύρωση της σημερινής ψηφοφορίας είναι τρομερά εναντίον των πολιτών σε αυτή τη φάση του παιχνιδιού.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,665 μηνύματα.
Τι θα γίνει όμως αν την τρίτη κάρτα τυμβωρυχίας την έχει η Kate, η Queenara, η Ραφαέλα ή ο Πουαρό;
Τότε έχω κάτι στο μυαλό μου, αλλά δεν θέλω να το επικοινωνήσω ακόμα γιατί είναι η έσχατη λύση και η πιο ριψοκίνδυνη.
Ε καλά μην το λες σε εμένα, εγώ δύο ημέρες συνεχόμενα τώρα την ψηφίζω πριν ξεκινήσετε τις αναλύσεις για το τι ρόλο έχει.
Σόρρυ, απλώς πιάστηκα με αφορμή το μήνυμα σου επειδή εδωσες το σεναριο Κέιτ αθώα εγώ μαφιόζος.
Το θέμα τώρα είναι πως το μομέντουμ το έχουν ξανά οι μαφιόζοι. Αν δεν είναι πολίτης ίσως επίτηδες να το έκανε για να κερδηθεί πολύτιμος χρόνος και απλά θυσιάστηκε επειδή κατάλαβε πως δεν σώζεται πια η κατάσταση. Όπως και να έχει η ακύρωση της σημερινής ψηφοφορίας είναι τρομερά εναντίον των πολιτών σε αυτή τη φάση του παιχνιδιού.
Αυτό είναι δεδομένο, οποίος έχει την ακύρωση να την ρίξει πάραυτα.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11,280 μηνύματα.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,665 μηνύματα.
Δεν κάνει να το διαβάσουν οι μαφιόζοι;
Και ναι και όχι. Απλά θέλω να προστατέψω έναν συγκεκριμένο παίκτη που έχει άμεση σχέση με αυτό που θέλω να πω (αφορά ρόλο πολίτη, γι'αυτό και λέω "προστατέψω") . Θα κάνω αναλυτικό ποστ όταν πρέπει. Ελπίζω απλά να μην χρειαστεί και να πέσει η τυμβω αύριο.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,323 μηνύματα.
Δεν ξέρω ποιος έχει την προφυλάκιση αλλά αν δεν είσαι μαφία ριξτην γιατί καιγόμαστε.
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 3,916 μηνύματα.
Ριχτε προφυλακιση παιδια δεν υπαρχει αλλη καρτα φυλακισης στο παιχνιδι για να αξιζει να κρατηθει
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 3,916 μηνύματα.
Για ποιον λογο να φυλακιστει η Queenara που ειναι ανυπαρκτη στο παιχνιδι ; Ακομα και σημαντικο ρολο πολιτη να εχει και να θελει να την ξεφορτωθει η μαφια , δεν εχει επηρεασει τιποτα στο παιχνιδι .
Η κειτ ειναι λογικο να ριξει αυτη την καρτα εφοσον την εχει και παει για αποχωρηση , αλλα γιατι παραλειπτει ολους τους πιθανους μαφιοζους που συμμετεχουν , γιατι να παραλειψει την βοηθεια του πληροφοριοδοτη ;
Πραγματικα δεν εχουν νοημα οι κινησεις και μου επιβεβαιωνει οτι καλα κανω και την ψηφιζω 2 ψηφοφοριες σερι

Μην αποσυντονιζόμαστε ομως και απο τα 2 ονοματα της ραφαελας , περιμενω και απο την memetechi να προσπαθησει να δικαιολογησει τον εαυτο του και να μας πει γιατι πιστευει οτι αναφερθηκε το ονομα του . Εως τωρα το εχει αποφυγει

@Kate1914 περιμενουμε καποια εξηγηση , καρτα ακυρωσης φαινεται οτι δεν παιχτηκε
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 625 μηνύματα.
Η κειτ ειναι λογικο να ριξει αυτη την καρτα εφοσον την εχει και παει για αποχωρηση , αλλα γιατι παραλειπτει ολους τους πιθανους μαφιοζους που συμμετεχουν , γιατι να παραλειψει την βοηθεια του πληροφοριοδοτη ;
Αυτό ακριβώς.
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,296 μηνύματα.

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,296 μηνύματα.
ΣΕ παίζω την κάρτα μου της άμεσης προφυλάκισης στην Queenara
μηδεν εξήγηση; Σε ενα ατομο που ουτως η αλλως θα βγεί εκτός λογω απουσιών που ειναι σχεδον επιβεβαιωμένο οτι ειναι πολίτης;
Κάηκες.
 

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,660 μηνύματα.
Η Queenara είναι προφυλακισμένη. Η διορία ακύρωσης προφυλάκισης κανονικά θα έληγε στις 23:57. Ωστόσο, στις 20:00 παίρνουμε παρουσίες και η Queenara σήμερα παίρνει δεύτερη συνεχόμενη απουσία, γεγονός που τη θέτει οριστικά εκτός παιχνιδιού, αποκαλύπτοντας το ρόλο της και ακυρώνοντας την άμεση προφυλάκιση. Το γεγονός όμως της de facto ακύρωσης της άμεσης προφυλάκισης οδηγεί στη συνέχιση της σημερινής ψηφοφορίας, όπως θα συνέβαινε, εάν παιζόταν η κάρτα της ακύρωσης προφυλάκισης.
Όποιος παίκτης ΔΕΝ συμμετέχει 2 συνεχόμενες φορές ή 3 στο σύνολο (όχι απαραίτητα συνεχόμενες) σε ψηφοφορία των 20:00 βγαίνει αυτόματα από το παιχνίδι και αποκαλύπτεται αυτόματα ο ρόλος του και όποια τυχόν επιπλέον ιδιότητα είχε
Άμεση Προφυλάκιση: Μετατρέπει αυτομάτως τον παίκτη που υποδεικνύεται σε φάντασμα. Εάν παιχτεί αυτή η κάρτα, δεν γίνεται αποχώρηση με ψηφοφορία σε αυτόν τον γύρο. Εφόσον δεν ακυρωθεί, μπορεί να παιχτεί μόνο μία σε κάθε γύρο (για την "κατάσταση προφυλακισμένου" βλ. γενικούς κανόνες-παρατηρήσεις).
Για τους παραπάνω λόγους, δίνουμε παράταση της ψηφοφορίας μέχρι τις 21:00. 21:05-21:10 θα είναι το διάστημα της τυπικής παράτασης και τότε θα ανακοινωθεί η αποχώρηση του mvp, ενώ θα γίνει και η αποκάλυψη ρόλου της Queenara.

Ψηφοφορία για Τετάρτη 27/8
  1. American Economist --> Reader
  2. BeatrixKiddo --> Pak
  3. Chem2000 --> Kate1914
  4. giannhs2001 - -> Kate1914
  5. Hased Babis --> Reader
  6. Joji--> Kate1914
  7. juanium --> Memetchi
  8. Kate1914 --> Reader
  9. Memetchi - -> Kate1914
  10. Micro --> Kate1914
  11. nearos--> Memetchi
  12. Pak - -> Kate1914
  13. Reader--> ultraviolence
  14. ultraviolence - -> Kate1914
  15. Ουριήλ --> nearos


Ψήφοι
7 Kate1914
3 Reader
2 Memetchi
1 nearos
1 Pak
1 ultraviolence

Η χώρα των φαντασμάτων
Queenara - Άμεση Προφυλάκιση

Οριστικές αποχωρήσεις
Poirot - Ψηφοφορία & Παράταση [Αρχιμαφιόζος]
rafaela11 - Ψηφοφορία [Πληροφοριοδότης]



Απουσίες
Queenara #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από American Economist
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από American Economist
Ενεργοποίηση ιδιότητας: Αλλαγή ψήφων από διεφθαρμένο αστυνομικό
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Hased Babis
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Joji
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Reader
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από giannhs2001
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία απο Reader
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Kate1934
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.
Πως είσαι σιγουρος οτι ο εκονομιστ ειναι η πορνη;
Δεν είμαι ποτέ 100 σίγουρος αλλά

Από ολα τα μηνύματα που τον αναφέρουν ως πωλητής στενής άκρας απολαυστικης(είναι στη διαφήμιση) νυχτερινής αγάπης κάτω από τα παπλώματα ποτέ δεν αναφέρθηκε κατά σε αυτό και από προηγούμενα μηνύματα που θα παραθέσω πιο μετά δείχνουν κατά πάσα πιθανότητα ότι έχει αυτό τον ρόλο
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,665 μηνύματα.
Ετοιμάστε τυμβωρυχια παρακαλώωωω, η Kate θα φύγει τελικά σήμερα!
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top