Palermo #41 - Gotta catch 'em all!

Ψηφοφορία 29/7
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 12)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλημέρα παίδες, εγώ από τις αψιμαχίες Blue-Τάσου-Σπυράκου δεν πείστηκα από κανέναν αλλά βλέπουμε στην πορεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Καλημέρα στο παλέρμο. Βλέπω πολλή ησυχία και κάποιες ηχηρές απουσίες όπως του Πέτρου και της Μελανίας. Παράλληλα με ενοχλούν και οι λιγομίλητοι. Σας θυμίζω οτι έχουμε μια ψηφοφορία απόψε. Ας αφήσουμε λοιπόν τις κουβέντες χωρίς νόημα και ας προσπαθήσουμε να στριμώξουμε αυτούς που μας φαίνονται ύποπτοι.
Για τον Πέτρο δεν ξέρω Himela.Αλλά για την Μελανία κοίτα τι είχε γράψει στις συμμετοχές και μην βάζεις διάφορες υποψίες στο μυαλό σου ;).
Καλημέρα κιόλας :vroum:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Δε μας λες όμως, ποιος/-α σου φαίνεται εσένα ύποπτος/-η.

Νομίζω είπα οτι οι ύποπτοι είναι αυτοί που δε μιλάνε κι όχι αυτοί που ψάχνουν. Εγώ εκεί εστιάζω κι όχι στα χαζοσπάμ που μόνο αποτέλεσμα έχουν να μπερδεύουν. Σχετικά με τη Μελανία ναι όντως είχε πει οτι θα λείπει τις πρώτες μέρες οπότε ας τη δικαιολογήσουμε για τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Καλημέρα και από εμένα!

Τώρα στον διάλογο Ριρίκα - Τάσου - Σπύρος δεν βλέπω τίποτα το ουσιώδες. Περισσότερο θέλω να δω το ποιος θα πιαστεί, να το κάνει θέμα και να προσπαθήσει να βγάλει κάποιον από αυτούς.

Η Χιμέλα μου φαίνεται ιδιαίτερα προσεκτική θα έλεγα. Αν θυμάμαι καλά στο Πασχαλινό είχε αρχίσει από νωρίς να στριμώχνει και εδώ ακόμη τίποτα.

Οψόμεθα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Καλημέραααααααααα. ^^ Καθόλου κίνηση. :shifty:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Η Χιμέλα μου φαίνεται ιδιαίτερα προσεκτική θα έλεγα. Αν θυμάμαι καλά στο Πασχαλινό είχε αρχίσει από νωρίς να στριμώχνει και εδώ ακόμη τίποτα.

Οψόμεθα.

Αν θυμάσαι στο πασχαλινό με είχαν φάει από την πρώτη μέρα. Λογικό δεν είναι να θέλω να παίξω πιο συντηρητικά τώρα; Μήπως εσύ πας τώρα να δημιουργήσεις υποψίες εναντίον μου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Αν θυμάσαι στο πασχαλινό με είχαν φάει από την πρώτη μέρα. Λογικό δεν είναι να θέλω να παίξω πιο συντηρητικά τώρα; Μήπως εσύ πας τώρα να δημιουργήσεις υποψίες εναντίον μου;

Δεκτόν.
Λέω αυτά που βλέπω. Όπως έκανες και εσύ πάντα. Δεν πάω να δημιουργήσω τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Πάω βόλτα, τα λέμε το μεσημεράκι, ελπίζω μέχρι τότε να υπάρξει κάποια κίνηση. ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Καλημέρα από μένα. Είμαι στην δουλειά οπότε δεν θα μπορώ να συμμετέχω σήμερα και μάλλον δεν θα προλάβω την ψηφοφορία οπότε αναγκαστώ να ψηφίσω τώρα.

Στην τύχη λοιπόν, χωρίς κανένα λόγο, έτσι από το πρώτο ποστ του(το good luck murderers λέω), θα ψηφίσω Wild_Boy .

Αν βρω χρόνο και αλλάξει κάτι μπορεί να αλλάξω ψήφο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Το δέχομαι και δεν θα σε κατηγορήσω από τώρα. Αν όμως υπάρξει κύμα εναντίον μου, θα είσαι ένας από τους βασικούς υπόπτους.

Himela, αυτό που λες είναι πολύ αόριστο. Πολλοί δεν έχουν πει σχεδόν τίποτα. Όλους τους υποψιάζεσαι; ..

JKar, μέχρι στιγμής περνάς το προφίλ ενός καλού πολίτη που θέλει να βοηθήσει, και ίσως απλά να είσαι αυτό. Παρ' όλα αυτά, ίσως και να κρύβεις κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Γκουτεν Μοργκεν Κιντερ!!
επειδη ειμαι απο κιν θα αργησω να διαβασω τις σελιδες. θα μπω σε κανα 2ωρο απο πισι. απλα κατι πηρρ το ματι μου για τα ατομα που δεν εχουν πολυμιλησει.... τα λεμε με νεο ποστ αργοτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τάσος97 έχεις την ψήφο μου. Δεν υπάρχει κάποιος σοβαρός λόγος απλώς τον είδα αρκετά επιθετικό στα ποστ του, και έπρεπε και κάποιον να ψηφίσω στην τελική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Εγώ πάντως πιστεύω οτι δεν πρέπει να τιμωρούνται οι παίκτες που μιλάνε πολύ και φυσικά το λέω γιατί έχω καεί κι εγώ και γενικά διαφωνώ με αυτή την τακτική γιατί έτσι βοηθάμε κι επιβραβεύουμε ας πούμε τους κακούς που μένουν στην αφάνεια. Αυτός που μιλάει μπορεί να προσφέρει κάτι ή στην τελική να υποπέσει σε κάποιο λάθος. Μην τιμωρούμε αυτούς που μιλάνε (ακόμα κι αν αρχικά λένε αρλούμπες) γιατί ήδη δεν έχουμε ιδέα για το τι συμβαίνει και είναι πολύ πιθανό στη σημερινή ψηφοφορία να βγει κάποιος πολίτης που έκανε το λάθος να μιλάει πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Καλημέρα! :popcorn:


Ψηφοφορία για Δευτέρα 29/7

  1. aegloswen
  2. Akis_Megara --> Τάσος97
  3. Alma Libre
  4. blue_butterfly
  5. CiNeFiL
  6. Deutsch... Lover
  7. Drama Prinzessin
  8. espeonfan
  9. Himela
  10. JKaradakov
  11. Johnnaousa
  12. Nefeli Graf
  13. Guest 278211
  14. thomas l.
  15. Totaled
  16. tsarachaf --> Wild_Boy
  17. Wild_Boy
  18. ~Melania~
  19. Πατρεύς
  20. Σπυρακος (^^)
  21. Τάσος97

Ψήφοι
1 Τάσος97
1 Wild_Boy

Η Χώρα των Φαντασμάτων

Οριστικές Αποχωρήσεις
Gate4 (Πολίτης Β) - Ποινή 28/7
_fairygirl_ (Φανερός Μαφιόζος Β) - Ποινή 28/7

Απουσίες

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Ας αφήσουμε λοιπόν τις κουβέντες χωρίς νόημα και ας προσπαθήσουμε να στριμώξουμε αυτούς που μας φαίνονται ύποπτοι.
Μα είναι ελάχιστοι αυτοί που μιλάνε, δεν μπορούμε να βρούμε υπόπτους με ασφάλεια, πολύ περισσότερο να τους στριμώξουμε κιόλας στον πρώτο γύρο όταν υπάρχουν τόσοι που δεν έχουν τι να πουν ή δε μιλάνε σκόπιμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ πάντως πιστεύω οτι δεν πρέπει να τιμωρούνται οι παίκτες που μιλάνε πολύ και φυσικά το λέω γιατί έχω καεί κι εγώ και γενικά διαφωνώ με αυτή την τακτική γιατί έτσι βοηθάμε κι επιβραβεύουμε ας πούμε τους κακούς που μένουν στην αφάνεια. Αυτός που μιλάει μπορεί να προσφέρει κάτι ή στην τελική να υποπέσει σε κάποιο λάθος. Μην τιμωρούμε αυτούς που μιλάνε (ακόμα κι αν αρχικά λένε αρλούμπες) γιατί ήδη δεν έχουμε ιδέα για το τι συμβαίνει και είναι πολύ πιθανό στη σημερινή ψηφοφορία να βγει κάποιος πολίτης που έκανε το λάθος να μιλάει πολύ.

Ναι αλλά εσύ δεν ήσουν αθώα τότε :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Ναι αλλά εσύ δεν ήσουν αθώα τότε :whistle:

Έλα ρε Άκη αυτό το επιχείρημα είναι χαζό. Στα τελευταία 2 παιχνίδια που μιλούσα πολύ και βγήκα από το δεύτερο γύρο ήμουν στο ένα με τους μαφιόζους και στο άλλο με τους πολίτες, οπότε το επιχείρημά σου αυτοαναιρείται. Εγώ απλά θυμίζω οτι κάποιοι (τουλάχιστον ένας) δολοφόνοι έμειναν στην αφάνεια στο προηγούμενο παιχνίδι και δεν τους είχε υποψιαστεί κανείς.
Totaled έχεις δίκιο και χαίρομαι που αν και νέα παίκτρια σκέφτεσαι σωστά. Απλά δίνω τροφή για σκέψεις. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Μια ταινία έβαλα να δω και γέμισαν πόσες σελίδες :P

Η Πεταλούδα, ο Τάσος κι ο Σπυράκος κατηγορούν ο ένας τον άλλο, χωρίς ουσιαστικό λόγο. Μπορεί και να υπάρχει λόγος. Βλέπουμε.
Είναι απόλυτα θεμιτό κατ΄ εμε να έχουμε υποψίες έτσι θα εκτυλιθεί και το παιχνίδι!! Δεν κατηγόρησα κανέναν :angel:

Εγώ πάντως πιστεύω οτι δεν πρέπει να τιμωρούνται οι παίκτες που μιλάνε πολύ και φυσικά το λέω γιατί έχω καεί κι εγώ και γενικά διαφωνώ με αυτή την τακτική γιατί έτσι βοηθάμε κι επιβραβεύουμε ας πούμε τους κακούς που μένουν στην αφάνεια. Αυτός που μιλάει μπορεί να προσφέρει κάτι ή στην τελική να υποπέσει σε κάποιο λάθος. Μην τιμωρούμε αυτούς που μιλάνε (ακόμα κι αν αρχικά λένε αρλούμπες) γιατί ήδη δεν έχουμε ιδέα για το τι συμβαίνει και είναι πολύ πιθανό στη σημερινή ψηφοφορία να βγει κάποιος πολίτης που έκανε το λάθος να μιλάει πολύ.
Νομίζω είπα οτι οι ύποπτοι είναι αυτοί που δε μιλάνε κι όχι αυτοί που ψάχνουν. Εγώ εκεί εστιάζω κι όχι στα χαζοσπάμ που μόνο αποτέλεσμα έχουν να μπερδεύουν. Σχετικά με τη Μελανία ναι όντως είχε πει οτι θα λείπει τις πρώτες μέρες οπότε ας τη δικαιολογήσουμε για τώρα.
Εν μέρει συμφωνώ!!Ωστόσο από αυτούς που "σπαμάρουν" και μιλάνε αρκετά βγάζεις το λαβράκι και καταλαβαίνεις τι είναι αν σου κόβει και λίγο.Εαν δεν καταληξω σε ενα λογικο συμπερασμα θα ψηφισω καποιον που δεν εχει μιλησει καθολου αλλα προσπαθω να καταλαβω κατι απο Himela,Τασο,Ριρι κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

thomas l.

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,526 μηνύματα.
καλημερα και απο μενα
μολις ηρθα απο τη δουλεια :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Γειααα σας αγκεν ^^
Ειμαι η μονη που νομιζω οτι ο διαλογος της Ριρικας-Σπυρου-Τασου δεν ειναι κατι τοοοσο τρομαχτικο και το εκαναν για να ξεκινησει επιτελους το παιχνιδι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top