Palermo #41 - Gotta catch 'em all!

Ψηφοφορία 29/7
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 12)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Επίσης μου κάνει όντως εντύπωση που ο Άκης αντί να ψηφίσει κάποιον που απλά δεν έχει κάνει αισθητή την παρουσία του ψηφίζει τον Τάσο,ο οποίος κάθε φορά σε κάθε παιχνίδι αρχίζει έτσι.. :P

Μόνο στο 39 τον έχω δει που μπήκε αρκετά καθυστερημένα εν αντιθέσει με τώρα. (Στο 40 δεν πρόλαβε να μιλήσει).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Ο Χάρης δεν είναι ΣΕ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Πώς γίνεται αυτό;; Να σκοτώνουν από την ΣΕ;
Η Ομάδα Πύραυλος το κατάφερε.
Τώρα ήρεμα όλοι σας γιατί έμεινα μόνο εγώ και δε θα σας προλαβαίνω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
προφανώς και κάνει πλάκα ο δημήτρης :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Σπυράκο μια φορά σε έχω δεί σε Παλέρμο και ήσουν ο πλήρης αποπροσανατολισμός για μένα.
Επίσης όσοι έχετε αυτό το υπέροχο φωσφοριζέ πρασινάκι ως επιλογή για τα μηνύματά σας,μου βγάζετε λίγο τα μάτια. :whistle:
Αν υπάρχει τρόπος να φαίνονται όλα μαύρα,ας μου στείλει κάποιος σε πμ. :P

Τάσος97 έχεις την ψήφο μου. Δεν υπάρχει κάποιος σοβαρός λόγος απλώς τον είδα αρκετά επιθετικό στα ποστ του, και έπρεπε και κάποιον να ψηφίσω στην τελική.
Πιο πολύ από όλα με προβληματίζει η ψήφος του Άκη Μέγαρα στον Τάσο.
"Έπρεπε κάποιον να ψηφίσω",ντάξει αυτά τα λέμε στις τελευταίες ώρες ξέρωγω,
όχι τώρα και ενώ υπάρχουν άπειρα άτομα να δώσεις μια ράντομ ψήφο πρώτου γύρου,επιλέγεις κάποιον που εύκολα μπορεί να αρχίσει να μαζεύει ψήφους λόγω του ότι μίλησε από τους πρώτους. Ναχ.

Τώρα σχετικά με τις υπόλοιπους,η Χίμελα παίζει αρκετά συγκροτημένα όπως έχει ήδη σχολιαστεί,αλλά αυτό δεν είναι απαραίτητα κάτι ένοχο,μιας και ίσως θέλει όντως αυτή τη φορά να κάτσει παραπάνω στο παιχνίδι ή να έχει ρόλο βοηθητικό προς τους πολίτες. Αλλά ποτέ δεν ξέρεις με την συγκεκριμένη παίκτρια,θα δούμε.

Για αυτό τον γύρο θα ψηφίσω τον Thoma l.
Κλασσικούλι. Μπαίνει,χαιρετάει,φεύγει.
Κυρίως επειδή είναι καινούργιος θα ήθελα να δώ πως και αν θα αντιδράσει που ψηφίστηκε.
Αναλόγως με το τι θα παίξει γενικά μέχρι τις 8,υπάρχει περίπτωση να αλλάξω ψήφο.
Σε αντίθεση με πολλούς πιστεύω ότι ο πρώτος γύρος δεν είναι τόσο ράντομ όσο μερικοί θα θέλανε να είναι.
Οπότε βλέποντας και κάνοντας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 29/7
  1. aegloswen --> thomas l.
  2. Akis_Megara --> Τάσος97
  3. Alma Libre
  4. blue_butterfly
  5. CiNeFiL
  6. Deutsch... Lover
  7. Drama Prinzessin
  8. espeonfan
  9. Himela
  10. JKaradakov
  11. Johnnaousa
  12. Nefeli Graf
  13. Guest 278211
  14. thomas l. --> Τάσος97
  15. Totaled
  16. tsarachaf --> Wild_Boy
  17. Wild_Boy
  18. ~Melania~
  19. Πατρεύς
  20. Σπυρακος (^^)
  21. Τάσος97
Ψήφοι
2 Τάσος97
1 thomas l.
1 Wild_Boy

Η Χώρα των Φαντασμάτων

Οριστικές Αποχωρήσεις
Gate4 (Πολίτης Β) - Ποινή 28/7
_fairygirl_ (Φανερός Μαφιόζος Β) - Ποινή 28/7

Απουσίες

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Παιδιά χίλια συγνώμη για την καθυστέρηση αλλά ξύπνησα αργά και μετά ξεχάστηκα.
Έχουμε ένα έκτακτο χτύπημα απ τη Μαφία. Και υπάρχει ήδη ένα πτώμα.
Τελικά η Ομάδα Πύραυλος τα κατάφερε, κατάφερε να σκοτώσει και την 1η μέρα στο Παλέρμο. Μπράβο καμάρια μου!!!
Η μισή ΣΕ χρησιμοποιεί μία από τις πάμπολλες κάρτες που διαθέτει!

Ομάδα "Πύραυλος" και προδότη και συνεργέ ντιμ, τα υποχθόνια σχέδιά σας δε θα περάσουν. :smoke:
Πάω να ετοιμάσω το πανό για τους πολίτες. Θα σας δείξω εγώ. :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Η μισή ΣΕ χρησιμοποιεί μία από τις πάμπολλες κάρτες που διαθέτει!

Ομάδα "Πύραυλος" και προδότη και συνεργέ ντιμ, τα υποχθόνια σχέδιά σας δε θα περάσουν. :smoke:
Πάω να ετοιμάσω το πανό για τους πολίτες. Θα σας δείξω εγώ. :pfff:
Α δεν πάτε καλά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Έχετε πολλή πλάκα! :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Η μισή ΣΕ χρησιμοποιεί μία από τις πάμπολλες κάρτες που διαθέτει!

Ομάδα "Πύραυλος" και προδότη και συνεργέ ντιμ, τα υποχθόνια σχέδιά σας δε θα περάσουν. :smoke:
Πάω να ετοιμάσω το πανό για τους πολίτες. Θα σας δείξω εγώ. :pfff:
Δεν θέλω να σπαμμάρω ρε Χάρη αλλά όχι πανό :hehe:.Πολλά σου έφτιαξα εγώ στο προηγούμενο (βλ.#40:P).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Επειδή ξέφυγε πολύ το θέμα και για να τελειώνουμε εδώ, παίζω αυτήν στο Libertus.
Άντε για Χάρη!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Λοιπόν. Κάποια στιγμή αν παρατηρήσατε και εσείς δύο μέλη ψήφισαν τον Τάσο, με ΓΕΛΟΙΑ κατηγορία (μιλάει επιθετικά-ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ).

Όσον αφορά το διάλογο Ριρικάς-Τάσου-Σπυράκου, απλά τα παιδιά έγιναν σχετικά φίλοι μέσα από το στέκι ΛΟΓΙΚΟ να μιλάνε, αφού πλέον το παλέρμο είναι μέρος για ατέρμονο σπαμ.

Παρ' όλα αυτά κάποιοι επιτήδειοι (τα προαναφερθέντα δύο μέλη) φαίνεται να το εκμεταλλεύτηκαν και προσπαθούν να βγάλουν τον Τάσο. Προσοχή δε λέω ότι στην τριάδα αυτή δεν υπάρχει ουδείς δολοφόνος, αλλά ο Akis_Megara και ο thomas l. με αυτή την απότομη και σχετικά "άκυρη" επιλογή τους μπαίνουν ψηλά στη λίστα υπόπτων προς το παρόν. Να εξηγηθούν αμέσως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ο Akis_Megara και ο thomas l. με αυτή την απότομη και σχετικά "άκυρη" επιλογή τους μπαίνουν ψηλά στη λίστα υπόπτων προς το παρόν. Να εξηγηθούν αμέσως.

Οκ το ξεφτιλίσατε το θέμα. Αν είμαι εγώ γραφικός που ψηφίζω αυτούς που εκτείθενται τότε εσείς που επιδίδεστε σε κυνήγι μαγισσών με αφορμή την τυχαία ψήφο του πρώτου γύρου τι είστε;

Λοιπόν είπα οτι τον ψήφισα επειδή πρέπει να ψηφίσουμε υποχρεωτικά κάποιον. Δεν μπορώ να ψηφίσω κάποιον που δεν έχει πει καν καλημέρα γιατί θα ήταν εντελώς άτοπο. Στην τελική στριμώχνοντας τους πιο ομιλητικούς είτε είναι πολίτες είτε μαφιόζοι, όλο και κάτι θα βγει απ‘ αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Οκ το ξεφτιλίσατε το θέμα. Αν είμαι εγώ γραφικός που ψηφίζω αυτούς που εκτείθενται τότε εσείς που επιδίδεστε σε κυνήγι μαγισσών με αφορμή την τυχαία ψήφο του πρώτου γύρου τι είστε;

Λοιπόν είπα οτι τον ψήφισα επειδή πρέπει να ψηφίσουμε υποχρεωτικά κάποιον. Δεν μπορώ να ψηφίσω κάποιον που δεν έχει πει καν καλημέρα γιατί θα ήταν εντελώς άτοπο. Στην τελική στριμώχνοντας τους πιο ομιλητικούς είτε είναι πολίτες είτε μαφιόζοι, όλο και κάτι θα βγει απ‘ αυτό.
Αρχικά όμως δεν μπορείς να βγάλεις ένα σαφές πόρισμα για το τι είμαστε εμείς οι 3.Σαφέστατα μπορείς να στριμώξεις όποιον θέλεις αλλά δεν είναι σωστή κίνηση για κάποιον που θεωρείται αθώος να ψηφίζει απλο την πρώτη μέρα κάποιον που φέρεται επιθετικά και όχι κάποιον από τους ανενεργούς!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Γειά σας καὶ ἀπὸ μένα· ἤθελα νὰ ζητήσω συγγνώμη γιὰ τὴν καθυστερημένη εἴσοδό μου στὸ παιχνῖδι, ἀλλὰ εἶχα κάποιες ὑποχρεώσεις καὶ, ἐκτὸς τῶν ἄλλων, ἡ συνδεσιμότητά μου στὸ διαδίκτυο εἶναι σχετικὰ περιωρισμένη (μπαίνω μὲ τὴ μέθοδο wi-fi hotspot ἀπὸ τὸ κινητὸ γιὰ ὅσους ξέρουν ἀπὸ αὐτά. Γιὰ αὐτὸν ἀκριβῶς τὸν λόγο δὲ θὰ μπῶ στὴ διαδικασία νὰ κάνω ψυχογράφημα τῶν παικτῶν. Πιστεύω γενικὰ ὅτι δὲν εἶναι ἀπίθανο νὰ εἶναι πάλι δολοφόνοι κάποιοι ἀπὸ αὐτοὺς οἱ ὁποῖοι ἦταν καὶ στὸ προηγούμενο παιχνῖδι μὲ πρῶτο συνήθη ὕποπτο τὸν Τάσο97 ὁ ὁποῖος μονίμως ἔχει δολοφονικὸ προφίλ. Οἱ ἁψιμαχίες τώρα μεταξὺ Τάσου-Ῥιρίκας καὶ Σπυράκου δὲ μοῦ λένε κάτι τὸ ἰδιαίτερο ἂν καί, ἐφ' ὅσον ἐκτέθηκαν ἀπὸ νωρίς, κατ' ἐμὲ οἱ πιθανότητες εἶναι νὰ μὴν εἶναι δολοφόνοι. Βέβαια τὸ σίγουρο εἶναι ὅτι κάποιος ἀπὸ τοὺς δολοφόνους θὰ ἔχῃ ἐνεργὴ συμμετοχὴ καὶ κατὰ πᾶσα πιθανότητα θὰ εἶναι ἔμπειρος παίκτης. Πρὸς τὸ παρὸν πάντως, μοῦ φαίνεται ἀρκετὰ ὕποπτὴ ἡ Himela μὲ τὴν διακριτική της παρουσία κάτι τὸ ὁποῖο δὲ συνηθίζει. Δὲ θὰ ψηφίσω τώρα, ἀλλὰ θὰ περιμένω λίγο νὰ προχωρήσῃ ὁ γύρος ὁπότε θὰ ἐπανέλθω ἀργότερα.

Υ.Γ. Παρακαλεῖται ἡ Σ.Ε. νὰ κόψῃ τὸ σπαμάρισμα. Εὐχαριστῶ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
δεν μπορείς να δεν είναι σωστή κίνηση για κάποιον που θεωρείται αθώος να ψηφίζει απλο την πρώτη μέρα κάποιον που φέρεται επιθετικά και όχι κάποιον από τους ανενεργούς!!

Ποιο το νόημα να ψηφίσεις κάποιον που δεν έχει βγάλει κιχ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomas l.

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,526 μηνύματα.
Λοιπόν. Κάποια στιγμή αν παρατηρήσατε και εσείς δύο μέλη ψήφισαν τον Τάσο, με ΓΕΛΟΙΑ κατηγορία (μιλάει επιθετικά-ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ).

Όσον αφορά το διάλογο Ριρικάς-Τάσου-Σπυράκου, απλά τα παιδιά έγιναν σχετικά φίλοι μέσα από το στέκι ΛΟΓΙΚΟ να μιλάνε, αφού πλέον το παλέρμο είναι μέρος για ατέρμονο σπαμ.

Παρ' όλα αυτά κάποιοι επιτήδειοι (τα προαναφερθέντα δύο μέλη) φαίνεται να το εκμεταλλεύτηκαν και προσπαθούν να βγάλουν τον Τάσο. Προσοχή δε λέω ότι στην τριάδα αυτή δεν υπάρχει ουδείς δολοφόνος, αλλά ο Akis_Megara και ο thomas l. με αυτή την απότομη και σχετικά "άκυρη" επιλογή τους μπαίνουν ψηλά στη λίστα υπόπτων προς το παρόν. Να εξηγηθούν αμέσως.
καπως πρεπει να γινει η αρχη
ως καινουριος στο παιχνιδι
δε ξερω και πολλα
ετσι ψηφισα για τον λογο που ειπα τον τασο

στον πρωτο γυρο ολοι στα τυφλα πανε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top