Palermo #48 ~ We are back!

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (26/8)
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 22)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.
Εγώ πρώτη φορά βλέπω να ψηφίζει κάποιος κάποιον που θεωρεί πολίτη.
 

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,657 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 26/8
  1. American Economist --> BeatrixKiddo
  2. BeatrixKiddo --> giannhs2001
  3. Chem2000 --> giannhs2001
  4. giannhs2001 --> Poirot
  5. Hased Babis --> Micro
  6. Joji --> BeatrixKiddo
  7. juanium --> Chem2000
  8. Kate1914 --> American Economist
  9. Memetchi --> American Economist
  10. Micro --> Ουριήλ
  11. nearos --> American Economist
  12. Pak --> Poirot
  13. Poirot --> American Economist
  14. Queenara --> nearos
  15. rafaela11--> ultraviolence
  16. Reader --> Memetchi
  17. ultraviolence --> Queenara
  18. Ουριήλ--> Chem2000

Ψήφοι
4 American Economist
2 BeatrixKiddo
2 Chem2000
2 giannhs2001
2 Poirot
1 Memetchi
1 Micro
1 nearos
1 Queenara
1 ultraviolence
1 Ουριήλ

Η χώρα των φαντασμάτων
---

Οριστικές αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές ενέργειες παικτών
---
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.
Αλλάζω τη ψήφο μου σε ΑΜΕΡΙΚΑΝ ΕΚΟΝΟΜΙΣΤ.

γιατί ενώ με λέει ότι είμαι πολίτης δεν εξηγεί γιατί με έχει ψηφίσει.
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,621 μηνύματα.
Γενικά ακόμα και ο τρόπος γραφής του δεν είναι όπως θα το περίμενα. Αντιθέτως είναι σαν να στήνει στρατηγική μεν αλλά όχι υπέρ των πολιτών και αυτή η ιδέα με έχει κολλήσει.
Στρατηγικά παίζουμε όλοι, ανεξαρτήτως του ρόλου μας. Σας το είπα και πιο πριν, προσπαθώ να γράφω με επιχειρήματα, δεν γράφω όπως θα έγραφα στην κουβεντούλα. Από εκεί και πέρα δεν έχω να πω κάτι άλλο, I rest my case :lol:
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,453 μηνύματα.
Κοιτα Φώτη, σήμερα βρίσκουμε όλοι πατήματα για όλους. Εκ των πραγμάτων, δεν έχουμε αποδείξεις. Λογικές υποθέσεις κάνω κι εγώ, όπως κι εσυ. Ελπίζω να μην έχεις εστιάσει σε εμένα μόνο και μόνο επειδή σε ψήφισα. Δεν είμαστε στη Eurovision να ανταλλάσσουμε δωδεκαριά, παιχνίδι παίζουμε.

Δεκτο όμως όπως εσυ με κατηγόρησες ως μαφιόζο έτσι και εγώ έχω το δικαίωμα να υπερασπιστώ τον εαυτό μου δεν νομίζεις;;
 

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,657 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 26/8
  1. American Economist --> BeatrixKiddo
  2. BeatrixKiddo --> American Economist
  3. Chem2000 --> giannhs2001
  4. giannhs2001 --> Poirot
  5. Hased Babis --> Micro
  6. Joji --> BeatrixKiddo
  7. juanium --> Chem2000
  8. Kate1914 --> American Economist
  9. Memetchi --> American Economist
  10. Micro --> Ουριήλ
  11. nearos --> American Economist
  12. Pak --> Poirot
  13. Poirot --> American Economist
  14. Queenara --> nearos
  15. rafaela11--> ultraviolence
  16. Reader --> Memetchi
  17. ultraviolence --> Queenara
  18. Ουριήλ--> Chem2000

Ψήφοι
5 American Economist
2 BeatrixKiddo
2 Chem2000
2 Poirot
1 giannhs2001
1 Memetchi
1 Micro
1 nearos
1 Queenara
1 ultraviolence
1 Ουριήλ

Η χώρα των φαντασμάτων
---

Οριστικές αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές ενέργειες παικτών
---
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,955 μηνύματα.
Αν πάμε με βάση την αδράνεια, κουιναρα/Μπαμπης πλέον είναι οι πιο αδύναμοι κρίκοι καθώς ψήφισαν μια φορά και από τότε χάθηκαν χωρίς καν να πουν ότι έχουν δουλειά.

Αν πάμε με βάση υποψιών, τότε ο Φώτης φαίνεται να έχει αφήσει τα περισσότερα στο «δεν κατάλαβα το παιχνίδι»

Σε κάθε περίπτωση υπάρχει στον πρώτο γύρο μεγάλο ενδεχόμενο λάθους οπότε κάποιες αποφάσεις πρέπει να παρθούνε
 

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,338 μηνύματα.
2 λεπτά έμειναν πάντως
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,453 μηνύματα.
Επειδή δεν θεωρώ ότι είναι μαφιόζος αλλάζω την ψήφο μου από Beatrixkiddo σε Poirot καθως θεωρώ ότι ανήκει στους μαφιόζους. Μάλιστα κάνω χρήση της κάρτας μου για διπλή ψήφο.
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 3,910 μηνύματα.
Εγω θα εμείνω στην ψηφο μου . Ο ουριηλ βρηκε αρχικα αφορμη να κρυφτει πισω απο το πολυσυζητημενο αλληλοψηφισμα μου με τον νεαρο , και υστερα ακολουθήσε βιαστικα την τριξ και ψηφισε την τσεμ . Μου δινει την εντυπωση οτι θελει να κρυφτει πισω απο τις κινησεις τις μαζας .

Τωρα για την αιφνίδια στροφη προς την τσεμ , αρχικα φανηκε λιγο υποπτη κινηση αλλα εφοσον οι ψηφοι διασπαστηκαν οταν εγραψε το προσπερναω
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,318 μηνύματα.
Στρατηγικά παίζουμε όλοι, ανεξαρτήτως του ρόλου μας. Σας το είπα και πιο πριν, προσπαθώ να γράφω με επιχειρήματα, δεν γράφω όπως θα έγραφα στην κουβεντούλα. Από εκεί και πέρα δεν έχω να πω κάτι άλλο, I rest my case :lol:
Ε καλά εννοείται. Μπορεί να κάνω και λάθος. Άλλωστε το βασίζω περισσότερο σε ένα προσωπικό συναίσθημα. Για σήμερα θα κλειδώσω όμως σε εσένα.


Sorry, ξέρεις πως σε αγαπάω και ας με πετάς ιδεολογικές σποντες :P
 

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,657 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 26/8
  1. American Economist --> Poirot (χ2)
  2. BeatrixKiddo --> American Economist
  3. Chem2000 --> giannhs2001
  4. giannhs2001 --> Poirot
  5. Hased Babis --> Micro
  6. Joji --> BeatrixKiddo
  7. juanium --> Chem2000
  8. Kate1914 --> American Economist
  9. Memetchi --> American Economist
  10. Micro --> Ουριήλ
  11. nearos --> American Economist
  12. Pak --> Poirot
  13. Poirot --> American Economist
  14. Queenara --> nearos
  15. rafaela11--> ultraviolence
  16. Reader --> Memetchi
  17. ultraviolence --> Queenara
  18. Ουριήλ--> Chem2000

Ψήφοι
5 American Economist
4 Poirot
2 Chem2000
1 BeatrixKiddo
1 giannhs2001
1 Memetchi
1 Micro
1 nearos
1 Queenara
1 ultraviolence
1 Ουριήλ

Η χώρα των φαντασμάτων
---

Οριστικές αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από American Economist
 

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,657 μηνύματα.
Υπενθυμίζω ότι η παράταση είναι 20:05-20:09. 20:10 κλειδώνεται το θέμα.
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,453 μηνύματα.
Αν και δεν ξέρω αν αλλάζει κάτι, κάνω χρήση της κάρτας μου ώστε να ακυρωθεί η ψήφος που έλαβα από την Beatrixkiddo.

Σε κάθε περίπτωση αν σήμερα αποχωρήσω καλή συνέχεια στα παιδιά.
 

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,657 μηνύματα.
Λοιπόν...
Έχουμε ισοψηφία μεταξύ American Economist και Poirot. Ωστόσο, η ΣΕ έλαβε πμ από τον διεφθαρμένο αστυνομικό, ο οποίος επιθυμεί να αλλάξει τις ψήφους μεταξύ του American Economist και του giannhs2001. Επομένως, η ισοψηφία είναι μεταξύ του Poirot και του giannhs2001. Θα ανέβει δημοσκόπηση και θα έχετε 1 ώρα για να επιλέξετε έναν από τους 2 για αποχώρηση.

Ψηφοφορία για Δευτέρα 26/8
  1. American Economist --> Poirot (χ2)
  2. BeatrixKiddo --> American Economist (ακυρώθηκε)
  3. Chem2000 --> giannhs2001
  4. giannhs2001 --> Poirot
  5. Hased Babis --> Micro
  6. Joji --> BeatrixKiddo
  7. juanium --> Chem2000
  8. Kate1914 --> American Economist
  9. Memetchi --> American Economist
  10. Micro --> Ουριήλ
  11. nearos --> American Economist
  12. Pak --> Poirot
  13. Poirot --> American Economist
  14. Queenara --> nearos
  15. rafaela11--> ultraviolence
  16. Reader --> Memetchi
  17. ultraviolence --> Queenara
  18. Ουριήλ--> Chem2000

Ψήφοι
4 giannhs2001
4 Poirot
2 Chem2000
1 American Economist
1 BeatrixKiddo
1 Memetchi
1 Micro
1 nearos
1 Queenara
1 ultraviolence
1 Ουριήλ


Η χώρα των φαντασμάτων
---

Οριστικές αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από American Economist
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από American Economist
Ενεργοποίηση ιδιότητας: Αλλαγή ψήφων από διεφθαρμένο αστυνομικό
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,318 μηνύματα.
Πω δεν είχα πάρει χαμπάρι πως είναι τόσο overpowered ο ρόλος του ΔΑ τελικά.

Πάντως για κάποιο λόγο ήμουν σίγουρος πως θα στοχοποιηθώ από μαφία.
 

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,657 μηνύματα.
Έχετε μία ώρα (μέχρι τις 21:23) για να ψηφίσετε κάποιον για αποχώρηση. Ψηφίζουμε μέσα στη δημοσκόπηση και όχι σε μήνυμα. Όποιος δεν ψηφίσει, δεν χρεώνεται απουσία.
 

rafaela11

Διάσημο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,809 μηνύματα.

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11,275 μηνύματα.
ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙ ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΠΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΕΣΒΗΣΑ 🫣
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top